Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλασμός....τι πρεπει να κανω???


Recommended Posts

θα φτιαξουν τ πραγματα!

θα γυρισετε στον παλιο καλο ρυθμο σας!

αλλα να θυμασαι οτι οσο θα μεγαλωνει θα μειωνονται χρονικα οι θηλασμοι!

εμεις τωρα 20 μηνων και διαρκουν 5-7 λεπτα! αλλα απο 5 την ημερα εχουμε παει στους 679809789123 την ημερΑ! δεν μπορω να μετρησω πλεων ποσους κανουμε! θηλαζω μερα νυχτα!

αλλα απο λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mari@ έγραψε:

Η δερματιτιδα που εχει δεν νομιζω να παιζει καποιον ρολο ετσι? βεβαια βαζουμε αρκετο καιρο κρεμουλα και δεν εξαφανιζεται

λετε να εχει κατι το μωρο ανυσηχησα τωρα

Χμμμ για να δουμε γιατι κατι λες εδω ...

Κανει εκρηκτικες κενώσεις? Τα κακα τι χρωμα εχουν ? Τα αερια μυρίζουν πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως σου ειπε η pebi θα κανεις!!! με τη μαγια. τωρα οσο για τη δερματιτιδα μηπως το μωρο το πειραζει κατι που τρως εσυ. ΠΧ το δικο μου το πειραζε το αγελαδινο γαλα που ετρωγα...οπως και ξυροι καρποι και τα οσπρια. Στην αρχη τα εκοψα μαχαιρι και αρχισα μετα απο λιγο να τρωω καποια λιγο λιγο, Αν και η αλλεργια στο αγελαδινο γαλακομα μας εμεινε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Mari@ έγραψε:

Χμμμ για να δουμε γιατι κατι λες εδω ...

Κανει εκρηκτικες κενώσεις? Τα κακα τι χρωμα εχουν ? Τα αερια μυρίζουν πολυ?[/quote:2uv791r0]

LaLA εκρηκτικεες κενωσεις και τα κακα του ειναι πρασινοκαφε. Τα αερια του δεν μυριζουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia κι εγω σκεφτηκα μηπως κατι τον πειραζε και εκοψα ξηρους καρπους,σοκολατα και πορτοκαλια/μανταρινια... Οσο για το γαλα δεν το εκοψα ακομα

LaLa επισης στο κεφαλακι του εχει σε ενα σημειο εντονη ξηροδερμια σαν να εχει κανει στιβες το ξεραμενο δερμα. Του βαζω κι εκει κρεμα που μου εδωσε για την δερματιτιδα αλλα δνε το βλεπω να περναει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mari@ έγραψε:

LaLa επισης στο κεφαλακι του εχει σε ενα σημειο εντονη ξηροδερμια σαν να εχει κανει στιβες το ξεραμενο δερμα. Του βαζω κι εκει κρεμα που μου εδωσε για την δερματιτιδα αλλα δνε το βλεπω να περναει

Μήπως το παιδί έχει νινίδα? ΄΄η αλλιώς λέπια? τότε πάρε βαμβακάκι ή τα ντιμέικαπ βαμβάκια και βούτα τα στο ελαιόλαδο περίμενε μία ώρα λούσε το κεφαλάκι χτενίζεις τα μαλάκια και έφυγαν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κρεμα του βαζεις. παιζει να ειναι εκζεμα ετσι οπως το περιγραφεις. Πες στον παιδιατρο σου να το δει και να σου συστησει ειδικη αγωγη. Αν ειναι οντως εκζεμα πηθανων φαγουριζετε παρα πολυ, και γιάυτο χτυπιεται. Θελει ειδικο σαμπουαν για ατοπικα δερματα και κρεμες μεχρι να υποχορησει και μετα ενυδατικη κρεμα. Μπορει να ειναι ατοπικο η αλλεργικο εκζεμα η εκζεμα εξ επαφης. Ο γιατρος σου θα το κρινει. Στο λεω γιατι ο δικος μου εχει ατοπικο εκζεμα στα μαγουλακαι και στο κεφαλακι. Επικοινωνησε με τον παιδιατρο σου να το δει καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του βαζω μια της avene την cicalfate σιγουρα τον φαγουριζει γιατι προσπαθει να ακουμπαει το μετωπο του στην μπλουζα μου και κουναει το κεφαλακι του αριστερα δεξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε και αφου τον φαγουριζει ειναι μαλλον εκζεμα. Τωρα γιατρος δεν ειμαι αλλα πηγενε στον γιατρο μη χειροτερεψει. Επειδη καποτε αλλεργικο εκζεμα στο τριχωτο της κεφαλης ειχα και εγω πιστεψε με η φαγουρα ειναι απυποφορη. Θα δου δοσει ο γιατρος την καταλληλη θεραπεια. εμεις κανουμε εναν κυκλο Fusidin H (4 ημερες Χ2) και μετα βαζουμε της EXOMEGA της ADERMA. Μπανακι κανουμε με την ATOPEL FREEZEDERM. Αλλα τα προιοντα αυτα ειναι για ατοπικα δερματα. Ας διαγνωστει το προβλημα. Μαλλον το μωρακι σου χτυπιετει γι'αυτον τον λογο.Μην το αφινεις γιατι αμα ειναι αλλεργικο θα εχεια αλλα μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑΞΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΤΡΩΕΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΟΤΑΝΘΕΛΕΙ ΤΡΩΕΙ 20 ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΤΟΥ...ΑΠΛΑ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ ΜΟΥΣΤΑΡΔΙ ΤΩΡΑ ΠΟΤ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΦΙΧΤΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΡΑΣΙΝΟΣΚΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τωρα που το λετε μουσταρδι ειναι τα κακα του με τα χρωματα δεν τα παω και πολυ καλα...

Cecilia σιδηρο δεν του δινω παιρνω ομως εγω δεν ξερω αν αυτο εχει σχεση. Ο καυμενος εχτες τρελαθηκε να φαγουριζεται εξυνε συνεχεια το μετωπο του. Ποσο καιρο του κανεις θεραπεια ? εγω κοντα ενα μηνα μου ειχε πει τοτε η γιατρος οτι δεν ειναι απο κατι που τρωω γιατι αλλιως θα ειχε βγαλει σε ολο το σωμα. Σημερα μου πεταξε και στο σωμα θα τον παω το απογευμα να τον δει σχεδον 12 μερες του βαζω κρεμα στο προσωπο και εχει βεβαια βελτιωση αλλα δεν φευγει η φαγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

Mari@ έγραψε:

LaLA εκρηκτικεες κενωσεις και τα κακα του ειναι πρασινοκαφε. Τα αερια του δεν μυριζουν..

Μαρια, τα παιδακια που θηλαζουν τα κακακια πρεπει να ειναι μουσταρδι!

Τα πρασινοπα κακακια σιγουρα δεν ειναι φυσιολογικα!

Λες οτι εχει καποια δερματητιδα!

Εκτος απο το προσωπακι την εχει καπου αλλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα απαιρνεις εσυ σιδηρο μπορει να πρασινισει ελαφρος τα κακακια. Εμεις κανουμε θεραπεια εδω και 2 μηνες. Και τωρα αρχισε να βελτιωνετε η κατασταση. Πιθανον - αν ειναι εκζεμα- να σου δοσει καμια κρεμα με κορτιζονι για να μειωσει τη φαγουρα. Μετα βαζε ενυδατικη. Ειναι πολυ σημαντικο να ενυδατονετε το ατοπικο δερμα. Αφου δεν ειναι απο κατι που τρως εσυ, μπορει να τον ενοχλουν τα ρουχα. Εμεις "ντισαμε ολα τα γουνακια απο τα φορμακια εξωδου, και βαλαμε την κουβερτουλα μας σε παπλοματοθηκα. Ετσι ωστε τιποτα που να ακουμπαι το μωρο να μην ειναι βαμβακερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...