Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ.............


elena23

Recommended Posts

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΕΙΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΤΟΥ ΜΑΜΜΥ.....ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΠΟΙΕΣ

ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ....ΝΑ ΛΥΣΕΙ Η ΜΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ

ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ......ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ...ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ...

ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩΩΩ!!!!!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑ23, πΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΡΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΜΗ, ΤΡΙΧΟΦΥΙΑ ΚΑΙ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟ ΚΥΚΛΟ, ΟΛΑ ΡΟΛΟΙ!!!ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΤΗΝ Δ-4 ΑΝΔΡΟΣΤΕΝΕΔΙΟΝΗ (6,4 ng/ml με φυσ.τιμες 0,2-3,0) KAI OTI ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΑΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΚΛΑΣΣΙΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ. (ΞΕΧΑΣΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ!) Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΑΥΤΕΣ! ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΕΧΩ Ή ΔΕΝ ΕΧΩ???ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ Η ΦΑΤΣΟΥΛΑ, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΣΗ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΗΝ 20Η ΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ( 23 ΗΜΕΡΑ ΣΕ ΚΥΚΛΟ 25) ΚΑΙ ΗΤΑΝ 8,00 ng/ml. ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ.

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,λοιπον εγω εχω πολυκυστικες και με ταλαιπωρουν εδω και χρονια,η περιοδος μου ειναι ακανονιστη,ωορρηξια εχω μια στις τοσες,αλλα δεν εχω ουτε ακμη,τριχοφυια,παχος τιποτα αφου με κοιταει η γιατρος και αναρρωτιεται πως???συνηθως λενε οσες εχουν πολυκσ=υστικες ειναι ετσι.....στον υπερηχω φαινονται οι πολυκυστικες.και που λετε θελω να ποκτησω παιδακι αλλα αυτο το θεμα το δυσκολευει πολυ,ειχα μεινει μια φορα εγκυος αλλα το εχασα 2 μηνων και απο τοτε πανε 2,5 χρονια και ακομα τιποτα.δεν μου λες stacey το τεστ ωορρηξιας πως γινεται και ποιος το κανει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια !πολυ ωραιο το θεμα μου ελενα μου!!!εχω κ γω πολυκιστηκες κ το διαπιστωσαμε τον σεπτεμβρη που εκανα υπερηχο μετα απο μια παλινδρομη κυηση...εχω ενα παιδακι 5 χρονων κ ποτε δεν ειχα πολυκιστηκες...τωρα μου εμφανιστηκαν...βεβαια εχω ακανονιστο κυκλο κ εχω κ λιγα παραπανισια κιλακια!!!!!τωρα για θεμα ωορηξιας πηγαινω καθε μηνα στην γιατρο κ κανουμε υπερηχο κ με τα χαπια σερπαφαρ που μου δωσε να πινω κανω καθε μηνα ωορηξια επιτελους!!κ ευχομαι να αποκτησουμε αλλο ενα μωρακι συντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!εγω δεν εχω γνωση για πολυκυστικες..δεν ειχα ποτε!αλλα για το τεστ ωορρηξιας να πω οτι ειναι ενα Τεστ φαρμακειου σαν τεστ εγκυμοσυνης με 7 ανταλλακτικα που μπαινουν μπροστα!αναλογα με το κυκλο σου αν π.χ εχεις κυκλο 28 μερες..ξεκινας την 9 μερα του κυκλου με πρωινα ουρα(ιδια ωρα περιπου κα8ε μερα).θα δειξει στη θυριδα ενα κυκλακι..την 10η..το ιδιο..την 11η..το ιδιο..12η..την 13η..ισως δειξει μια φατσουλα..αρα και την επομενη μερα 14η θα δειξει φατσουλα..την αλλη μερα παλι κυκλακι..κτλ.

Αυτο σημαινει οτι τις δυο μερες που δειχνει φατσουλα ξεκιναει η ωορρηξια σου και στα επομενα δυο 24ωρα..(δηλ.14η-15-16η εχεις πιθανοτητες να συλλαβεις..οποτε βουρ...και καλη απολαυση)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!εγω δεν εχω γνωση για πολυκυστικες..δεν ειχα ποτε!αλλα για το τεστ ωορρηξιας να πω οτι ειναι ενα Τεστ φαρμακειου σαν τεστ εγκυμοσυνης με 7 ανταλλακτικα που μπαινουν μπροστα!αναλογα με το κυκλο σου αν π.χ εχεις κυκλο 28 μερες..ξεκινας την 9 μερα του κυκλου με πρωινα ουρα(ιδια ωρα περιπου κα8ε μερα).θα δειξει στη θυριδα ενα κυκλακι..την 10η..το ιδιο..την 11η..το ιδιο..12η..την 13η..ισως δειξει μια φατσουλα..αρα και την επομενη μερα 14η θα δειξει φατσουλα..την αλλη μερα παλι κυκλακι..κτλ.

Αυτο σημαινει οτι τις δυο μερες που δειχνει φατσουλα ξεκιναει η ωορρηξια σου και στα επομενα δυο 24ωρα..(δηλ.14η-15-16η εχεις πιθανοτητες να συλλαβεις..οποτε βουρ...και καλη απολαυση)!!!

Βεβαια και το να πηγαινεις καθε μηνα στο ιατρειο για υπερηχο ειναι πιο εγκυρο..αλλα εγω που το εκανα ηταν λιγο αβολο λογω δουλειας και ωραριων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ksenioulaki mou salpiggografia exeis kanei?sou exei pei o doctor na kaneis??einai vasiko an eixes apovolh..giati dimiourgounte sumfuseis stis salpigges kai voulwnoun!!!opote kammia fora ftaiei auto..kai oxi oi polukustikes!oi voulomenes salpigges den fainontai me kammia allh e3etash!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμένα κορίτσια είμαι η Νίκη 23 χρονών και έχω πολυκιστικές οωθήκες.... Προσπαθούσα περίπου 2 χρόνια να τις πολεμήσω με αντισυλλιπτικά που μου έδιναν γυναικολόγοι..... αλλά κανείς τους δεν μου είπε στο διάστημα αυτό να μην τρώω καθόλου αλάτι γιατί τα αντισυλλιπτικά κάνουν κατακράτηση υγρών στο σώμα... :angry:

Εγώ πήρα πάρα πολλά κιλά από τότε τα οποία τα έχω και μέχρι σήμερα... εκτώς από το ότι έχω πολλά παραπανήσια κιλά έχω έντονη τριχοφυϊα στο μουστάκι και στον λαιμό :blush: βέβαια με λέιζερ τα έχω καταφέρει και δεν μου έχει μείνει τίποτα.....

Ευτυχώς με λυπήθηκε ο Θεός και στον δρόμο μου βρέθηκε μια πολύ καλή κυρία που είναι διευθύντρια ενδοκρινολόγος στο νοσοκομείο "Αλεξάνδρα" στην οποία μώλις πήγα το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν αν έχω ζάκχαρο ή αν έχει κάποιος από το σόι μου... Εμένα φυσικά έχει ο πατέρας μου και η γιαγιά μου και κάπιοι άλλοι στο σόι μου..... τότε μου λεει ειναι κληρονομικό το ζάκχαρο....

Μου είπε ότι οι πολυκιστικές δημιουργούνται διότι δεν πηγαίνει στις οωθήκες η κατάλληλη ποσότητα ινσουλίνης με αποτέλεσμα να υπολειτουργούν και να γεμίζουν μικρές και πολλές κύστες...

Έτσι μου έδωσε τα χάπια glucophage που είναι για τον ζάκχαρό και από τότε έχω σταθεροπιήσει κάπως τον κύκλο μου... βέβαια αν ήμουν και ποιό αδύνατη τώρα θα είχα και μωρό... αλλά.....

Ελπίζω να βοήθησα κάπως...

Όποια θέλει πληροφορίες για την γιατρό μου πολύ ευχαρίστως.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημερα!!!όταν ανακαλυψατε τις πολυκυστικες τις ειδε απο τον υπερηχο και απο ορμονολογικες εξετασεις???Μπορεί να μην φαίνονται στον υπερηχο, γιατι ο γιατρος μου δεν μου ειχε πει τιποτα. και ηταν ανεβασμενες και η τεστοστερονη και οι αλλες ορμονες των ανδρογονων???κι εσεις κοριτσακια μου που ειχατε κανει ελεγχο ωορηξιας με τον υπερηχο, δεν ηταν αγχωτικο να ερχεστε σε επαφη οταν σας ελεγε ο γιατρος???

εγω θα ψαχτω τωρα γενικως γιατι ναι, τελικα αγχωθηκα!!!τοσο καιρο το εκρυβα, αλλα ακουω συνεχεια για εγκυμοσυνες και μου την δινει κοριτσακια μου παρα πολυ!!!να ειναι καλα ολες οι εγκυουλες και να κανουν υγιεστατα μωρουλια, αλλα θελω κι εγω!!!

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera.

Loipon egw eixa problima me tis ormones mou edw k xronia mou eixan brei thyroidi k legane oti einai apo auto meta apo polles eksetaseis brika polykystikes eperna antisyliptika gia tria xronia den ekanan tipota!!!o giatros mou eixe pei oti eixa provlima woriksias k fysika tote eixa parapanw kila.to provlima paremene to idio!prin apo dyo xronia irtha stin germania k en to metaksy exasa k ta kila, eipa na to psaksw k edw giati itjhela na kanw paidi,paw pou lete ston giatro k pouthena oi polykistikes!!!kserete ti mou eipe?oti oso pio polla kila exeis toso pio entono to provlima i lysi itan na xasw kila!!!!etsi k ta ksanaparw tha ksanaemfanistoun den feugoun teleiws alla me ta swsta kila to provlima ginetai poly mikrotero!!!twra eimai egios ston ekto mina!!!mia einai i lysi xaste kila!elpizw na sas boithisa to epsaxna polla xronia k i lysi itan mprosta mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα ναι εχω κανει σαλπιγγογραφια ενα χρονο μετα την αποβολη και ηταν ολα φυσιολογικα,τι να πω...........den ξερω κατερινακι84 αλλα εγω που ειμαι πολυ αδυνατη 49 κιλα με υψος 1,59 ειμαι νορμαλ αλλα και παλι εχω πολυκυστικες και στον υπερηχω φαινεται ξακαθαρα,καποιες φορες μαζευονται και γινονται μεγαλες κυστεις και σκανε και τοτε με πιανουν φρικτοι πονοι που δεν αντεχονται και με κανουν εισαγωγη στο νοσοκομειο,το εχω παθει 6 φορες μεσα σε 3 χρονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ....ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΨΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΗΚΑ

ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ....ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ

ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...

ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΑΠΟΒΟΛΕΣ....ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ

ΣΤΗΝ ΕΚΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ....ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ

ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ...ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ

ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ 22%ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΧΟΥΝ..

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ...ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ

ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΥΔΥΜΑ..

ΜΕ ΕΝΑ ΣΜΠΑΡΟ ΔΥΟ ΤΡΙΓΩΝΙΑ...ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΩ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ

ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΤΥΧΕΣ!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες βρε ελενα23???να μας δωσει ο θεος διπλη χαρα........στο σωι του αντρα μου εχουν διδυμα η πεθερα μου εχει μια διδυμη αδελφη λες να πιασει και σε μενα διδυμα.........θα τρελαθω δεν μου αρεσουν τα διδυμα,πως θα τα βγαλω ακρη με δυο μωρα και κοιτα να δεις συνηθως οτι δεν θελουμε αυτο μας στελνει ο θεος.εγω ειχα μια αποβολη πριν 2,5 χρονια ημουν 2 μηνων και απο τοτε δεν ξαναεμεινα εγκυος,τον αλλο μηνα παμε για σπερματεγχυση.γνωριζετε περιπτωσεις κοριτσια που να επιασαν με αυτη τη μεθοδο??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΕΓΩ ΕΜΑΘΑ ΣΤΑ 27 ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛ.ΩΟΘΗΚΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΕΒΓΑΖΑ ΚΥΣΤΗΣ ΣΤΟ

ΠΡΟΣΩΠΟ ,ΤΡΙΧΟΦΥΙΑ Κ ΕΒΑΛ 15 ΚΙΛΑ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ.ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΠΟΤΕ

ΑΝΤΙΣΣΥΛΙΠΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΟΡΓΑΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΤΙΚΗΣ ΣΠΙΤΙ(ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ

ΠΟΔΗΛΑΤΟ) Κ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΘΩΣ Κ ΠΡΟΣΕΧΑ ΤΗ ΕΤΡΩΓΑ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ

ΧΑΣΩ 10 ΚΙΛΑ Κ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΗΝΕΙ.

ΜΕ 2 ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ

ΜΗΝΕΣ ΠΑΛΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛ.Κ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΧΑΠΙΑ ΑΥΤΗ ΟΜΩΣ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΤΕΛΩΣ

ΑΠΡΟΟΠΤΑ ΕΜΕΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ.3 ΤΕΣΤ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ.

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΙΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ.

ΔΕΝ ΕΙΧΑ Κ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΘΩΣ Κ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο

ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Κ ΧΑΣΤΕ ΚΙΛΑ!!!!! ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ...

ΕΓΩ ΕΙΜΟΥΝΑ 49 ΚΙΛΑ ΜΕ 1.65 ΥΨΟΣ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ

Κ ΕΤΡΩΓΑ ΣΑΝ ΓΟΥΡΟΥΝΑ ΠΑΧΥΝΑ Κ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα..

Οσο θυμαμαι τον εαυτο μου εχω θεμα με την περιοδο..

Δλφ εχω πολυκιστικες κ ΕΓΩ!!!

Ακολουθησα αγωγη αντισυλληπτικων 2 χρονια δεν εγινε κατι,στην συνεχεια

την αφησαμε μονη της μπας κ γινει τπτ αλλα παντα για να μου ερθει περνω

ορμονες.Οταν αποφασισα πως θελω παιδακι μου εδωσε μια αγωγη με serpafar+outrogestan κ τον 6μηνα εμαθα πως ειμαι εγκυος(δεν ειχε βεβαια την επιθυμητη καταληξη).

Παρολο που η εγκυμοσηνη μου κατεληξε σε προωρο τοκετο ελπιζαμε μπας κ εξαληφθουν αλλα αυτες...στον κοσμο τους..

σε λιγες μερες ξεκιιναω παλι θεραπεια για προσπαθεια μωρου..

για να δουμε..

σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχ....οχι κοριτσακι μου...

το εχασα την 24η βδομαδα..

ασε..τι να σου λεω..η διαγνωση ανεπαρκεια τραχηλου..

ολα εγιναν γρηγορα κ δεν προλαβαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πειραζει μαριλου,μην μου στεναχωριεσαι λενε οτι οτι γινεται γινεται για το καλο μας.......εχει ο θεος και για μας........και εγω ειχα μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη το εχασα 2 μηνων.δεν μου λες ξερεις που να δω τη τυχερη λιστα που εχουν ποιες περιμενουν (δεν) περιοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kai apo mena!!!

an kai eimai egkios stin 37 evdomada..eixa kai go polukistikes oothikes.alla eixa polu megalo provlima pou me talaiporei xronia tora.

eutixos exo polu kalo giatro,ekana oti mu eipe kai katafera na kano paidaki.

genika apo sumptomata eixa arketa.ponousa se ypervoliko vathmo,eixa akmi..alla polu periergi akmi..mikra mikra mpimpikia kai pantou.eixa mia terastia kusti stin dexia oothiki mou..i opoia kata kairous espage kai meta xanaemfanizotan...etrexa sta nosokomeia..aimoragies treles..ponous ponous ponous....!prolaktini sta ipsi...genika koritsia polla polla themata.ekana therapeies me antissiliptika,xroooooooonia kai telika molis ta ekopsa emeina amesos.doxa to theo...polu megalo rolo na xerete paizei i diatrofi..osa xapia kai na parete...oti therapeies kai na kanete,,an den ftiaxete tin diatrofi sas den kanete tipota.thelei polla prasina,frouta,kai polu polu nero.voithaei polu episis kai i eviol..kanei douleia!!!

min apogoiteueste!!!

oti xreiasteite mu lete....

sas filo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα και από μένα κορίτσια!

Ανακάλυψα πριν από αρκετά χρόνια με τον τότε γυναικολόγο μου οτι έχω πολυκυστικές μετά από υπέρηχο που κάναμε.Μου είχε πει τότε να το παρακολουθήσω(διοτι δεν φαίνονται σε όλη την διάρκεια του κύκλου)και να δούμε εαν πρέπει να ακολουθήσω φαρμακευτική αγωγή.Εγω με τα φάρμακα δεν τα πάω και πολύ καλά (έτσι κι αλλιώς είχα αμφιβολίες για τον γιατρο) και ζήτησα δεύτερη γνώμη από τον τωρινό μου γυναικολόγο.

Το συμπερασμα είναι το εξής-για να καθησυχαστουν κάποιες κοπέλες :

Το να έχουν πολυκυστική μορφολογία οι ωοθήκες μας είναι ,δυστυχώς-πολύ συχνό φαινόμενο.Το λεγόμενο "σύνδρομο των πολυκυστ.ωοθηκών" έχει πολλές διαβαθμίσεις και η σοβαρότητα του εξαρτάται από τα συμπτώματα.

Για παράδειγμα εγώ έχω κυστούλες, έχω τριχοφυια αλλά ο κύκλος μου είναι αρκετά σταθερός.Για τον λόγο αυτό μου είπε ο γιατρός οτι δεν θα χρειάστώ αγωγή και να μην ανησυχώ για να μείνω εγκυος.

Σήμερα είμαι εγκυος , δεν ξέρω αν το οτι έκανα αρκτό καιρό να τα καταφέρω οφειλέται σε αυτό ή σε άλλους παράγοντες αλλά τελικά όλα καλα!

Δεν υπάρχει λόγος άγχους για όλα τα κορίτσια που έχουν πολυκυστικές!Με την συμβουλή του γιατρού και ...υπομονή όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω απολυτα μαζι σου..

καθε περιπτωση ξεχωριστη περιπτωση..

σαφως οτι κανουμε παντα με την επιβλεψει του γιατρου μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΣΤΕΙΛΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ GYN.GR ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ!ΜΑΛΛΟΝ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΛΕΓΕ Ο ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ! ΘΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ ΚΙ ΑΥΤΟΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...