Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?


Goldy2308

Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια!

Είμαι στην 28η μέρα του κύκλου. Κανονικά μέσα στο Σ/Κ θα πρέπει να αδιαθετήσω, κάτι που αντεύχομαι :unsure: . Ωστόσο, εκτός από το υπερβολικά πρησμένο στήθος, τα πονάκια χαμηλά εδώ και 3-4 μέρες και μια σχετικά ανεβασμένη θερμοκρασία, παρατηρώ τώρα 2-3 μέρες κάποια παχύρευστα άοσμα υγρά. Θεωρείται αυτό σύμπτωμα εγκυμοσύνης?

Επίσης, πολλές αναφέρετε ροζ ή καφέ εκκρίσεις κοντά στην ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου, ως σημάδι εγκυμοσύνης. Αυτό θεωρείται απαραίτητο να υπάρχει ή οχι? Το είχατε όλες?

Θέλω τόσο πολύ να είμαι έγκυος! :blush: Και φοβάμαι τόσο πολύ μια ακόμα απογοήτευση... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki ειλικρινα μακαρι να εισαι , αλλα οσο πιο γρηγορα βγαλεις την εντονη σκεψη κ το αγχος ειμαι δεν ειμαι , μηπως ειμαι , αντε τον αλλο μηνα να δουμε (ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ Κ ΦΕΡΝΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

τοσο πιο γρηγορα 8α μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα !!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, το ξέρω ότι πρέπει, αλλά δεν μου είναι πάντα εύκολο να μην το σκέφτομαι. Το καταφέρνω, μέχρι να φτάσω 1-2 μέρες πριν την ημερομηνία που περιμένω περίοδο. Εκείνες οι μέρες είναι οι χειρότερες μου, μέχρι να βεβαιωθώ για το αρνητικό αποτέλεσμα και να αρχίσω πάλι να ονειρεύομαι για τον επόμενο μήνα. Θα προσπαθήσω, πάντως, να είμαι πιο ήρεμη. Σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να είσαι και συ μια μανούλα αλλά και αν δεν είσαι να γίνεις ΣΥΝΤΟΜΑ :)

Μη δίνεις σημασία σε τέτοιου τύπου σημάδια γιατί η κάθε κοπέλα έχει διαφορετικά και κάποιες καθόλου, όπως εγώ. Οπότε περίμενε και αν δεν αδιαθετήσεις το ΣΚ που σου το εύχομαι, κάνε τη Δευτέρα χοριακή.

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sou euxomai mesa apo tin kardia mou na eisai..

vasika ap'oti katalava gia tin kathe gunaika einai diaforetika ta sumptomata..ego prin liges meres ematha oti eimai egkuos..kai prin kan exo kathusterisi..eixa kati ponakia xamila alla oxi akrivos ponakia periodou...ugra kai tetoia den eixa katholou ma katholou...apla katouriomoun sunexeia..xoris na pino polu nero..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari na eisai!!!sto euxomai apo ta vathi tis kardias mu!!!

min dineis polu simasia sta sumptomata giati afenos men einai noris kai afeterou poikiloun apo gynaika se gynaika.

gia na katalaveis..ego imoun egkios kai den eixa tipota.oute kan to stithos mu eixe pristei!ekana to test kathara apo apo enstikto!

xalarose,min to skeftesai..kai apo deutera vour gia xoriaki,min perimeneis apo ta test..!

sou euxomai na eisai!!!!

filkia polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!

ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ 2ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ,ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΥΓΡΑ.ΕΙΧΑ ΕΠΙΣΗΣ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ.ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΦΕ,ΜΟΝΟ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον,καλημερα.Εγω εχω μερικες μερες με πονακια χαμηλα σε κοιλια και μεση,ευαισθητο και πρησμενο στηθος, υγρα και θερμοκρασια 37.Εχω 2 μερες καθηστερηση και σημερα το πρωι το clear blue digital βγηκε αρνητικο.μπορει να μου πει κανεις τι συμβαινει?<εχω και σταθεροτατο κυκλο>ΟΥΦ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Ευχαριστώ για τις ευχούλες σας, αλλά δυστυχώς :( δεν έπιασαν αυτό το μήνα.Χτες ήρθε η καταραμένη περίοδος.Και είναι και ζόρικη αυτή τη φορά. :S Τι να κάνουμε?.. Την επόμενη φορά ίσως είμαι πιο τυχερή... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Goldy2308 έγραψε:

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Ευχαριστώ για τις ευχούλες σας, αλλά δυστυχώς :( δεν έπιασαν αυτό το μήνα.Χτες ήρθε η καταραμένη περίοδος.Και είναι και ζόρικη αυτή τη φορά. :S Τι να κάνουμε?.. Την επόμενη φορά ίσως είμαι πιο τυχερή... :blush:

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!!!! Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ!!!! ΒΑΛΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ!ΚΑΙ ΦΟΥΛ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ!ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ,ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Λοιπον,καλημερα.Εγω εχω μερικες μερες με πονακια χαμηλα σε κοιλια και μεση,ευαισθητο και πρησμενο στηθος, υγρα και θερμοκρασια 37.Εχω 2 μερες καθηστερηση και σημερα το πρωι το clear blue digital βγηκε αρνητικο.μπορει να μου πει κανεις τι συμβαινει?<εχω και σταθεροτατο κυκλο>ΟΥΦ!!

KIMON,ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ!!!! ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα 4η μερα καθηστερησης και λιγο καφε στο εσωρουχο.λετε να ειναι σημαδι εγκυμοσυνης η επερχομενη περιοδος? Να παω για χοριακη η θα φαω τα μουτρα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Σημερα 4η μερα καθηστερησης και λιγο καφε στο εσωρουχο.λετε να ειναι σημαδι εγκυμοσυνης η επερχομενη περιοδος? Να παω για χοριακη η θα φαω τα μουτρα μου?

ΤΑ ΚΑΦΕ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!!!ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ,Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!!!ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ!!! ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

goldy λυπαμαι πολυ που δεν τα καταφερατε... Αχ ποσες φορες εχω τρελαθει κι εγω τις τελευταιες μερες του μηνα και στο τελος ερχεται....

Ελπιζω ο επομενος μηνας να ειναι ο τυχερος για σενα.

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω νιωθω οτι θα απογοητευτω παλι....με εχει πιασει φοβος...

Την προηγουμενη βδομαδα ημουν σιγουρη οτι κατι εχω μεσα μου...τωρα εχω 2-3μερες που εχω αγχωθει και φοβαμαι οτι θα απογοητευτω... Γι'αυτο πιο πολυ θα παω αυριο για χοριακη κι ας μην εχω ακομη καθυστερηση...Απο το να τρελαθω καλυτερα να το μαθω νωριτερα...

Σου ευχομαι τα καλυτερα για τον επομενο μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κοριτσια βοηθεια!!!σημερα ολη μερα ποναει η μεση μου και εχω συμπτωματα περιοδου χωρις περιοδο...περιμενα στις 26 με κυκλο 30 ημερων..εκανα τεστ στις 25 και βγηκε αρνητικο.γινεται να εισαι εγκυος και να εχεις συμπτωματα περιοδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bassia1 έγραψε:

κοριτσια βοηθεια!!!σημερα ολη μερα ποναει η μεση μου και εχω συμπτωματα περιοδου χωρις περιοδο...περιμενα στις 26 με κυκλο 30 ημερων..εκανα τεστ στις 25 και βγηκε αρνητικο.γινεται να εισαι εγκυος και να εχεις συμπτωματα περιοδου;

Γινετε...γινετε...κανε λιγο υπομονη ακομα 3-4 μερες κ ανν η καθυστερηση συνεχιστει,κανε μια χοριακη.Καλα αποτελεσματα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου και εγώ έχω κάποιες

μικροενοχλήσεις στην κοιλίτσα μου

λες και απο ώρα σε ώρα θα έρθει η περίοδος, ενώ έχω μία εβδομάδα ακόμη μπροστά μου για να (μην) έρθει.....

λέτε??? φαίνεται πως λόγω της μεγάλης θέλησης να μείνουμε έγγυος δινουμε λεπτομέρεια στο παραμικρό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Goldy2308 ,KORITSIA mou 8umizete emena!!3 olokllhra xronia me thn idia ennoia KA8E MHNA!!!!Htan oti xeirotero mporouse na mou symvei!Ti adeies,ti repo,ti kalokairines diakopes ..pisteua ka8e fora oti sigoura 8a eimai!otan ema8a oti exw mia salpigga telika see leitourgeia..ekei na deis..me phre apo katw...htan na ginei e3wswmatikh to Dekembrio..alla logw douleias to anabalame gia February...(o giatros epemene na kanw upomomonh ligous mhnes akoma)kai na..to January ka8usterhsh!!!ekei pou den to perimena...h monh endei3h htan to 3afniko prh3imo sto sth8os..ki ponos den mporousa na to akoumphsw arketes meres prin thn anamenomenh periodo!eixa kai ponakia periodou..ekana to tset twn 5 hmerwn thn 8h mera meta th pi8anh sullhpsi ..(-)!Hmoyn sigourh pia oti ki autos o mhnas paei strafei!!!Ki omws htan ekei!!!mhn xanete elpides!3 xronia egw exasa th zwh mou na apogohteuomai ka8e mhna!!alla na twra dikaio8hka!EYXOMAI NA SYMBAINEI KAI SE SAS TO IDIO!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...