Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτουμε οι συζυγοι στρατιωτικων...


Recommended Posts

παντως μας χειραγωγουν μια χαρα τα καναλια,τοσες μερες μας ζαλιζαν οτι θα κοπουν τα δωρα ετσι ωστε οταν μας πουν τελικα οτι θα παρουμε 250 ευρω να λεμε κ ευχαριστω!!!και το ειπαμε !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 436
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μας τα περνανε ολα πολυ χαλαρα και φυσιολογικα....

για να μην αντιδραση ο κοσμος.....

τι μελλον θα εχουν τα παιδια μας αραγε?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

παντως μας χειραγωγουν μια χαρα τα καναλια,τοσες μερες μας ζαλιζαν οτι θα κοπουν τα δωρα ετσι ωστε οταν μας πουν τελικα οτι θα παρουμε 250 ευρω να λεμε κ ευχαριστω!!!και το ειπαμε !!!!!

συμφωνω !

παντως οντως απο το φαι θα κοψουμε...εχει να πεσει οσπριο και μακαρονι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μόνη μου σκέψη και ελπίδα αυτές τις μέρες είναι ότι θα ζοριστούμε εμείς αλλά τα παιδιά μας θα ζήσουν σε καλύτερες συνθήκες. Αλλά πάλι αν το σκεφτείς καλά η ιστορία διαψεύδει. Δυστυχώς αν δεν χορτάσουν οι 300 πεινασμένοι που βγάζουμε κάθε 4 χρόνια δεν πρόκειται να χορτάσουμε κι εμείς. Η αδικία είναι αυτή που με χαλάει, όταν ακούς για το προσωπικό της Βουλής π.χ. που τι να πεις, σκίζονται στην δουλειά... Αφήνουν ανέπαφους όλους αυτούς που με πλάγιους και μη τρόπους παρασιτούν χρόνια στις πλάτες μας και κόβουν και ξανακόβουν από αυτούς που χρόνια τώρα και τους φόρους τους πληρώνουν και τρέχουν εκεί που κανείς δεν πάει, βλέπε κάτι πινέζες, και δίνουν ζωή.

Μόνο συγγνώμες ξέρουν να ζητούν και τα ωραία μας λεφτάκια στον κουμπαρά για την απόσβεση του εθνικού χρέους! Δεν είδα κανέναν κλέφτη όμως να δίνει τα κλοπιμαία πίσω. κανείς δεν θα πληρώσει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά κορίτσια μην κάνουμε έτσι! Οι μειώσεις δεν ισχύουν μόνο στο στρατο,

αλλά σε όλο το δημόσιο! Υπομονή! Ότι κ΄νουν όλοι θα κάνουμε κ μεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οικογενειάρχες με παιδιά χάνουν τη δουλειά τους. Αυτοί τι να πούνε??

Αλλά εμείς φταίμε που αφήσαμε τα πράγματα να φτάσουν ως εδώ. Καλά να πάθουμε τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

γεια σου φανιτσα ! εσεις που εχετε 4 παιδια τι κανετε με τις μεταθεσεις ? μενετε στο τοπο σας για καποιο διαστημα και μετα ? για πες μας τις εμπειριες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ρουλα΅Εγω ειμαι παντρεμενη 15 χρονια.Τις μεταθεσεις τις εχω φαει με το κουταλι.Ειναι η πρωτη φορα που καθομαι 6 χρονια στο ιδιο μερος (λογω των παιδιων).Ειμαστε στη δυτικη Μακεδονια.Φετος περιμενουμε μεταθεση.Εγω ειμαι απο Βοιωτια αλλα εχω σπιτι Χαλκιδα.Εσυ απο που εισαι? :P

ou7v8tdfku5fshbb.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fanitsa έγραψε:

Βρε κοριτσια κανα νεο για τις μεταθεσεις?μας δουλευουν απο βδομαδα σε βδομαδα μας πανε.Δεν αντεχω πια αυτη την αναμονη.....<

οι τελευταίες φήμες λένε ότι θα κοινοποιηθούν επίσημα 10 με 15 Ιουνίου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα 3 έγραψε:

ερη ενστολος και εσενα ?βρηκα με και αλλο κοινο εκτος απο την πολη!

ΑΧΑΧΑ ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ!!!!ΝΑΙ ΕΝΣΤΟΛΟΣ!!ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERI79 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ

kai o dikos mou sto Limeniko einai!!Sto upourgeio meta apo polla xronia se skafh !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fanitsa έγραψε:

Γεια σου Ρουλα΅Εγω ειμαι παντρεμενη 15 χρονια.Τις μεταθεσεις τις εχω φαει με το κουταλι.Ειναι η πρωτη φορα που καθομαι 6 χρονια στο ιδιο μερος (λογω των παιδιων).Ειμαστε στη δυτικη Μακεδονια.Φετος περιμενουμε μεταθεση.Εγω ειμαι απο Βοιωτια αλλα εχω σπιτι Χαλκιδα.Εσυ απο που εισαι? :P

kalimera fanitsa kai emeis apo xalkida .. exo kai post me xalkida.

kala 4 paidia kai exete metatheseis . diladi kai ego me tria se liga xronia tha arxiso pali na mazeyo?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

ERI79 έγραψε:

kai o dikos mou sto Limeniko einai!!Sto upourgeio meta apo polla xronia se skafh ![/quote:25s4r5ri]

ΚΑΤΡΙΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ?ΒΑΣΙΚΑ ΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΜΑΣ ΞΕΡΕΙΣ?Η Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

τι εγινε κοριτσια , βγηκαν οι μεταθέσεις?

ποτε παιρνουν συνταξη οι στρατιωτικοι στα 55?

μας φανταζομαι στα 55 να ειμαστε εμεις ποιος ξερει που και τα παιδια αλλου :blush: ο γιος μου θα ειναι 31 , η κορη μου η μια 30 η αλλη 26 ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω την εντυπωση οτι ειναι νωρις για μεταθεσεις!τουλαχιστον πολεμικου ναυτικου, εχουν 'μαγειρευτει' βεβαια!και αντρας μου δεν ξερει τι να κανει!πολλες παραιτησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
    • Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια.. Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...