Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυ. Τι μου κάνετε?

Πιτερ Παν που εισαιιιιιι? περιμενουμε σ αναμενα καρβουνα τα νεα σου.

Εγώ αυριο που θα πάω να δω τ αντρακια μου θα ψωνίσω κιολας την προικα για τα κρεβατια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια, καλησπέρα σας!!! Μόλις έφαγα και κοντεύω να σκάσω!!! χιχιχι!!! Τι κάνουν τα μικρούλια σας???

Βρε, κορίτσια, τόσο καιρό έγκυος με την κοιλιά τούρλα από την 10η εβδομάδα και ακόμα δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω!!! Τελικά, ιδίως εμείς που ταλαιπωρηθήκαμε για να έχουμε τα μωρούλια μας στην κοιλίτσα μας και που έχουμε περάσει την αγωνία, τον πανικό και το άγχος μήπως δεν καταφέρουμε να κάνουμε παιδί, δύσκολα το μυαλό μας μπορεί να ξεπεράσει την προηγούμενη κατάσταση και να αφεθούμε χαλαρά στην καινούρια ... δεν σας κρύβω ότι ακόμα με βασανίζουν οι προηγούμενες ανησυχίες, φοβάμαι ότι κάτι θα γίνει και όλα θα χαθούν, ότι είναι ένα όνειρο ... δεν θέλω να σας ψυχοπλακώσω, απλώς τα σκέφτομαι καθημερινά αυτά και ήθελα να τα μοιραστώ ...

Εγώ αγόρασα το καρότσι της pegperego και δύο καθισματάκια αυτοκινήτου της britax για ηλικία από 0 μηνών έως 18 κιλά (περίπου 4 ετών) Παρένθεση: με δυο καθισματάκια δύσκολα κάθεται η μανούλα στα πίσω καθίσματα (θα πρέπει να είναι συφλίδα) ... εμείς έχουμε το WV Golf και μάλιστα τρίπορτο (τρελά γέλια) ... συν τοις άλλοις τον πρώτο χρόνο πρέπει να είναι και ανάποδα το κάθισμα - άρα δεν θα έχουμε καμία οπτική επαφή με τα μωράκια - πολύ με ανησυχεί αυτό ... η μόνη λύση ίσως θα ήταν να βάλουμε το ένα κάθισμα πίσω και να κάθεται πίσω και η μανούλα και το άλλο καθισματάκι στην θέση του συνοδηγού ... δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο ... Της pegperego το καρότσι λένε ότι είναι από 0 μηνών, αλλά στην πράξη δεν είναι, διότι δεν ισιώνει τελείως η πλάτη του. Εμείς ξεκινήσαμε με αυτά και θα δούμε στην χρήση αν χρειαζόμαστε κάτι άλλο, π.χ. πορτ-μπεμπε, άλλωστε τους πρώτους μήνες δεν έχω σκοπό να τα βγάλω από το σπίτι μας. Από το μαιευτήριο μέχρι το σπίτι θα τα μεταφέρουμε με τις δυο καλαθούνες με δύο χωριστά αυτοκίνητα, στις οποίες θα τα κοιμίζουμε και τους πρώτους μήνες. Αυτός είναι ο προγραμματισμός!!!

Εγώ από εβδομάδα θα ξεκινήσω αγορές σε εξαρτήματα, μπιμπερό, ρουχισμό, προίκα, σεντόνια, πετσέτες κλπ. - αλήθεια πόσα μπιμπερό θα αγοράσετε??? Για τον θηλασμό έχετε μιλήσει με κανέναν??? Με τον γιατρό μας τα συζητάμε??? Εγώ δεν έχω μαία. Αν έχετε πληροφορίες, δεκτές!!!!!! Εγώ θέλω να θηλάσω και ελπίζω να τα καταφέρω!!!

ΠίτερΠαν!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σ' αγαπάμε!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, καλησπέρα σας!!! Μόλις έφαγα και κοντεύω να σκάσω!!! χιχιχι!!! Τι κάνουν τα μικρούλια σας???

Βρε, κορίτσια, τόσο καιρό έγκυος με την κοιλιά τούρλα από την 10η εβδομάδα και ακόμα δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω!!! Τελικά, ιδίως εμείς που ταλαιπωρηθήκαμε για να έχουμε τα μωρούλια μας στην κοιλίτσα μας και που έχουμε περάσει την αγωνία, τον πανικό και το άγχος μήπως δεν καταφέρουμε να κάνουμε παιδί, δύσκολα το μυαλό μας μπορεί να ξεπεράσει την προηγούμενη κατάσταση και να αφεθούμε χαλαρά στην καινούρια ... δεν σας κρύβω ότι ακόμα με βασανίζουν οι προηγούμενες ανησυχίες, φοβάμαι ότι κάτι θα γίνει και όλα θα χαθούν, ότι είναι ένα όνειρο ... δεν θέλω να σας ψυχοπλακώσω, απλώς τα σκέφτομαι καθημερινά αυτά και ήθελα να τα μοιραστώ ...

Εγώ αγόρασα το καρότσι της pegperego και δύο καθισματάκια αυτοκινήτου της britax για ηλικία από 0 μηνών έως 18 κιλά (περίπου 4 ετών) Παρένθεση: με δυο καθισματάκια δύσκολα κάθεται η μανούλα στα πίσω καθίσματα (θα πρέπει να είναι συφλίδα) ... εμείς έχουμε το WV Golf και μάλιστα τρίπορτο (τρελά γέλια) ... συν τοις άλλοις τον πρώτο χρόνο πρέπει να είναι και ανάποδα το κάθισμα - άρα δεν θα έχουμε καμία οπτική επαφή με τα μωράκια - πολύ με ανησυχεί αυτό ... η μόνη λύση ίσως θα ήταν να βάλουμε το ένα κάθισμα πίσω και να κάθεται πίσω και η μανούλα και το άλλο καθισματάκι στην θέση του συνοδηγού ... δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο ... Της pegperego το καρότσι λένε ότι είναι από 0 μηνών, αλλά στην πράξη δεν είναι, διότι δεν ισιώνει τελείως η πλάτη του. Εμείς ξεκινήσαμε με αυτά και θα δούμε στην χρήση αν χρειαζόμαστε κάτι άλλο, π.χ. πορτ-μπεμπε, άλλωστε τους πρώτους μήνες δεν έχω σκοπό να τα βγάλω από το σπίτι μας. Από το μαιευτήριο μέχρι το σπίτι θα τα μεταφέρουμε με τις δυο καλαθούνες με δύο χωριστά αυτοκίνητα, στις οποίες θα τα κοιμίζουμε και τους πρώτους μήνες. Αυτός είναι ο προγραμματισμός!!!

Εγώ από εβδομάδα θα ξεκινήσω αγορές σε εξαρτήματα, μπιμπερό, ρουχισμό, προίκα, σεντόνια, πετσέτες κλπ. - αλήθεια πόσα μπιμπερό θα αγοράσετε??? Για τον θηλασμό έχετε μιλήσει με κανέναν??? Με τον γιατρό μας τα συζητάμε??? Εγώ δεν έχω μαία. Αν έχετε πληροφορίες, δεκτές!!!!!! Εγώ θέλω να θηλάσω και ελπίζω να τα καταφέρω!!!

ΠίτερΠαν!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σ' αγαπάμε!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ κοριτσακι μου δεν πήρα πολλα μπιμπερό μιας κ εχω σκοπό να θηλάσω. Θα παω αυριο να δώ τ αντρακια μου κ θα ψάξω απλά κ για θήλαστρο.

Εγω δεν μιλησα με κανεναν για τον θηλασμό μιας κ εχω κ εμπειρια απο την μικρη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ποτε επιτελους θα αρχισουμε να φτιαχνουμε βαλιτσουλες;;;

zetoyla εσυ που εισαι ηδη μανουλα για την κορη σου τι πηρες μαζι για τις μερες του νοσοκομειου;ποσα κορμακια,εσωρουχακια κ.λ.π.;εγω που θα κανω καισαρικη σιγουρα θα ειμαι 4-5 μερες μεσα στο νοσοκομειο.εγω απο βδομαδα θα αρχισω να τα μαζευω!!!ε δεν αντεχω αλλο!!!

μπιμπερο θα παρω περιπου 12 λεω.ειναι πολλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου εγω γεννησα στο Μητέρα την κόρη μου κ ετσι δεν πηρα τετοια πραγματα μαζί μου πήρα μονο σεντονακια για να την παιρνουμε αγκαλιά κ πετσετουλες για τις γουλιτσες. Αν ρωτησεις ομως στο μαιευτηριο που θα γεννησεις θα σου πούν οι ιδιοι τι θα πρεπει να εχεις μαζί σου.

Την βαλιτσα μου θα την ετοιμασω μολις μπω στον 7ο καλου κακου να ειμαι σιγουρη κ θα παρω κ οτι χαρτια χρειαζεται να ειμαι κομπλέ. Καλυτερα να ειμαστε ετοιμες παρα να τα ψαχνουμε μετα. Με την κόρη μου τα ετοιμασα δυο βδομαδες πριν γεννησω αλλα τωρα δεν ειναι το ιδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ έχω αρχίσει να φτιάχνω τη βαλίτσα μου για την κλινική, γιατί μπήκα στο 7ο κι η γιατρός με άγχωσε λίγο, όταν μου είπε ότι οι συσπάσεις της μήτρας είναι αρκετά συχνές. θέλω να ρωτήσω αν ξέρει καμιά από σας: Μετά την καισαρική τι βολεύει να φοράμε περισσότερο: μπιτζάμα ή νυχτικιά;

Έχουμε αποφασίσει να κάνω καισαρική, για να μην ταλαιπωρηθούν πολύ τα πιτσιρίκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Και εγώ με πιτζάμα είμαι πιο άνετα αλλά και στις 2 περιπτώσεις (φυσιολογική γέννα η καισαρική ) χρειάζεται και νυχτικιά...

Στη φυσιολογική γέννα μπαίνεις να γεννήσεις με νυχτικιά και μετά φοράς την πιτζάμα σου.

Αν κάνεις καισαρική δεν ξέρω τι φοράς στη διάρκεια... αλλά έχω ακούσει ότι λόγω καθετήρα μετά την καισαρική πρέπει να φοράς νυχτικιά...

Αυτάάά...

Ξέρετε όλες από τώρα πώς θα γεννήσετε? Εμένα μου είπε η γιατρός μου ότι όπως τα βλέπει τα πράγματα τώρα θα πάμε για φυσιολογικό...Ενώ στην αρχή μου έλεγε οτι τα δίδυμα τα παίρνουν συνήθως με καισαρική. Αλλά και πάλι προς το τέλος θα ξέρουμε και απο την θέση που θα έχουν πάρει τα μωρά.

Επίσης μου είπε ότι μπορεί να εξαντλήσουμε όλες τις εβδομάδες :blink:

Αλλά όλα αυτά πιο σίγουρα θα τα ξέρουμε πιο μετά. Εσάς σας είπαν από τώρα με σιγουριά ''το και το'' ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια εγώ θα σας ξαναδώ πάλι στις 26/04 με το καλό γιατί από Δευτέρα ξεκινάω σεμινάριο για 2 εβδομάδες. Και επειδή στο σπίτι δεν έχουμε σταθερό δεν έχουμε και Ιnternet (οικονομικοί που είμαστε :P )

Μέχρι τότε να είστε όλες και όλα τα μωράκια σας καλά...

Φιλάκια και να προσέχετε κούκλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια εδω ειμαι..μην λετε πως σας ξεχασα..

Diosa..(που ακομα δεν εμεαθα πως σε λεενε χεχε) καλα να περασεις τις 2 βδομαδουλες και να μην κουραστεις..

Εσεις οι υπολοιπες τσαπερδονες τι κανετεε?

Εγω σημειοτεον να σας πω οτι ειμαι χαλια στο κρεβατι ποναει η κοιλια μου και οταν σηκωνομαι ζαλιζομαι..εχω κανει και 2 - 3 αναγουλες..και γενικα δεν μπορω καθολου..χαλια χαλια αφηστε τα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου είχα γράψει και την άλλη φορά το όνομά μου natali αλλα αποσυνδέθηκες και δεν το είδες και εγώ το έσβησα :) το όνομά μου είναι Γιελήζ (τώρα λές τι είνα τούτο :laugh: ) Μην ψάχνεις απο που βγαίνει, γιατί δεν βγαίνει χε χε δεν είναι Ελληνικό ) Εσένα να υποθέσω σε λένε Ναταλί (Χάρηκα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!

κοριτσια γεια σας και απο μενα!

Ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!

εγω πλεον εχω βαρυνει παρα πολυ, ειμαι στην 32η εβδομαδα και δεν μπορω να καθομαι πολλη ωρα στον υπολογιστη, γιατι πιεζομαι.

Σας διαβαζω ομως!

Κι εμενα μου ελεγαν και μου λενε ακομα οτι θα τα "παιξουμε" με τον αντρα μου με δυο παιδια, αλλα κοριτσια τι με νοιαζει, δεν πανε να λενε!

εχω κανει τοσα ξενυχτια στη ζωη μου που δεν φοβαμαι.Και λογω δουλειας αλλα και για διασκεδαση. Αυτα που ερχονται νομιζω θα ειναι τα καλυτερα και ουτε θα τα καταλαβω!

Απο πραγματακια εχουμε ψωνισει μπιμπερο (6), σεντονακια, αλλαξιερα, μπανακι, βουρτσα για τα μπιμπερο, πιπιλες, σελτεδακια, λαβετες, εσωρουχακια για τα μικρουλια μας, καλτσακια, γαντακια, πικε κουβερτουλες,θερμομετρο μπανιου και τωρα δεν θυμαμαι τι αλλο!

μας λειπουν τα καθισματακια αυτοκινητου και ενα παρκοκρεβατο που θελω,οπως και στρωμα για την κουνια.Εχετε αποφασισει εσεις τι τυπο στρωμα θα βαλετε στην κουνια?α, αληθεια, εμεις δεν θα παρουμε δευτερη κουνια για αρχη.μονο μια για αρχη και μετα η αλλη!

για το παρκοκρεβατο λεω οταν ειμαι στο σαλονι ή στην κουζινα να τα βαζω και τα δυο εκει αντι για καλαθουνες ή πορτ μπεμπε.Ετσι κι αλλιως θα μου χρειαστει και αργοτερα που θα γινει παρκο. Εσεις τι λετε?

Για τα κοριτσια που ειναι δημοσιοι υπαλληλοι να πω οτι ειμαι κι εγω και θα ηθελα οποια εχει αποφασεις κτλ για δικαιωσεις δημοσιων υπαλληλων να τις βαζει να τις βλεπουμε ολες μας!

μηπως εχει καμια σας τηλεφωνο δικηγορου που να εχει ασχοληθει με το θεμα???επισης οτι νεοτερο κοριτσια να το λετε για να νικησουμε και τιποτα! μονο θα μας τα τρωνε?

Πιτερ Παν τι να εγινες? Στειλε μας νεα! Σε σκεφτομαστε ολες!

Με το καλο να κουσουμε τα νεα σου!

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου βλέπω πυρετώδεις προετοιμασίες και χαίρομαι, επιτέλεους ήρθε αυτή η στιγμή και για μας!!!

Πιτερπαν περιμένουμε με αγωνία νέα σου :woohoo:

marsoupilami σε καταλαβαίνω, κι εγω τα ίδια σκέφτομαι. τη μία είμαι ευτυχισμένη που περιμένω τα μωράκια μου και την άλλη στιγμή σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά...μάλλον δεν μπορούμε να αποφύγουμε αυτές τις σκέψεις, νομίζω μόνο όταν γεννηθούν τα μωράκια μας υγειή θα ηρεμίσουμε.

χθες πήγα στο γιατρό, τα μωράκια είναι μια χαρά αλλά έχω συσπασούλες :dry: όταν ξάπλωσα για τον υπέρυχο είχα μια σύσπαση κι έτσι μου το επιβεβαίωσε κι ο γιατρός. αρχικά είπε ότι θα μου δώσει χάπια για τις συσπάσεις (μυοχαλαρωτικά) αλλά στη διάρκεια της επίσκεψης το μετάνιωσε. κρατάνε πολύ λίγα δευτερόλεπτα και ο γιατρός μου είπε ότι επειδή συμβαίνει μόνο όταν αλλάζω θέση (ξαπλώνω ή αλλάζω πλευρό)δεν είναι ανησυχητικό και απλά μου αύξησε το μαγνήσιο από 3 σε 4 χάπια. marsoupilami επειδή ξέρω ότι αγχώνεσαι θα στις περιγράψω: όταν είμαι ξαπλωμένη κάποιες φορές πετάγεται στην κοιλιά ένα βουναλάκι και στο σημείο αυτό σφίγγει η κοιλιά. ταυτόχρονα νιώθω και λίγο περίεργα, μάλλον σαν αίσθημα δύσπνοιας μπορώ να το περιγράψω. με αγχώνουν πολύ οι συσπάσεις και όλη τη μέρα σήμερα έχει κολλήσει εκεί το μυαλό μου αλλά τουλάχιστον τώρα ξέρω σίγουρα ότι είναι συσπάσεις και όχι τα μωράκια και θα το παρακολουθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

αντε σιγα σιγα να ετοιμαζομαστε.

πηρα τα αποτελεσματα απο την καμπυλη ζαχαρου.μια χαρα.κ ας τρωω πολλα γλυκα!!!!δεν μπορω να αντισταθω!!!!

στα ουρα ελεγαν τα αποτελεσματα βρεθηκαν "ολιγα πλακωδη επιθηλια και μικροοργανισμοι".ελπιζω να μην ειναι κατι.τη δευτερα θα παω στο γιατρο να δω τα κοριτσακια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ Diosa.. οντως δεν το χα δει.. πολυ ωραιο ονομα ειναι .. :) :) ναι εμενα Ναταλι με λενε..

new mammy κοντευεις αντε ενας μηνας περιπου σου εμεινε..με το καλο και τα δικα σου νινακια..

αλικυ μην φοβασαι βρε..να σκεφτεσαι οτι ολα καλα θα πανε καμην βασανιζεις το μυαλουδακι σου με τετοιες κακες σκεψεις..

τα φιλια μου σε ολες τις κοιλιτσες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα, σχετικά με τα ψώνια: εμεις πήραμε πολυκαροτσι TFK (όλο το σετ) στο οποίο ενσωματώνονται πορτ μπεμπε και καθισματάκια αυτ-του, 2 κούνιες και αλλαξιέρα. επίσης ένα σετ προίκα για την κάθε κούνια και από 2 φορμάκια.

έχω μπερδευτεί λίγο με τα ρουχαλάκια :S οι πωλήτριες μου λένε ότι επειδή τα δίδυμα γεννιούνται συνήθως μικρά κρυώνουν τον πρώτο καιρό και πρέπει να πάρω μακρυμάνικά και αρκετά χοντρά για την αρχή και πιό ελαφριά για αργότερα. εσείς τί πήρατε? εγω μέχρι τώρα πήρα φορμάκια μακρυμάνικα και βαμβακερά. το ίδιο και για τις κουβερτούλες, οι πικέ είναι αρκετές για τον πρώτο καιρό ή χρειαζόμαστε και πιό χοντρές? εγω φλις σκέφτομαι. πολύ μπέρδεμα λέμε :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω πάω για καμπύλη ζαχάρου την άλλη εβδομάδα, τρώω γλυκά έχουμε και ιστορικό διαβήτη στην οικογένεια και έχω ψιλοαγχωθεί.

αλήθεια στην μικρή καμπύλη ποσες φορές σου παίρνουν αίμα? έχω πολύ λεπτές φλέβες και σπάνε συνέχεια...μου φαίνεται θα κυκλοφορώ με τα χέρια μελανιασμένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για την καμπυλη εμενα μου πηραν την πρωτη φορα ηπια τη γλυκοζη και μετα απο μια ωρα μου πηραν παλι αιμα.αλλα καποιες κοπελες δινουν ξανα μετα απο δυο ωρες.δηλαδη τρεις φορες στο συνολο αιμοληψια.οτι σου πει ο γιατρος σου.

μην παρεις πολλα μακρυμανικα φορμακια.η κουνιαδα μου που γεννησε διδυμα καλοκαιρι τους φορεσε μακρυμανικα τις πρωτες 5 μερες και μετα κοντομανικα γιατι εσκαγαν φυσικα με τη ζεστη.μου εκανε μια ΄λιστα για το μαιευτηριο για τα μωρα. 1 μπουρνουζακι,4 εσωρουχακια κοντομανικα, 4 φορμακια μακρυμανικα με κλειστα ποδαρακια, βαμβακερη κουβερτουλα, πανες βαμβακερες, αφρολουτρο, χτενουλα για τα μαλλακια, παμπερς, κρεμα συγκαματος, σεντονακι για το σκαφακι.αυτα για το καθε παιδι.και φυσικα αυτα για δημοσιο νοσοκομειο που θα γεννησω εγω γιατι στα ιδιωτικα δεν ξερω τι παρεχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ χρήσιμη η λίστα σου λιονταράκι. κι εγω σε δημόσιο θα γεννήσω οπότε πρέπει να έχω τα πάντα έτοιμα, το αποκλείω να σου δίνουν τίποτα στο νοσοκομείο. ελπίζω να προλάβω μέχρι την 30η εβδομάδα να έχω έτοιμη τη βαλίτσα γιατί έχω πολλές ελλείψεις ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Ψιλοαγχώθηκα Aliky, αυτά τα βουναλάκια που λες, όπου σκληραίνει η κοιλιά και έχεις ένα ένα αίσθημα κενού αερος όπως στο αυτοκίνητο ή το αεροπλάνο τις έχω και εγώ, αλλά νόμιζα ότι αλλάζει θέση το μωρό. Δεν ανέφερα τίποτα στο γιατρό, πρέπει να σημειώσω την συχνότητα και τη διάρκεια τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου εγω μολις γυρισα ειδα τ αντρακια μου. Ειμαστε 650 γρ κ ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι παρα πολύ ευχαριστημένος. Καμπύλη ζαχάρου εγω θα ξανακάνω αργοτερα. Παντως για την γέννα εκει που λεγαμε φυσιολογικά μαλλον παμε καισαρική γιατι ειναι ο ενας με το κεφαλι πανω κ ο αλλος με το κεφαλι κατω κ μιας κ δεν εχω παρει βαρος δεν εχουν κ πολλα περιθωρια να γυρισουν κ ετσιιιιι. Θα δουμε θα δουμε. Τους ψώνισα κιολας. Παντως εμεις απ οτι μου ειπε ο γιατρος παμε για τις 37 εβδομαδες οχι παραπάνω. Θα σας τα πω αργοτερα πιο αναλυτικα φιλακιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισες καλο μου? τι ωραια..μεγαλωσαν τα ζουζουνια σας..

εκανες και ψωνια? μπραβο μπραβο..

νωρις μωρε δεν ειναι ακομα? δεν νομιζω οτι δεν υπαρχει και καμια περιπτωση να γυρισουν..

τα φιλιαα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κι απο εμενα!!! αλλη μια διδυμομανουλα στην παρεα σας...

ειμαι στην 17η εβδομαδα και περιμενω ενα κοριτσακι και ενα αγορακι!!!!

μεγαλη χαρα!!!! :silly: :silly:

χαιρομαι που διαβαζω τις αποψεις και τις εμπειριες σας, ειναι πρωτη μου εγκυμοσυνη και εχω πολλες αποριες και αγχος... οπως οι περισσοτερες...

με το καλο ολες να αγκαλιασουμε τα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...