Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 4!!!!!!


Recommended Posts

εχει αλλεργια..τρωει μοσχαρι 2 δορες την ευδομαδα αντι καθε μερα. Τωρα βεβαια ειναι καλητερα, μπορω να ποιω κανενα ποτιρι γαλα. Το καλο με μας ειναι οτι το ανακαλυψαμε σχετικα νωρις...αλλα εχει και αλλες αλεργιες.. οι οποιες ειναι πιθανες. Να φανταστεις αυγο και ψαρι θα φαμε πολυ μετα τον χρονο, εχει και στα εσπεριδιειδη, πορτοκαλι μανταρινι εξω απο την φρουτοκρεμα. γεννικα παντως μπορω να πω οτι ειμαστε πολυ καλυτερα απο πριν..θα δουμε ομως...αναλογα με την πορεις του ισσος κοντα στον χρονο να φαμε και γιαουρτακι για δοκιμη, νωρητερα δεν το ρισκαρει η γιατρος μας, παρολο που πλεων αντιδρα καλα στα γαλακτοκομικα που τρωω...αλλα επιτρεπετε σε μικρες ποσοτητες...και ξερεις τι λυσσα εχω να ποιω γαλα...στη ζωη μου δεν ειχα τετοια..μπορουσα να πιω λιτρα..

Αλλα μεολη αυτη την ιστορια συχαθηκα τις γραβιερες και τα κεφαλοτυρια- φτιαχνονται απο αιγοπροβειο γαλα...δε νομιζω να ξαναφαω γραβιερα...ουτε καν στην Κρητη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακια μπαινω να καληνυχτισω.

Βικακη τουλαχιστον εμαθες τι ειναι να προσεχεις.

Με τον ιο τι γινεται?

Παναγιωτα παλι επισκεψεις?

Θουλη τελεια φωτο Κι εγω του βαζω καζακα και τρελαινομαι.

Το μανταρινι το τρωεει ολοκληρο η χυμο?

Χρυσα ειναι δυσκολο μετις αλλεργιες....

Καλο βραδυ κοριτσακια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για αλλεργιες διαβαζω... εμεις ειμαστε ακομη στο γαλατακι. Εχουμε ακομη για τετοια. Ολα να σας είναι ευκολα βρε κοριτσια ευχομαι!

Εγω ειχα τα πεθερικα μου ερπισκεψεις. Ρε κοριτσια, μονο εμενα μου τη δινει οταν μου λενε το μωρο μου γκρινιαρη και κλαψιαρη; Μα ειναι τοσο μικρο και πειναει συχνα και για να το δειξει θα βγαλει φωνουλα, λογικο δεν είναι; Μου τη δινει οταν τον χαρακτηριζουν!γκρρρρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!σας ελειψα;μπαααααααααααααααα! :P:P

μονο η παναγιωτα προσεξε την απουσια μου! ;):P:P:P:P πλάκα κανω,ε!!! :laugh: :laugh: :laugh:

βικυ μου περαστικα σας κοπέλα μου!αμαν πια με αυτες τις αλλεργιες,πολύ συχνα τις ακουω,αφου πιστευω πως οταν αποθηλασω,θα εχουμε κ εμεις!! :silly: :(

Θουλη ωραια ιδεα η μανταριναδα! :P βρε,οταν το θελησεις,σιγα σιγα θα αποθηλασει ο θοδωρακος,θα προσαρμοστει,οπως ολα τα μωρακια! :)

δεν εχω πολύ χρονο,γυρισαμε πριν λιγο,κοιμησα το στολιδακι μου κ τωρα πειναααααααααααααααααααααααααααω!!

φιλάκια σε ολες κ σε ολα τα μωρουλινακια μας ονειρα γλυκα! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ οταν λεεν τετοιες βλακειες...

μα ειναι δυνατον αμα νη κλαψει ρε αυγη ενα μωρο????

πες τους τηνα λλη φορα ναι πηρε απο τη γιαγια του :blink::blink::P:P:P:P:P:P

καληνυχτα ελενη καλη ξεκουραση...

καλε παναγιωτα παλι τη παρλα επιασες?

ποντικομαρακι μου καζακα?

δε το χω ξανα κουσει...

οχι κοματακια δινω μανταρινια...

μασαει... :)

ιουλια εγω ηξερα οτι ησουν εκτος.. :kiss::kiss::kiss::kiss:

εχουμε κ πολλες απουσιες...

νατασα??????νατασουλα??????????????

καλε ασχετο η αργω τελος δε μπαινει αλλο μαμμυ??????? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απάντησε τους κατάλληλα χωρίς βέβαια να τσακωθείς.

Και μένα ο μπέμπης μου αν και πολύύύύ φρόνιμος,

όταν πεινάει κλαίει να φωνάζει! είναι πάάάάάρα πολύ

λογικό ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ της μόδας βλέπω ότι είναι οι αλεργίες. Εμένα πριν καμιά 20αρια μέρες έβγαλε εκζέματα, του έβαλα κάτι αλοιφες της freezyderm και του φύγανε. Τώρα βλέπω έβγαλε πιο χοντρα σπυράκια διάσπαρτα. Τι στην ευχή είναι αυτό που τον πειράζει δεν μπορώ να καταλάβω. Ο γιατρός λέει ότι είναι κάτι που τρώω εγώ παρά αυτός. Κάτι μου λέει ότι είναι η ντομάτα που βάζω στο φαγητό του. Βίκυ το αγελαδινό διορθώνεται. Συνεχίζεις με το μεμεδίσιο. :laugh: Φαντάζεσαι να πρεπε να δίνεις εκείνο το πικροζούμι που πίνουν τα μωρά με αλεργίες? Πάλι καλά που έχει την εναλλακτική το μωρό.

Παναγιώτα Κιλκιστάν. Βίζα πρέπει να βγάλω για να ρχομαι Ελλάδα! :woohoo: Όχι δε χιονισε ακόμα. Ας μη το μελετάω γιατί μου τη δίνει το χιόνι ειδικά όταν γίνεται πάγος και δεν μπορώ να πάω πουθενά από το σλάλομ!

Αναστασία μου δε γίνεται το μωρό να μη σε θέλει. Αφού είσαι η μαμά του. Περνάει και αυτός τη φάση του.

Ιουλία που ήσουνα καλέ? Με τι πήγες εκεί που πήγες γιατί με τρένο θα σε βλέπαμε. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την χαιρετούρα μου σε όλες τις συνεπιβάτισσες!

Εχω επιβιβαστεί αλλά δεν με βλέπετε γιατί έχω γίνει ένα με την θέση για να μη πω με το πάτωμα!

όσο γουρικό ήταν το προηγούμενο εξπρές και είχαμε στρώσει λίγο στο θέμα ύπνου τώρα πάλι ξενύχτια.

είχαμε ένα μπουκωματάκι που μας ξενύχτησε και μόλις γίναμε καλά πάμε για δόντι οπότε φτου κι απ την αρχή, και πάλι διάρροια και πάλι δεν τρώμε και θηλάζουμε συνέχεια και πάλι κοιμόμαστε μετά τις δύο... :woohoo:

γι αυτό δεν ξέρω πότε θα σας ξαναγράψω...

πολλά φιλιά και καλό βράδυ είναι 3 κ 40 και τώρα πάω για ύπνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

σημερα εχω σηκωθει απο τα αγρια χαραματα (απο τις 5 )

για να ετοιμαστω μιας και στις 8 πρεπει να φυγουμε για παιδων

αχ και σημερα βρεχει....

η πλακα ειναι οτι σκευτομαι που θα θελει ο μικρος να μου αλλωνιζει μεσα στο νοσοκομειο μεχρι να τον εξετασουν...και οταν ηταν πιο μικρουλης ελεγα οταν εβλεπα τα μεγαλυτερα 'αχ τι ωραια που ειναι οταν ειναι μεγαλα'

θα παρω μαζι μου την κρεμουλα του και καμια ρυζογκοφρετα μηπως και φαει.

απο χθες εν τω μεταξυ αρχισε ο ανταρτης μου να γυρναει τα κουμπια της κουζινας και συνεχεις μου εσβηνε το ματι που μαγειρευα χιχιχι

και οταν ο μπαμπας του του ειπε μη αρχισε να τσιριζει

εγω κοριτσια δεν εκανα τιποτα!!!!!!!

δεν αντεχω αλλο να τον μαλωνω νιωθω η κακια της υποθεσης οποτε ανελαβε ο αντρας μου και εκει εγινε αρνακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!καλο κυνηγητο μεσα στο νοσοκομειο λοιπον και να αφηνεις τον μπαμπα πιο συχνα να παιρνει το ρολο του κακου οταν μπορει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τι μου κάνετε?

Χθες είχα πολύ δουλειά και δεν πρόλαβα να μπω καθόλου.

Εμείς τα βράδια συνεχίζουμε το ίδιο τροπάραιο.

Κοιμάται γύρω στις 12:00 και μέχρι τις 6:00 που σηκωνόμαστε

ξυπνάει 2-3 φορές.

Lala ελπίζω να μην έγενε κάτι που σε πείραξε και κατέβηκες.

Βίκυ και εσείς αλλεργία. Αμάν πια μ'αυτές τις αλλεγίες.

Ευτυχώς βέβαια έχεις την λύση.

Αθηνά περαστικά στην Δανάη.

Αναστασία έπαθε κάτι ο Σπυράκος ή για προγραμματισμένες εξετάσεις?

Όπως και να έχει καλά αποτελέσματα :)

Ιουλία παραπονιάρα πάρε ένα καρματάκι.

Μάρθα είδες που υπάρχει κάτι που αρέσει στον Ντόντο :P

Γίωτα με γεια την φώτο.

Μαρία γιατί τόσο αρνητική με το Κιλκίς? Μισή ώρα είναι από Θεσ/νίκη.

Παναγιώτα, Χρύσα, Ελένη, Αυγή, Argi, ΕλένηΧ, popaki και όποια

άλλη ξεχνάω την καλημέρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!

Καλημερα σε οοοολο το μαμυ...

Εγω σημερα κοιμηθηκα 4 ωρες σερι....νιωθω αλλος ανθρωπος!!!!!

Βρε παιδια να σας ρωτησω κατι...ο μικρος μου οταν ξυπναει, εχει λιγο πρισμενα ματακια, πρωτου παρω την παιδιατρο σαν κλασικη υστερικη μαμα...ξερει κανεις απο τι ειναι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Καλημερα!!!!!!!!

Καλημερα σε οοοολο το μαμυ...

Εγω σημερα κοιμηθηκα 4 ωρες σερι....νιωθω αλλος ανθρωπος!!!!!

Βρε παιδια να σας ρωτησω κατι...ο μικρος μου οταν ξυπναει, εχει λιγο πρισμενα ματακια, πρωτου παρω την παιδιατρο σαν κλασικη υστερικη μαμα...ξερει κανεις απο τι ειναι;;;;

Απο τον υπνο!! :laugh:

Τιποτα δεν ειναι!

Δεν ξερω να σου το εξηγησω αλλα δες λιγο στο "μαυροι κυκλοι?" στο ποστ με τον παιδιατρο εδω, δινει απαντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου να χαιρεσε την μπουμπου και απο δω...δεν ειναι μαυροι κυκλοι νρε παιδια...απλα ειναι πρισμενα καπως. Θα δοκιμασω χαμομιλι και γαλατακι. ευχαριστω...τι αλλα νεα...Νατασουλα τι εκανες τελικα με τις ανλισεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα. Αναστασία τους μπαμπάδες τους ακούνε καλύτερα τα άτιμα. Εμάς μας έχουν του χεριού τους. Ο δικός μου είναι και διπλωμάτης. Όταν πάει να κάνει σκανταλιά και του λέω όχι, αμέσως φεύγει από κει. Μετά σε ανύποπτη στιγμή που δεν κοιτάω είναι εκεί. Σου λέει γιατί να μαλώνω άδικα με την τρελλή. Ας της κάνω το χατίρι και μετά κάνω το δικό μου.

Νατασούλα το Κιλκίς είναι 40 λεπτά από το σπίτι μου και τώρα που δε δουλεύω και δεν προλαβαίνω να πηγαίνω συχνά. Σε 22 μέρες που ξεκινάω δουλεία τι θα προλαβαίνω. Όλοι οι δικοί μου άνθρωποι εκεί είναι. Εδώ έχω μόνο τον άντρα μου και αυτός λείπει όλη μέρα. Έχω λαλήσει. Καλά που έχω και το ιντερνετ και μιλάω με καναν άνθρωπο!!! :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα αυτή την εβδομάδα έβγαζα από 100-150ml

Σκέφτομαι από βδομάδα να σταματήσω να αντλώ

στη δουλειά και θα δοκιμάσω να βγάζω το πρωϊ

στο σπίτι ή μόλις γυρίζω από την δουλειά να

τρώει από το ένα και να αντλώ από το άλλο.

Αν και νομίζω ότι δεν είναι απαραίτητο αφού

άρχισε να τρώει περισσότερα πράγματα.

Ξετρελάθηκε και με το αυγό :P

Αφροδίτη μια από τα ίδια κι εμέις.

Χθες στις 2:30 την πήρα στο κρεβάτι μου.

Μαρία Κιλκίς θα δουλεύεις ή Θεσσαλονίκη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του εξπρες μας!!!....

Aurore να δεις τα δικά μου πεθερικά όταν ήρθαν: είχαν στα όπα όπα τον γιο μου-4,5 ετών- και την κόρη μου, που είχαν να την δουν από 'ταν γεννήθηκε, επειδή έκλαιγε την κοιτούσαν με μισό μάτι λες και είναι το αποπαίδι!!!! :angry: κολλημένη σε μένα είπαν!!! να ανησυχήσω αν είναι κολλημένη στον γείτονα τους είπα!!! :laugh:

Αναστασία και τα δικά μου έτσι είναι ακούνε μόνο τον μπαμπά!!! :angry:

χθες έλεγα στον γιο μου να μην τριγυρίζει γύρω από τον καναπέ-τραπέζι και με έγραφε κανονικά!!!! Η κόρη μου ανοίγει ένα συρτάρι της λέω "όχι" ή "μη", με γράφει..της λέει ο πατέρας της και το κλείνει!!!!

Σεσ χαμομηλάκι είναι το φάρμακο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi συμφωνωβ...φανταζεσε να ειναι κολιμενο με τον γειτονα...χιχιχιχι. Τι μυστιριοι ανθρωποι, θα ηταν περιεργο ενα μωρο να ηταν μονημα ισυχο και ηρεμο. τεσπα.

Νατασουλα εγω λεω αν πλεων τρωει να σταματησεις αλλη μια ανλυση, εγω ειδα διαφορα, αντλω πλεων μονο πρωη και μεσημερι, βγαζω περισσοτερο γαλα ανα ανλυση, και δεν το τρωει ολο- ευτυχως αρχησε να τρωει καλα το φαγητο!!!

Διστυχως δεν πινει το κατεψηγμενο...αλλα οτι περισεψει του το δινει ο μπαμπας του το βραδυ...ισα ισα προλαβαινω να κανω ενα νουζακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...