Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρισμενο στηθος?γ-ι-α-τ-ι????????


lolitaa

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια?ημουν πολυ διστακτικη στο να σας γραψω τις σκεψεις αλλα μετα παλι σκεφτηκα κ γιατι οχι...?εγω κοριτσια δεν εχω κ πολυ σταθερο κυκλο συνηθως παιζεται μεταξυ 35 με 37 ημερων,αυτη τη φορα λοιπον εκει που περιμενα να αδιαθετησω γυρω στις 30/12 ξαφνικα την κυριακη στις 27/12 οπως καθομοθν νιωθω ενα μικρο πονακι μετα απο λιγη ωρα κοιταω κ βλεπω μια σταγονα αιμα λεω οκ αδιαθετησα νωρτερα,μου φανηκε να πω την αληθεια πολυ περιεργο,την επομενη μερα παλι μια σταγονα αιμα,ετσι συνεχιστηκε συνολικα 3 μερες με μια-δυο σταγονες αιμα,πριν δω λοιον το αιμα το στηθος μου ηταν αρκετα πρισμενο,ξαναλεω λοιπον θα ειναι επειδη αδιαθετησα απο κει κ περα ομως το στηθος συνεχιζει να ειναι πρισμενο κ με εντονη φαγουρα κατα διαστηματα,τι να υποθεσω δεν ξερω,τεστ βεβαια δεν εχω κανει φοβαμαι μην απογοητευτω,κ δε ο συντροφος μου το χει σιγουρο οτι περιμενουμε μικρουλι,λιγο απιθανο μου φαινεται εμενα,αλλα θα δειξει που θα παει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 295
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστω πολυ πολυ Νικολ!Δεν προσπαθουμε βεβαια για μωρακι αλλα δεν χρησιμοποιουμε κ προφυλαξεις!Παντως θα χαρω πολυ να σας ανακοινωσω ευχαριστα νεα,οσο για το στηθος ειναι αρκετα ανυπαρκτο(χαχαχαχαχα)οποτε καθε του αλλαγη την καταλαβαινω αμεσως,ασε που δυο μερες εχω τσακιστει να τρωω μπισκοτα με σοκολατα πορτοκαλι που πριν μονο να τα βλεπω μπορουσα,νιωθω το σωμα μου πιο βαρυ χωρις να χει αλλαξει η διατροφη μου!Ευχομαι να ειναι ενα μικρουλι,αλλα ας μ'ενημερωσει κ αυτο να ξερω να προσεχω τουλαχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα μπεμπέ μου μυρίζει και σίγουρα πορτοκαλένιο....με το καλό το μωράκι σας και περιμένουμε νέα, απο τα συμπτώματα πάντως δείχνει να έρχεται. Καλά γιατί δεν κάνεις μια χοριακή να είσαι και σίγουρη? Περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να στε καλα κοριτσια σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σας....να σας πω ομως φοβαμαι για χοριακη η για τεστ....κ αν βγει αρνητικο?εεε οσο να ναι δεν προσπαθουμε αλλα θα μου κακοφανει....αλλα το θετικο του πραγματος θα εχω ενα ωραιο στηθος(που πριν δεν ειχα)κ μια ωραια γευση πορτοκαλιου στο στομα μας...σοβαρα πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να εχουμε μωρακι?εγω δεν ξερω απ'αυτα κ μου φαινεται καπως απιθανο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lolitaa έγραψε:

Να στε καλα κοριτσια σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σας....να σας πω ομως φοβαμαι για χοριακη η για τεστ....κ αν βγει αρνητικο?εεε οσο να ναι δεν προσπαθουμε αλλα θα μου κακοφανει....αλλα το θετικο του πραγματος θα εχω ενα ωραιο στηθος(που πριν δεν ειχα)κ μια ωραια γευση πορτοκαλιου στο στομα μας...σοβαρα πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να εχουμε μωρακι?εγω δεν ξερω απ'αυτα κ μου φαινεται καπως απιθανο!!!!Το ενδεχομενο ας πουμε να αλλαξε διαρκεια ο κυκλος μου?οσο για το στηθος δεν ξερω τι να πω!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lolitaa επειδή στο μήνυμα σου είδα κάποια κοινά με την δική μου περίπτωση θα σου πω. Εχω και εγώ κύκλο σχεδόν σταθερό αλλά μερικές φορές μου κάνει κάποια νερά και ενω έχω κύκλο κανονικά 30 ημερών μπορει να μου τραβίξει λιγο παραπάνω και να μου παει στις 35 ημέρες.

Αυτον τον μήνα λοιπόν την 27η μερα ξεκίνησα να έχω καφέ υγρά σκεύτηκα παει αδιαθέτησα πιο νωρίς απ'οτι συνήθως αλλά τελικά τα καφέ σταμάτησαν και περίοδος μέχρι στιγμής πουθενά βρίσκομαι ήδη στην 2η μερα καθυστέρησης.

Εγώ να σου πω δεν νιώθω εγκυος και πιστεύω πως απο ωρα σε ώρα θα μου έρθει περίοδος :( Ευχομαι όμως εσυ να μην ανήκεις στην δική μου περιπτωση και να είσαι εγκυούλα. Σου έυχομαι το πιο θετικό αποτέλεσμα!!! Γρήγορα για χοριακή!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρισκεσαι στη 2η ημερα καθυστερησης σωστα?μην αποκλειεις τιποτα λοιπον κ εσυ...!!!!εμενα ο κυκλος μου ειναι 35-37 ημερων εε αυτη τη φορα ηταν νωριτερα,αλλα δεν εδωσα σημασια!δεν θα του κανω τη χαρη,ΟΧΙ δεν θα αγχωθω!εμενα απλα με προβληματισε το πρισμενο στηθος κ σημερα απ'το πρωι μεχρι κ τωρα εχω πονακια χαμηλα σαν εκεινα της περιοδου!πραγματικα δεν ξερω τι να υποθεσω,γι'αυτο οσες γνωριζετε κατι......εδω!φιλακια λινακι ευχαριστω για τις ευχες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εαν δεν ειναι κάτι ορμονικό,εισαι έγκυος και για να σου πω την ταπεινη μου γνωμη πιστεύω οτι είσαι.

και κατι άλλο επειδή έχεις ακαταστατο κύκλο καλύτερα μην κάνεις τεστ αλλά χοριακούλα!με το καλο............! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ νανα...νομιζω εχεις δικιο θα περιμενω λιγο ακομα αν κ να σου πω την αληθεια δεν ξερω ποσο να περιμενα μεχρι την ημερομηνια της αναμενομενης περιοδου συμφωνα με την τελευταια ημερομηνια που ειδα το λιγο αιμα,παντως το σιγουρο ειναι οτι θα περιμενω ακομα κ μετα θα παω για χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκέψου πόσο ήταν ο τελευταίος κύκλος σου...

37 μερες;;;40 μέρες΄;;;ε μολις περάσουν κάνε χοριακή...

ασε κι εγω στην αναμονη είμαι!ουφ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μεσος ορος του κυκλου μου ειναι 35 μερες...θα περιμενω λοιπον κ μετα θα κανω!εσυ?περιμενεις να αδιαθετησεις?προσπαθειτε για μωρακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον Νοεμβριο ξεκινησε η περιοδος μου πιο νωρις και με λιγο αιμα που συνεχιστηκε για 2 με 3 μερες και με πολυ λιγη ροη ετσι εκανα χοριακη και ηταν αρνητικη.ε λεω θα ετυχε..και ομως τον επομενο μηνα παλι τα ιδια αλλα με πολυ λιγοτερη ροη αυτη την φορα και πιο νωρις απο την αναμενομενη ημερα παλι.εν τω μεταξυ το στηθος μου να ειναι πρησμενο παρα πολυ και με λιγη φαγουρα!εγω εχω παντα σταθερο κυκλο 28 με 30 ημερων και με κανονικη ροη την ημερα που θα ερθει ποτε πιο νωρις και γι αυτο παραξενευτηκα.ηθελα να πιστεψω οτι ειμαι εγκυος αλλα μετα απο μερες ταλαιπωριας εμαθα οτι δεν ειμαι!στα λεω ολα αυτα απλα να μην ενθουσιαστεις πολυ και στο τελος αν δεν εισαι θα ειναι μεγαλη η απογοητευση σου και το ξερω πολυ καλα.ευχομαι ομως η δικη σου περιπτωση να ειναι διαφορετικη και να εισαι εγκυουλα.περιμενε μεχρι να εχεις καθυστερηση και μετα να κανεις χοριακη κατευθειαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι οτι καλυτερο κ σε σενα νανα μου, να δεις φετος θα ειναι η χρονια μας,ηδη απ'την ωρα που ξυπνησα μεχρι τωρα εχω μαθει για δυο εγκυμοσυνες συναδελφων μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν μπορώ να πω ότι 90% μου μυρίζεται εγκυμοσύνη,θα έλεγα τουλάχιστον ένα 80%.Κι εμένα ετσι με πήγε με το αίμα,επί 2 εβδομάδες που είχα καθυστέρηση και μου έκοψε να κάνω το τεστ!(Νομιζα ότι αλλάζει ο κύκλος μου από τη θάλασσα ο βλάκας,όπως κάθε καλοκαίρι)..Σταγόνα-σταγόνα καθημερινά.

Εύχομαι ολόψυχα να είσαι...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempoulina...Βλεπω οτι οσες κοπελες απαντησαν το ιδιο πραγμα μου λενε!Εγω βεβαια αξακολουθω να το θεωρω απιθανο....anyway θα περιμενω μεχρι τις 29 του μηνα συμφωνα με την τελευταια ημερομηνια που ειδα το λιγο αιμα,αν δεν αδιαθετησω θα κανω ενα τεστακι?Να σε ρωτησω κατι?εσυ ειχες καθυστερηση?η ειδες αιμα νωριτερα κ νομιζες οτι αλλαξε ο κυκλος σου?(τα καλα τα δικα μου δλδ?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανω μια ερωτηση,ρητορικη καπως αλλα τελοςπαντων θα τη κανω για επιβεβαιωση....οταν υπαρχει εγκυμισυνη δεν υπαρχει ωορηξια σωστα?ρωταω γιατι επειδη ειναι νωρις ακομα να κανω τεστ εγκυμοσυνης κ το πιθαντερο ειναι να μη δειξει τιποτα,σημερα και αυριο ειναι οι μερες ωορηξιας μου λογικα κ λεω μηπως να κανω ενα τεστ να δω κ απο κει....χωρις να σημαινει τιποτα βεβαια αυτο!τι λετε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lolitaa έγραψε:

Να κανω μια ερωτηση,ρητορικη καπως αλλα τελοςπαντων θα τη κανω για επιβεβαιωση....οταν υπαρχει εγκυμισυνη δεν υπαρχει ωορηξια σωστα?ρωταω γιατι επειδη ειναι νωρις ακομα να κανω τεστ εγκυμοσυνης κ το πιθαντερο ειναι να μη δειξει τιποτα,σημερα και αυριο ειναι οι μερες ωορηξιας μου λογικα κ λεω μηπως να κανω ενα τεστ να δω κ απο κει....χωρις να σημαινει τιποτα βεβαια αυτο!τι λετε εσεις?

Δηλ.για να καταλαβω,ηταν να αδιαθετησεις 30 Δεκεμβριου κ τελικα δεν ηρθε περιοδος.Απο τοτε εσυ βλεπεις λιγο αιματακι,ετσι; Σημερα εχουμε 15 Ιανουαριου...δηλ.εισαι με 2 εβδομαδες καθυστερηση;;;

Καλε,αντε κανε μια χοριακη γιατι οπως πας θα φτασεις 3 μηνων κ ακομα δεν θα το εχεις καταλαβει..(χα,χα,χα) :laugh:

Ποτε ειχες τελευταια φορα περιοδο;;;

Οταν εισαι εγγυος,οχι δεν κανεις ωορηξια,εννοειτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα Χα Χα καλημερα ζουμπι μου...ηταν να αδιαθετησω στισ 30/12 κ στις 27/12 ,νωριτερα δλδ,ειδα λιγο αιμα για 2 μερες(μιλαμε για τοσο λιγο που δεν χρειαζοταν ουτε σερβιετακι,συγνωμη κιολας)....εεε απο τοτε τιποτα αλλο!!!!Μονο το πρισμενο στηθος που μου εχει μεινει ακομα!Ασε με γιατι 2 συναδελφοι μου το εμαθαν αυτη τη βδομαδα κ ηταν ηδη στον 3ο μηνα...χχαχαχαχ!!Ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι μια καλη ερωτηση αυτο....λεω να περιμενω μεχρι τελος του μηνα κ αν δεν αδιαθετησω κανονικα τοτε θα κανω...εεε 2 βδομαδες εμειναν!λιγη υπομονη ακομα απλα για να ειμαι σιγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
    • Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια.. Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...