Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 4!!!!!!


Recommended Posts

δεν ξερω βρε Χρυσα μου..δεν ειναι απο τα συνηθισμενα του κλαμματα :dry: εκλαιγε με δακρυα,αφου οι βλεφαριδες του ειχαν κολλλησει απο το κλαμμα :(:( σιγουρα κατι εχει,αλλα τί;;κ αυτος ο βηχας ο πνιχτος,σαν να πνιγεται ενα πραγμα..μηπως δοντακια;;αλλα ολο ετσι λεμε για ολα κ ακομη να φανει το δοντι!

μετα σκεφτηκα μηπως ειναι που αρχισε να στεκεται ορθιος κ εχει γενικα μια υπερενταση..τί να πω;;

αχ τι με περιμενει τη δολια!εξοριστο στον καναπε τον βλεπω τον αντρα μου! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω παιρνω απο καταστηματα με ειδη υγυεινης διατροφης καποια πραγματα, αλλα ναι φρουτα και λαχανικα απο λαικη τα περισσοτερα εκτος απο καποια που οταν ειναι εποχης μου τα στελνουν απο τον Λαγκαδα, γενικα ειμαι πολυ επιφυλακτικη στο θεμα βιολογικα, για τους λογους που προανεφερα και οχι μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποτε πηγατε γιατρο...μηπος κανει φλεμματα απο τα χνουδια..ξερεις χαλια κοθβερτες σκονι...κλπ....εμενα εκανε ενα φεγγαρι, μας εδοσαν ενα συροπακι και καθαρησε...αλλα τωρα προσεχω περισσοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την παρασκευη θα παμε..φλεμματα δεν εχει..νομιζω δηλαδη..ουτε πιστευω απο τη σκονη,οχι οτι ειμαι κ τοσο προσεκτικη,αλλα αεριζω τακτικά...επισης,αν ηταν ετσι,θα ησυχαζε στην κρεβατοκαμαρα;;τους ιδιους κανονες υγιεινης ακολουθω..

μετα απο το κλαμα ειναι αυτος ο πνιχτος βηχας,να τον δεις κ με τι μανια χτυπαει το καγκελο,λες κ τον κυνηγουν :silly: :blink: το περιεργο ειναι πως αυτη ειναι καινουρια συμπεριφορα :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειναι βιολογικο ρυζαλευρο, εχει στα καταστηματα βιολογικοων. Εγω δεν δινω κρεμες γενηκα, τρωει αλλα δημητριακα χωρις γλουτενη κλπ και οχι σε μορφη κρεμας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπος φοβατε το καημενο...θα σου πει η γιατρος...συνηθως βηχα κανει ο δικο ςμου αμα τον αφινω να κλαψει πολυ- που δεν τον αφινω σχεδον ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

καλα ειστε?

σας ρωτησα ν κατι σελιδες πιο πριν οτι ο μικροσ εβγαλε εξανθηματα στη κοιλια αν ξερετε κατι κμονο η σεσιλ απαντησε :(:(:(

εμεισ το βραδυ καθε 2 ωρες ξυπνουσε...

τι ωρα ξυπναν τα μικρα σας..??????εμενα απο της 9 το βραδυ εως 8...ενω κοιμοταν 9-9...μα γιατι το ελλατωσε?με κακοφαινεται...

λοριτσια νομιζω με το ξενο θα κοιμοταν πιο καλα τα μωρα...

οχι οτι πεινανε..αλλα εμεισ εχουμε κ το δεσιμο εμτα μωρα μας...τη μυρωδια...

ενω τα μωρα που πινουν ξενο δε εχουν εξαρτηση...

σημερα ολο το βραδυ κοιμηθηκε στο κρεβατι του...

ξυπνησε εκει κ επαιζε..δε γκαριζε...τι καλα... :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βενετια φανταζεσαι αν στο εκανε αυτο η πεθερα?????? :angry::angry::angry::angry::angry:

αυγη κ γω τις βιολογικες παιρνω...σουπερ..

χρυσα τη δημητριακα εσυ δινεις?

φρανιτα καλα εκανες κ τον εβγαλες..ελεος πια...

αργι εσεις εχετε αλλη νοοτροπια...κρυο ζεστη εξω...ετσι πρεπει..

μπεμπουλησ τελεια φωτο στο προφιλ...ειναι φατσας....

ιουλια ισως περναει φαση...αχ ολα φαση περνανε...ποτε θα τη ξεπερασουν?

αφροδιτη επιασε???????

παναγιωτα κοιμασαι?

συμπεθερα?

γιωτα?

αθηνα??νατασουλα μου δε ξανα πας κοτδιρα?χαχαχα??? :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη μου ηθελα να σου οω και απο χτες οτι εμενα με τα παμπερς κοκκινηζε ο πισινος του, δεν μπορω να εντοπισω αλλη αιτια.

Ασε ο δικος μου μετα κοιμηθηκε τελικα κατα τις 10:30, κατα τις 12 ξυπνησε...και μετα ειχαμε ανα μια ωρα βολτες περα δοθε για αγκαλιτσα...

Κοιτα για να κοψεις το μεμε..θα πρεπει να κοψεις και τις αγκαλιτσες. Ο δικος μου δεν θελει τοσο να φαει, οσο να τον παρω αγκαλια. Με το που τον παιρνω αγκαλια γερνει το κεφαλακι και κοιμαται.

Θα θελει σηγουρα χρονο για να συνηθησει την νεα κατασταση...και να εισαι σηγουρι οτι θα αντιφρασει...δες και της Παναγιωτας..παλη δεν κοιμαται..αλλα εσυ ξερεις το παιδι σου καλητερα

Εγω του δινω φαγοπυρο- αμα ρωτησεις την πεθερα σου ξερει το λενε γκρετσκα. Το βραζω στο ζουμακι απο το κρεας που φτιαχνω την σουπα του, ερκετα αραιωμενο βεβαια με νερο..και το κατευαζει μια χαρα. Γινετε πολυ μαλακο, δεν το αλεθω αλλα το παταω με το κουταλι και μαλακωνει, ειναι πολυ πλουσιο σε βιταμηνες, σηδηρι, φυτικες ινες και ιχνοστοιεια. Δοκιμασα και το κεχρι αλλα δε του αρεσε, το φαγοπυρο το τρωει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε το ξερω να σε πω την αληθεια..

εμενα δε θελει αγκλακια με τιποτα...πλανταζει στο κλαμα,,,μονο μεμε,,εσυ εχεισ τουλαχιστον μια εναλακτικη!!!!!!!!!

θα ρωτησω τη πεθερα γιαυτο που λες...

α εμενα η πεθερα μου με εδωσε να φαω(μιαμ)καλαμποκι σε σκονη σε διαφανες σακουλακι... :dry:

κανει λετε να του δωσω? :dry:

να το βρασω κ λιγο λαδακι κ μια χαρα...ε? τι λετε?

ακομα δε θα αποθηλασω χρυσα...υα δω... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρετε και από εμένα. Τι κάνετε τσουπρίτσες μου;

Τώρα λαγοκοιμάται και είπα να τα πούμε λίγο.

Ιουλία μου ελπίζω να μην έχει τίποτα σοβαρό ο κούκλος σου. Πάντως ήθελα να σου πω μπράβο βρε συ που καταφέρνεις να τον κοιμήζεις στην κούνια του και να πηγαινοέρχεσαι 5 και 6 φορές. Βρε συ πως αντέχεις;;;;

Κοριτσια εχω αρχίσει να αγχωνομαι λίγο με το θέμα του υπνου. Πώς θα αντέξω να του μάθω την κούνια του;;Δε θέλω να κλαίει. Τον Ιούνιο γυρνάω στο σχολείο και θέλω μέχρι τότε να κοιμάται τουλάχιστον στην κούνια του.

Σες και εγώ το ίδιο πιστευω για τα βιολογικά. Τα λεώ "εν μέρει βιολογικά". Εγώ πάντως απο το SuperMarket ψωνίζω. Μακάρι να προλάβαινα να πάω και αλλού. Ασε που δεν οδηγώ. :angry:

Α Ιουλία και εγώ στον 8ο έδωσα μπιμπερό. Τώρα πίνει 220-250 μλ. Ε όσο κοιμήθηκες εσύ τόσο κοιμήθηκα και εγώ. :blink::blink:

Αναστασία σου εύχομαι να είναι όλα καλά κοριτσάκι μου.

Θούλι μου δεν είχα δει για το εξάνθημα. :blush::blush::blush:

Τι να είναι άραγε;; Πήρες νέες πάνες;Μακάρι να μπει και ο δικός μου στην κούνια.

Νατασούλα κάποια στιγμη ('οταν προλάβεις) θα ήθελα να μου γράψεις το καθημερινι σου προγραμμα. 2 παιδια και δουλεια!!!!!! :whistle::whistle:

Αφροδίτη πώς πάει το ψάξιμο;;;

Αρτζι μαγειρευεις;;

Φραν και εγώ θα τον έβγαζα αλλά εχει ερθει η κυρια για το σίδερο.

Αυγή νομίζω βιολογίκες θεωρούνται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια τωρα γυρισα ειχα βγει για δουλειες..

τωρα ετοιμαζω το μαμ του σπυρου

παω να τον κανω μπανακι,να τον ταισω,να τον κοιμησω

και να ετοιμαστω ψυχολογικα για το απογευμα!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Εγω του δινω φαγοπυρο- αμα ρωτησεις την πεθερα σου ξερει το λενε γκρετσκα. Το βραζω στο ζουμακι απο το κρεας που φτιαχνω την σουπα του, ερκετα αραιωμενο βεβαια με νερο..και το κατευαζει μια χαρα. Γινετε πολυ μαλακο, δεν το αλεθω αλλα το παταω με το κουταλι και μαλακωνει, ειναι πολυ πλουσιο σε βιταμηνες, σηδηρι, φυτικες ινες και ιχνοστοιεια. Δοκιμασα και το κεχρι αλλα δε του αρεσε, το φαγοπυρο το τρωει

Τι είναι αυτά;; Που θα τα βρω; Σε μανάβικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο...εκανα καινουριο τικερακι...

με θεμα το τρενακι...μιασ κ ειμαστε στο εξπρες..βλεπω αρκετες το εχετε :laugh: :P:P:P:P

παναγιωτα φερε τη κουνια του στο κρεβατι σας,,εγω ετσι εκανα..δε εχει μηνα...

κ οοοοοοτνα δε θα ξυπναει συχνα θα τον βαλω στο δωματιο του..

σημερα κοιμηθηκε ολο το βραδυ στο κρεβατι του...

αλλεσ φορεσ οχι :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli έγραψε:

α εμενα η πεθερα μου με εδωσε να φαω(μιαμ)καλαμποκι σε σκονη σε διαφανες σακουλακι... :dry:

κανει λετε να του δωσω? :dry:

να το βρασω κ λιγο λαδακι κ μια χαρα...ε? τι λετε?

ακομα δε θα αποθηλασω χρυσα...υα δω... :dry:

Είναι κίτρινο;; Αυτό που λέμε κουρκούτι;;; Μμμμ. Μήπως του πέσει βαρύ. Δως του πολύ λίγο να δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

εγω κοριτσια τωρα γυρισα ειχα βγει για δουλειες..

τωρα ετοιμαζω το μαμ του σπυρου

παω να τον κανω μπανακι,να τον ταισω,να τον κοιμησω

και να ετοιμαστω ψυχολογικα για το απογευμα!!!!!!!!!!!!!!!

ευχομαι ολα να πανε καλα... :kiss:

αγχωθηκα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

thouli έγραψε:

Είναι κίτρινο;; Αυτό που λέμε κουρκούτι;;; Μμμμ. Μήπως του πέσει βαρύ. Δως του πολύ λίγο να δεις.[/quote:1r7zet3o]

ναι κιτρινο... :dry: βαρυ γιατι να ειναι?

:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλι μου όλο αυτό το περνάω επειδή η χαζοκούνια δε χωράει με τίποτα στο δωμάτιο.

Στην αρχή μια χαρά κοιμόταν το παιδάκι μου στην καλαθούνα του. Τον έβγαζα, τον θήλαζα και τον ξανάβαζα μέσα.

Τωρα έχουμε γίνει ζευγος. :unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μενα δε χωρουσε...εμενα καλαθουνα ποτε δε καθησε..

εγω ξερεισ τι εκανα?

εβγαλα τη τουαλετα(ετσι δε λεγεται? :P =συρταριερα)

την πηγα παιδικο

κ εφερα το κρεβατι του μικρου

αλλιωσ δε χωρουσε B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα εχει στα μεγαλα ΣΜ στο τμημα με τα ειδη υγυεινης διατροφης, επισης εχει στις λαικες αλλα δεν τα επιστευομαι και πολυ αυτα, ειναι καδετι κοκκοι.

Ανασταστασια μου κουραγιο...περιμενω νεα!!!

Θουλη μη φαντατεις τωρα και τωρα απαρνιετε το μεμε...και αυτο οχι παντα!!!

Αχ αλοιμονο σε μας τις μανες!!!!

Για το καλαμποκι αν τρωει ηδη γλουτενη λογικα κανει, δεν θα εχει προβλημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εχω δωσει γλουτενη...

αχ θα του δωσω...

παναγιωτα ειναι μικρ μικρα..σα πουδρα...

ααα οπως τα δημητριακα τησ holle

αλλα δε ξερω αν εχει αλατι

θα δω..

σασ αφηνω

εχω δουλεια...

στασηηηηηηηηηηηηη B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

panagiwta opos sou egrapsa kai sto pm (an to eides ) distixos den elaba tipota sto mail mou :(

Ναι ε;; :blush::blush::blush:

Τι έκαν πάλι η ξανθιά;;; :blink::blink::blink::blink:

Θα το στείλω πάλι Αφροδιτάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το νούμερο 2 λέω τώρα. Πήρα 150 πάνες 22€. Η 50άδα βγαίνει περίπου 6,80€ στο ίντερνετ. 
    • Καλημέρα κορίτσια.. έχω ξυπνήσει πριν μια ώρα να ταισω τον μπέμπη και δεν κλείνει το μάτι μου με τίποτα 😔😔 κανω ένα update για τους κολικούς μας! καταλαβαμε με τον άντρα μου ότι τελικά οταν δίνουμε το σιρόπι στον μπέμπη ειναι πιο ανήσυχος... είχαμε δυο βράδια οου δεν το δωσαμε επειδή κοιμόταν εκείνη την ωρα και κοιμήθηκε σαν πουλάκι...ουτε που ακούστηκε...συνεχισα και χθες το μεσημέρι και δεν το έδωσα πάλι και πάλι δεν εκλαψε καθόλου το μεσημέρι...το ιδιο και το βράδυ ξανά..βεβαια χθες έκλαψε κανένα τέταρτο αλλά ηρέμησε... κατάλαβα οτι χωρίς το σιρόπι ηρεμεί πιο εύκολα...και σκέφτομαι τωρα εγω... τόσο καιρό δηλαδή του έκανα κακο;😔😔😔 θα μιλήσω αύριο με την παιδίατρο να δω τι θα μου πει.. πάντως έχουμε 3 βραδιά κοιμηθήκαμε μια χαρά...η αλήθεια είναι ότι το χρειαζόμασταν..
    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...