Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 4!!!!!!


Recommended Posts

Κιλκίς μέσα μένω. Φέτος δουλεύω στο Ιέκ του Κιλκίς αλλά η θέση μου είναι κανονικά στο Αμύνταιο Φλώριν(τ)ας. :woohoo: Του χρόνου να με δω αν χρειαστεί να επιστρέψω εκεί και πάρω παραμάσχαλα το μωρό και ξενιτευτώ ακόμα πιο μακριά. Ρε κορίτσια μπράβο σας που αντλείτε. Το επιχείρησα καμιά 10αρια φορές και έβγαλα 40 εώς 50 ml. Τζάμπα βυζορουφήχτηκα γιατί δεν το πινε μετά. Του το δωσα με σύριγγα να μην πάει χαμένο. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι να κανουμε Μαρακι..αμα πρεπει να παμε στην δουλεια και ο μικρος να φαει...και αντε τωρα τρωει στερες, παλια που δεν ετρωγε, και δεν επινε και κατεψηγμενο..εκει να δεις ζορι.

Εμενα παλη στη Φλωρινα δεν μου αρεσε, εχω μια φιλη εκει...ο αντρας τησ ειναι γεοπωνος διοριστικε...σκυλοβαρετε , τρις τη ωρα Θεσσαλονικη κατεβαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi μου δεν ξερω...εχω το χριστουγεννιατικο μου εικονιδιο σαν φωτο προφιλ ακομα...ειναι ο γκριντσ αη βασιλης

Αυγη τι κανει βγαζει δοντια και γρινιαζει..εμεις εχουμε μυξουλες ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κουκλες?

λοιπον εμεις με το αγελαδινο δεν θα εχουμε προβλμα!

σε αυτη την ηλικια ξεπερνιεται η αλλεργια!

εχει φαει τυρακι, καλα λιγο μη φανατστειται τρελα πραγματα και δεν εκανε τιποτα !

εγω τρωω.... τα παντα!

απλα φανηκε στο τεστ!

ισως αν ειχε δοκιμασει πιο νωρις να ειχε φανει πολ πιο εντονα!

ημασταν τυχερη!

τι ιος της εκανε την αλλεργια δεν θα βρουμε ποτε!

πλεον δεν ξερουμε απο τι να προφυλαχθουμε

οπως χαρακτηριστικα ειπε και ο παιδιατρος στο νοσ. θα δουμε αρρωστιες που ειχαν εξαφανηστει να εμφανιζονται παλι!

και επιτελους ακουσα απο στομα γιατρου το ¨συνεχισε να θηλαζεις¨

εχω κατι να λεω....

οχι οτι με ενοιαζε βεβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ μου πολυ χαρηκα που ειστε καλυτερα.

Πρεπει να κανουμε το σταυρο μας καθε μερα.

Μπραβο του γιατρου για τις αποψεις του.

Ξερεις τι σκεφτομουν που και να μην θηλαζες ποσο πιο βαρια θα το περναγε.....

αλλα τα τρωτε ολα παλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩΩΩ Βικυυυ ποιος ειναι αυτος ο γιατρος;;;; Θα του στειλω συγχαρητηρια επιστολη.

Περαν τουτου, θα σου πω οτι επειδη ακριβως θηλαζες δεν εμφανηστικε πιο πριν. Εμας ειναι πολλαπλες οι αλλεργιες, τις εμφανιζει υο μορφη εκζεματος, προς το παρον σε μικρες δοχεις γαλακτος που τροω εγω αντιδρα καλα.

Περα τουτου αυτο το τελευταιαο που ειπες για αρρωστιες που θα επανεμβφανιζονται με προβληματησε αρκετα, δηλαδης;;; σαν να λεμε ψωλερα πανουκλα κλπ...η τι;;;

Ωντος δεν θα ξερουμε απο τι να προφιλαχτουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία νέα Βίκυ...και εγώ είχα διαβάσει ότι η αλλεργία στο αγελαδινό γάλα ξεπερνιέται στην ηλικία των 2-3 ετών!!!

μάλλον ο γιατρός που σου είπε να συνεχίζεις να θηλάζεις θα είναι και ο μοναδικός στην Ελλάδα!!!! :)

Πάντα ευχάριστα νέα να ακούμε

Σεσ δεν σε έχω τελικά "φίλη" στο fb!!! και δεν μπορώ να σε βρω κιόλας..........!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!

σήμερα ξύπνησε στις 11 κ 30 εκτός από τις 6 που ενεργήθηκε και τον άλλαξα και στις 9 που θήλασε, είχε πυρετό 38, και διάρροια απο χθές

κι όλα αυτά λίγο πριν τελειώσουν τελείως οι μυξούλες,

πήρα τον γιατρό τηλ, έχουμε γίνει πλέον κολλητοι με τον γιατρό τον τελευταίο δίμηνο τον πήρα τηλ πάνω απο 10 φορές, για να σας θυμήσω

είχε διάρροια απο τα δοντάκια, μετά ωτίτιδα, μετά δεν έκανε κακά για μια βδομάδα, μετά απο λίγες μέρες κρύωμα μπούκωσε δεν έπαιρνε ανάσα, μετά φύγαν οι μύξες πήγαν όμως στο λαιμό και είχε βήχα και λίγο χουχρχουρητό του έδωσα σιροπάκι μην μας κάνει καμιά βροχίτιδα, προχθές πήγαμε στο γιατρό και τον βρήκε μια χαρά και τώρα πυρετός...

ελπίζω να ναι το τελευταίο :dry:

συγνώμη αν σας κούρασα..

και πάλι καλημέρα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά Βίκυ τη γλίτωσε η μικρούλα και εσύ. Δεν μπορώ να φανταστώ να μην τρώω τυρί. Το λατρεύω. Είμαι πολύ χαρούμενη. Την άλλη βδομάδα έχω ραντεβού με την Πατσούρου να δει τον μικρό. Θα τη γνωρίσω και από κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν ρε ποπακι κ σεις ταλαιπωρηστε...

καλημερα κοριτσια...

εγω μεχτι της 8- τον ειχα στο κρεβατι του :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ρε κοριτσια ανυσηχω για τον μικρο που δε πιανει μπουκαλι καθολου..

πως θα αποθηλασω οταν ερθει η ωρα?

δε εκπαιδευτικο ποτηρι/????

σεσιλια κ γω δε σε εχω φιλη στο φεισ...

ποντικομαρακι καμια εξελιξη?????εχουμε νεα?

νατασουλα σταματα να βγαζεις..αφου τρωει...

να ξεκουραστεις κιολα..

βικυ το προσπερναω αυρο μετις αρρωστιες..ουτε να το σεκφτομαι δε θελω...

αργι κανα νεο απο τα φαντασματα :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου στειλω και εσενα το ονομα με πμ χιχιχιχιχι.

Ποπακι περαστικα σας βρε..αυτο με την ωτιτιδα το ξερω καλα.Εμεις ευτυψως το τελευταιο διαστημα ειμαστε καλα...εχουμε καιρο να παθουμε.

Αλλα εσεις πολυ ταλαιπωρια το νινακι σου το καημενο!!!!

Καντε γουτσου γουτσου αχου μωρε.

Θουλι ναι μαλλον με ποτυρακι..αλλα ο δικςο μου ο τεμπελαρος δεν θελει ποτυρακι...το κοπαναει στο κεφαλι μου χιχιχιχι.

Μαρια η Πατσουρου θεσσαλονικη δεν ειναι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli καλημέρα

κι εμένα δεν πιάνει μπουκάλι και εκπαιδευτικό ποτηράκι του πήρα όταν έγινε 6 μηνών το αντιστοιχο για την ηλικία του και τώρα έμαθε να πίνει νερό απο αυτό :woohoo: τρεις μήνες μετά, μέχρι τώρα το είχε για να ξίνει τα ούλα του ή έπινε λίγο και ταυτόχρονα το φτυνε!

κάποια στιγμή σκέφτομαι να βγάλω λίγο γάλα και να δω αν θα το πιει απο εκεί για να ξέρω αν χρειαστεί να λείψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli ουτε και εμενα θελει μπιμπερο αλλα το εκπαιδευτικο ποτηρακι το λατρευει!!!βεβαια δεν θελω εγω ακομα να αποθηλασω το εχω μονο για να της δινω νερακι και για παιχνιδακι να τριβει τα ουλα της μερικες φορες το λατρευει :):);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δοστω βραδυ...αναλογα...εγω του δινω βραδυ αυτο που εβγαλα αν δεν το ποιει στην διαρκεια της ημερας..αλλα μη φανταστεις..παλη ξενυχταει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Αναδρομο Ερμή έχουμε; Σαν να έχω άλλο παιδί ειμαι. Στραβοξυλο και γκρινιαρικο. Δεν τρωει, δεν πινει και δεν με θελει. Με χτυπαει με βια και θυμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θουλι μου μην το δωσεις εσυ το γαλα!

αλλα καποιος αλλος και εσυ να μην εισαι εκει!

γιατι οπως εχεουμε πει τα παιδακια μας δεν ειναι χαζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα, το βραδυ θελει να θηλαζει πολυ. Ε, πουφαει πουφαει και καποια στιγμη η ροη μειωνεται και τα παιρνει κρανιο! Ε, λιγο και η αυπνια... μετα τη 1:30 κοιμαται ο ζουζουνος και φυσικα στο στηθος.

Δοντια απο ποτε βγαζουν;

Βικυ ειστε ενταξει τωρα ε;

Cesilia έγραψε:

Argi μου δεν ξερω...εχω το χριστουγεννιατικο μου εικονιδιο σαν φωτο προφιλ ακομα...ειναι ο γκριντσ αη βασιλης

Αυγη τι κανει βγαζει δοντια και γρινιαζει..εμεις εχουμε μυξουλες ακομα

:P
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω Αυγη μου..εμενα απο 4 μηνων εχει πρισμενα ουλα και παρα πολλα σαλια...αλλα ακομα φαφουτης ειναι..ειδομεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Μπήκα να μπω ένα γρήγορα γεια και πάω να μασαμπουκώσει ο βαρώνος Νικόλας.

Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Θου στην αρχή θα κλαιει και θα στο σπρώχνει με το χέρι το μπιμπερό.

Θέλει υπομονή.

Εγώ μόνη μου του το έδινα. Δεν ήθελε κανέναν άλλον.

Του το έδινα το βράδυ πριν τον θηλάσω.

Τα λέμε μετά .Ελπίζω δηλαδή. Πάντα έτσι λέω και πάντα κάποιος έρχεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...