Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ.............


elena23

Recommended Posts

και εγω εχω πολυκιστικες επερνα αντισυλληπτικα για εξι μηνες επαθα μια καταθλιψαρα που ακομη την θυμαμαι και εγω συμπτωματα απο τιςε κρισεις πανικου μου ανεβηκε ο θυροειδης και εβαλα 10 κιλα σε 2 μηνες. Αλλαξα γιατρο εκοψα τα χαπια πηρα elviol e 3 φορες την ημερα και ειχα κανονικη περιοδο. Ο γιατρος μου μου ειπε αν θελω να φυγουν να αδυνατησω. Τεσπα εμεινα εγκυος αλλα προσπαθουσα μερα παρα μερα για να ειμαι σιγουρη και σε 3 μηνες εμεινα εγκυος :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα. Μπορεί να φαίνομαι νέο μέλος αλλά σας έχω "ξεκοκκαλίσει" ως επισκέπτης. Είμαι και εγώ μία τυχερή με πολυκυστικές ωοθήκες ή μάλλον καλύτερα με το σύνδρομο απο τα 21 μου με έντονα συμπτώματα και κυρίως αυτά που σου δημιουργούν θέματα με την εμφάνιση βλέπε τριχοφυϊα =αρκουδάκι, να φανταστείτε το μπικίνι το έλεγα σορτσάκι, τριχόπτωση ανδρογενετικού τύπου δηλ. στο μπροστινό μέρος του τριχωτού από πλούσιο με χοντρή τρίχα μαλλί ίσιο εμφανώς λιγότερο και μπούκλες πια, ακμή ευτυχώς ήπια και το λιγότερο οι μόνιμες καθυστερήσεις περιόδου.

Με όλα τα παραπάνω και ενώ είχα ψαχτεί και τους έλεγα τι έχω (γιατρούς) με έπρηξαν μέχρι να μου δώσουν αντισυλληπτικά και ευτυχώς μετά από ένα 3μηνο να υποχωρήσουν τα συμπτώματα και να έχω γίνει άνθρωπος.Βέβαια πέρασαν 2 χρόνια μέχρι αυτό. Ούτε και εγώ καταλαβαίνω γιατί.

Σημειωτέον σήμερα είμαι 27-28 και δείχνω μια χαρά αφού παίρνω αντισυλληπτικά.

Το πρόβλημα στην περίπτωση μου, γιατί βλέπω τι σύγχυση σε πολλές κοπέλες είναι ότι έχω το σύνδρομο. Αλλο πολυκυστικές άλλο σύνδρομο πολυκυστικών. Πάρα πολλές γυναίκες στον υπέρηχο παρουσιάζουν εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών χωρίς κάποια αιματολογικά-ορμονολογικά ευρήματα. Αυτό δεν λέει και κάτι το ιδιαίτερο για την γονιμότητα κ.λ.π.

Τα πρόβληματα όμως συνήθως που δημιουργούνται, είναι στις κόπέλες με το σύνδρομο δηλαδή να παρουσιάζουν αυξημένες τιμές στις ορμόνες τους (καλή ώρα) και αυτές ενδεχομένως να έχω πρόβλημα στη σύλληψη λόγω του ότι δεν έχουν ωορρηξία κάθε μήνα καθώς και υψηλότερα ποσοστά αποβολής λόγω των ορμονικών τους διαταραχών.

Ελπίζω να σας βοήθησα να ξερκκαθαρίσετε κάποια πράγματα. :dry:

Μετά τον Απρίλη λέω και εγώ να τα κόψω τα χάπια και να αρχίσω τις προσπάθειες. Και λέω εγώ τώρα, οι καθυστερήσεις συγνώμη κιόλας χέστηκα, δεν με ενοχλούν εξαλλου δεν είναι και μεγάλες, με τις τρίχες, την τριχόπτωση και την ακμή τι κάνω?Αν περιμένω όσο άλλες κοπέλες με το σύνδρομο 5 6 7 ... μήνες τι θα κάνω? παρεπιπτόντως με το που τα κόβω στο μήνα όλα φουντώνουν) Με την ψυχολογία που θα έχω όχι παιδί αλλά ούτε ποντίκι δεν πιάνω :S

Σας ζάλισα ε? είπα να τα γράψω όλα μαζί...

Συγνώμη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την Ανδριάνα! Καλά βρε;; Πόσο καιρό μας κατασκοπεύεις;; :P :p :laugh:

Λοιπόν, έχω μια φίλη που έχει θέμα με πολυκυστικές, τώρα σύνδρομο, πολυκυστικές σκέτες, θα σε γελάσω, ούτε εγώ ήξερα ότι είναι κάτι διαφορετικό, από σένα το μαθαίνω... Κι εκείνη έπαιρνε για χρόνια χάπια κλπ. Άργησε να βρει τον έρωτα της ζωής της και τελικά όταν αποφάσισε να ξεκινησει προσπάθειες (γύρω στα 33-34) είχε καθυστερήσεις στον κύκλο κλπ κλπ και δεν κατάφερε να μείνει έγκυος από μόνη της. Έκανε και τις σχετικές σαλπιγγογραφίες κλπ κλπ αλλά δεν είχε πρόβλημα σε αυτά και τελικά κατέληξε στη λύση της εξωσωματικής γιατί δεν ήθελε να χάσει άλλο χρόνο. Ακόμα δεν έχει καταφέρει να κάνει παιδί, αλλά για άλλους λόγους, έχω γράψει σχετικά θέματα στο φόρουμ, αλλά δεν είναι της παρούσης.

Γενικότερα πάντως, οι γυναίκες με πολυκυστικές μια δυσκολία στη σύλληψη την έχουν κυρίως λόγω του ασταθούς κύκλου, έτσι δεν είναι;

Αυτό που θα έκανα εγώ στη θέση σου είναι το εξής: καταρχήν θα έψαχνα να βρω έναν καλό γιατρό με όλη τη σημασία της έννοιας.

Στη συνέχεια, θα έμπαινα κατευθείαν σε διαδικασία παρακολούθησης των ωαρίων για τον εντοπισμό των γόνιμων ημερών. Απ' ότι ξέρω υπάρχουν και κάποιες ενέσεις που βοηθάνε στο να γίνει η ωορρηξία και να γίνει και πιο προγραμματισμένη κι έτσι να μπορείς να αυξήσεις τις πιθανότητες σύλληψης.

Το βασικότερο όλων όμως είναι η ψυχολογία! Φρόντισε να οπλιστείς με υπομονή και λίγη.. όσο χρειάζεται.. αναισθησία! Ναι! Αναισθησία! Γιατί το λέω; Μακάρι να πιάσεις παιδί πανεύκολα, αλλά αν τυχόν αργήσει λίγο, μην σε πάρει από κάτω!!! Το άγχος "σκοτώνει" και μποϋκοτάρει τις προσπάθειές μας!

Άντε, έγραψες εσύ πολλά, πήρα φόρα κι εγώ.. :P :laugh:

Εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα!! Και να μην παιδευτείς πολύ!! Θα τα λέμε, φιλάκια! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήνες σας παρακολούθω και χαίρομαι για κάθε νέα εγκυμοσύνη.

Καλό γιατρό έχω. Πολύ καλό θα έλεγα. Αλλά είναι και γιατρός άλλων γνωστών, εργοδότριας κ.λ.π. και δεν θα ήθελα να πω σε κανένα ότι θα προσπαθήσω ή τότε ότι προσπαθώ γιατί θα διαρρεύσει σίγουρα. Είμαστε τόσο πολύ "μια οικογένεια" που τι να πεις, μην πεις, ιατρικό απόρρητο και τέτοια. Μόνο που το σκέφτομαι είναι ένα ακόμη άγχος.

Από την άλλη μόνο αυτόν εμπιστεύομαι. Τόσα χρόνια πια και μόνο τα καλύτερα έχω να πω. Ο γυναικολόγος πάντως το μόνο που μου έχει πει είναι όταν θες να αρχίσεις την προσπάθεια έλα να κάνουμε μια αγωγή για τυχόν αποβολή.

Η φίλη σου μάλλον το σύνδρομο θα έχει όπως σου είπα εικόνα πολυστικών έχει τεράστιοσ αριθμός γυναικών. Αυτό δε λέει απολύτως τίποτα.

Αν δε, δεν της βρίκουν και τίποτα άλλο ίσως και το άγχος να της δημιουργεί διάφορα. Πάντως γύρω στους 7 μήνες είναι μια εύλογη καθυστέρηση μιας γυναίκας με τέτοια μικροπροβλήματα. Γιατί για τους γιατρούς κάπως έτσι αντιμετωπίζεται. Σ' ευχαριστώ πάντως

Καλή τύχη στη φίλη σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω το σύνδρομο των πολυκυστικών οωθηκών. Το βρήκε η γιατρός όταν μετά από 10 μήνες εντατικών προσπαθειών για παιδάκι, πήγα να δω τι φταίει. Τα προηγούμενα χρόνια δεν είχε φανεί κάτι. Επειδή είχα σταθερό κύκλο μου είπε ότι το πιο πιθανό είναι να μην έχω πρόβλημα οωρρηξίας. Μου είπε όμως ότι στις πολυκυστικές οωθήκες τα ωάρια είναι λίγο υποδεέστερα και η σύλληψη επιτυγχάνεται λίγο δυσκολότερα. Μου είπε και έκανα σαλπιγγογραφία και στον σύζυγο σπερμοδιάγραμμα, όπου όλα ήταν καλά και μου έδωσε περιθώριο 18 μήνες εντατικών προσπαθειών, αντί για 12 που είναι το σύνηθες. Μετά μου είπε θα το διερευνήσουμε περαιτέρω και θα δούμε τι θα κάνουμε. Να συμπληρώσω ότι είμαι ψηλή, φυσιολογικό βάρος, χωρίς ιδιαίτερη τριχοφυία και τότε ήμουν 31 χρονών. Τελικά έμεινα έγκυος τον 13ο μήνα εντελώς φυσικά, μετά από εκδρομές σε νησιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα της φίλης μου έχει πολύ πιο περίπλοκες διαστάσεις.. κάτσε να σου βάλω το θέμα να δεις, έτσι ενημερωτικά...

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=124922

Το ότι έχεις γιατρό που τον εμπιστεύεσαι είναι πολύ σημαντικό. Συζήτησε μαζί του τους προβληματισμούς σου και επίσης πες του ότι είναι σημαντικό για σένα να μη "διαρρεύσει" το θέμα γιατί το να σε ρωτάει ο κάθε γνωστός πως πάνε οι προσπάθειες, και τι γίνεται, και τι εξετάσεις έχεις κάνει κλπ κλπ... δεν είναι ότι καλύτερο!! και σίγουρα θα σου προκαλεί άγχος! Ο γιατρός σίγουρα το ξέρει αυτό και οφείλει να το σεβαστεί.. ;)

Καλή τύχη σε όλες μας!! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον οι πολυκυστικές για την φίλη σου είναι το κερασάκι στην τούρτα που το κάνει πιο δύσκολο. Πάντως της εύχομαι τα καλύτερα. Εγώ δεν ξέρω αν θα έχω πρόβλημα γιατί όπως λέει ο γιατρός αν δεν το θέλεις δεν είμαστε για πειράματα. Το να μην πω να μη διαρρεύσει είναι κάπως περίπλοκο. Μια ουρολοίμωξη είχα πάθει και του είπα να μην το πει (γιατί είχα ακούσει από ασθενή του- εργοδότρια μου για μια άλλη ποιος ξέρει τι κάνει για να παθαίνει συχνά) και μετά ένιωθα πολύ προβληματική που δεν το είπα.ΤΠ. Θα δούμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΔΙΑΓΝΩΣΑΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ.ΔΕ ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟΣ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ 1-1,5 ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ.ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΧΩΡΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΡΙΧΟΦΥΙΑ.ΕΙΧΑ ΟΜΩ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΚΜΗ:ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΑ ΑΠΛΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ,ΕΒΓΑΖΑ ΚΥΣΤΟΥΛΕΣ.ΜΟΥ ΑΦΗΣΑΝ ΣΗΜΑΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΗ.ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 20 ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΟΙΦΕΣ ΓΙΑ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ.

ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ(ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5,5 ΧΡΟΝΩΝ)ΤΟΝ ΣΥΝΕΛΑΒΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ:ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕΣΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2003 ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΓΧΟΣ ΟΜΩΣ ΤΟΤΕ.

ΤΩΡΑ ΣΤΑ 37 ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟ( :woohoo: ) ΠΙΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ 2ο ......ΔΕΝ.... :S ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο DR.OTI ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΑΡΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ:ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΙΛΑ,ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙΣ,ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ,ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ!!!

ΧΑΣΤΕ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ(ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ)

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο εύχομαι και μάλιστα σύντομα. Πάντως εμένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι σε εμένα μάλλον συνέβη για το ακριβώς αντίθετο. Ημουνα πολύ αδύνατη. Τώρα είμαι κανονική και αυτό που θέλει είναι να μην αυξομοιώνω βάρος. Δηλ να κρατάω ένα συγκεκριμένο βάρος και να μην τρώω βλακείες. Αυτά έτσι γενικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!Θέλω να σας πω την δική μου ιστορία για τις πολυκιστικές. Τελευταίο τεστ Παπ έκανα Δεκέμβριο 2008 και όλα ήτανε μία χαρά.Βέβαια η τότε γιατρός μου είχε πει να χάσω κάποια παραπανίσια κιλά αλλά δεν το έκανα.Μένω έγκυος πολύ εύκολα αλλά πανινδρόμησε στις 9 εβδομάδες. Κάνω απόξεση, με βλέπει ο δεύτερος στη σειρά που πήγα γιατρός και όλα καλά. Πήγα χθες για τεστ Παπ σε μία καινούρια γιατρό και μου λέει αρχίζεις να κάνεις πολυκυστικές. Μου είπε η μόνη λύση είναι να χάσω τα κιλά, ούτε χάπια τίποτα.Αν τα χάσω θα εξαφανιστούνε. Και όσον αφορά μία επόμενη εγκυμοσύνη να μην τις δίνω σημασία και ότι αφού έμεινα έγκυος, θα ξαναμείνω ακόμα και με αυτές. Απλά ρε κορίτσια δεν ήξερα ότι αν έχεις πολυκυστικές είναι ακόμα δυσκολότερο να μείνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αν έχεις τριχοφυία, ακμή, ακανόνιστη περίοδο ή απότομη αύξηση βάρους σημαίνει απαραίτητα ότι μπορεί να έχεις πολυκιστικές ωοθήκες?? Υπάρχει περίπτωση να μην έχεις κανένα απο τα παραπάνω και όμως να έχεις κύστες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασε την δημοσίευση μου. Αλλο Πολυκυστικές άλλο σύνδρομο Πολυστικών που σου δημιουργεί θέματα και στις ορμόνες. Εσύ τι έχεις από τα δύο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και γίνεται. Πολλές κοπέλες το ανακαλύπτουν στον υπέρηχο. Σαν εύρημα αυτό δεν λέει και πολλά. Εικόνα πολυκυστικών έχει τεράστιο ποσοστό γυναικών, λίγες όμως από αυτές έχουν το σύνδρομο δηλαδή ορμονικό πρόβλημα με τα γνωστά επακόλουθα. Γι' αυτό και ο κάθε γιατρός αν διαπιστώσει κάτι τέτοιο σε στέλνει για εξετάσεις και χάπια δίνουν μόνο όταν μια γυναίκα έχει ακανόνιστο κύκλο και ανδρογενή σημάδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΥΣΤΕΣ ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΛΙΑ ΑΠΟ 28-40 ΜΕΡΕΣ

Κ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝΕΧΟΥΣ

ΣΕΞ :P ΠΗΡΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΤΟ CLEARBLUE K ΕΤΣΙ ΕΠΙΑΣΑ Κ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ

ΑΝ Κ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΚΥΣΤΕΣ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΣΕ ΣΑΣ Κ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ Κ ΤΣΙΓΑΡΑ :angry:

http://www.lobelin-pharmacare.gr/clear_plan_faq.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ . ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΠΙΑΣΑ ΑΝΟΙΞΗ ΠΡΟΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΖΕΥΓΑΡΩΝΟΥΝ Κ ΤΑ ΖΩΑΚΙΑ :P ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΑΛΩΝ !!! ΓΙΑΥΤΟ ΑΡΧΙΣΤΕ!! :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thena καλημέρα!! Να σε ρωτήσω...στο clearblue όταν βγήκε η φατσούλα την ίδια πέρα ήρθες σε επαφή με τον αντρούλη σου? Από ότι έχω καταλάβει οι γόνιμες μέρες είναι την ημέρα που χαμογελάει η φατσούλα και η επόμενη μέρα στην οποία λογικά γίνετει η ωορρηξία, έτσι δεν είναι? Οπότε αν προσπαθήσεις μία από αυτές τις 2 μέρες (ή και τις 2) έχεις πιθανότητες εγκυμοσύνης, σωστά? Πες μου σε παρακαλώ γιατί σκέφτομαι να τα πάρω και εγώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ!!ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΡΙΝ 6ΧΡΟΝΙΑ!ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΥΞΟΜΕΙΩΣΕΙΣ ΒΑΡΟΥΣ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΗΤΑΝ ΚΥΣΤΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ...

ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΩΝ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ 1ο ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ!

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΤΙΑΞΕ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ,ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΣΟ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ,ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ!ΙΣΑ ΙΣΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ!Ο ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΕΛΙΚΑ!!

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΤΕ ΚΑΘΕ ΣΤΟΧΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΩ ΥΠΟΨΙΝ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΔΥΜΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 2ΜΙΑ ΚΙ ΕΞΩ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...