Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 4!!!!!!


Recommended Posts

thouli έγραψε:

γεια σου τονια καλως ηρθες...

κοριτισ κατεβαινω...

καλο ξημερωμα αφροδιτη... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

euxaristw martha mou :kiss:

ante na doume giati ton talepoisame poli simera ton tzoutzouko kai fobame oti tha mou to kseplirosei :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια

μπηκα κι εγω για λιγο να σας πω τα νεα μας!!!!

σημερα ο σπυρος μου εμαθε να χορευει(στεκεται ορθιος λυγιζει γονατα και κουνιεται),να χαιρεταει με το ενα χερακι,να δειχνει επιτελους με το δαχτυλο και να βαζει τα αντικειμενα το ενα πανω στο αλλο.

αυριο εχουμε παιδιατρο για το εμβολιο και για το αλλο που ποναει!!!!

εν τω μεταξυ πηρα σημερα τηλεφωνο τον νευροχειρουργο και του ειπα οτι απο τον οκτωβριο εως σημερα εχει μεγαλωσει μισο εκατοστο το κεφαλακι του μικρου και μου ειπε να τον παω την πεμπτη στο παιδων κατευθειαν πανω στην νευροχειρουργικη να τον δει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ελπιζω να μην ακουσω τιποτε δυσαρεστο τωρα που παει τοσο καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία συζήτηση πιάσατε...αγχωτική. Και γω 1.68 είμαι με 64 κιλά στην πλάτη. :angry::angry: και κάνω φιλότιμες προσπάθειες να τα πάω 70!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μου έχει ανοίξει η όρεξη ρε γμτ...θέλω να γίνω και όπως πριν τρομάρα μου. :S Με διαλογισμό γίνεται???Κάνω σαγονιακούς και κωλιακούς κάθε μέρα :woohoo: :woohoo:

Αναστασία, μπράβο στο Σπυράκο! Άντε μακάρι να σου πει καλά νέα.

Κατεβαίνω και γω... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθεια!!!!!παω την αφησω κατω απο την αγκαλια μου να κοιμηθει ξυπναει και κλαιει!!!]η κουνια της ειναι κολλημενη στο κρεββατι μας

:blush: πιαστηκα θελω να κοιμηθω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποια γ διαφορα του δικου της κρεβατιου αφου ειναι διπλα κολλημενη στο δικο μας χωρις διαχωριστικο????παντως κοιμηθηκα 2 ωρες μαζι αλλα ειμαι ρακος :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

Ανστασια να δεις που θελει να τον δει γιατι ολα πανε καλα!!! Ειμαι σηγουρι.

Το ζουζουνι μου ειναι τοοοοοσο γλυκας!!!!!!!

Μπραβο του...οσο παει κανει καινουρια πραγματα.

Φρανιτα μην ανισυχεις...πιστεψε με ετσι οπως γιναν τα πραγματα ειναι σχδον το ιδιο τα βιολογικα με τα σημβατικα, χωρις πλακα. Για να συνελθει το εδαφος απο τα φυτοφαρμακα θελει 50 χρονια, οπως επ[ισης και αν παραδιπλα υπαρχει χωραφι με συμβατικα, μεσω της επικονιασης και των υπογειων νερων ολο και κατι πιανει, και ειναι ολα τους σχεδον τυληγμενα με πλαστικη μεμβρανη, οποτε το σιδιο ειναι. Αν ειχες κανενα παραγωγο ή ψωνιζες απο λαικη...ειναι λιγο καλητερα τα πραγματα...οποτε παρε αφοφα απλα πλυντα καλα, και αν θελεις ξεφλουδισε τα πιλο παραπανω.

Εννωειτε οτι δεν κοιμηθηκαμε παλη...εκανε και το εξης φοβερο ο μικρος ψτεσ...αφου εφαγε το γαλα του 225 γραμμ της μαμας, δεν ηθελε να κοιμηθει, τον εκοβε βολτες ο αντρα ςμου...αυτος ηθελε κουζινα...εκει ειχα την κοτοσπουπα του μοιρασμενη στα ταπερακια, περιμενα να κρυωσει για τα βαλλω στο ψυγειο...ολο εκει κοιτουσε, του δινει ο αντρας μου το μποελ, εγλειψε μια παταρα...μετα με ενα κουταλακι του δινει μεσα απο την κατσαρολα το ζουμι που περισεψε...παιδια να δειτε πως ανοιγε το στομα του για να το ποιει...ουτε στο φαγητο δεν νοιγε το στομα του ετσι ο λαιμαργος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Πάλι πτώμα είμαι, δεν κοιμήθηκα το βράδυ.

Από τις 22:00 μέχρι τις 2:00 ξύπνησε 5 φορές :angry:

Μετά δεν άντεξα και την πήρα μαζί μου,

ξύπνησε άλλη μία στις 4:30 και μετά την ξύπνησα

εγώ στις 6:30.

Φρανίτα τι καλά που κοιμάται το βράδυ :)

μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Στο καρότσι γιατί δεν τον βάζεις να

πάτε για ψώνια?

Που είστε οι υπόλοιπες?

Όλες κοιμάστε?

Φιλιά σε όλες :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

φρανιτα δεν πειραζει..μην αγχωνεσαι...

κολοκυθακι δινεται?δεν ειναι εποχης γιαυτο..εγω το εκοψα αλλα δεν εχεις και πολλες επιλογες χωρις αυτο..

καλα εχω κατιιιιιι νευρα πρωι πρωι!!!!

η μαμα μου εχει κρυφα την μπισκοτοκρεμα στο ντουλαπι της..και εγω νομιζω πως το παιδι δεν τρωει κρεμες!!!!! α,ρε κοροιδια!!!!!

δεν την δινω στι παιδι λεει..για μενα την πηρα!!!!!! και τωρα να την πιστεψω δηλαδη????????????????

δεν με νοιαζει τοσο η κρεμα οσο το οτι δεν ξερω τι τρωει!!!!!!!!!!! :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα δεν εφαγε πολυ...τρεις κουταλιτσες ρουφηξε ζουμακι...αλλα αμα τον αφινα θα του εδινε περισσοτερο...και να τον δειτ εμε τι απολαυση το ετρωγε..απαπαπαπ

Βενη μου σε καταλαβαινω...και η δικη μου του εδινε μπισκοτα...ωσπου εβαλα την παιδιατρο να την αγριεψει- ειναι φιλη της- γιατι ο μικρος εχει πιθανη αλλαεργια και στην γλουτενη και ακομα δεν κανει να φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ τι ναπω...στεναχωρεθηκα πολυ...εχασα την εμπιστοσυνη πως να στο πω...

αν δε ντην ειχε για τον μικρο γιατι την εκρυβε τοτε? οτι να΄ναι....

εσυ στην δουλεια και τομωρ να μεγαλωνει οπως θελουν οι αλλοι..τωρα θα μου πεις πως κανεις ετσι?σιγα..υπαρχουν σοβαροτερα προβληματα...

ναι αλλα γιατι???????

τελοσπαντων..κοτοσουπα ο χριστοφορος ε???? μια χαρα για βραδυ!!!! :laugh: :laugh:

νατασσα υπομονη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλη φαση...σας λεω απολαυση...δεν τον εχω δει να κανει ετσι για κανενα φαγητο....και αφου ηπιε γαλα της μαμαμς...περαν τουτου εννωειτε οτι ηθελε στηθος για να κοιμηθει..εμ πως το ιδιο γαλα στο μπουκαλι...αυτος ηθελε να ερμεξει..

Ποσο θα φαει πια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις συνεπιβάτισσες!!!!....

και η δικιά μας χθες ξύπνησε στις 23.30 μια φορά και μετά ξανά στις 02.30!!! δεν ξέρω γιατί, τι ήθελε!!!! τουλάχιστον τα δικά σας που ξυπνάνε είναι και μικρότερα!! εμείς είμαστε 16 μηνών!!! έλεος πια... σε λίγο θα πάει πανεπιστήμιο!!!! :woohoo:

Βενετία πολύ άσχημο αυτό με την μαμά σου να του δίνει πράγματα τα οποία εσύ απαγορεύεις!!! η πεθερά της αδελφής μου, ενώ η ίδια της έχεις πει να μην δίνει γλυκά στον γιο της-3,5 ετών- εκείνη κάθε φορά που το παιδί πηγαίνει σπίτι της του δίνει γλυκά!!! τα οποία κάνουν κακό στα δόντια αλλά και παχαίνουν!!! και η πεθερά έχει δημιουργήσει έναν κωδικό για τα γλυκά έτσι ώστε όταν η αδελφή μου τον ρωτά αν έφαγε γλυκό εκείνος λέει όχι!!! έφαγα "φακές" για παράδειγμα και πρόσφατα η αδελφή μου το ανακάλυψε και έγινε χαμός!!!

Επομένως είναι πολύ σημαντικό οι παππούδες-γιαίάδες να ακολουθούν τις οδηγίες των γονιών!!!! έστω και αν πρόκειτε για μπισκοτόκρεμα γιατί μετά θα ακολουθήσει κάτι άλλο το οποίο θα είναι πιο σημαντικό!!!

Φρανίτα πλάκα μας κάνεις....κάνει κρύο στην Αθήνα!!!!! η ΡΕΑ μας βγήκε έξω με -10 βαθμούς!!!! αν ντύσεις καλά το παιδί δεν κρυώνει, αντιθέτως παίρνει και καθαρό αέρα.......

δεν θυμάμαι άλλα γιατί τα διάβασα το πρωί και ήθελα να απαντήσω, μετά πήρε η αδελφή μου τηλέφωνο και μιλούσαμε 1 ώρα και τα ξέχασα.....σας φιλώ όλες πρέπει να κατέβω σε αυτή την στάση για να πάμε τράπεζα και κάποιες άλλες δουλειές!!!

:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα φτου σκορδα στον μπεμπακο!

Φρανιτα, ε για μια φορα δεν εγινε και τιποτα!

Βενη, λες να του δωσε κρυφα;Μπορει και να λεει αληθεια! Οταν αρχισουμε κι εμεις τις στερεες χαμος θα γινει με την πεθερα μου! Εμαθε απο τον αλλο τον εγγονο που του δινε η νυφη μου ολο γλυκατζουρες να τρωει...μπισκοτα,κρεμες ψυγειου κ.α. και στανταρ θα τσινισει που δε θα την αφηνω να δινει τετοια.

Νατασουλα, χαρα στο κουραγιο σου! Εγω καλομαθα και τον παιρνω μαζι μου...να δουμε πως το κοβω μετα!

Καλημερα σε ολεεες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη, πως παει η διαιτα; Εγω στα ιδια ειμαι -2.Θελω να παω και για περπατημα αλλα μ'αυτο τον ψοφο που να πας; Νυχτωνει και νωρις... θελει κι ο μπουμπουκος συνεχεια μαμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργι αυτο ειναι τραγικο!!!!!!!!!!!! :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

θα την ειχα σφαξει...να το πειραξει και κατι και να μην ξερεις τι!!!!!!!!! απαισιο!!!!!!

α!! ξεχασα το αλλο...εγω του δινω ασπρο γιαουρτι με μπανανα μεσα και το τρωει..παιδικο εχω δωσει 2 φορες που ειμασταν εκτος...η μανουλα μου τις τελευταιες 2 φορες του εδωσε junior της φαγε!!!!!

ρε μανα της λεω επανω ειναι το σπιτι μοΥ!!!!!! γιαουρτια αγοραζω!!!!!! πανε παρτο αφου ηθελες γιαουρτι να του δωσεις!!!!! ε, και τι εγινε μου λεει αφου ειχα παρει 3 τι να τα εκανα???? :blink::blink:

ΦΑΤΑ ΕΣΥ~!!!! ΤΗΣ ΛΕΩ!!!!!!δηλ. εχεις ξαναδωσει????? ουτε αυτο το ηξερα!!!!!!!!!!!!!!

ε,να προχθες που δεν ειχα.... :angry::angry::angry::angry:

καλε ειναι δυνατον!!!!!????????? και αφου το ξερει πως δεν θελω παιδικο γιαουρτι!!!!!!!!!

και τωρα οσες φορες δοκαμασα να του δωσω ασπρο ουτε στο στομα το βαζει... :(

δεν ξερω εαν ειναι συμπτωση..θα ξαναδοκιμασω βεβαια... :(

δεν καταλαβαινω, επειδη δουλευουμε το μωρο μεγαλωνει δηλ. οπς θελει αυτος που το κραταει???

η μεθοδος μας μαλλον δεν μετραει... τι να πω!

αγνη δν εχασα ουτε εγω αυτην την εβδομαδα αλλα ειχα πλακωσει και κατι γιουρτια με μελι και σε μια βαφτιση πηαμε με τα παρελκομενα της...οποτε βουρ για την επομενη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυγη να παιρνεις τον μπουμπουκο μαζι στην βολτα!!!

Εμενα φταινε τα κοριτισα στην δουλεια που παχαινω...ολο καποιος γιορταζει, ολο καποιος εχει γεννεθλεια, ολο για καποιον λογο τ γραφειο μου ειναι γεμματο φαγοσημα!!!

Πλεων δεν αντεχω και τα πηγαινω στην κουζινα..ειναι μακρια και βαριεμε να παω για ανεφοδιασμο!!!!

Αμα καλυτερεχει ο καιρος, τον Τζεφ στο καροτσι....και βολτα..να περπαταει η μαμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει Βενη.Συνεχιζουμε απο σημερα πιο προσεκτικά.

Δηλαδη να υποθεσω οτι ακομα και τα παιδικα γιαουρτακια ειναι γλυκατζουρικα ε; Τιποτα αγλυκο δεν υπαρχει; Και η παιδιατρος Βενη σου ειπε να μην του δινεις αυτα του σουπερμαρκετ;

Ρωταω ολα αυτα για να τα ξερω οταν αρχισουμε κι εμεις στερεες. Εχουμε βεβαια 3-4 μηνες ακομα.Στον 6ο-7ο αρχιζουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurore έγραψε:

Δεν πειραζει Βενη.Συνεχιζουμε απο σημερα πιο προσεκτικά.

Δηλαδη να υποθεσω οτι ακομα και τα παιδικα γιαουρτακια ειναι γλυκατζουρικα ε; Τιποτα αγλυκο δεν υπαρχει; Και η παιδιατρος Βενη σου ειπε να μην του δινεις αυτα του σουπερμαρκετ;

Ρωταω ολα αυτα για να τα ξερω οταν αρχισουμε κι εμεις στερεες. Εχουμε βεβαια 3-4 μηνες ακομα.Στον 6ο-7ο αρχιζουν;

Εμενα η παιδιατρος μας ειπε οταν θα αρχησουμε γιαουρτι με το καλο...θα παρουμε απλο σκετο ασπρο γιαουρτι οχι παιδικα κλπ. Μου ειπε αν δεν το τρωει, να βαζω μεσα λιγη μπανανουλα...αλλα ακομα δεν τρωμε γιαουρτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα δεν λεω πως τα παιδικα γιαουρτια εινα ιαχρηστα...απλα επειδη δεν ηθελα να μαθει στα γλυκα αποφασισα να του δωσω απρο με μπανανα μεσα..και το ετρωγε..οποτε γιατι να οτυ εδινα μετα παιδικα?

οι κρεμες της holle που εδινα και δινω που και που ειναι αγλυκες και αφουτ ο μωρο δεν εχει φαει και αλλο της τρωει μια χαρα..

το θεμα δεν ειναι αυτο..το θεμα ειναι οτι εγω εχω την λοξα μου αν θες αλλα εγω ειμαι η μαμα!

δεν μου αρεσει να με παραβλεπουν ετσι!

ετσι γινοτανε και οταν θηλαζα...δωσε λιγο ξενο το μωρο πειναει!!!!! του εδινα και εγω και μετα ναααα κατι γουλιες το μωρο!!!! ε αιντε πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!καλε τι ειναι αυτα που διαβαζω;;νευριασα πάααααρα πολύ! :angry::angry::angry:

κοιταξτε,αναμενομενο ειναι απο τη στιγμη που καποιος αλλος προσεχει το μωρο,καποια πραγματα να μη γινονται οπως ακριβως θα θελεμε,τοσο οσον αφορα στη διατροφη οσο κ στη διαπαιδαγωγηση τους..αλλα απο εκει μεχρι του να γινονται συστηματικα ..αυθαιρεσιες,ε παει πολύ!Αργυρουλα επαθα πλακα!ακου εκει ανακαλυψε μεχρι κ κωδικα για τα γλυκα! :woohoo: θα της εκοβα την καλημερα :angry::angry: ,πιο πολύ για τη σκευωρια που σκαρωσε,παρα για το γλυκο!

βενι μου τριξτης τα δοντια!μαμα σου ειναι,εχεις κ το θαρρος! :) οσο για το γιαουρτακι,επεμενε με το ασπρο κ θα το ξαναφαει! :)

Χρυσα 220 ml;;; :blink::blink::blink:

εμενα βρε κοριτσια,οταν τον κρετησε την παρασκευη η μαμα μου,ηπιε 80 κ αυτα με το ζορι..μετα απο 2,5 ωρες ξυπνησε βεβαια,αλλα αυτο το κανει ετσι κ αλλιως...λετε αν πιει παρα πανω να ξυπνα πιο αργα;;κ πώς να το δω,αφου θηλάζω;;

παντως ποτε δε μου εχει πιει πανω απο 160ml maximum!

εγω εδω κ 2 βραδια τον παιρνω μαζι μου στο κρεβατι γιατι..κατι περιεργο συμβαινει.ξυπναει κ κλαιει σπαρακτικα,βηχει σαν να πνιγεται,δεν ειναι κρυωμενος ,σηκωνεται στα ποδαρακια του κ χτυπα με μαια το καγκελο του κρεβατιου ουρλιαζοντας απο το κλαμα!μολις τον βαζω στο στηθος ηρεμει ,αλλα μετα απο μιση ωρα τα ιδια..

τελικα τον παιρνω στο κρεβατι κ κοιμαται πιο ηρεμα..

αχ μηπως μπορειτε να με βοηθησετε;;καμια ιδεα τί να συμβαινει;; :dry::dry:

Νατασουλα κουραγιο,ολες οπως βλεπεις στην ιδια μοιρα ειμαστε!

Αυγη μου γυσκολο να πας βολτα με τον μικρο,ακριβως επειδη θελει μαμ διαρκως,ε;σε καταλαβαινω..κ με αυτο το κρυο που να θηλαζεις εξω!υπομονη κ εσυ..θα φτιαξει ο καιρος! :P

ξεχασα καπιοες,ε;;παω να δω κ συμπληρωνω σε λιγο!φιλακια! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω. Μου τη δινει κι εμενα οταν κανουν ετσι! Πολλες φορες θεωρουν οτι επειδη ειμαστε νεες μαμαδες, δεν τα ξερουμε!

Εγω εχω καταντησει ψυχωσικη πλεον. Επειδη μου τη λεγανε συνεχεια στην αρχη, τωρα εχω γινει αντιδραστικο στοιχειο και δε δεχομαι κουβεντα! Αφηστε,Εχω γινει πολυ στριφνη οσον αφορα τη φροντιδα του παιδιου.Ας προσεχαν ομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη Φρανιτα μας ξεχασα!συγγνωμηη! :P:P;)

κοπέλα μου καλα κανεις κ βγαζεις το μωρο βολτιτσα,τί παει να πει εχει κρυο;;δε το εχεις κ γυμνο! :silly: :silly: εγω παντως ακομη κ στο ντυσιμο του δεν ειμαι πολύ προσεκτικη,νομιζω :blush: καλτσακια,εσωρουχακι,φορμουλες,μπουφανακι,σκουφακι,παπουτσακια αγκαλιας κ ..φυγαμε!μηπως να εβαζα κανενα καλτσονακι απο κατω;; :dry:

οσο για τα βιολογικα,εγω αποφασισα να μη τα προτιμησω..παιρνω απο τη λαικη φρουτα κ λαχανικα,εκτος απο πατατες που μου στελνει ο παππους απο το χωριο!αλλιως,απο λαικη θα τις επαιρνα κ αυτες! ;)

φιλιά! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια 225...και εφαγε και απο το στηθος μετα...γιατι αμα δεν εχει μεμε δεν κοιμαται..ετρωγε ομως το καταλαβα..δεν πιπιλαγε..ασε ειναι πολυ λαιμαργος, ευτιχως τωρα μετα το φαγητο δεν τρωει πολυ γαλα, αντε 30 μλ, και περισσευει να τον ταισει ο μπαμπας το βραδυ...αλλα μετα θελει οπωςδηποτε μεμε.

Δεν ξερω τι συμβαινει στο μωρο σου και χτυπιετε ετσι...γιατι και το δικο μου ετσι ειναι..αλλα αυτος χτυπιετε και μαζι μας...αμα βρεις την αιτια πες μου και εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το νούμερο 2 λέω τώρα. Πήρα 150 πάνες 22€. Η 50άδα βγαίνει περίπου 6,80€ στο ίντερνετ. 
    • Καλημέρα κορίτσια.. έχω ξυπνήσει πριν μια ώρα να ταισω τον μπέμπη και δεν κλείνει το μάτι μου με τίποτα 😔😔 κανω ένα update για τους κολικούς μας! καταλαβαμε με τον άντρα μου ότι τελικά οταν δίνουμε το σιρόπι στον μπέμπη ειναι πιο ανήσυχος... είχαμε δυο βράδια οου δεν το δωσαμε επειδή κοιμόταν εκείνη την ωρα και κοιμήθηκε σαν πουλάκι...ουτε που ακούστηκε...συνεχισα και χθες το μεσημέρι και δεν το έδωσα πάλι και πάλι δεν εκλαψε καθόλου το μεσημέρι...το ιδιο και το βράδυ ξανά..βεβαια χθες έκλαψε κανένα τέταρτο αλλά ηρέμησε... κατάλαβα οτι χωρίς το σιρόπι ηρεμεί πιο εύκολα...και σκέφτομαι τωρα εγω... τόσο καιρό δηλαδή του έκανα κακο;😔😔😔 θα μιλήσω αύριο με την παιδίατρο να δω τι θα μου πει.. πάντως έχουμε 3 βραδιά κοιμηθήκαμε μια χαρά...η αλήθεια είναι ότι το χρειαζόμασταν..
    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...