Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

marsoupilami απορώ πώς δουλεύεις ακόμα!

εγώ με όλα τα προβλήματα στην αρχή με εμετούς, αποκολλήσεις, κτλ

ακινητοποιηθηκα!

και τωρα που η κοιλιτσα μεγαλωνει δεν μπορω να κανω πολλα πραγματα!

νοιωθω τεράστιο βάρος!

μέχρι να μαγειρέψω ένα φαγητό και να στρώσω το κρεβάτι

έχω κουραστεί πάρα πολύ

και μετά ξάπλα εννοείται γιατι αυτές είναι οι οδηγίες του γιατρού...

για φάρμακα να σας πω και εγώ με τη σειρά μου ότι από όταν έκλεισα τον τρίτο μήνα ξεκίνησα σίδηρο και ασβέστιο και φυλλικό από ην αρχή αν θυμάμαι καλά. αυτά τα παίρνω ακόμα και τώρα

αλλά τώρα στη λίστα προστέθηκαν το μαγνήσιο και τα prepar...

ο αιματοκρίτης μου στις τελευταίες εξετάσεις ήταν 33%!

επειγόντως πρέπει να φάω σπανάκι και κρέας για να ανέβει λιγάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια μου ναι κανω κανονικα αιματολογικες εξετασεις κ τωρα λεω την παρασκευη που θα κανω για θυροειδη να κανω παλι μια γενική κ για το σιδηρο ττι να πω. Δεν μου εχει δωσει τιποτα ο αιματοκριτης πεφτει συνεχεια ειχα 32 και βεβαια πεφτει κ η πιεση μου τρελα κ εχοντας κ την μικρη να κανω καλα καποια στιγμη αισθανομαι απελπισια. Παρ ολα αυτα δεν μου εδωσε τιποτα κ περιτο να πω οτι τωρα με την εγκυμοσυνη δεν τρωω καθολου μα καθολου κρεας κ αβγα κ γενικως τα περισσοτερα φαγητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για ψώνια αλήθεια κορίτσια τι θα κάνετε?

τώρα με τις εκπτώσεις θα αγοράσετε τίποτα?

εμείς λέμε όχι ακόμα, και ψάχνουμε για καρότσι για δίδυμα το οποίο να σπάει κιόλας και να γίνεται ένα και ένα

εσείς τι λέτε?

beoutsaki χαμηλά είσαι κι εσύ με τον αιματοκρίτη

εμένα η γνώμη μου είναι να το συζητήσεις με το γιατρό σου

νομίζω ότι σίδηρο ξεκινάνε όλες πάνω κάτω μόλις κλείσουν τον τρίτο μήνα

αλλά ξαναλέω γιατρός δεν έιμαι και καλό είναι να μιλήσεις μαζί του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα κοριτσακι μου τελικα θα παω το πρωι να κανω μια νεα εξεταση κ επειδη γενικως ειναι κατα των συμπληρωματων ο γιατρος μου αλλα λογο αυτου κοντεψε στην κορη μου να χασω ολα τα δοντια μου λεω να ρωτησω κ αλλον γιατρο μιας κ μενω επαρχεια κ με παρακολουθει κ αλλος γιατρος ταυτοχρονα με τον δικο μου ( κ ας μην του το λεω χαχα γιατι αυτος θελει να πηγαινω συνεχεια στο Μητερα για να κονομαει, δεν σφαξανε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΕ?

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΟΝΟ ΦΥΛΛΙΚΟ ΟΞΥ ΚΑΙ ΤΑ UTROGESTAN.ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΣΒΕΣΤΙΟ,ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΙΔΗΡΟ+ΦΥΛΛΙΚΟ ΟΞΥ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΤΑ UTROGESTAN.

ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΑΚΟΜΑ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...

ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΝΥΣΤΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

new mammy ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ ΚΤΛ.

ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΙΝ ΚΑΤΙ?

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ.....ΕΣΤΩ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΙΔΕΕΣ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε??? Τα μπεμπούλια??

Εμείς σήμερα θα πάμε στον γιατρό και θα δούμε τα μωράκια!!!!!!!!!!!!!!! Τι χαράααααααααααααα!!!!!!! Τρελαίνομαι!!!! Μεγαλώσαν τα μικρούλια μου??? Κάνουν σκανταλίτσες μέσα στην κοιλίτσα??? Τουμπίτσες??? Τι κάνουν??? Θέλω να τα δωωωωωωωωωωω!!!!!!!!

Ελπίζω να μου δώσει και εμένα συμπληρώματα γιατί αισθάνομαι μια γενικότερη αδυναμία και έχω και αυτούς τους φρικτούς πονοκεφάλους!!!!! Επίσης θα μου γράψει άδεια από την δουλειά να κάτσω να ηρεμήσω και να μην έχω άγχος!!!! Και εύχομαι να μην γκαρίξει για τα κιλά - please doctor μην μου χαλάσεις το κέφι!!!! Σκέφτομαι να πάω σε διατροφολόγο ... τι να πω ... αφού δεν τρώω ... γιατί??? Πάντως το ζάχαρο που πήρα χθες τις απαντήσεις πήγε 73!!!! Ξεκίνησα από 99, το πήγα 86 και τώρα 73!!!!! Πολύ καλό αυτό!!!

Όσον αφορά τα καροτσάκια, από την μίνι έρευνα που έκανα δυστυχώς για διδυμάκια δεν υπάρχουν πολυκαροτσάκια που να γίνονται και πορτ-μπεμπε και κάθισμα αυτοκινήτου ... Αν βρει καμιά κάτι, να φωνάξει δυνατά γιατί όλες ενδιαφερόμαστε!!!!!!! Επίσης η ιδέα να αποσπάται το διπλό και να γίνονται δύο μονά, είναι εξαιρετική λύση ... υπάρχει άραγε τέτοιο καροτσάκι??? Θέλουμε τα φώτα σας, όσες έχετε γνώση ή εμπειρία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα διδυμομανούλες!

marsoupilami σε ζηλεύω που θα πας σήμερα για υπέρυχο, εγώ πρέπει να περιμένω μέχρι την παρασκευή!έχω σχεδόν ένα μήνα να δω τα ζουζουνάκια μου και δεν αντέχω άλλο!

τα καροτσάκια με πορτ μπε-μπε και κάθισμα αυτοκινήτου φαίνονται καλή λύση αλλά από την έρευνα στο ιντερνετ νομίζω ότι δεν υπάρχουν για δίδυμα. επίσης κι εμεις θα θέλαμε να ξεχωρίζουν τα καροτσάκια αν χρειαστεί αλλά ολυτε αυτό νομίζω ότι υπάρχει. βρήκα μόνο μια μάρκα με αυτή την επιλογή στο mothercare.com αλλά δεν στέλνουν μεγάλα αντικείμενα μόνο ρουχαλάκια. έψαξα να βρω την ίδια μάρκα σε ελληνική σελίδα αλλά δεν τη βρήκα πουθενά, δεν πρέπει να υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα!

εγώ δεν βγηκα ακόμα στην αγορά να δω, αλλά είχε ρωτήσει ο άντρας μου στα mothercare και του είχαν πεί ότι υπάρχει τέτοιο καρότσι (που να γίνεται δυο μονά) αλλά υπήρχε έλλειψη στον μηχανισμό που τα χωρίζει εκείνη την εποχή που ρώτησε(πριν τα Χριστούγεννα)

αύριο έχω γιατρό, αν με αφήσει να βγώ επιτέλους από το κρεβάτι θα πάω το Σαββατο να κάνω μια έρευνα και ότι μάθω θα σας πώ!

φιλιά σε όλες!

aliky ρώτησες στα mothercare ή μονο στον καταλογο στο ιντερνετ το ειδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο mothercare που ρώτησα δεν υπήρχε αυτό που είδα στο ιντερνετ, ούτε στον κατάλογο υπάρχει. μόνο από αγγλία βρήκα ότι υπάρχει. βέβαια ιδιαίτερη έρευνα στα μαγαζιά δεν έχω κάνει ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marsoupilami eisai poli tixeri pou simera tha deis ta sporakia sou!

Ego tha pao tin triti ka ANIPOMONO na ta do.

Re koritsia o giatros mou,mou klini rantevou mia fora to mina kanonika afou einai didima den eprepe na eina poio sixna ta rantevou?

Ego parolo pou xekinisa na niotho kapou kapou fterougismata stin kilia exo anxos oti kati den paei kala.Ti s...a den tha figei pote autos o fovos?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιαννα

Ο υπέρηχος γίνεται΄μια φορά το μήνα εφόσον δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα. Αφού όλα πάνε καλά, γιατί ανησυχείς?

Τί σε προβληματίζει? Δεν νιώθεις καλά?

Ο φόβος είναι μόνιμη συντροφιά μέχρι να γεννήσουμε και να βεβαιωθούμε ότι τα μπεμπάκια μας ειναι γερά. Εγώ στις αρχες ειχα πάθει πανικό. Άρχισα να ρωτάω για διάφορα θέματα που με άγχωναν, και εδώ τα κορίτσια στο φόρουμ αλλά και το γιατρό μου. Και συνεχίζω να το κάνω ακόμα.

Αν κάτι σε προβληματίζει ιδιαίτερα, πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου και πες το.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιαννα κι εμένα μια φορά το μήνα μου κλείνει ραντεβού τώρα που ξεμπέρδεψα με την αποκόλληση.

αν ξεκίνησαν τα φτερουγισματα σε λίγο θα τα νιώσεις τα μωράκια σου!κι εγώ περιμένω μέρα με τη μέρα αλλά τίποτα.

πάντως από το άγχος θα έλεγα οτί έχω απαλαγεί, αισθάνομαι πολύ καλά οπότε δεν έχω ιδιαίτερο λόγο να αγχωθώ. ανυπομονώ για τον υπέρυχο την πααρσκευή βέβαια, μου έλειψαν πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου εμενα δεν μου εχει κλεισει ραντεβου συντομα ο γιατρος μου δυστηχως. Απλά επειδη οπως σας ειπα ειμαι υπερκινητικη κ νευρικη κ κανω ολη μερα δουλειες κ σηκωνω βαρη κ γενικως ξεπατωνομαι λεω να παω η την Παρασκευη η απο βδομαδας να τα δω μπας κ φανει κ το φυλλο μιας κ θα χουν περασει απο την αυχενική περιπου 15 ημερες. Τι να κανω δεν κρατιεμαι θελω να παω να δω αν ειναι καλα αν κ που κ που παρολο που ειμαι φρεσκια ακομα τα ψιλοκαταλαβαινω εδω κ δυο μερες. Ισως επειδη ειναι δευτερη εγκυμοσυνη κ ισως επειδη ειναι κ δυο.

Αχ εχω τρελαθει με μια κουνια της kitten που εχει πανω την μινυ ή τον μικη ειναι τελεια αλλα εχει κ πεντακοσια ευρω τα οποια δεν ειμαι διατεθειμενη να τα δωσω αυτη την στιγμη. Ειναι ομως φοβερη την εχω ερωτευτειιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ειναι πονακια περιοδου ειναι ακριβως αυτο μεγαλωνει η μητρα σου αρα μην ανυσυχεις. Αν απο την αλλη ειναι πολυ εντονα κανε ενα τηλεφωνακι στον γιατρο σου να ρωτησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια..με το καλο τα μωρακια σας...

σορυ που μπαινω στο θεμα σας...αλλα ξερω ειμαι σιγουρη δηλαδη οτι υπαρχει κατι σαν κλιπς που ενωνουν τα δυο καροτσια...απλα δεν θυμαμαι καλα που το ειχα δει...νομιζω στα λητω ηταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω και εγω να υπαρχει γιατι αν υπαρχει θα ειναι πολυ βολικο...κοριτσια μου τι κανετε???ολα καλα???τι κανουν τα μωρακια??μεγαλωνουν ε???κοριτσια εμενα δεν μου κουμπονουν τα τζιν μου...:( εχει φουσκωσει και η κοιλιτσα και σκεφτομαι απο δευτερα να παρω και κανενα τζιν εγκυμοσυνης...να μην πιεζομαι ουτε εγω ουτε τα μωρα μου...εσεις εχετε παρει κανενα εγκυμοσυνης η ακομα??και αν ναι βολευουν??πως ειναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου εγω πήρα ενα τζιν εγκυμοσυνης απο τα benetton το θέμα ειναι οτι παρολο που το πηρα medium μου πεφτει κ να φανταστεις οτι ειμαι κ παχουλουλα. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω κανει κοιλια ακομα κ το λαστιχο πανω γλιστραει δεν ξερω μετα οταν θα φουσκωσει αλλα προς το παρον το χανω το παντελονι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα παω να δω και εγω απο δευτερα...αλλα εμενα το θεμα μου ειναι οτι δεν μου κουμπωνει κανενα τζιν και με βολευουν τοοοσοο πολυ...αφου στην αρχη μου κακοφανηκε...μετα με αρχισε ο αντρουλης μου οτι ειναι 2 τα νινακια κ θελουν χωρο και τετοια...και ηρεμισα και εγω...μωρε ειμαι μικρουλα(στα 22) και εκανα αποτομα και κοιλιτσα και γενικως η εγκυμοσυνη ηρθε στα καλα καθουμενα και αλλαξαν και οι ορμονες(αφηστε)θα σας στειλω μια φοτο αυριο να μου πειτε αν ειναι μεγαλη η κοιλιτσα η ειναι η ιδεα μου...αχ βρε κοριτσια δεν μπορω...με εχει πιασει και κλαιω πανευκολα και με το παραμικρο...!!!!!τι να κανω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα οτι εχω και την εξεταστικη στο κεφαλι μου και πρπει να διαβαζω για να τελειωσω και να παρω φετος πτυχιο...αφηστε...ολα μαζεμενα...!!!αλλα οσο αφορα τα μωρα μου τα υπεραγαπαω απο τωρα απλα νομιζω οτι βιαστηκαν να μου ερθουν..!!!δεν πειραζει ομως κατι ξερει κ ο καλος θεουλης και τα κανονιζει ετσι...ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ???

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΟΥ. ΕΧΘΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΚΑΙ ΕΠΙΑΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ, ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΡΟΪΔΕΥΕ!!!!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ? ΕΧΩ ΧΑΖΕΨΕΙ Ή ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ????

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΑΓΧΩΘΕΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! :)

αλικη, δεν έχω αγοράσει ακόμα τίποτα, αλλά έχω σχετικά καταλήξει. Θα πάει ο αντρας μου να τα παραγγείλει. Το δωμάτιο θέλω να το βάψω ροδακινί και έχω παραγγείλει και μια μπορντούρα (ελπίζω να έρθει!).

Σε γενικές γραμμές, τώρα ξεκίνησα να διαλέγω πράγματα, αφού έκανα τη β΄επιπέδου και οι μπεμπούλες μου είναι μια χαρά, δεν ήθελα να κάνω κάτι νωρίτερα.

2002, να ρωτήσεις το γιατρό σου για τα "πετρωματάκια" που κάνει η κοιλίτσα σου. Μπορεί να είναι συσπασούλες της μήτρας, που μεγαλώνει.

φιλάκιααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Πως είστε σήμερα???? Τα μωρούλια???

Εγώ επιτέλους χθες πήγα στο γιατρό και είδα τις αγαπούλες μου!!!!! Και ο γιατρός μου είπε ότι είναι μάλλον δύο ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!!!!! Ευτυχώς μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά, αναπτύσσονται φυσιολογικά και αυτό είναι τόσο καθυσηχαστικό!!! Ευχαριστούμε, Παναγίτσα μου!!! Εν τω μεταξύ, ήταν μες στην δραστηριότητα, τι τούμπες κάναν, τι κουνάγαν χεράκια - ποδαράκια, αλλάζαν πλευρό!!! Ήταν το κάτι άλλο!!!!! Σκέτη απόλαυση!!!! Ποιος περιμένει 3 εβδομάδες για να ξαναπάμε για υπέρηχο???

Κατά τ' άλλα, μου έγραψε άδεια από την δουλειά, θα ξεκινήσει από την Τρίτη, είχα πίεση 13,5 και μου έκοψε πάλι το αλάτι ... για τα κιλά δεν με μάλωσε, μου εξήγησε πως να κάνω τα γεύματα και βλέπουμε ... ο τράχηλος είναι 3,6 εκατοστά και προχωράμε ... μου έδωσε σίδηρο - ασβέστιο - μαγνήσιο, ξεκίνησα σήμερα το σίδηρο για τρεις μέρες και μετά προσθέτω το ασβέστιο και σε τρεις μέρες πάλι προσθέτω και το μαγνήσιο ...

Αλήθεια, τι σημαίνει "πέτρωμα" στην κοιλιά??? Εξηγήστε μου περίπου τι νιώθεις, ώστε να ξέρω αν το πάθω και εγώ να το καταλάβω .. από πότε έρχονται αυτοί οι πόνοι???

Καλή επιτυχία 2002 στην αυχενική σου!!! Μην έχεις άγχος!!! Θα ξετρελαθείς!!!!!!!!

Katekargi ... εγώ σε λίγο δεν θα μπαίνω ούτε στις πυζάμες μου!!!!! χιχιχι!!! Η κοιλιά μου είναι πολύ μεγάλη!! Τα παντελόνια μου έχω να τα φορέσω από πριν από τα Χριστούγεννα ... όλα με φορέματα γυρνάω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...