Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτουμε οι συζυγοι στρατιωτικων...


Recommended Posts

Λοιπόν σου απάντω και από εδώ.

Εμείς μένουμε Λάρνακα. Βρήκαμε σε 3 μέρες επιπλωνένο 3άρι, πλήρως εξοπλισμένο. αγοράσαμεμόνο μια συρταριέρα , κουνια μωρου, και ηλεκτρικά σώματα επειδη τα air με τα condition δεν μου αρεσει η ζεστη που βγαινει.

Το ενοικιο ειναι 500 ευρω σε καλή περιοχη.

Εχουμε απ όλα γυρω μας φουρνο, σ/μ, φωαρμακειο κλπ.

η ποιότητα ζωης ειναι πολη καλη, καθώς και οι άνθρωποι. Το γιό μου τον βαφτισε Κυπραία και έχω κάνει πολλές φίλες ντόπιες.

το κλίμα το καλοκαίρι είναι πολύ ζεστό, και πολύ πολύ υγρό. Εδω ζορίστηκα λίγο, ούσα έγκυος πέρυσι το καλοκαίρι. Το κόστος ζωής...είναι κάπως ακριβότερο από την Ελλάδα. Εξαρτάται κ τι ζωή θα κάνεις εδώ.;)

Η τιμή του ενοικίου είναι ενδεικτική. Το σπίτι το κλεισαμε πριν 2 χρονια. Στη λευκωσια ειναι πιο ακριβα. Τα 3αρια στη Λάρνακα ειναι γυρω στα 550.

:)Ότι άλλο χρειαστες ειμαι εδω! :)

Επίσης να σου πω ότι γέννησα στη Λευκωσία, σε έναν πάαααρα πολύ ιατρό.

αν χρειστείς γυναικολόγο μου λές να σου πω πληροφορίες.

Α! Δημόσιους παιδικούς σταθμούς δεν έχει εδώ. Η κόρη μου πάει σε ιδιωτικό νηπιαγωγείο, και η τιμή του ειναι πολυυυυ πιο χαμηλη απο τη Ελλαδα.

Όσες κοπέλες γνωρίζω που εργαζονται και έχουν μικρα παιδιά, τα φροντιζουν γυναικες.

Με το καλό να έρθετε! Με ποιο γκρούπ ερχεστε? 1ο , 2ο, 'η 3ο?

Σε ποιά μοναδα έρχεται ο άνδρας σου? (στειλε μου πμ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 436
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καταργηση 13ου και 14ου μισθου και περαιτερο ψαλιδισμα των επιδοματων !!! επισης φπα στο 23 τα εκατο?

νοιωθω να ερχονται πολυ ααχημες ημερες :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pink έγραψε:

πως θα τα βγαλουμε περα με αυτα τα μετρα;

Όπως όλος ο κόσμος! Τα μέτρα ισχύουν για όλους! :)

...και γελάω για να μην κλαίω! :laugh:

Για 3 χρόνια θα σφίξουμε λίγο τα ζωνάρια μας! μετα;;;;;

τι θα γίνει μετά; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως εαν ημουν στο στρατο και ειχα συμπληρωσει δεν καθομουνα αλλο ,θα επερνα οτι μπορουσα και θα ετρεχααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΚΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΑΚΟΜΗ :angry:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ :S:S

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Η ΝΑ ΤΙΣ ΤΡΕΝΑΡΟΥΝ ΩΣ ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΛΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΩΣ ΕΧΟΥΝ :S:S

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2013 ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ

ΘΑ ΡΙΞΗ ΑΠΟΣΤΡΑΤΙΑ(ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ)

ΤΟ 2013 ΘΑ ΕΙΝΑΙ 36 ΧΡΟΝΩΝ.ΚΛΕΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΛΟΓΟ ΠΤΗΤΙΚΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ ειναι μικρος ο συζηγος ε? δεν ξερω βεβαια τι θα πει 'πτητικου' αλλα μαλλον ειναι νωρις για ανακοινωσεις μεταθεσεων...οποιος εχει καλο....'δοντι' εχει μεριμνησει αναλογως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αντρας μου ειναι 10 χρονια στον στρατο απο διδυμοτειχο πηρε μεταθεση αλεξανδρουπολη κ απο εκει ξανα στον λαγο,μας εκοψαν 200 ευρω απο τον μισθο κ απο οτι ακουσα κοβοντε εντελως τα παραμεθορια ηδη σταλθηκε η διαταγη σε καποια στρατοπεδα,καθως επεισης μειωθηκαν κ τα χρηματα στις αποστολες,το χειροτερο ομως ειναι οτι ο αντρας μου επεσε λιγο ψυχολογικα κ ανχωνετε για το τι θα γινει απο δω κ περα κ δεν ξερω τι να κανω για να μην στεναχωριετε... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k emeis orestiada menoume alla eimaste apo giannitsa......ta paramethwrio de ta kovoun ola mono 50 eurw kovoun....to mono mou arese vgale kai ta dwro vgale to ena vgale to allo asta na pane.....i katastasi paei apto kako sto xeirotero...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :):):)

Κimon ναι ναι σωστα καταλαβες ο αντρας μου ειναι μικρος 32χρονων :)

εχει στο στρατο 14 χρονια κλεισμενα

πτητικο εχουν και βαζουν οσοι πετανε δηλ χειριστες και μηχανικοι απο τα

ελικοπτερα χιουι-απατσι-σινουκ (μιλαω μονο για αεροπορια στρατου)γιατι βαζουν και απο πολεμικη αεροπορια .

πετανε σε εξι μηνες καποιες ωρες και μολις τελιωσει το εξαμηνο

αφαιρουν και εξι μηνες απο τη θητεια τους

ειναι λιγο πολυπλοκο το θεμα :S

δοντι ολοι εχουμε μικρο η μεγαλο για τις μεταθεσεις μιλαω παντα

αλλα φετος ειχαμε δεν ειχαμε το δοντι η μεταθεση επρεπε να βγει.... αλλα που ειναι???????????

απο τον ιανουαριο περιμενουμε :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το Γεεναρη δεν εχουν βγει ποτε μεταθεσεις ,παντα βγαινουν Φλεβαρη με Μαρτη μα φετος καθυστερησαν λογω των οικονομικων προβληματων,κοιτανε να της περιορισουν οσο το δυνατον περισσοτερο λογω ελλειψης χρηματων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας οταν ηρθε η μεταθεση πριν δυο χρονια ηταν τελη Ιανουαριου

οχι μονο η δικη μας αλλα και τον αλλων στην ιδια μοναδα

τωρα τι να πω? δεν ξερω για αλλες μοναδες

αλλα για τη δικη μας ξερω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αυτά που βλέπω γύρω μου εγώ λέω κι ευχαριστώ που ο Γιώργος είναι στο στρατό και τι καλά θα ήταν να ήμουν κι εγώ.. εκεί φτάσαμε...

Υπάρχουν οικογένειες που ζουν με τα μισά από αυτά που πάιρνουν οι σύζυγοι δυστυχώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυσκολα τα πραγματα ... και τωρα εμεις ειμαστε στο τοπο μας και μας φιλοξενει η πεθερα μου. αν μας ερθει καμμια μεταθεση αντε βγαλτα περα με ενα μισθο μειωμενο ενοικιο λογαριασμους σουπερ μαρκετ ..

δεν εχει μεινει τιποτα να κοψω ...... τι να κοψω την δεη το νερο και το τηλεφωνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον το φαί θα κοψουμε,δοξα το θεο εχουμε αποθεματα,Εφακη στα τοσα χρονια που ξερω το Γιωργο πρωτη φορα ακουω γ μεταθεσεις Γεναρη μηνα απο εσας,μπορει να παιζει ρολο κ το οπλο ή το σωμα ,ποιος ξερει ?στο μηνα θα κολλησουμε αλλωστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...