Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 4!!!!!!


Recommended Posts

Ελένη εσύ τελικά κοιμήθηκες και δεν έβγαλες τα παιδιά βόλτα όπως τους υποσχέθηκες?!!!

ΛαΛα αν αποφάσισες να μάθεις και Γερμανικά βέβαια δεν έχεις χρόνο......αλλά αν αποκτήσεις έστω και λίγο ανέβα πάλι θα σου κάνουμε δώρο το εισητήριο!!! ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρτζι μου, βγηκα!

Μας επιασε η βροχη και γυρισαμε!

Φαγαμε και κοιμηθηκαμε νωρις!

Τωρα, το απογευμα λεω να παμε αλλη μια τσαρκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lala γιατι αφηνεις το τρενακι?

να υποθεσω απο θεμα χρονου?

ποντικακι μου(πολυ μου αρεσει το νικ σου)

εχω σημερα ραντεβου στις 8:00 στο απιδων πεντελης!

αλλα θα απω απο τις 7:00 να της κανουν και τα τεστ!

αποψε θα δουμε!

να σου πω εχω αγωνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελέσματα pebi!!!!

ΛΑΛΑΑΑΑΑΑ;;;; Για που το έβαλες;;;; Βο μπιστ ντου;;;;;; (Με καθαρα ελληνική προφορα!!!!)

Κορίτσια και εγω τα ζόρια μου έχω. Η μικρή πάλι δεν θηλάζει... Εχουμε 14 ωρες να φαμε. Εβγαλα πριν 300μλ για να ηρεμησω και τωρα που κοιμαται θα αρμεξω λιγο ακομα.

Την πηγα στον γιατρό αλλά πέρα από τον κόκκινο λαιμό δεν είδε κάτι. Όχι ότι ασχολήθηκε, αλλά τι να κανω.. Του ζητησα να μου δωσει συνταγη για θηλαστρο και τι μου ειπε η αγαπητη νοσοκόμα;;;; "Δεν υπαρχει λογος να θηλαζεις τωρα που χρονισε το παιδι. Πηγαινε στον γυναικολογο να σου δωσει χαπι να το κοψεις. Ενα χαπι ειναι και θα σταματησει αμεσως."

Ποσο ζωντοβολο μπορεί να είναι καποιος και ποσο εύκολα δίνουν λαθος συμβουλες... Και πες μεγαλη ότι το κόβω μπαμ και κατω το γάλα. Το παιδί που δεν τρωει 2 μερες τροφή, δεν πινει μπιμπερο, είναι άρρωστο, τι θα το κάνω;;;; Σιχτιρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ μου ευχαριστω.

Το ξερω οτι αγχωνεσαι!Περιμενουμε νεα το βραδυ.

Παρε και ενα καρματακι για θετικη ενεργεια :kiss:

Aθηνα μου ειναι πολυ ζωα ειναι και νοσοκομα.

Περαστικα στην μικρη.

Λαλα ου ου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά αφού έχει ερεθισμένο λαιμό για αυτό δεν μπορεί να φάει, προφανώς θα της πονάει!!

ο δικός μας παιδίατρος λέει "να αφήσουμε το παιδί στην ησυχία του και όταν θα γίνει καλά θα φάει, εμείς -οι μεγάλοι- όταν δεν αισθανόμαστε καλά τρώμε? έχουμε διάθεση?"

δεν κατάλαβα από τον παιδίατρο ζήτησες την συνταγή για το θήλαστρο ή από την νοσοκόμα? :huh:

Βίκυ μου καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι άκουσα για Σευχέλλες...Δεν πάει εκεί τρένο καλέ. :laugh: :laugh: Εγώ είμαι μόνιμη κάτοικος Κιλκιστάν..Εξωτερικό είναι και δω μη νομίζετε. Καλέ την ξέρω και γω αυτή τη λέξη και είμαι από Θεσσαλονίκη.

Αφροδίτη χαρά στο κουράγιο σου. Δεν μπορώ να κλάμματα μωρέ. Τον έχω μαζί μου και είναι ο καημένος τόσο χαρούμενος. Δε μπορώ να τον φανταστώ να κοιμάται μόνος του.. :blush: κι άλλο παιδί να κάνω και αυτό μαζί μου θα το χω. Η λαλά γιατί έφυγε?έγινε κάτι όσο έλειπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σβήστηκε το χαζομήνυμα που έγραψα!!!!!!!!!!!!!

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Δεν προλαβαίνω να το ξαναγράψω! :( Σας φιλώ γλυκά μία-μία κι ελπίζω να σας "δω" αργότερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

Αθηνά αφού έχει ερεθισμένο λαιμό για αυτό δεν μπορεί να φάει, προφανώς θα της πονάει!!

ο δικός μας παιδίατρος λέει "να αφήσουμε το παιδί στην ησυχία του και όταν θα γίνει καλά θα φάει, εμείς -οι μεγάλοι- όταν δεν αισθανόμαστε καλά τρώμε? έχουμε διάθεση?"

δεν κατάλαβα από τον παιδίατρο ζήτησες την συνταγή για το θήλαστρο ή από την νοσοκόμα? :huh:

Βίκυ μου καλά αποτελέσματα!!!

Ναι, να μη φαει. Αλλά όταν τη μια μέρα με θηλάζει κάθε μισή με μία ώρα και μετα μου κάνει εμπαργκο για 15 ώρες, εγώ αρρωσταίνω. Ο γιατρός έχει και 3 άτομα προσωπικό. Η μία είναι νοσοκόμα. Αυτή πεταξε το μαργαριτάρι να κόψω το γάλα.

Έβγαλα 300 αλλά είχα και 12 ώρες να βγαλω γάλα. Μετά θήλασα μια φορα και τωρα παλι δεν θελει. Προσπαθησα να ξαναβγαλω αλλα εβγαλε αντί για 150μλ, 60. Με χειροκίνητο θήλαστρο γιατί δεν εχω αλλο. Αλλα αν συνεχισει αυτο το τροπαριο, αυριο θα νοικιασω κανονικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxxxxx Αθηνα τι μου θυμησες τωρα...καποτε ευγαζα και εγω τοσα καθε προη, μερικες φορες και παραπανω...εκανα και τραπεζα...να παω ισυχη στη δουλεια!!! κλαψ σνιφ.

Εγω παλη γιατι νομιζα οτι ειχες θηλαστρο;;;;;

Δεν θα μπορουσες να παρεις καποιο απο τα ηλεκτρονικα μικρα;;;;

Ξερω απο φιλες μου οτι εξω τα θηλαστρα τα καλυπτουν τσ ασφαλιστικα ταμει....φυσικα στην Ελλαδα δεν χρειαζομαστε τετοιες πολυτελειες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαμε πάλι.

Τι βλέπω. Ανεβηκε και το Μητσάκι μας έστω και στα γρήγορα. :lol::lol:

Βρε συ Αθηνά τι πατάτα σου είπε αυτή η $%##$%%. "Και τι σε νοιαζει κυρά μου πόσο θα θηλάζω;;;;;;"

Βρε συ πάντως φτου φτου. 300 μλ με χειροκίνητο θήλαστρο;; Ουτε τις πρώτες μέρες δεν έβγαζα τόσο. Δηλ. δε μπορείς να αγοράσεις ένα ηλεκτρικό;; Τα λεφτά δεν είναι ίδια με το να το νοικιάσεις ένα για μεγάλο διάστημα;;;

Μαράκι μου ευχαριστώ για το κάρμα-police.Ανταποδίδω!!!

Το άλλο Μαράκι. Κιλκιστάν!!!Θεικό. Μέσα στο Κιλκίς μένεις;;Εχετε χιονάκι;

Βίκυ καλά αποτελέσματα και από μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας....

τι κανετε???

εμεις καλα...σχετικα....

ο μικρος παιζει και εγω μαγειρευω για αυριο μιας και ολη μερα θα ειμαστε στο παιδων

ο μικρος εκοψε και το μαμα.....και εμενα η ψυχολογια μου εχει πεσει στα πατωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Αναστασιαααα...θα το ξαναπει..απλα ισσος ειναι θημομενος και το εκφραζει ετσι...εμενα το μοσχαρακι μου μουγκριζει μεσα στο παρκο.

Βικυ ολα καλα θα πανε...γραψε μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκευτομαι που τον μαλωσα χθες συνδοιαζω και το μαμα που δεν λεει

και λεω παει δεν θα με θελει σε λιγο καιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλε!!!!!

Μια χαρα...σε λατρευει!!!!1

Απλα κανει νουνρα...σαν κλασικος αντρας...μουτρακια κλπ...

ξερεις ακομα ποσα τετοια θα εχετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες μολις γυρισαμε!

μαντεψτε..........

αλλεργια στο αγελαδινο γαλα................!

η οποια απο οτι ειπε σε αυτη τη ηλικια ξεπερνιεται!

η αλλεργια που εκανε τωρα ηταν σε ιο και δεν ειναι διολου απιθανο να το ξανακανει!

θα θηλαζω ως..............................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα να δεις!!!!!

και σε τι ιο ειχε αλλεργια...δηλαδη..πελτομεριες δε σου ειπανε;;;;

Παντως και ο δικςο μου που εχει αλλεργια στην ορωτεινη του αγελαδινου, την ξεπερναει. Δηλαδη τρωει μοσχαρι και αμα ποιω εγω ενα ποτηρακι ή φαω λιγο τυρακι ειναι ΟΚ, αλλα αμα ποιω πολυ , φουντωνει το εκζεμα του. και εμεις θα αργησουμε πολυυυυνα ποιουμε αγελαδινο γαλα.

Παντως παλη καλα να λες...δεν ειναι κατι σοβαρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλ βικυ δε θα δινεις ουτε τυρακι στη μικρη?????

αχ βρε αναστασια μη στεναχωριεσαι..

αποκλειεται να μη σε λεει γιαυτο...

εσυ το συνδιασες... ;)

κ γω δε εχω κ πολλες αντοχες...

αχ με φανταζομαι .,,,τα νευρα καγκελο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντεψτε!!!!!!!!

βρηκα πως θα αποθηλασω....

με μανταρινια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μιλαμε ο μικρος ειναι κ πολυ μανταρινας...

βλεπει μανταρινι κ εχει ενα χαμογελοοοο :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ουτε για το μεμε δε κανει ετσι...

κ αν δε του δωσω κ 2 μανταρινι παταει κατι τσιριδες..

επιτελουσ κ κατι που αρεσει στο θοδωρακο μου :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχχχ!!Πάλι επισκέψεις έχω μωρέ κορίτσια.

Βίκυ μου σε βλέπω να τη θηλάζεις μέχρι το γάμο της :kiss::kiss:

Θούλι δως του μανταρινάδα βρε. :P:P

Αναστασία μου δε σου κρατάει μούτρα κοριτσάκι μου. Αλοίμονο.

Λοιπόν σας αφήνω.Πάω να συνεχίσω το κους κους.

Καληνυχτα κοριτσάκια μου. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια .Πεμπι μην αγχωνεσαι κ εμεις εχουμε ,αργησε τοσο να φανεί ή προυπηρχαν συμπτωματα?το καλο ειναι οτι με το θηλασμο κοβεις εσυ τα γαλακτομικα κ τελος ,φυσικα δεν θα της δινεις γιαουρτι κ τυρι,μορεις να δεις κ ειδικο παιδογαστροεντερολογο γτ η εισαγωγη των τροφων διαφερει απο ηλικια σε ηλικια ,παντως αρκετα τροφιμα δινονται αργοτερα πχ το μοσχαρι γυρω στο δεκατο ,Σεσιλια απορω που του δινεις μοσχαρι νομιζα οτι ειχε αλλεργια ο μικρος,Θουλι φιλια,Αναστασια δεν σου κανει μουτρα βρε χαζο ,ετσι μας κανουν γ να μας σκανε!!!!!!!!!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια.. έχω ξυπνήσει πριν μια ώρα να ταισω τον μπέμπη και δεν κλείνει το μάτι μου με τίποτα 😔😔 κανω ένα update για τους κολικούς μας! καταλαβαμε με τον άντρα μου ότι τελικά οταν δίνουμε το σιρόπι στον μπέμπη ειναι πιο ανήσυχος... είχαμε δυο βράδια οου δεν το δωσαμε επειδή κοιμόταν εκείνη την ωρα και κοιμήθηκε σαν πουλάκι...ουτε που ακούστηκε...συνεχισα και χθες το μεσημέρι και δεν το έδωσα πάλι και πάλι δεν εκλαψε καθόλου το μεσημέρι...το ιδιο και το βράδυ ξανά..βεβαια χθες έκλαψε κανένα τέταρτο αλλά ηρέμησε... κατάλαβα οτι χωρίς το σιρόπι ηρεμεί πιο εύκολα...και σκέφτομαι τωρα εγω... τόσο καιρό δηλαδή του έκανα κακο;😔😔😔 θα μιλήσω αύριο με την παιδίατρο να δω τι θα μου πει.. πάντως έχουμε 3 βραδιά κοιμηθήκαμε μια χαρά...η αλήθεια είναι ότι το χρειαζόμασταν..
    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...