Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτουμε οι συζυγοι στρατιωτικων...


Recommended Posts

ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΕΦΥΓΑΝ ;;;;;; ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΑΜΕΤΑΘΕΤΟ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΤΗΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 436
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ποπη μου θα πρεπει και εσεις να κινησετε τα νηματα ....μη περιμενεις οτι θα γεννησεις και θα σε στειλουν απο μονοι τους εκει που θες . μπορει να κανει ο αντρας σου μια αιτηση για μεταθεση και να επικαλεστει οικογενειακα προβληματα και να αναφερει και την τριτεκνια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Εγώ δεν είμαι σύζυγος στρατιωτικού,αλλά μένω στη Χίο...

Ήθελα να ρωτήσω πώς γίνεται και οι Χιώτες στρατιωτικοί σπάνια παίρνουν μεταθέσεις?

Εννοώ,ξέρω άτομα που από τότε που τελείωσαν τη σχολή μέχρι τώρα,έφυγαν μόνο 1-2 φορές ,κι αυτό στην αρχή......

Επειδή είμαστε παραμεθώριος τους κρατάνε εδώ?

Αν μένει κάποια Χίο πάντως ας μπεί στο θεματάκι μας,να τα λέμε......

http://www.mammyland.com/forum/18/15763

Ρουλίτσα(Ρούλα3) καλά είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
καλα ειμαι ,εσυ? τι κανει η χιος? με το νερο ειχατε καμμια εξελιξη?

Όταν λες με το νερό,φαντάζομαι εννοείς το πόσιμο...

Κοίτα...όπως όλα τα νησιά,έτσι κι εμείς νομίζω δε θα καταφέρουμε ποτέ να λύσουμε αυτό το πρόβλημα......

Αλήθεια,το καλοκαίρι θα κάνετε καμία βόλτα από Χίο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λες με το νερό,φαντάζομαι εννοείς το πόσιμο...

Κοίτα...όπως όλα τα νησιά,έτσι κι εμείς νομίζω δε θα καταφέρουμε ποτέ να λύσουμε αυτό το πρόβλημα......

Αλήθεια,το καλοκαίρι θα κάνετε καμία βόλτα από Χίο?

μακαρι να μπορουσαμε . ειναι πολλα τα εξοδα .. εισιτηρια , ξενοδοχειο :cry: . πολυ θα μου κακοφανει που δεν θα μπορω να μεινω στο , αλλοτε, σπιτι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera ,re paidia ma poios sas eipe oti oi triteknoi kai oi poluteknoi exoun ametatheto sto strato? paramoni perissotera eti ston topo epilogis nai ma oxi ametatheto!

ναι , ετσι ειναι , 6 με 8 χρονια . με μας δεν ξερω τι θα γινει καθως ο αντρας μου εχει παρει μακρα αναρρωτικη αδεια απο το νοσοκομειο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
kalispera ,re paidia ma poios sas eipe oti oi triteknoi kai oi poluteknoi exoun ametatheto sto strato? paramoni perissotera eti ston topo epilogis nai ma oxi ametatheto!

Γιώτα εγώ ξέρω ότι οι γυναίκες που έχουν 3 παιδιά έχουν το αμετάθετο, για τους άντρες δεν ξέρω!!!....αυτό τουλάχιστον ίσχυε πριν 6 χρόνια, :roll::roll::roll::roll: ίσως και να άλλαξε δεν ξέρω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα εγώ ξέρω ότι οι γυναίκες που έχουν 3 παιδιά έχουν το αμετάθετο, για τους άντρες δεν ξέρω!!!....αυτό τουλάχιστον ίσχυε πριν 6 χρόνια, :roll::roll::roll::roll: ίσως και να άλλαξε δεν ξέρω!!!!

για 3 παιδια ξερω οτι εχουν παραμονη περισσοτερα χρονια....για 4 παιδια κ πανω λενε ισχυει το αμεταθετο αλλα στο στρατο υπαρχουν παραθυρακια κ δυστηχως δεν ειναι σιγουρο....οι αναγκες του στρατου ειναι πολλες κ την τρωει αυτος που δεν εχει μεσον συνηθως.... :lol: οπως την φαγαμε κ εμεις περισυ....φετος ομως φευγουμε μετα απο 7 χρονια :lol: παω σπιτι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..Αμετάθετο...??? :D

Δεν υπάρχει αμετάθετο στο Στρατό....ούτε με 3 ούτε με 4 παιδιά...!

Παραμονή κάποιων ετών στον τόπο συμφερόντων υπάρχει μόνο...και αυτό εφόσον οι υπηρεσιακές ανάγκες το επιτρέπουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω , κατι ? τι γινεται με τους ελαφρας υπηρεσιας ? ο αντρας μου εχει κλεισει 15 χρονια στο στρατο , εχει ενα προβλημα με την καρδια του και περασε απο επιτροπη απαλλαγων στο στρατιωτικο νοσοκομειο του εδωσαν αδεια μακρας διαρκειας και θα ξαναπερασει απο την επιτροπη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω , κατι ? τι γινεται με τους ελαφρας υπηρεσιας ? ο αντρας μου εχει κλεισει 15 χρονια στο στρατο , εχει ενα προβλημα με την καρδια του και περασε απο επιτροπη απαλλαγων στο στρατιωτικο νοσοκομειο του εδωσαν αδεια μακρας διαρκειας και θα ξαναπερασει απο την επιτροπη .

Να σου ευχηθώ ,κατα αρχάς ,ότι καλύτερο για την υγεία του άνδρα σου..!

..Όσο βρίσκεται σε μακρά αναρρωτική οι μισθολογικές του αποδοχές θα είναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΕΣ!

Το μόνο που δεν δικαιούται να λαμβάνει είναι οι ΗΕΕ...

Από την στιγμή που θα κριθεί Ελαφράς Υπηρεσίας, δεν θα λαμβάνει μέρος σε ασκήσεις, σε υπηρεσίες Διανυκτερεύσεως και τοποθετείται σε Φρουρά Συμφερόντων του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ !

τελευταια φορα που πληρωθηκε ο μισθος ηταν μειωμενος . ισως να κοψαν καποιο επιδομα . ελαφρας υπηρεσιας δεν τον εβγαλαν ακομη , του εδωσαν 9 μηνες και θα γινει επανεξεταση οταν τελειωσει η αδεια . τον αγχωνουν ομως διαφοροι συναδελφοι , αναμεσα τους και γιατροι , που του λενε οτι μπορει να τον διωξουν , αλλοι λενε παλι οτι δεν θα τον διωξουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ !

τελευταια φορα που πληρωθηκε ο μισθος ηταν μειωμενος . ισως να κοψαν καποιο επιδομα . ελαφρας υπηρεσιας δεν τον εβγαλαν ακομη , του εδωσαν 9 μηνες και θα γινει επανεξεταση οταν τελειωσει η αδεια . τον αγχωνουν ομως διαφοροι συναδελφοι , αναμεσα τους και γιατροι , που του λενε οτι μπορει να τον διωξουν , αλλοι λενε παλι οτι δεν θα τον διωξουν .

..Την τελευταία φορά που πληρωθήκαμε όλοι είχαμε μείωση για το ΜΤΣ! Και γενικά λόγω ΔΝΤ όλο μειώσεις είμαστε από τον προηγούμενο Μάιο..!

..Να τον διώξουν??? Εννοείς να τον αποστρατεύσουν επειδή αρρώστησε??? Όχι βέβαια ....Τόσοι Ελαφράς Υπηρεσίας υπάρχουν γιατί να διώξουν το δικό σου σύζυγο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΓΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΣΤΙΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ Κ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΝΙΝΙ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Τι γινεται ρε κοριτσια με αυτες τις μεταθεσεις...?????????????????????? :evil::evil::evil::evil::evil:

Ποτε θα μαθουμε τι θα κανουμε?

Απο βδομαδα σε βδομαδα μας πανε..... αυτοι δεν εχουν μικρα μωρακια να σκεφτουν, ολα γινονται εκ του ασφαλους.......

Ισχυει το καινουργιο που κυκλοφορει οτι θα ανακοινωθουν τελη Ιουνιου ή ειναι και αυτο ραδιο αρβυλα?

Το πυροβολικο και οι τεχνικοι παντως μαθανε και ησυχασανε. Εμεις αντε να δουμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...