Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτουμε οι συζυγοι στρατιωτικων...


Recommended Posts

κοριτσια τι κανετε ? δυστυχως ακουσα κακα νεα και παλι οσον αφορα τον μισθο .. :( θα κανουν και αλλες περικοπες :angry:

εσεις μαθατε τιποτα απο τους αντρες σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 436
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

nai k egw to akousa apo ton antra mou....oti twra pou tha plirwthoun tha exoun pali perikopes....diladi enan mina mas plirwsan kanonika auton kai ante ksana ta idia...epishs akoustike pws tha kopsoun teleiws kai ta paramethwria!!!stin ugeia mas ta farmakia !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα κοριτσια.

Ξερετε ποτε θα πληρωθουν οι αντρες μας αυτον τον μηνα?

Κανονικα επρεπε να χρηματα να φαινονται οτι μπηκαν στον λογαριασμο τους.... Εχουμε e-banking και βλεπουμε οτι μπαινουν.... Αλλες φορες εμπαιναν απο τις 19-20 του μηνα και τα αποδεσμευαν στις 23 αλλα ακομη τιποτα.....

Λετε να πληρωθουν πολυ αργοτερα? Τι εχετε ακουσει εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

koritsia mou ti kanete???na sas rwtisw kati?kserete pou mporw na apeuthunthw eite me tilefwno eite sto internet poia farmakeia sunergazontai me ton strato k epishs poioi giatroi??????feugw apo dw gia 6 mines...telika piran ton antra mou sto kossovo eixe kanei ta xartia tou......kai thelw na mathw g farmakeia k paidiatrous.......euxaristw ek twn protairwn filakia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα :)

θα ρωτησεις στο στρατολογικο γραφειο στη περιοχη που θα μενεις ή στην κοντινοτερη μοναδα παλι στη περιοχη που θα μενεις, να ρωτησει ο αντρας σου να τον δωσουν κατασταση με τους γιατρους

οσο για τα φαρμακεια μονο στο νομο Αττικης υπαρχει προβλημα δηλαδη περνεις το εμβολιο ή τα φαρμακα που σου γραφει ο παιδιατρος και με την αποδειξη(τα πληρωνεις εσυ) μετα θα πρεπει να κανεις δαπανη στη μοναδα και να περιμενεις........να παρεις πισω τα λεφτα σου 3-4 μηνες...........

στην υπολοιπη Ελλαδα στο γραφει ο γιατρος το προιον και στο φαρμακειο απλα σου κρατανε το κιτρινο

χαρτακι.............

σε ολα τα φαρμακεια πας....παντου...

σε ποια περιοχη θα εισαι???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

ελενη εφυγε τελικα ο αντρουλης σου ε?κ μενα ο δικος μου σκεφτεται να ξανα φυγει του χρονου κοσσοβο,εμεινες ορεστιαδα η πηγες στους δικους σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi eimai sta giannitsa twra alla entaksei eutuxws vrika tin akri!!!

happy mou nai efuga eimai stin mama mou twra se 6 mines pisw ksana stin orestiada.....afiste zw ena drama!!duskoli i prosarmogi ksana me tous goneis sou....pw pw ~x( [smilie=crybaby2.gif] alla de tha mporousa na imoun ekei moni me ena mwro!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα σε νοιωθω εγω εδω οταν παω στην μανα μου θεσσαλονικη δεν αντεχω στις 3 μερες θελω να γυρισω πισω εδω στο σπιτακι μου κ να φανταστεις θεσσαλονικη γεννηθηκα κ μεγαλωσα το 98 ηρθα εβρο!!!καλη προσαρμογη!!!!οταν θα ξαναερθεις θα εχω κ εγω μωρακι!μπεμπα!!

ειναι δυσκολα τωρα αλλα ο καιρος θα περασει γρηγορα θα περνει αδεια καθε 45μερες ο αντρουλης σου θα παρουν λιγο φωτια τα τηλεφωνα βεβαια :lol::lol::lol: να ξερεις παντως χρονοκαρτα συμφερει πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Πως να πάμε.? Περιμένουμε την κρίση να δούμε πως θα πάει και αν θα μειωθούν κιάλλο οι μισθοί..

Σαν κακό όνειρο είναι αυτή η κατάσταση...τουλάχιστον δόξα τω θεο έχουμε την υγεία μας,,, :)

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΟΠΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ!!! ΚΟΡΙΤΣΑΙ ΚΑΙΓΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΑΝΔΡΑ ΕΠΟΠ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΑΜΕΤΑΘΕΤΟ ....ΣΟΣ ΚΑΙΓΟΜΑΣΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poph tora katalaba oti les gia toys triteknoys

des edw

http://www.army.gr/files/File/merimna/F440.33.pdf

leei oti nai exoun ametatheto ....tora den kserw kata poso efarmozete .

an den sas to efarmosoun prepei na apeuthinthite se kapoio dikigoro ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπη και εμεις τριτεκνοι ειμαστε . ειχαμε βρει μια διαταγη που ελεγε οτι 6 με 8 χρονια μπορεις να παραμεινεις στο τοπο που επιθυμεις . επισης να σου κανω γνωστο οτι οι τριτεκνοι μπαινουν στα σοα , σομι κατ'εξαιρεση.εγω γεννησα το τριτο και μετα απο ενα χρονο ηρθε η μεταθεση για τον τοπο καταγωγης μας ! με το καλο να ρθει το νεο μέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα καλη χρονια!!!!

κοριτσια εχει γεννηση καμμια σε δημοσιο με καισαρικη???με εχει ασφαλισμενη ο αντρας μου τι γινεται???πληρωνω τιποτα στο νοσοκομειο???παιρνουμε κατι πισω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

me kaisarikh den exw gennisei alla ston kanoniko toketo kai as mhn hmouna sthnn asfalia tou pire kanonika ta nosilia kai gia mena kai gia to paidi kai egw apo to ika .

sthn kaisarikh kserw oti den plironeis tipota ....ara den kserw kai ti perneis ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα μου καλημερα...3 παιδακια εχουν οι φιλοι μας κ μαλλιστα το ενα με αναπηρια κ μια χαρα περνουν μεταθεσεις....αμα μπλεξεις με στρατο αστα βραστα.....τωρα κ με τους νεους νομους εδω θα μεινουμε εμεις.....7 χρονια παραμεθωριο.......ολοι φυγαν μονο εμεις ειμαστε εδω.....θυμαστε το τραγουδακι ''ειμαι ακομα εδω κ αυτο το καλοκαιρι...λυωμενο παγωτο'' ετσι νιωθω καθε καλοκαιρι.....παω αθηνα κ λεω επιτελους......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ 2 ΕΤΙΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙΓΟΜΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ... ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ;;;;;;;ΑΜΗΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...