Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ...

ΜΑΘΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΦΥΛΟ... ΕΧΟΥΜΕ 2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ...

ΚΟΡΤΙΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ... ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ, ΠΟΤΕ ΝΙΩΣΑΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ? ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΤΕ ΦΑΓΑΤΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΕΡΗ ΚΛΩΤΣΙΑ, ΟΧΙ ΤΑ ΠΕΤΑΡΙΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΙΩΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΧΕΔΟΝ. ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΤΑ ΝΙΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ? ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΑ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΩΝΕΙ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπραβο κοριτσακιιιιιιιι κ εσυ δυο αγορακια. Αντε ολες οι κοπελες εχουν δυο κοριτσακια η ενα κ ενα κ ημουν η μόνη με τα δυο αντρακια αντε με το καλό να ρθουν τ αστερακια σου. Κοιτα να δεις απο την 20η με 21η θα τα καταλαβαινεις κ απ εξω. Ιδιως που ειναι κ δυο παιδακια θα καταλαβαινεις σε διαφορα σημεια κ θα τα καταλαβαινει κ ο αντρας σου τ αντρακια σας.

Με το καλο κοριτσακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosa εγω κανονικες κλωτσιες ενιωσα γυρω στις 20 η 21 βδομαδες.τωρα ειμαι 24 (νομιζω!),εχω μπερδευτει λιγο με τις βδομαδες,και μολις προχτες ο αντρας μου μπορεσε να καταλαβει τις κλωτσιες τους.του εδωσαν κατι γερες!!!τη μια μερα η μια την αλλη η αλλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι λένε οτι τα κορίτισια τα νιώθεις πιο γρήγορα... Αλλά η Ζετούλα που έχει αγοράκια τα ένιωσε πιο νωρίς. θα δείξει...

Οι κοιλίτσες σας σε τι επίπεδα έφτασαν? Φούσκωσαν? Εμένα τώρα πια φαίνεται καθαρά.. και μ'αρεσείίί!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια δεν θελω να σας αγχωσω αλλα εχω αρχισει και εκνευριζομαι με τον κοσμο.σε οποιον λεω πως περιμενουμε διδυμα με κοιτανε με συμπονοια λες και με βρηκε το μεγαλυτερο κακο του κοσμου.τρελη αποθαρρυνση.οτι δεν θα τα προλαβαινουμε,οτι θα γονατισουμε,οτι ειναι δυσκολα και τετοια.

ωραια, και τι να κανω τωρα να τα γυρισω πισω;νιωθω πολυ ασχημα τις τελευταιες μερες.ειμαι και ασχετη με μωρα και εχουν αρχισει να μου φαινονται βουνο.το οικονομικο δεν με ενδιαφερει καθολου αλλα το πως θα μπορεσω να τα μεγαλωσω σωστα.και η αληθεια ειναι πως επειδη γενικα ειμαι ανεξαρτητη δεν θελω πολλα ατομα να μπλεκονται στα ποδια μας για να βοηθανε και να λεει ο καθενας το δικο του.

δεν ξερω ζω στον κοσμο μου;

ακομα κ φιλοι ή συγγενεις με διδυμα δεν με ενθαρρυνουν ιδιαιτερα.

δεν θελω να παραμυθιαζομαι πως θα ειναι ολα ροδινα αλλα ξερω και μαμαδες με ενα παιδι που τα εχουν παιξει.οποτε τι κανουμε;δεν κανουμε παιδια για να μην κουραστουμε;οταν ξενυχταγαμε στα μπαρ δεν μας πειραζε το πρωι που πηγαιναμε σχεδον κατευθειαν για δουλεια;

και παλι συγνωμη για το ξεφορτωμα αλλα με απασχολουν πολλα τετοια θεματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου τι να μας ανχώσεις.

Ξέρεις πόοοοοοσα εχω ακουσει απ οταν εμαθαν οτι ειμαι εγκυος κ περιμένω διδυμα? κ απο γνωστούς κ απο ασχετους ολοι κατι εχουν να πουν. Μεχρι που μου ειχαν πει το σκεφτηκες καλά θα τα κρατησεις κ τα δυο? κ εχεις κ την μικρή κ χωρις βοηθεια κ θα χρειαστεις χέρια κ δεν θα τα καταφερεις κ τετοια

ξέρεις τι κάνω εγω τώρα? γελάω κ δεν δίνω σημασια κ σε μερικους απανταω κιολας μηπως ζηλευουν.

Καμια φορα το γυρναω κ στην πλακα κ λεω οκ κ με μερικά λεξοτανιλ μια χαρά θα μαι τουλαχιστον θα χω ενα σπιτι γεματο χαρά κ οχι ενα μαγκουφι

Μην αφηνεις να σ επηρεαζουν. Καλοθελητές παντα υπάρχουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι μου μη μασάς... Εμένα η αδερφή του πατέρα μου που έχει δίδυμα (και είχε και ένα ακόμα παιδάκι 2 ετών όταν ήρθαν τα δίδυμα) μου λέει ότι ο θεός αν δεν μας θεωρούσε ικανούς να ανταπεξέλθουμε δεν θα μας τα έδινε!! Τόσο απλά!! Η θεία μου ήταν μακριά απο τη μαμά της, η πεθερά της πέρα βρέχει... και ο άντρας της δούλευε στη Γερμανία και τα έβγαλε πέρα..Τώρα τα δίδυμα είναι 25 χρονών παλικάρια και του χρόνου θα κάνουμε και γάμο στον έναν.. Γι'αυτό μην ακούς κανέναν, αστους να τραγουδάνε.. Εσυ να σκέφτεσαι οτι σας ευλόγησε ο θεός με 2 μωράκια και τίποτα άλλο. Και έμενα χθες ακόμα μου έλεγε μια τα ίδια οτι δεν θα κοιμάμαι οτι θα τρέχω και δεν θα φτάνω οτι θα γίνω χάλια ότι τόσο καιρό καλά συνήθησα χωρίς παιδιά και τώρα θα υποφέρω κλπ κλπ. Η ίδια γυναίκα πάλι παλαιότερα με έπρηζε για το πότε θα κάνω παιδί και γιατί αργώ και άντε γέρασες κτλ (είμαι 31) Εμείς παντρευτήκαμε όταν είμασταν 25 (είμαστε συνομήλικοι με τον άντρα μου) και είπαμε θα κάνουμε παιδιά μετά τα 30 γιατί εγώ περίμενα μονιμοποίηση και είπαμε να δουλέψουμε κάποια χρονάκια και μετά να κάνουμε παιδάκι (δεν είμαστε και Ωνάσηδες) για να είμαστε πιο άνετοι. Τέλοσπάντων ο κόσμος ότι και να κάνεις βρίσκει κάτι να πει... Τότε μας έλεγαν οτι επειδή προσέχουμε τόσα χρόνια όταν θα θέλουμε να κάνουμε παιδί δεν θα πιάνουμε!!! Και εμείς πιάσαμε με την 1η προσπάθεια.. Γιαυτό σου λέω αστους να τραγουδάνε και μη δίνεις σημασία!!! Και όταν με το καλό έρθει η ώρα και έρθουν τα μωράκια σου να δείς που όλα θα σου φαίνονται παιχνιδάκι... Εγώ είμαι σίγουρη γιαυτό!! Τώρα απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια! Χριστός Ανέστη! Κι εμείς 2 αγοράκια περιμένουμε! Diosa, άρχισα να τα νιώθω τα μωρά πολύ έντονα στις 22 εβδομάδες και στις 24 περίπου φαινόταν κι απ΄έξω από την κοιλιά τα χτυπήματα. Χτες τ΄απόγευμα όμως είχαν τα μωρά πάρτι μέσα στην κοιλιά. Χοροπηδούσαν και γύριζαν συνέχεια. Μάλλον ενθουσιάστηκαν από τα νόστιμα φαγητά που έφτιαξε ο μπαμπάς τους χτες, το ευχαριστήθηκαν ;) .

Λιονταράκι, κι εμένα μου λένε διάφορα: Πώς θα τα καταφέρεις με δυο μωρά και χωρίς καθόλου βοήθεια... κι άλλα παρόμοια.

Κι εγώ, όπως η Ζετούλα, δε θα έχω καθόλου βοήθεια, αφού ζούμε μακριά από τους γονείς μου και την πεθερά μου. Ο άντρας μου όμως με βοηθάει πάρα πολύ στο σπίτι και θα βοηθάει και με τ΄αγόρια. Θα έχω κι ένα χρόνο άδεια απ τη δουλειά, γιατί είμαι δασκάλα, κι όταν γυρίσω στο σχολείο θα είναι τα παιδιά 14 μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilaloy και εγώ δημ. υπάλληλος είμαι σε ΟΤΑ (Δήμο) και άκουσα οτι για δίδυμα μπορείς να ζητήσεις και 2ο 9μηνο. Γνωρίζεις τίποτα σχετικά?

Και σε ποια εβδομάδα θα σταματήσεις απο τη δουλειά, γιατί με δίδυμα λένε οτι σταματάς πριν κλείσεις τον 7ο...

Γίναμε 3 αγορομάνες δηλαδή ? Χα Χα Άντε να βρούμε νύφες τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA, έχω πάρει αναρρωτική άδεια για επαπειλούμενη κύηση, γιατί είχα πολλά προβλήματα στην αρχή, λόγω δίδυμης κύησης και λόγω ηλικίας, είμαι 37 χρονών. Νομίζω ότι η άδεια κύησης είναι 2 μήνες πριν από την Π.Η.Τ.

Αν το συζητήσεις με την υπηρεσία σου, θα σου πουν ότι δε δικαιούσαι 2ο εννιάμηνο. Η διαδικασία που ακολουθείται είναι η παρακάτω: Μόλις ολοκληρωθεί το πρώτο 9μηνο, κάνεις αίτηση στην υπηρεσία για το 2ο. Σε ένα μήνα περίπου σου δηλώνουν ότι δεν το δικαιούσαι. Σε διάστημα 3ο ημερών νομίζω έχεις δικαίωμα να κάνεις ένσταση στο διοικητκό εφετείο της περιοχής σου μέσω δικηγόρου και περιμένεις την εκδίκαση της υπόθεσης που συνήθως γίνεται σε 1 χρόνο. Ξέρω για μια περίπτωση που έχει δικαιωθεί και έχει δημοσιευθεί στο ίντερνετ η απόφαση. Θα ψάξω να το βρω και θα σου γράψω. Μια γνωστή που βρίσκεται σε αυτή τη διαδικασία έκανε ένσταση και στο ευρωπα' ι'κό δικαστήριο. Εγώ θα ακολουθήσω την ίδια διαδικασία και θα το διεκδικήσω δικαστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρόνια πολλά σε όλες!!!με το καλό τα μωράκια μας όσες περιμένουμε και οι μανούλες να χαίρονται τα ζουζουνάκια τους!

γιάννα τι έπαθες ρε κοριτσάκι πασχαλιάτικα? περαστικά και απο δω και πέρα προσοχη!κι εγω ανησυχώ για τις συσπάσεις, νομίζω ότι έχω 5-6 την ημέρα αλλά δεν είμαι σίγουρη! πάντως πρέπει να προσέχουμε πολύ με 2 μωράκια από δω και πέρα. εγω έχω αρχίσει να πηγαίνω αγορά για να ψωνίσω τα πραγματάκια τους και αγχώνομαι λίγο με την ορθοστασία και το περπάτημα αλλά προσέχω αρκετά.

εγώ ένιωσα το πρώτο σκίρτημα τη 18η, την πρώτη κλωτσιά την 20η και σχεδόν αμέσως φαινόταν και απ΄έξω.

κι εμένα τα ίδια μου λένε όταν λέω ότι περιμένω δίδυμα και μου σπάνε τα νεύρα :woohoo: για μένα είναι ότι καλύτερο μου συνέβη και όλοι οι υπόλοιποι με λυπούνται!!!εγω είμαι πολύ αισιόδοξη πάντως, είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρουμε κι ότι θα περνάμε τέλεια!!!

Diosa κι εγω δημ.υπάλληλος είμαι και ξέρω μόνο ότι η άδεια λοχείας για τα δίδυμα είναι ένα μήνα παραπάνω, δηλαδή 4 μήνες και 9 η άδεια μητρότητας. για 2ο 9μηνο κάνεις αίτηση αλλά σου την απορρίπτουν. νε προσφυγή όμως σε δικαστήριο μπορείς να την κερδίσεις, έχει ξαναγίνει. εγώ σκέφτομαι να το κάνω αλλά μέχρι τότε βλέπουμε. μπορεί να έχω κόψει φλέβα στο σπίτι και να θέλω να πάω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA, Δικαιώθηκε δικαστική λειτουργός και καθηγήτρια βθμιας εκπ/σης που κέρδισε και δεύτερο 9μηνο για το δεύτερο διδυμάκι της ο αριθμός της απόφασης είναι 1192/2008 από το Διοικητικό εφετείο Αθηνών. Στο:

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=34794

Στην περίπτωση συνεπώς της δίδυμης ή πολύδυμης κυήσεως, ελλείψει ειδικότερης νομοθετικής ρυθμίσεως, το δικαίωμα για την απόληψη της εν λόγω άδειας είναι αυτοτελές για κάθε τέκνο και ο γονέας υπάλληλος δικαιούται δύο ή περισσότερα, αναλόγως, εννεάμηνα. Διαφορετική ερμηνεία θα μπορούσε να θεωρηθεί ότι οδηγεί σε άνισα αποτελέσματα, αφού ο συνολικός χρόνος της ανωτέρω αδείας θα εξαρτάτο από το τυχαίο γεγονός της ταυτόχρονης ή διακεκριμένης γεννήσεως δύο ή περισσοτέρων τέκνων».

Στο:http://www.metataxeis.gr/index.php?topic=55365.0

Παίρνουμε σίγουρα όμως 4 μήνες άδεια λοχείας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είχα διαβάσει και εγώ για ένσταση και σκέφτομαι να το κάνω. Εκτός και αν φρικάρω στο σπίτι και θέλω να πάω για δουλειά όπως λέει και η aliky :P:P

Κάπου είχα διαβάσει (δεν θυμάμαι που) ότι στις δίδυμες κυήσεις σταματάς την 28η εβδομάδα γιαυτό λέω οτι σταματάνε νωρίτερα γιατί εγώ κλείνω 28 εβδομάδες στις 3/6/2010 και τον έβδομο στις 26/6/2010 (ΠΗΤ 26/08/2010)

Και μία άλλη κοπέλα που είχε γεννήσει δίδυμα στην ίδια υπηρεσία με εμένα αλλα πριν 8 χρόνια ενώ έκλεινε τον 7ο στις 24 Μαϊου είχε σταματήσει 4 Μαϊου μου είπε...

lilaloy σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Όταν έρθει η ώρα με το καλό, πιστέυω θα μας φανούν σε όλες χρήσιμα :)

aliky εσένα τι είναι τα ζουζούνια σου? Αγοράκια - κοριτσάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεριζω τις πανεμορφες διδυμομανουλες to be..

τι κανετε κοριτσια μου..

παναγια μου καλε ποσα αγοριια περιμενετε εδω? γεμισε ο κοσμος αντρες..

γερα να ναι ομως..

Για αδειες και τετοια δεν ξερω να σας πω το μονο που ξερω ειναι Μ-Η-Ν Α-Κ-Ο-Υ-Τ-Ε Κ-Α-Ν-Ε-Ν-Α-Ν..

και ενα παιδακι να χατε στις κοιλιτσες σας καποιοι θα σας λεγανε παλι τα ιδια ωχ και πως θα τα βγαζεις περα με ενα μωρο στο σπιτι και πως θα βγαινεις τα βραδια και πως το ενα και πως το αλλο αφορμη σε περισσοτερους δυνουμε λεγοντας οτι εχουμε διδυμα και τους κινηται ακομα περισσοτερο η περιεργεια.. ΩΧ 2 πως θα τα κατα φερεις με 2? και ποτε θα προλαβαινεις..?

Θελω να πω πως οσοι δεν τα χουν περασει κατ'αρχας δεν εχουν δικαιωμα να κρινουν αν μπορεις η δεν μπορεις να τα καταφερεις με 2 μωρα..και κατα δευτερον ακομα και αν τα εχουν περασει και δεν μπορεσαν να ανταπεξελθουν ετσι οπως προσδωκουσαν τοτε δεν σημαινει οτι και εμεις δεν θα μπορεσουμε..

εγω δηλαδη πως μπορεσα?πεθανα? τοσες διδυμομανουλες πως μπορεσαν? δλδ εμεις τι ειμαστε ΘΕΟΙ ?ανθρωποι ειμαστε που αγαπαμε ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ τα παιδια και θεωροντας το ευλογια να μας ερθει ενα παιδακι ποσο μαλλον 2 ανταπεξελθαμε σε ολες τις απαιτησεις τους..

μην ακουτε κανεναν ειμαστε πολυ πιο δυνατες απο τον οποιοδηποτε..

dont' let anyone get you down.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεστα βρε natali μου... Συφωνώ 100% μαζί σου!! Εμένα κάθονται και μου κάνουν ανάλυση για δίδυμα και τις δυσκολίες τους άτομα που έχουν ένα παιδί και αυτό το μεγάλωσε η μάνα τους!! Έλεος!! Εμείς δεν μασάμε!!! Είμαστε POWER!! TWIN POWER!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ περιμένω αγοράκι και κοριτσάκι :) τα αγόρια τις τελευταίες μέρες προέκυψαν, μέχρι τώρα είχαμε όλα κοριτσάκια!!!

έχεις δίκιο ναταλι, κι εγω πιστεύω ότι μια χαρά θα τα πάμε αλλά είναι εκνευριστικό να λές ότι περιμένεις 2 μωράκια και να σε λυπούνται, αν είναι δυνατόν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην ακούτε τις ...καρακάξες. Ευλογία είναι τα διδυμάκια!

Το μεγάλωμα των διδύμων ναι είναι δύσκολο ιδιαίτερα στην αρχή. Εγώ που έχω και μεγαλύτερο παιδάκι από τη μια είναι πολύ πιο κουραστικά τα πράγματα αλλά από την άλλη είχα την εμπειρία του μωρού και του θηλασμού.

Πάντως όταν λείπει από το σπίτι ο δίχρονος γιος μου νομίζω πώς είμαι...μόνη μου :P .

Απλά πρέπει να το πάρετε απόφαση ότι για κάποιο διάστημα θα είστε κυρίως μαμάδες δηλ. το 99% του χρόνου σας θα το τρώνε τα δίδυμα.

Εγώ για να βγω λίγο έξω πρέπει να βρω 2 άτομα να μου κρατήσουν τα παιδιά. Ο χρόνος κυλάει σαν νεράκι. Πότε ήμουν κι εγώ έγκυος πότε γέννησα πότε φτάσαμε 6 μηνών ούτε που το κατάλαβα. Ίσως γιατί οι μέρες και οι νύχτες μου είναι γεμάτες.

Όσο αφορά το 2ο εννιάμηνο τώρα το λέτε ότι δεν το θέλετε που κάθεστε σπίτι και βαριέστε. Με τα μωρά σας το υπόσχομαι ότι δεν θα βαρεθείτε ούτε λεπτό. Θα το διεκδικήσω κι εγώ. Τουλάχιστον να έχω μόνο την τρέλα του σπιτιού όχι και του σχολείου.

Όσο κοιτάω τα διδυμάκια μου δεν τα χορταίνω!!!! Θέλω να μην φύγω ούτε λεπτό από δίπλα τους. Και μεγαλώνουν γρήγορα ρε γαμ.... και είναι και 2 και δεν προλαβαίνω να τα χαρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν έχουμε λέει!! Με ένα αυτί κολλημένο στην κοιλιά μου είμαι κάθε βράδυ μπας και νιώσει τα αγόρια του (κατα τα άλλα είχε αδυναμία στα κοριτσάκια έλεγε ο δικός μου... αλλά μόλις έμαθε οτι είναι αγόρια έχει χαζέψει :laugh: :laugh: πιάνει όσους φίλους μας έχουν κοριτσάκια και τους λέει να προσέχουν τις κόρες τους γιατί έρχονται δύο αγόραροι!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαζομπαμπάδες δε λές τίποτα!έχουμε επίσης χαζογιαγιάδες, χαζοπαππούδες και χαζοθείες :silly: :) :silly: θα είναι τα πρώτα μωράκια στην οικογένεια και γίνεται χαμός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τα πεθερικά μου έχουν ήδη 12 εγγόνια απο τα άλλα τους παιδιά... χαίρονται αλλά δεν τρελλαίνονται όπως οι δικοί μου... :laugh: Οι δικοί μου πάλι έχουν ξεφύγει τελείως!! Επειδή δεν έχουν και άλλα παιδιά εκτός απο μένα, τα μόνα εγγόνια που θα δουν ποτέ είναι οτι ξεφουρνίσω εγώ!! :laugh: οπότε του δίνουν και καταλαβαίνει!! Η μαμά μου ήδη έχει πλέξει 2 κουβέρτες για το καθένα και έχει κάνει μια λίστα νααα με τα ψώνια που θα κάνει!! Ο πατέρας μου ακόμα είναι σε κατάσταση σοκ μία που είναι δίδυμα και μία που είναι και τα 2 αγόρια!!! Μόλις το ξεπεράσει δεν ξέρω τι μας περιμένει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια πολυ χαιρομαι που τα λεμε απο δω!!!!

ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!

μολις γυρισα απο τα μαγαζια!!!δεν μπορω να κρατηθω αλλο.ολο μπαινω και κοιταω αλλα τιποτα δεν παιρνω.ειναι νωρις λεω.αλλα την αλλη βδομαδα τελειωσε!!!

δεν με κραταει κανεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...