Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτουμε οι συζυγοι στρατιωτικων...


Recommended Posts

Να ρωτησω και κατι αλλο....Τα παραμεθωριου τα πηρατε?εμεις σημερα περιμενουμε να μπει ο μισθος αλλα τα παραμεθωριου αφαντα...να δουμε και τι μισθο θα παρουμε κιολας..τουλαχιστον ειναι η τελευταια δοση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 436
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

alexandra mammy έγραψε:

Σημερα ο αντρας μου εκανε τα χαρτια του για κοσοβο...μακαρι να μας παρουν....αντε βρε κοριτσια βαλτε κανα μεσο να μας παρουν...γιατι δεν μας βλεπω καλα

k emena ekane o dikos mou ekane ta xartia tou gia kosovo valame k meso k ante na doume ti tha ginei!!!theloun mono 34 atoma apo oli tin ellada poios tha prwto paei na doume.......ta paramethwrio oute emeis ta pirame pantws!!!k o theos voithos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aporo pos mono sta stratopeda ton antron sas akougontai afta...stou dikou mou tipote...roula o dikos sou kserei kati?k peritrugirizomia k apo stratiotikous ma tipota dne akouse kaneis....dil aleka thes na fugei k na meineis piso me ena moro stin koilia k 2 stin agkalia?den sou fenete ligo zory poy tha meineis moni?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου ελπιζω ολα να ειναι μονο φημες και πως να το πω κοτσιμπολια...οσο για το οτι θα μεινω μονη...θα ερθει η μανουλα μου σε ενα μηνα ουτως η αλλως και θα μενει πλεον μαζι μας.Δυστυχως τα οικονομικα μας ειναι πολυ χαλια μονο το μισθο του αντρα μου εχουμε και 2 στεγαστικα δανεια,καταλαβενεις τωρα...ουτε εμενα μου αρεσει αλλα τι να κανουμε...δυστυχως ειναι η μονη λυση για να μπορεσουμε να βαλουμε καμια δεκαρα στην ακρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ναι ρουλα μου οντως.Τι κανετε?Πως ειστε?Εμεις χαλια .Οι υπηρεσιες μας αυτον τον μηνα θα ειναι 8 και επειδη θα εχει και μια βδομαδα αδεια καταλαβαινετε...δε θα τον δουμε τον μπαμπα μας αυτον τον μηνα.Ο μισθος που θα μπει τωρα θα ειναι κανονικος ετσι δεν ειναι?χωρις κρατησεις...καλα να περνατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου αλεξανδρα , καλο κουραγιο με τις υπηρεσιες . και εμενα τωρα τελειωσε η αδεια του και τις εκανε μαζεμενες . οσο για τον μισθο εννοεις προφανως τον επομενο . ενας συναδερφος μου ειπε οτι θα μας πληρωνουν με μια εβδομαδα καθυστερηση καθε φορα , ετσι ωστε να κρατησουν στο τελος ενα μισθο . δηλ αντι στις 23 αυγ στις 30 , μετα στις 7 σεπτ . ολα αυτα προς το παρον ειναι ραδιο αρβυλα αλλα δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΖΥΓΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ + ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΙΣΘΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ 23/8 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

re paidia etsi den legane k g to mistho tou augoystou?emeis pantos plirothikame...

Γιωτάκι & εμάς μπήκαν τα χρήματα για τον Αύγουστο,άσχετο που έχουν μείνει λίγα στην άκρη :) ξέρεις κάτι γαμο-βαπτίσεις,κάτι η μετακόμιση 16.08παρουσιάζεται...& ήδη έχουμε πληρώσει το ενοίκιο για το μήνα Αύστουτο χωρίς να έχουμε καν το κλειδί.

Ά! είναι & τα γενητούρια άστα να πάνε (ευτυχώς είχαμε κάνει κουμάντο & υπάρχουν κάτι ψιλά στην άκρη.όχι για πολύ ακόμη!)

Εσύ τι θα κάνεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

moyritsa έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΖΥΓΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ + ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΙΣΘΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ 23/8 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ.

Γεια & απο εμένα.Με λένε Τζένη είμαι απο Αιγάλεω-Αθήνα ,έχω μια μπουμπού 23+μηνών, την Παρασκευή γενάω τον μπέμπη & όπως θα είδες ποιο πάνω μετακομίζουμε για Καλαμάτα. :)

Εσείς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΤΖΕΝΗ.ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ???ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΘ"ΟΔΟΝ!!!ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ, ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΒΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ!!!ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μουριτσα , καλως ηρθες στην παρεα μας ! καβαλα δεν μενω , ωστοσο εχω καταγωγη απο την μερια της μαμας μου απο ελευθερουπολη καβαλας και ηπιαμε καφεδακι πριν μια εβδομαδα στην παραλια της καβαλας .

τωρα μενουμε χαλκιδα και εχω τρια ζουζουνια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τζενη τι πακετο ειναι αυτο ? γαμος , βαπτιση , μετακομιση . γεννητουρια ? θα ειχα πεθανει απο το αγχος μου ! με το καλο τα ευχαριστα γεγονοτα και καλη δυναμη με την μετακομιση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα 3 έγραψε:

καλα τζενη τι πακετο ειναι αυτο ? γαμος , βαπτιση , μετακομιση . γεννητουρια ? θα ειχα πεθανει απο το αγχος μου ! με το καλο τα ευχαριστα γεγονοτα και καλη δυναμη με την μετακομιση !

χαχα παρεξήγηση.Τα δικά μας γαμοβαπτίσια έγιναν πέρυσι.Τώρα αναφέρομαι στους άλλους λόγο εξόδων. Τώρα για το άγχος... προσπαθώ να μη το σκέφτομαι γιατί ΔΕΝ έχει νόημα :) & για το οτι πάμε Καλαμάτα στον πολιτισμό αυτό είναι αλήθεια διότι εδώ που είμαστε τώρα-αν εξαιρέσεις τα καλοκαίρια-είναι πίκρα :(

Βέβαια μη μιλάω & εγώ,γιατί τι να πείτε οι γυναίκες των του στρατού ξηράς!

Ευχαριστώ πάντως & θα τα λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!! Τζενακι αυριο η μεγαλη μερα,δεν εχεις αλλαξει κινητο ?ειναι το ιδιο ε?

εγω γ την ωρα περιμενω το αγορι μου,ερχεται αυριο !!!! αντε να βγει η χαζομεταθεση να ειμαστε παλι ολοι μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να βρω λιστα με τους συμβεβλημενους γιατρους?

Βασικα με ενδιαφερει λιστα του Νομου Λεσβου (γυναικολογοι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.army.gr/default.php?pname=Co ... 2=0&page=3

μπες σε ευτη τη σελιδα βαλε απο πανω τι ειδικοτητα γιατρου θελεις και απο κατω σε ποιο νομο..

ελπιζω να βοηθησα...φιλακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλα το ίδιο ισχύει.Ακόμη δεν τα έχω ετοιμάσει όλα έχουν μείνει κάτι ψιλοπράγματα..

Με το καλό να τον προυπαντήσεις & φρόνιμα ε;;; ;)

Πασχαλιτσάκι να ρωτήσει ο άντρας το γιατρό της μονάδας για τη λίστα ή ρώτα καμία πιο παλιά.Νομίζω πως υπάρχει & στο internet μια αντιστοιχη διεύθυνση με τους συμβεβλημένους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ ΟΠΟΥ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΕΧΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΑ ΓΙΑΤΡΩΝ, ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ,ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θελω να ρωτησω το εξης το μαρτιο γενναω τωρα ειμαι σε ταμειο ανεργιας το οποιο ειναι για ενα χρονο και τελειωνει το μαιο...ξερει καμια σας αν ο συζηγος μου μπορει να παρει καποια αδεια μακρας διαρκειας μολις γεννησω? θα δικαιουνταν αν εργαζομουν ή εγω θα την επερνα ή αυτος απλα επειδη τωρα δεν εργαζομαι ξερετε ποσες μερες αδεια δικαιουται??Η ξερετε σε αυτην την περιπτωση αν ισχυει κατι αλλο με τις αδειες στο στρατο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι επειδη και ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος γιατρος απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει αυτη η ειδικοτητα στον στρατο δυστυχως.δεν χανεις να το ψαξεις αλλα χλωμο το κοβω!

νενα απο οσο ξερω επειδη και εμενα με ενδιαφερει το θεμα πρεπει αποδεδειγμενα να δουλευουν και οι δυο γονεις και τοτε την παιρνει ενας απο τους δυο ειτε ο αντρας ειτε η γυναικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΛΕΟΝ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ,ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...