Μετάβαση σε περιεχόμενο

Norocin και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Εχω 2 μερες που εμαθα οτι ειμαι εγκυος 5 εβδομαδων και ειμαι καινουρια στο club σας και απειρη καθως ειναι το πρωτο μου παιδι.

Θελω ομως να με βοηθησετε σε κατι. 2 εβδομαδες πριν πηρα Νοrocin, ισχυρο αντιβιωτικο λογω ουρολοιμωξης:( . Δεν το ηξερα ακομα οτι ειμαι εγκυος και δεν το ειπα στον παθολογο οτι προσπαθουμε...με αποτελεσμα το εμβρυο να εχει παρει 7 μερες αντιβίωση:( .Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?το εχει περασει καμια απο εσας?Τι σας ειπε ο γυναικολογος?Ποσο σοβαρό μπορεί να είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσύνη σου καταρχην.Πρέπει να μιλήσεις με τον γυναικολογο σου οπωσδήποτε και αυτός θα σου πει τί πρέπει να κάνεις.Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη και καλώς ήρθες στην παρέα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΣΕ ΕΓΚΥΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντησεις..μιλησα με τη γιατρο μου και μου ειπε οτι θα ηταν καλυτερο να το ειχα αποφυγει,δεν το ηξερα ομως οτι εγκυμονουσα δυστυχως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας πρεπει να το πεις στο γυναικολογο σου

αλλα σου λεω με σιγουρια οτι δεν θα υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα.

κι εγω επερνα αντιβιωση τους πρωτους μηνες λογω βαρειας ωτιτιδαας αλλα μου εδωσε απο αυτες που κανουν και στην εγκυμοσυνη γιατι καναμε προσπαθειες εκεινη την περιοδο.

ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι , οποια αντιβιωση και αν ειχα παρει δεν υπηρχε προβλημα κανενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα δεν νομιζω να πειραζει βεβαια ρωτα τον γιατρο σου σου, και εγω επερνα αντιβιωση πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος αλλα επειδη ειχαμε ελευθερες επαθες ειχα παρει μια την οποια μου ειχε συστησει ο γιατρος.Παντως ουρολοιμωξεις παθαινουν πολλες κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης και μπορει πολλοι γιατροι να χορηγουνε αυτο το φαρμακο...Μην ανυσηχεις το ξερω οτι θα το σκεφτεσαι εδω το σκεφτομουνα και εγω που μου την ειχε δωσει ο ιδιος ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 years later...

Κορίτσια, καλησπέρα, υπάρχει κάποια μανούλα που να είχε πάρει το φάρμακο αντιβίωση norocin, κατά την διάρκεια της σύλληψης του μωρού της ή κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης της? Εάν ναι, την παρακαλώ πολύ να μου απαντήσει και να επικοινωνήσει μαζί μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...