Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΕ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!!! ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΗ????


Recommended Posts

Το ψέμα είναι το πράγμα που μισώ πέρισσότερο στο κόσμο και ιδίως στους ανθώπους που θεωρώ δικούς μου δεν το χρησιμοποιώ ΠΟΤΕ. προτειμώ να είμαι απόλυτα ειληκρινείς και να κοιμάμε ήσυχη τα βράδια. Σε όσους δεν αρέσει η αλήθεια και η απόλυτη ειληκρίνεια τοτε δεν μπορεί να είναι πραγματικοί μου φίλοι. Οπότε οχι δεν θα τις έλεγα κανένα ψεματάκι. Της είπα την αλήθεια, οτι δηλαδή φοβάμαι και οτι θέλαμε να πάμε πριν πλακώσει ο κόσμος γιατί φοβόμαστε τις ιώσεις. Αν αυτή είναι κολλήμένη εμεις δεν φταίμε. Και αυτή το ίδιο είχε κάνει στο παρελθόν.

marina. αναγκαστηκα πρέπει να δουλέψει αλλα αυτο δεν σημαίνει οτι καποια πράγματα που μπορούμε δεν θα τα γλυτώσουμε.Και όσο για το παιδί σίγουρα θα προτειμούσε να πάμε το πρωι για να έπαιζε με τον νονο παρα το απογευμα που δεν θα τον χαιρόμασταν καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα μόνο το μωράκι και τον άντρα σου και μην ασχολείσαι. Πάντως είναι τελικά αλήθεια οτι κάποιες φορές οι ξένοι και αυτοί που δεν έχεις και τόση πολύ σχέση σε καταλαβαίνουν περισσότερο απο δικούς σου ανθρώπους και δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις. Αν καθίσεις και αναλωθείς στο αν πείσμωσε ο ένας και γιατί παρεξηγήθηκε ο άλλος το μόνο που θα κερδίσεις είναι να χαλάσεις την ψυχολογία σου και στην καταστασή σου προτεραιότητα έχουν άλλα τωρα. Απόλαυσε τις στιγμές με το μωράκι σου και τον αντρούλη σου και οι άλλοι ας πράττουν όπως θέλουν. Με το καλό να έρθει το μωράκι σας και Καλές Γιορτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως βλεπεις η χειροτερη ιωση ειναι η βλακεια και η αναισθησια και περιμενουμε πως και πως να βγαλουν εμβολιο!!

Είσαι απίστευτη!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Όσο για το αν μασ τα εχει μαζεμένα δεν εχει γίνει απολύτος τίποτα. Απλά απο οτι κατάλαβα και απο οτι μου είπε ο αντρας μου και η κουνιάδα μου που την ξέρουν χρόνια θέλει πάντα να γίνεται το δικό της.

Είμαστε πάντα δίπλα στο παιδί, και ετσι πρέπει να είμαστε σαν νονοι, αλλα δεν θα ρισκάρω και την υγεια του παιδιου μου για αυτο. Το αγαπάω αλλα σαν νονά οχι γαν γονιός. Μην τρελαθούμε κιολάς που θα το βάλω πανω απο το παιδί μου. Εχω παέι σε όλες τισ γιορτεσ του σχολείου, είμαι τουλάχιστον μια φορα τη βδομάδα εκεί και παίζω μαζί του., δηλαδή όλα αυτλα δεν μετράνε???

Ο γιατρός μας απαγόρευσε να παμε σε παιδικό πάρτυ και αυτο κάναμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντα τα άκρα δεν είναι ότι το καλύτερο.

Αν μπορούμε όμως να αποφύγουμε κάτι, ας το αποφύγουμε.

Για παράδειγμα δε μπορεί να σταματήσει από τη δουλειά του, αλλά το να μη πάει σε μια κοινωνική εκδήλωση είναι κάτι που μπορεί να το κάνει.

Εσείς τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Πάντα τα άκρα δεν είναι ότι το καλύτερο.

Αν μπορούμε όμως να αποφύγουμε κάτι, ας το αποφύγουμε.

Για παράδειγμα δε μπορεί να σταματήσει από τη δουλειά του, αλλά το να μη πάει σε μια κοινωνική εκδήλωση είναι κάτι που μπορεί να το κάνει.

Εσείς τι λέτε?

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stasa_mich έγραψε:

marina. αναγκαστηκα πρέπει να δουλέψει αλλα αυτο δεν σημαίνει οτι καποια πράγματα που μπορούμε δεν θα τα γλυτώσουμε.Και όσο για το παιδί σίγουρα θα προτειμούσε να πάμε το πρωι για να έπαιζε με τον νονο παρα το απογευμα που δεν θα τον χαιρόμασταν καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marina. σιγουρα θα στεναχωριόσουνα για αυτο και εμεις είπαμε να πάμε το πρωί που δεν είχε ξένο κόσμο και να καθόμασταν για ώρες και να παίζαμε με το παιδί αλλα αυτή δεν μας δέχτηκε. Απαίτησε να παμε το απογευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene εγω μετα την ιωση που περασαμε τοτε εχω αλλαξει γνωμη για πολλα πραγματα.Τοτε και εμεις πηγαιναμε τον μεγαλο μονο στις κουνιες εξω, δεν καναμε πασχα με τους γονεις του αντρα μου γιατι φοβηθηκα επειδη πηγαιναν παιδικο μην μου κολλησουν κατι το μικρο.Και τι εγινε τελικα??Μεγαλη Παρασκευη ετρεχα τον Θανο στο μητερα για την γαστρεντεριτιδα που κληρονομησαμε απο τη δουλεια του μπαμπα.Και Πασχα καναμε μονοι μας..

Γι αυτο λενε οι γιατροι αλλαξτε ρουχα μολις μπαινετε στο σπιτι οταν υπαρχουν εγκυες η βρεφοι(stasa πες το στον αντρουλη σου να το κανει, κατευθειαν τα ρουχα του στο καλαθι)

Δε σου λεω να προκαλεις την τυχη σου, αλλα ειμαι πεπισμενη πλεον μετα απ αυτο πως οσο να φυλαγεσε και να φοβασαι ειναι χειροτερα.Τοτε σε κηνυγανε ολα..ιωσεις, κουμπαρες κλπ!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ομως λεγοντας τους την αληθεια μπορει να ακουσαν αυτο 'δεν ερχομαστε γιατι θα μας αρρωστησετε' κουβαλατε μικροβια κλπ . και δεν ειναι ψεμα που θα σε κανει να χασεις τον υπνο σου να πεις οτι δεν αισθανεσαι καλα . ή θα μπορουσες να πας πιο νωρις χωρις να ειδοποιησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou ευχαιστω για την συμβουλή αλλα σε αυτό είμαι τυχερη γιατί έχε συνεργείο και ετσι παντα τα ρούχα τα βγάζει και μπένουν στα άπλυτα!!!! χιχιχι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marina. έγραψε:

stasa_mich έγραψε:

marina. αναγκαστηκα πρέπει να δουλέψει αλλα αυτο δεν σημαίνει οτι καποια πράγματα που μπορούμε δεν θα τα γλυτώσουμε.Και όσο για το παιδί σίγουρα θα προτειμούσε να πάμε το πρωι για να έπαιζε με τον νονο παρα το απογευμα που δεν θα τον χαιρόμασταν καθόλου.

Συμφωνώ ότι πρέπει να φυλάγεσαι και δε σε βρίσκω υπερβολική δεν είναι για να παίζουμε και να ρισκάρουμε όταν είμαστε έγκυες γιατί είμαστε υπεύθυνες για το μωράκι που περιμένουμε, ούτε είπα να μη δουλεύει ο σύζυγός σου, προς Θεού, με λίγα λόγια αυτό που λέω είναι ότι κάποιες φορές πρέπει να τηρούμε τους κοινωνικούς κανόνες.Προσωπικά θα με πλήγωνε πολύ αν η νονά του γιου μου δεν ερχόταν να τον δει στη γιορτή ή στα γενέθλια του, και τονίζω το θα με πλήγωνε δε θα θύμωνα αλλά θα πληγωνόμουνα γιατί θα την περίμενε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stasa_mich έγραψε:

xntou ευχαιστω για την συμβουλή αλλα σε αυτό είμαι τυχερη γιατί έχε συνεργείο και ετσι παντα τα ρούχα τα βγάζει και μπένουν στα άπλυτα!!!! χιχιχι!!!!

Σωστηηηηηηηηηηηηη

Εγω επρεπε να το μαθω στο δευτερο παιδι αυτο, οτι οι ιοι μενουν στα ρουχα ενα ολοκληρο 24ωρο....Αυτο το κανω κ στον μεγαλο που παει παιδικο, τα ρουχα με το που παταει στο σπιτι κατευθειαν κλιβανο!!Ισως γι αυτο ο μικρος δεν εχει κολλησει κατι αλλο ακομα(ευτχως)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!! ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ....ΟΙ ΙΩΣΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΙ ΑΥΤΗ Η ΝΕΑ ΓΡΙΠΠΗ ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΣΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ. ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ. ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. ΚΑΘΕ ΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ. ΒΕΒΑΙΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ. ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ. ΚΙ ΕΓΩ ΑΝ ΠΑΩ, ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΦΙΛΙΚΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΣ ΣΕ ΣΤΑΘΜΟΥΣ, Ή ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ. ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ ? ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ ΜΕ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΠΑΡΑΛΟΓΗ. ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ. ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΒΑΠΤΙΣΤΗΡΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΔΕΛΦΑΚΙ ΤΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΣΤΑΘΜΟ. ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΩ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟΣ ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλά έκανες κοριτσάκι μου!!!!!!

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου!!!!!!!

Απαράδεκτη η κουμπάρα σου…… με αυτά που έχει περάσει κιόλας!!!!!

Ξυδάκι…… στείλε της λίγο ξυδάκι……..

Και…… πίστεψέ με……..

Δεν έχεις τον παραμικρό λόγο……

Να δίνεις λογαριασμό σε κανέναν!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΣΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ :(:(:(

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΥΡΩ ΤΗΣ?????????????????????

ΤΙ ΧΑΖΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΥΑΛΟ ΚΟΥΚΟΥΤΣΙ.................

ΞΥΔΙ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ηταν παραλογη η κουμπαρα σου, εγω πιστευω ομως οτι υπαρχει και κατι πιο βαθυ απο την συμπεριφορα της, ξερω γονεις που στραβωνουν οταν ο νονος κανει δικο του παιδι γιατι σκεφτονται οτι χανει τα πρωτια το παιδι τους και τα ακριβα δωρα αφου ο νονος θα εχει δικο του παιδι, το ξερω ακουγεται παραλογο αλλα πιστεψε με συμβαινει, ισως της εχει περασει απο το μυαλο και τωρα που ειπες οτι δεν θα πατε στη γιορτη ισως γιαυτο στραβωσε τοσο πολυ, επρεπε να το καταλαβει, αν δεν πηγαινατε καθολου οκ θα ειχε δικιο αλλα θα πηγαινατε την αλλη μερα η την προηγουμενη ειναι απαραδεκτο το φερσιμο της, μη στεναχωριεσαι αν καποιος πρεπει να στεναχωρεθει θα ειναι αυτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OK!ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΚΟΣΜΑΡΑ ΣΟΥ!ΥΠΗΡΧΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΓΡΙΠΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ...ΤΣΑΝΤΙΣΤΗΚΕ ΚΙΟΛΑΣ!ΤΣ ΤΣ ΤΣ....ΕΕΕ ΡΕ ΚΑΤΙ ΜΥΑΛΑ!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΩ ΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΦΕ..Κ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥΥΥ ΚΟΣΜΟ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΑ ΠΗΡΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ?ΟΟΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα αυτο που με τρελαίνει είναι οτι είμαι συνεχεια δίπλα στο παιδί. Στις σχολικές γιορτές στα προνηπια και στα νήπια , που επιτρεπονται οι γόνείς, ήμουν πάντα εκει. Στο σπιτι πηγαίνω κάθε εβδομάδα σχεδόν. Απο δώρα δεν παω ποτε με άδεια χέρια. Τουλάχιστον μια τυχερη σακούλα θα του πάω. Όσο για τις γιορτές οτι μπορώ και εγω παίρνω. Δεν είμαστε και πλούσιοι. όπως όλοι και το δάνειο μας το έχουμε και τα ζόρια μας τα έχουμε αλλα το παιδι δεν το ξεχναμε ποτε.

κοριτσακι μου ηταν παραλογη η κουμπαρα σου, εγω πιστευω ομως οτι υπαρχει και κατι πιο βαθυ απο την συμπεριφορα της, ξερω γονεις που στραβωνουν οταν ο νονος κανει δικο του παιδι γιατι σκεφτονται οτι χανει τα πρωτια το παιδι τους και τα ακριβα δωρα αφου ο νονος θα εχει δικο του παιδι, το ξερω ακουγεται παραλογο αλλα πιστεψε με συμβαινει, ισως της εχει περασει απο το μυαλο και τωρα που ειπες οτι δεν θα πατε στη γιορτη ισως γιαυτο στραβωσε τοσο πολυ, επρεπε να το καταλαβει, αν δεν πηγαινατε καθολου οκ θα ειχε δικιο αλλα θα πηγαινατε την αλλη μερα η την προηγουμενη ειναι απαραδεκτο το φερσιμο της, μη στεναχωριεσαι αν καποιος πρεπει να στεναχωρεθει θα ειναι αυτη!

Αυτό το σκέφτηκε και η κουνιάδα μου και ελπίζω να μην είναι αληθεια γιατι θα σκοτωθούμε και ειναι κριμα για το παιδάκι.

OK!ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΚΟΣΜΑΡΑ ΣΟΥ!ΥΠΗΡΧΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΓΡΙΠΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ...ΤΣΑΝΤΙΣΤΗΚΕ ΚΙΟΛΑΣ!ΤΣ ΤΣ ΤΣ....ΕΕΕ ΡΕ ΚΑΤΙ ΜΥΑΛΑ!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΩ ΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΦΕ..Κ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥΥΥ ΚΟΣΜΟ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΑ ΠΗΡΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ?ΟΟΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!

Αυτό το έχει. Όντως μοιάζει με την θεία σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τη στιγμή που της εξήγησες το λόγο που δεν θα πηγαίνατε στο πάρτυ και προσφέρθηκες να πάτε το πρωί που δε θα είχε κόσμο ή κάποια άλλη στιγμή, είσαι απολύτως εντάξει απέναντί της και δεν έπρεπε καν να σε απασχολεί η στάση της!

Προσωπικά βέβαια, αν ήμουν στην θέση σου,ίσως να έστελνα τον άντρα μου για μια ωρίτσα και μόνο, ίσα-ίσα για πάει στο βαφτηστήρι το δωράκι του, αλλά αυτό εναπόκειται στη διακριτική ευχέρεια του καθενός, πόσο δηλαδή είναι διατεθειμένος να ρισκάρει! Εσείς, από τη στιγμή που θεωρήσατε ότι από κοινού πρέπει να αποφεύγετε τα μέρη με πολύ κόσμο και ειδικά όπου είναι μαζεμένα πολλά παιδάκια (που μπορούν να βγάλουν τη γρίπη στο... πόδι που λένε), πράξατε το σωστό και πολύ καλά κάνατε! Άλλωστε δεν αρνηθήκατε στο βαφτηστήρι το δώρο του, εκείνη ήταν που του το στέρησε, αφού δε σας επέτρεψε να πάτε κάποια άλλη στιγμή!

Μη στεναχωριέσαι καλή μου στην κατάσταση που είσαι, δεν αξίζει τον κόπο... Αν τώρα η κουμπάρα κάποια στιγμή επανέλθει, πες της ήρεμα 'σου εξήγησα τους λόγους που δεν μπορούσαμε να έρθουμε και ήμασταν έτοιμοι να δώσουμε το δώρο στο Σπυράκο κάποια άλλη στιγμή. Λυπάμαι που παρεξηγήθηκες' και κόψε τη συζήτηση εκεί.

Ουδείς μπορεί ν' αμφισβητήσει ότι η πρώτη σου προτεραιότητα τώρα πρέπει να είναι το μωράκι που θα φέρεις στον κόσμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...