Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

επ..καλως ηρθες στην παρεα..

οπως καταλαβαινεις εγω δεν περιμενω διδυμακια .. εχω ηδη την Θαλεια και τον Αχιλλεα..που ειναι 18 μηνων διδυμα και τον Αγγελο που ειναι 4 μηνων..

Με το καλο να ερθουν τα μωρακια σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλώς όρισες Βασιλική. Μεγαλώνει η παρεα μας. Με το καλό κοριτσακι μου να παρεις αγκαλιά τα μωράκια σου.

Ναταλια μου ναι επεστρεψα. Μια χαρα τα αντρακια.

Δεν ξέρω αν ειναι νωρις αλλα μιας κ δεν εχω παρει βαρος δεν εχουν κ παρα πολλα περιθωρια μιας κ τον τελευταιο καιρο ετσι ειναι τα σκατουλια. Τελος πάντων το θέμα ειναι οτι παμε το πολύ μεχρι 37 εβδομάδων μιας κ το βάρος προς το παρόν τουλαχιστον αναπτυσσεται σωστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΚΙΑ ΕΜΠΑΙΝΑ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ. ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΨΑΞΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ...

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ? ΑΛΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ TFK ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ? ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα.

2002 που ησουν βρε κοριτσακι αντε να σε βλέπουμε πιο συχνά.

Που ειναι η Πιτερ Παν οεο να μας πει τα των πρώτων ημερών κ την εμπειρια της γεννας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

και εμένα με ενδιαφέρει για το καρότσι TFK. Η πεθερά μου που μένει Γερμανία το βρήκε γύρω στα 550 και 120 νομίζω το πορτ μπεμπε, αλλά θέλω να το πάρω από Ελλάδα.

Για τις συσπάσεις τηλεφώνησα χθες στο γιατρό και μου είπε ότι όταν γίνεται σύσπαση πετρώνει ολόκληρη η κοιλιά και όχι μόνο ένα τμήμα της (π.χ. βουναλάκι), τώρα τι να πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Καλωσορίζουμε τις καινούριες κοπέλες!!!! Με το καλό και σε σένα Βασιλική!!!!! Καλώς μας ήρθες 2002!!! Όντως σε είχαμε χάσει!!!

Εμείς έχουμε παραγγείλει το διδυμοκάροτσο της Pegperego (290 ευρώ), το οποίο (όπως έχω ξαναπεί) αν και οι προδιαγραφές του είναι για νεογέννητο (0 μηνών), στην πραγματικότητα δεν είναι, καθώς δεν ισιώνει τελείως η πλάτη - εμείς όμως το πήραμε, καθώς τους πρώτους μήνες δεν έχουμε σκοπό να γυρνάμε με τα μωράκια μας (θέλουμε να είμαστε πολύ προσεκτικοί). Στην τελική, αν χρειαστεί, θα το χρησιμοποιήσουμε. Άλλωστε έχουμε πει, ότι λόγω απειρίας τα περισσότερα μυστικά θα τα βρούμε στην πορεία ...

Και εμένα ο γιατρός μου έχει πει ότι συσπάσεις νιώθουμε σε όλη την κοιλιά και ότι είναι τόσο αισθητό που δεν είναι δυνατόν να το παρεξηγήσω με κάτι άλλο ... τι να πω ... έχω μπερδευτεί και έχω αγχωθεί με αυτό το πράγμα - μου έχει γίνει έμμονη ιδέα ... Εγώ συχνά αισθάνομαι ένα σφίξιμο ελαφρύ που διαρκεί μερικά δευτερόλεπτα στο ίδιο πάντα σημείο κάτω από το αριστερό μου στήθος, δηλαδή αρκετά ψηλά στην κοιλιά, τόσο ψηλά που νιώθω είτε ότι εκεί δεν είναι η μήτρα ή ότι είναι η κορυφή της μήτρας ... δεν το έχω πει στον γιατρό μου, θα το παρακολουθήσω και αν δω ότι συνεχίζεται θα τον ενημερώσω.

Εν τω μεταξύ, έχω και άλλο ένα πρόβλημα ... που απ'ότι φαίνεται το έχω μόνο εγώ, καθώς δεν έχω διαβάσει να το αναφέρει καμιά κοπέλα ... εδώ και 2-3 εβδομάδες μουδιάζουν τα χέρια μου, άρχισε το δεξί χέρι και μετά προχώρησε και στο αριστερό, κυρίως μουδιάζουν τα δάχτυλα και επεκτείνεται και στο υπόλοιπο χέρι, το κακό είναι πως αυτό δεν σταματάει, το νιώθω όλη την ημέρα, άλλοτε ελαφρότερα, άλλοτε υποφέρω (ιδίως τα βράδια που κοιμάμαι και δεν κινούνται τα χέρια) - είναι στιγμές που δεν μπορώ να σηκώσω ούτε ένα ποτήρι ... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι από κατακράτηση υγρών, δεν έχω πρηστεί βέβαια τα δάχτυλά μου, αλλά εκεί με χτύπησε εμένα ... μου έκοψε το ήδη κομμένο αλάτι ... αυτά τα υπέροχα ... αλλά συνέχεια λέω ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια διδυμομανουλες!!!

εμεις χτες πηραμε το καροτσι (μας το εδωσαν δηλαδη) της μακ λαρεν.ωραιο ειναι αν και μου τη σπαει λιγο που δεν εχει προστατευτικο μπροστα να κρατιουνται τα μωρακια.δεν ειναι πολυ φαρδυ και ειναι και ελαφρυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική καλωσήρθες και 2002 καλως-ξαναήρθες! κι εγω αγοράκι και κοριτσάκι περιμένω!

το TFK το πήρα 669 ευρώ και τα πορτ μπεμπε από 169 από το Tres Joli (από τα Γιάννενα βέβαια που μένω) αλλά επειδή πήραμε και τα έπιπλα από το ίδιο μαγαζί μας έκαναν 15% έκπτωση.

χθες πήρα και την πρόικα τους σεντονάκια και κουβερτούλες. ήταν όλα πολύ όμορφα και χάρηκα πολύ!!ποτε θα έρθει ο Ιούνιος, δεν κρατιέμαι άλλο!!!

soula και marsoupilami εγω έχω αυτές τις συσπάσεις από τον 5ο μήνα. είχα πάει στο γιατρό μου και του τις περιέγραψα και μου είχε πει το ίδιο που είπε και σε σας, ότι δηλαδή οι συσπάσεις γίνονται σε ολόκληρη τη μήτρα και αυτά τα βουναλάκια είναι τα μωράκια. δεν είχα πειστεί τελείως βέβαια, ειδικά τώρα που μεγάλωσαν τα μπεμπάκια μπορώ να ξεχωρίσω εύκολα την κίνησή τους και με έτρωγε ότι αυτό που νιώθω δεν είναι τα μωρά. προχθες που έτυχε στο ιατρείο του μου επιβεβαίωσε ότι τελικά είχα δίκιο. δεν φάνηκε να ανησυχεί όμως ιδιαίτερα, ούτε τα χάπια δεν μου έδωσε τελικά. συμβαίνουν περιπου 6-7 φορές την ημέρα αλλά τώρα που ξέρω τί είναι το παρακολουθώ και αν πυκνώσουν θα του πω να μου δώσει χάπια. εχω ψιλοαγχωθεί όμως. γενικά με τα διδυμάκια ο 7ος θέλει προσοχή και ξεκούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου εμεις με τα διδυμακια θελουμε γενικώς προσοχή μιας κ δεν ειναι μια απλή κ ευκολη εγκυμοσυνη. Κ εγω παρολο που γινομαι δευτερη φορα μανουλα κ ειμαι κ λιγο στον κοσμο μου δηλαδη δεν προσεχω οσο πρεπει, τωρα τελευταια ειπα ν αρχισω να προσεχω λίγο για να φτασουμε να μεγαλώσουμε σωστα κ να γεννηθουν με ασφάλεια.

Εγώ θελω να ρωτησω τον γιατρό μου αν μπορώ να κανω κανενα μπανάκι πριν γεννησω μιας κ μετα προβλέπεται λιγο χλωμό χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalispera kai apo mena!

vasiliki kalosorises stin pareoula mas!

emeis pirame to karotsi tis pegperego aria twins se laxani xroma mias kai ta xromata pou tha vapsoume to domatio tous tha einai to fouxia kai to laxani.

koritsia apo tin empiria pou eixa me tis sispasis petroni olokliri i kilia kai oxi kapoio simio.zetoula prosexe ligo giati kai ego ekana tou kosmou tis doulies kai katelixa 5 meres sto nosokomio.makria apo mas loipon kai i sispasis kai ta nosokomia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι εισαι καλυτερα τωρα ε?

ειναι δυσκολο να προσεξεις κ πολυ οταν εχεις κ αλλο παιδι που δεν εχει κλεισει κ αυτο καν τα δυο κ τωρα μαλιστα θελω να προσπαθησω λιγο λιγο να την παλεψω για ξεκατουρημα οποτε ερχονται ολα μαζί. Χτιζουμε κ σπιτι ακριβως διπλα απο το δικό μας. Προσπαθώ να ετοιμαστώ κ για τον ερχομό των διδυμων κ πολλες φορες ξεχνάω οτι ειμαι εγκυος.

Ελπιζω μονο να συνεχισουν να μεγαλώνουν καλά τα μικρουλια μου κ να γεννηθουν στην ώρα τους. Τελος Μαιου υπολογιζω κ εγω να ετοιμασω την βαλιτσα μας για να ειμαι σιγουρη. Ειναι νωρις ακομα για να την φτιαξω αλλα τον αλλο μήνα θα ναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια η Πίτερπαν έκανε την εμφάνισή της στην κατηγορία Τοκετός & Μαιευτήριο...τί συγκινητικό, πολύ κλάμα λέμε!

γιάννα μου ελπίζω να είσαι καλύτερα. οι συσπάσεις σταμάτησαν τελείως τώρα?

πάντως εγω προσέχω αρκετά, ειδικά απ΄όταν μπηκα στον 7ο, δε ρισκάρω τα μωράκια μου για τίποτα. έχω και αυτές τις συσπασούλες και αγχώνομαι διπλα, μετράω περίπου 7-8 την ημέρα. βγαίνω μόνο λίγο αγορά για να ψωνίσω πραγματάκια για τα μωράκια και για κανένα καφεδάκι όταν βαριέμαι στο σπίτι. μέσα στο σπίτι είμαι βασίλισσα, δεν κάνω τίποτα εκτός από μαγείρεμα. ο καημένος ο αντρούλης μου εχει ξεπατωθεί. άδειασε όλο το δωμάτιο που ήταν γραφείο για να το βάψουμε αύριο και να γίνει το παιδικό μας. θα το κάνουμε λαχανί με ανοιχτό πορτοκαλί, πολύ χαρούμενα χρωμματάκια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalispera!

Aliki mou eutixos tora exoun miothi i sispasis se 6-7 tin mera alla autes einai fisiologikes mou eipe o giatros.diko mou fteximo itan giati me eixe piasi mia krisi me tin kathariotita tora omos den kano tipota den tha xalasi kai o kosmos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Marsoupilami, αυτό που λες με τα μούδιασμα στα χέρια το είχε μια φίλη στο 1ο της μωράκι, είναι αναμενόμενο δεν είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί.

Εμένα με βρήκε άλλο κακό, η κοιλιά έχει γεμίσει κόκκινα σπυράκια που ξύνονται τρελά εδώ και 3 μέρες, κάνω υπομονή να πάω στο γιατρό την Τετάρτη να μου τι μπορώ να βάλω, κάτι διάβασα για κορτιζόνη αλλά θέλω να την αποφύγω.

Aliky, πολύ ωραίο το καροτσάκι, εγώ το έχω δει μόνο σε φυλλάδιο. Αυτό που ήθελα να σε ρωτήσω είναι αν κλείνει εύκολα και αν είναι ογκώδες κλειστό, γιατί Θεσσαλονίκη δεν το βρίσκω και μάλλον θα πω στην πεθερά μου να μου το φέρει. Επίσης, θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τα πορτ μπεμπέ μπαίνουν στο αυτοκίνητο ή θα πρέπει να πάρω και καρεκλάκια αυτοκινήτου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πως πάνε οι κοιλίτσες??

Εγώ έχω φουσκώσει πολύ!!! Το βράδυ δυσκολεύομαι πολύ να κοιμηθώ και όταν κοιμηθώ, ξυπνάω συνέχεια, έχω δύσπνοιες, μουδιάζουν τα χέρια μου, έχω συχνοουρία, δυσκολεύομαι να αλλάξω πλευρό!!! Σουλίτσα, της είχε εξηγήσει ο γιατρός τον λόγο του μουδιάσματος??? Εμένα μου είχε πει λόγω κατακράτησης, την επόμενη φορά που θα πάω θα το συζητήσω εκτενέστερα - είναι πολύ ενοχλητικό (μου πέφτουν αντικείμενα από τα χέρια) και φοβάμαι πόσο θα διαρκέσει ακόμα αυτό ... μέχρι να γεννήσω?? μετά θα σταματήσει ή θα μου πέφτουν τα μωρά από τα χέρια???!!!

Σουλα, και εγώ έχω γεμίσει μικρά κόκκινα σπυράκια σε όλο μου το σώμα (όχι όμως στην κοιλιά), δεν έχω φαγούρα και ο γιατρός μου είπε ότι είναι ορμονικό. Κάνε υπομονή μέχρι να πας στον γιατρό σου ή πάρτον τηλέφωνο, σίγουρα θα υπάρχει πιο συντηρητική αντιμετώπιση από την κορτιζόνη.

Γιάννα, να προσέχεις διπλά και τριπλά από δω και πέρα, πρέπει να είμαστε πάρα πολύ προσεκτικές (το λέω να το ακούω και εγώ!!!) Και εσύ, Ζετούλα, όσο το δυνατόν, να χαλαρώσεις λιγάκι το πρόγραμμά σου, αφοσιώσου στο κοριτσάκι σου και άστα όλα τα υπόλοιπα - δεν αξίζει τίποτα άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΠΙΤΕΡ ΠΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ!!!! ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ, ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΚΑΙ UTOPAR (ΑΝ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΚΑΛΑ) ΒΕΒΑΙΑ, ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ....

ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΛΩΤΣΑΝΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!!!

ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ. ΛΕΓΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ARIA TWIN, ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗς ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ.

ΘΕΛΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΠΡΙΛΗ ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια μου γλυκά? πως ειναι τα μωρακια κ οι κοιλουμπιτσες?

εγω ευτυχως δεν εχω ακομα προβλημα στον υπνο κ δεν εχω βγαλει κ σπυρια αλλα φτανουν οι τεραστιες αντιαισθητικές ραγάδες.

Εγω εχω παραγγειλει τις προικες για τα κρεβατακια των αντρακων μου κ τα περιμενω. Τους παραγγειλα κ μια ωραια τσαντα αλλαξιερα για τα πραγματακια τους κ τους πηρα κ το μπανακι αλλαξιερα. Απ οτι βλεπω λιγο λιγο ετοιμαζομαστε ολες.

Εμενα ουσιαστικά μου λειπει το θηλαστρο, σουτιεν θηλασμού, Νυχτικά για το μαιευτηριο τα καλλυντικά τους κ ολο κ κατι που θα ξεχνάω.... χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!

soula το ιδιο ειχα παθει κι εγω (τον 4ο μηνα νομιζω) και ο γιατρος μου με εστειλε σε δερματολογο για να βεβαιωθουμε για το τι ειναι.

εγω πηγα στο νοσοκομειο το Συγγρου που ειναι για δερματικα νοσηματα

και απο εκει μου εγραψαν μια κρεμα της Aveeno (for itchy skin) και σαπουνακι Aveeno Baby for sensitive skin.Επισης με ειχαν βαλει να κανω αιματολογικες για να αποκλεισουν οτι υπαρχει χολοσταση(εχει να κανει με το συκωτι και ειναι επικινδυνο για τα μωρα αν συμβαινει αυτο). αν διαβασεις παλαιοτερα ποστ θα δεις τι εχουμε γραψει εγω και η frosobal που ειχε παθει παλιοτερα το ιδιο. Ευτυχως μου περασε αλλα βαζω ακομη την κρεμα δεν την αποχωριζομαι. Και πρεπει να σου πω οτι δεν μπορουσα και να κοιμηθω απο την φαγουρα. Ειναι καθαρα ορμονικο να ξερεις απο οτι ειχα διαβασει και ειναι συχνο φαινομενο στις διδυμομανουλες.

Ευχομαι περαστικα σου!

Zetoula που γραφει η Πιτερ παν ακριβως???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

new_mammy ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

marsoupilami, από ότι έψαξα στο internet είναι σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα που το έχουν λίγο πολύ όσοι δουλεύουν πολλές ώρες με υπολογιστές, απλώς στην εγκυμοσύνη με την κατακράτηση υγρών πιέζεται το νεύρο και έχεις αυτά τα συμπτώματα. Διάβασε το παρακάτω άρθρο:

http://www.babycenter.com/0_carpal-tunn ... ncy_234.bc

Μην αγχώνεσε πάντως δεν είναι τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα! Τι κάνετε; Εμένα έχει μεγαλώσει πολύ η κοιλιά και δυσκολεύομαι να κοιμηθώ.

2002, εμείς πήραμε το aria twin, γιατί είναι το πιο ελαφρύ απ΄όλα και περνάει απ΄τις πόρτες του σπιτιού και κυρίως χωράει στο ασανσέρ! Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι κατάλληλο για νεογέννητα, αλλά μπορείς να κατεβάσεις όσο πάει την πλάτη. Εμείς αγοράσαμε και 2 σάκους για το καροτσάκι και η κλίση που έχει τώρα δεν είναι τόσο μεγάλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα!!!

εχω πολυ αγωνια σημερα παω να δω τα κοριτσακια μας!!ελπιζω ολα να ειναι καλα.αλλα αν υπολογισω τις κλωτσιες που μου δινουν μερα νυχτα μια χαρα ειναι τα γλυκουλια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy η πιτερ παν γραφει στο "τοκετος και μαιευτηριο" με θεμα "γεννησα τα κοριτσακια μου" ή καπως ετσι.θα το βρεις αμεσως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τωρα μολις διαβασα το μηνυμα της Πιτερ Παν!

Τι συγκινηση Θεε μου!

Να ειναι καλοτυχα τα παιδακια της και να εχει και αυτη καλη λοχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...