Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

Λιονταρακι, καλημέρα! Μελαχρινή είμαι αλλά έχω αγχωθεί λίγο με το χρώμα της κοιλιάς. Σκέφτομαι να πάω μια βόλτα από τη γιατρό μου να με δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλημέρα!Χτες το πρωί πηγαίνοντας τουαλέτα είχα στο σκούπισμα καφέ βλέννη.Τρομοκρατήθηκα ξάπλωσα και πήρα αμέσως το γιατρό.Μου πε ότι αφού δε πονάω και αφού δεν είναι κόκκινο το αίμα να μην ανησυχώ.Εγώ όμως είμαι ακόμα αγχωμένη,όλα πήγαιναν τόσο τέλεια.Κάθε 15 του μήνα μου είπε θα αλλάζω μήνα.Οπότε σήμερα είμαι 2 μηνών.Λέτε να παίζει ρόλο αυτό;Τον ρώτησα μήπως να μην μετακινηθώ,αλλά είπε να συνεχίσω κανονικά τις δραστηριότητες μου αλλά πάντα ήπια.Είχατε κάτι παρόμοιο;Δε θέλω να στραβώσει τίποτα...Μεθαύριο έχω προγραμματισμένο ραντεβού να με δει κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

@ Mardio και εγώ γύρω στην 9η εβδομάδα είχα ακριβώς αυτά τα καφέ υγρά που περιγράφεις και ακριβώς τα ίδια μου είχει πει ο γιατρός. Ultrogestan φαντάζομαι παίρνεις. Μετά ξαναείχα πολύ λιγότερα καφέ υγρά γύρω στην 14η εβδομάδα και από τότε τίποτα, τώρα είμαι σχεδόν 21 εβδομάδων.

ΔΕν νομίζω να υπάρχει λόγος να ανησυχείς, καλύτερα όμως να ξεκουραστείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ULTROGESTAN παίρνω 6 την ημέρα από την εμβρυομεταφορά και μετά.Όπως επίσης salospir,prezolon και filicine.Αχ μακάρι να μην είναι τίποτα.Διαβάζω πάντως ότι σε πολλές κοπέλες έχει τύχει κάτι παρόμοιο.Σε ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! :)

MARDIO, αν ητανε κατι σοβαρο, δεν μπορεί, θα ειχε ανησυχησει ο γιατρός σου. Οπότε προσπάθησε να ηρεμήσεις και να μην κουραζεσαι.

ζετούλα, όσο μεγαλώνουν τα μωράκια, τόσο πιο πολύ χαμός γίνεται μέσα στην κοιλιά! Εχει πολύ πλάκα! Ό,που και να ακουμπήσεις, όλο κάτι κουνιέται, ή πιάνεις διάφορα (χεράκια, κεφαλάκια κλπ) Η κοιλιά τρελαίνεται!!!! :laugh:

Εμενα η κοιλιά μου δεν..άλλαξε χρωμα. Ειμαι ξανθιά, ίσως γι αυτό.

φιλακια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις εκανα τη β επιπεδου.

ολα πολυ καλα.

τα κοριτσακια μας αναπτυσσονται φυσιολογικοτατα.η μια ειναι 325 γρ. και η αλλη 350 γρ.ολα τους τα οργανακια και τα κοκαλακια ειναι μια χαρα.

τα ειδα και σε 3d εικονα τα γλυκουλια μου.

ουφ παει και αυτο το αγχος.

σορυ που σας επρηξα αλλα ειμαι πολυ χαρουμενη!!!

φιλια σε ολες και να ειναι ολα τα παιδακια μας γερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πιτερ παν φανταζομαιιιιιιιιιι χαχα θα χει πλακα. Ειχα δει ενα βιντεακι που φαινοντουσαν απ εξω οι κινήσεις τους.

Λιονταράκι μπραβο για τις μικρουλες σου να σου πανε ολα καλα μεχρι τελους κοριτσάκι μουυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MADRIO εγω θα σου ελεγα οτι κανεις να το κανεις συντηρητικα γενικα γιατι "φυλα τα ρουχα σου για να εχεις τα μισα".

Λιονταρακι που εκανες το β΄επιπεδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες να μπώ και γώ στην παρέα σας; Περίμενα πως και πώς να σας το ανακοινώσω! Yes Yes Yes, ακούσαμε 2 καρδούλες!!!!!!! Πετάω απο χαρά!!!! Μου είπε όμως οτι είναι ακόμη νωρίς για να το πώ μήπως και γίνει τίποτε....Είμαι στην 9η εβδομάδα και απ' ότι δείχνουν όλα είναι φυσιολογικά...Άχ μακάρι να πάνε όλα καλά παναγίτσα μου. Διαβάζω διάφορα και αγχώνομαι...

Με την ευκαιρία να ρωτήσω κάτι; Μου είπε να πάω για αυχενική διαφάνεια...δεν είναι νωρίς όμως; Εσείς πότε πήγατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena συγχαρητηρια! τι ευχαριστα νεα!!!

ευχομαι ολα να πανε καλα και να γεννησεις 2 ομορφα και υγιεστατα παιδακια!!

λοιπον, εγω αυχενικη διαφανεια εκανα την 12η εβδομαδα και νομιζω και οι περισσοτερες καπου εκει κανουν. γινεται απο οτι διαβασα μεταξυ 12ης και 14ης εβδομαδας.

νομιζω οτι ειναι λιγο νωρις αν σου ειπε να την κανεις απο την 9η, αλλα αυτος θα ξερει καλυτερα φανταζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου, τέλεια μας βρίσκω, οι περισσότερες με καλά νέα από τα μωράκια!

madrio οι περισσότερες είχαμε τέτοια υγρά. εγω είχα καφέ τη μέρα που έκανα το τεστ και μετά οκ. τα διδυμάκια όμως θέλουν εξτρα προσοχή.

Λένα συγχαρητήρια!!!!!!!τί ωράια που μεγαλώνει η παρέα!όλα να πάνε τέλεια! κι εγω 12η εβδομάδα έκανα την αυχενική. όντως λίγο νωρίς φαίνεται την 9η αλλά για να το είπε κάτι παραπάνω θα ξέρει!

εγω ανυπομονώ να πάω για υπέρυχο την παρασκευή. έχω τρελό άγχος να δω αν έφυγαν τα προβληματάκια που είχαμε δει στον β΄ επιπέδου. προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά κι ελπίζω να πάνε όλα καλά να ηρεμίσω λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Λένα μου μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοο με το καλό ολα καλά θα πάνε. Καλέ τι τελεια μεγαλώνει ολο κ περισσοτερο η παρεα μας. Κ εγω στην 12η την εκανα την αυχενική κ την β επιπέδου θα την κάνω σχεδόν 23η εβδομάδα.

Τι ωραια νεα που εχουμε ολες καλέ. ΑΛικη μου ολα καλα θα πάνε κ μονο που σκεφτεσαι θετικά ειναι το καλύτερο κ γι αυτο θα δεις οτι θα χεις κ θετικά αποτελεσματα.

Βρε κοριτσια που πηγε η katekargi εχει εξαφανιστεί τοσο καιρο. Τι εγινε αυτο το κοριτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Κοριτσάρες να μπώ και γώ στην παρέα σας; Περίμενα πως και πώς να σας το ανακοινώσω! Yes Yes Yes, ακούσαμε 2 καρδούλες!!!!!!! Πετάω απο χαρά!!!! Μου είπε όμως οτι είναι ακόμη νωρίς για να το πώ μήπως και γίνει τίποτε....Είμαι στην 9η εβδομάδα και απ' ότι δείχνουν όλα είναι φυσιολογικά...Άχ μακάρι να πάνε όλα καλά παναγίτσα μου. Διαβάζω διάφορα και αγχώνομαι...

Με την ευκαιρία να ρωτήσω κάτι; Μου είπε να πάω για αυχενική διαφάνεια...δεν είναι νωρίς όμως; Εσείς πότε πήγατε;

Μπράβο lena συγχαρητήρια!Είμαστε μαζί στις εβδομάδες.Εγώ αύριο θα πάω για απλό υπέρηχο.Αυχενική μας είπε και μας να κάνουμε στη 12Η εβδομάδα, αλλά επειδή πέφτει Μ.Παρασκευή θα την κάνουμε την επόμενη εβδομάδα από το Πάσχα.Νωρίς και μένα μου φαίνεται να το κάνετε από τώρα.

Αχ πολύ χάρηκα που έχω μια κοπέλα να συμβαδίζουμε,γιατί όλα τα κορίτσια εδώ ήταν πιο προχωρημένα...Όλα καλά να σου πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Και για μένα είναι πάρα πολύ δύσκολος ο ύπνος. Κοιμάμαι αγκαλιά μ΄ένα μαξιλάρι, έχω κι ένα άλλο για τα πόδια, αλλά είναι νύχτες που δεν μπορώ να κλείσω μάτι. Ειδικά προχτές τα μωρά ήταν τόσο ψηλά, που δεν μπορούσα να πάρω ανάσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

με τον ύπνο εμείς έχουμε ένα περίεργο πράγμα, μόλις πέφτω να κοιμηθώ, γυρίζω από εδώ κλωτσάνε, γυρίζω από εκεί κλωτσάνε, αλλά μόλις βολευτούν όλο το βράδυ μέχρι και να σηκωθώ το πρωί δεν με ξαναενοχλούνε, ακόμη και αν σηκωθώ ενδιάμεσα για τουλέτα. Βέβαια είναι ακόμη πολύ νωρίς, μόλις έκλεισα 21 εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ κοριτσάκια μου με μαξιλάρια κοιμάμαι. Απλά στην αρχή που ξαπλώνω μεχρι να ηρεμίσουν τα μικρουλια κ να βολευτουν δεν μπορώ κ εγω να βολευτω κ να κοιμηθώ. Φανταζομαι πιο μετά μαυρο υπνοοοοοο. Χθες ηταν ετσι λιγο δυσκολα μιας κ δεν βολευόμουν κ το χειροτερο ειναι οτι πιανονται τα μπουτια μου απ το ενα πλευρό στο άλλο. Τι να κανουμε μετα θα γεννηθουν κ θα ειναι ακομα πιο δυσκολο να κοιμομαστε τον πρωτο καιρο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μενα κοριτσάκια!!!

Εγώ παλι με τον ύπνο δεν έχω κανένα πρόβλημα!!!Κοιμάμαι σαν πουλάκι...βέβαια δεν ξέρω για πόσο ακόμα.Το μονο που εχω πάθει ειναι οτι είμαι μπουκωμένη ολη την νύχτα και ροχαλίζω!!!Τι τραβάει ο αντρούλης μου!!!

Αυριο θα παω να κάνω την κανονική β' επιπέδου(είχα κάνει μίνι πριν ταξιδέψω).

Ανυπομονώ να δω τις κουκλίτσες μου!!!!

Τις είδα βέβαια στον ύπνο μου και ήταν πολύ ασχημες!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τελικά καροτσάκι βρίκατε??Δεν εχω καταλήξει ακόμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω το ιδιο προβλημα με τον υπνο! ειμαι 28η εβδομαδα και κλωτσανε και απο τις δυο πλευρες οπως και να ξαπλωσω!

σαν να μου λενε:

"εεεεεε εσυ! τι κανεις εκει?? μας πλκωσες!" :laugh: :laugh:

εν τω μεταξυ ο γιατρος εχει απαγορευσει το "ανασκελα" λογω βαρους στην αρτηρια, μην τυχει και λιποθυμησω! αρα γενικα δυσκολος ο υπνος.

Kleox εμεις πηραμε καροτσι και τελικα πηραμε το twin techno της mclaren.

μου αρεσε ενα αλλο, αλλα επειδη δεν το εβρισκα στην Αθηνα για να το δω, πηραμε αυτο αφου ηταν και το ελαφρυτερο και το πιο μαζεμενο και κανει και απο νεογεννητα.ηταν βεβαια ακριβουτσικο, αν σκεφτεις οτι περα απο τους ποδοσακους και την κουκουλα της βροχης, οτι δεν παρεχει κατι,π.χ. port-bebe.

νάτο:

http://www.youtube.com/watch?v=LMs8KGSk6J8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy αυτο ακριβώς μου χάρισαν κ εμένα κ καινουριο γιατι το ειχε παρει μια γνωστή μου αλλα το σπίτι της ηταν μακρυα απο τον δρόμο κ δεν το κουβάλαγε κ ηταν ζήτημα αν το πηρε μια δυο φορές κ ετσι μου το εδωσε οπως ηταν. Πολύ βολικό γιατι σπάει κ γινεται τοσο μικρό οσο σχεδόν κ ενα μονό καροτσι ενώ μου εχουν δώσει κ ενα αλλο της mothercare τριροδο το οποιο ειναι πολύ βολικό για πολύ ώρα αλλα ειναι κ τεραστιο στο πορτ μπαγκάζ.

Κ εγώ εχω πιάσει παρεπιπτόντως τον εαυτό μου που κ που να ξυπνάω αποτομα απο το ροχαλητό μου χαχα αλλα εκδικουμαι τον αντρα μου που τοσο καιρο δεν εχει σταματησει να ροχαλιζει κ ετσι το βράδυ απ οτι φανταζομαι κανουμε αγώνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koriτσάκια μου είμαι ενθουσιασμένη :woohoo: :woohoo: :woohoo: τελικά πήγα σήμερα για υπέρυχο και είδαμε ότι η υπερυχογένεια που είχαμε δει στον μπέμπη μου είναι πλέον ελάχιστη. ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικός, μου είπε ότι τέτοιου βαθμού υπερυχογένεια δεν την αξιολογούμε και ότι υπάρχει στο 95% των εμβρύων! τα μωράκια μεγαλώνουν πολύ καλά και όλα φαίνονται πλεον μια χαρά. αχ ρε κορίτσια, τί ανακούφιση! την άλλη εβδομάδα θα πάω να κάνω τρισδιάστατο υπέρυχο που είναι πιό ακριβείας και ελπίζω τα νέα να είναι το ίδιο καλά.

kleoxx όλα καλά με τον β΄επιπέδου? πώς τα είδες τα μωράκια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...