Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Τις pregnacare παίρνω!!!ακριβώς μετά από τρεις μήνες είδα την διαφορά!!!τις συνεχίζω ακόμα!!!!μιλάμε ρολόι ο κύκλος!!! Βέβαια έγκυος δεν έμεινα ακόμα!!!αλλά τουλάχιστον έχω σταθερό κύκλο και ξέρω πως να κινηθώ!!!

Ε αν δεν στρώσει ο κύκλος πως θα μείνουμε??? Σε ευχαριστώ πολύ. Πήρα κουράγιο..... Νομίζω δεν το είχες ξανά πει. Κ πάλι ευχαριστώ. Παίρνει κ ο άντρας σου ή παίρνεις αυτά που είναι μόνο για την γυναίκα.?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Γιατί σύμφωνα τον κύκλο μου. Είδα ότι δεν ήταν σωστή η μέρα...... Κ ήταν 3 μέρες μετά. Παρατήρησα κ ότι εμένα κάτι έκανε μετά η ορμόνη. Σαν να κατέβαινε σωστά... Γι αυτό κ εμετα ξεκίνησα ινοφερτ... Για σωστότερο κύκλο. Κ τώρα έχω συνεχίσει με pregnacare... Για να ενισχύσω λίγο το ωάριο μου... Κ πήρα κ την προσφορά με τις βιταμίνες του άντρα κ παίρνει κ ο άντρας μου... Πάντως μπορώ να πω μετά από αυτούς τους 4 κύκλους. Ίσως αυτός ήταν ο πιο σωστός... Οι άλλοι ήταν πολλοί αστατοι. Κ από τεστ κ από θερμοκρασίες χάλια.... Οπότε αισιόδοξη πως οι πολυβιταμινες μου κάνουν καλό. Κ όλο αυτό μπορεί να βγει σ Ε καλό... ?

Ναι αλλά παρόλο που τα παίρνεις δεν έφτιαξε ο κύκλος σου σωστά?? εκτός κ αν είχες μεγαλύτερους κύκλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι αλλά παρόλο που τα παίρνεις δεν έφτιαξε ο κύκλος σου σωστά?? εκτός κ αν είχες μεγαλύτερους κύκλους..

Είμαι στο 2ο κουτί...... Θα περιμένω κ άλλα 2 κουτιά... ? Μπας και. Τον προηγούμενο μήνα 38 ημέρες. Τώρα 36.αν αξιωθεί να ρθει σημερα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ούτε για εμένα ήταν τυχερός ο Νοέμβριος. Μόλις αδιαθετησα. Ομολογώ ότι αδυνατώ να το πιστέψω γιατί είχα αρκετά συμπτώματα κ είχα πετύχει ακριβώς την ωορρηξια. Τελικά μόνο όταν θέλει ο Θεός... Ας ελπίσουμε να έχουμε όλες καλά νέα τον επόμενο μήνα!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope!!! είπε:

Κορίτσια ούτε για εμένα ήταν τυχερός ο Νοέμβριος. Μόλις αδιαθετησα. Ομολογώ ότι αδυνατώ να το πιστέψω γιατί είχα αρκετά συμπτώματα κ είχα πετύχει ακριβώς την ωορρηξια. Τελικά μόνο όταν θέλει ο Θεός... Ας ελπίσουμε να έχουμε όλες καλά νέα τον επόμενο μήνα!!!!!!! 

Ωχχχχ θα με πιάσει πάλι... Αλήθεια?ποτέ περίμενες?? Αυτά τα συμπτώματα θα μας τρελανουνε.. όλα τα έχουμε κ τίποτα δεν είναι στην ουσία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ωχχχχ θα με πιάσει πάλι... Αλήθεια?ποτέ περίμενες?? Αυτά τα συμπτώματα θα μας τρελανουνε.. όλα τα έχουμε κ τίποτα δεν είναι στην ουσία...

Τελευταία περίοδο είχα 18/10 κ με υπέρηχο είχα βρει την ωορρηξια 2 Νοεμβρίου αλλά δεν..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope!!! είπε:

Τελευταία περίοδο είχα 18/10 κ με υπέρηχο είχα βρει την ωορρηξια 2 Νοεμβρίου αλλά δεν..... 

13 μέρες μετά δηλαδή αδιαθέτησες.. είναι σίγουρο το είδατε ότι έκανες τότε ωορηξια.. τι να πω βρε κορίτσια. Μάλλον μόνο τύχη θελει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary1982 είπε:

Κοριτσακι εγω ειμαι!!Το εμαθα πριν μια εβδομαδα! 

Με το καλό σου εύχομαι... Εσύ για πες μας την εμπειρία σου.. τι επαφές έκανες κ τι συμπτώματα είχες??,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό σου εύχομαι... Εσύ για πες μας την εμπειρία σου.. τι επαφές έκανες κ τι συμπτώματα είχες??,

Μη δινετε σημασια σε συμπτωματα! Οσο κι αν το λεμε δε σας πειθουμε. Χαχα! Δεν πειραζει. Θα το καταλαβετε οι ιδιες οταν ερθει η ωρα οτι δεν υπαρχουν περιεργα συμπτωματα τοσο νωρις και μοιαζουν ολα με της περιοδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

Μη δινετε σημασια σε συμπτωματα! Οσο κι αν το λεμε δε σας πειθουμε. Χαχα! Δεν πειραζει. Θα το καταλαβετε οι ιδιες οταν ερθει η ωρα οτι δεν υπαρχουν περιεργα συμπτωματα τοσο νωρις και μοιαζουν ολα με της περιοδου

Εσύ @vayaki από ότι κατάλαβα είσαι έγκυος ε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό σου εύχομαι... Εσύ για πες μας την εμπειρία σου.. τι επαφές έκανες κ τι συμπτώματα είχες??,

Σε ευχαριστω πολυ!Εγω περιμενα να αδιαθετησω 11/11...τελευταια περιοδο ειχα 14/10...Ειχα επαφες 27 28 29 και 31 Οκτωβριου (αυτες ηταν λογω φορτου εργασιας χεχε).Αρχες Νοεμβριου με το που τελειωσε η ωορρηξια πρηστηκε το στηθος μου,αλλα οκ αυτο μου συνεβαινε καποιες φορες οποτε δεν εδωσα βαση.Αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ηταν κανα δυο μερες μετα πρηστηκε το στομαχι μου αποτομα...ενα τρομερο φουσκωμα λες και ειχα σκασει στο φαγητο,χωρις ομως να εχω φαει κατι ιδιαιτερο.Να φανταστεις ηπια σοδα για να μου περασει.Το ιδιο ακριβως εγινε και την επομενη.Μετα τιποτα...Το ιδιο βραδυ ξυπνησε ο γιος.μου (βγαζει δοντακια) και γυρνωντας στο κρεβατι ειχα τρομερη ναυτια κ ταση για εμετο.Επειδη με ετρωγε εκανα στις 6 ενα τεστ...αρνητικο...ηταν βεβαια νωρις.Κανω στις 9 βγηκε αχνη πολυ η γραμμη...αλλα υπηρχε γραμμη...κανω στις 10 πιο εντονη!!Ειχα κανονισει να παω για τσεκ απ το Σαββατο αιμα κλπ κ τους λεω να μου κανουν κ μια χοριακη κ βγηκε 18.7..χαμηλο...Το ειπα στο γιατρο μου κ ειπε  να την επαναλαβω την Τριτη (μηπως ηταν λογω καποιου ορμονικου θεματος αυτη η οριακη τιμη χοριακης)και βγηκε 145.Τωρα θα με δει την Δευτερα...ελπιζω να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό σου εύχομαι... Εσύ για πες μας την εμπειρία σου.. τι επαφές έκανες κ τι συμπτώματα είχες??,

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα κανενα συμπτωμα...περα απο το οτι δεν ηθελα να καπνισω(αλλα ουτως ή αλλως δεν καπνιζα πολυ)..Οποτε δεν ξερω αν αυτα τα συμπτωματα που ειχα ηταν προπομποι εγκυμοσυνης ή τυχαια γεγονοτα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rosemary1982 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!Εγω περιμενα να αδιαθετησω 11/11...τελευταια περιοδο ειχα 14/10...Ειχα επαφες 27 28 29 και 31 Οκτωβριου (αυτες ηταν λογω φορτου εργασιας χεχε).Αρχες Νοεμβριου με το που τελειωσε η ωορρηξια πρηστηκε το στηθος μου,αλλα οκ αυτο μου συνεβαινε καποιες φορες οποτε δεν εδωσα βαση.Αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ηταν κανα δυο μερες μετα πρηστηκε το στομαχι μου αποτομα...ενα τρομερο φουσκωμα λες και ειχα σκασει στο φαγητο,χωρις ομως να εχω φαει κατι ιδιαιτερο.Να φανταστεις ηπια σοδα για να μου περασει.Το ιδιο ακριβως εγινε και την επομενη.Μετα τιποτα...Το ιδιο βραδυ ξυπνησε ο γιος.μου (βγαζει δοντακια) και γυρνωντας στο κρεβατι ειχα τρομερη ναυτια κ ταση για εμετο.Επειδη με ετρωγε εκανα στις 6 ενα τεστ...αρνητικο...ηταν βεβαια νωρις.Κανω στις 9 βγηκε αχνη πολυ η γραμμη...αλλα υπηρχε γραμμη...κανω στις 10 πιο εντονη!!Ειχα κανονισει να παω για τσεκ απ το Σαββατο αιμα κλπ κ τους λεω να μου κανουν κ μια χοριακη κ βγηκε 18.7..χαμηλο...Το ειπα στο γιατρο μου κ ειπε  να την επαναλαβω την Τριτη (μηπως ηταν λογω καποιου ορμονικου θεματος αυτη η οριακη τιμη χοριακης)και βγηκε 145.Τωρα θα με δει την Δευτερα...ελπιζω να πανε ολα καλα!!

Με το καλό κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είμαι στο 2ο κουτί...... Θα περιμένω κ άλλα 2 κουτιά... ? Μπας και. Τον προηγούμενο μήνα 38 ημέρες. Τώρα 36.αν αξιωθεί να ρθει σημερα..... 

Εμένα για ξενοδοχεία ο κύκλος μου οταν τελείωσα και το τρίτο κουτί!!!!μέχρι τότε είχα ανωμαλίες και καθυστέρηση!τώρα βέβαια είναι και κάθε οργανισμος πως αντιδρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εμένα για ξενοδοχεία ο κύκλος μου οταν τελείωσα και το τρίτο κουτί!!!!μέχρι τότε είχα ανωμαλίες και καθυστέρηση!τώρα βέβαια είναι και κάθε οργανισμος πως αντιδρά

Δεν πολυκατάλαβα στη αρχή τι λες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

έχουμε διαβάσει πολλά ακόμα κ με μέρες καθυστέρησης αρνητικο οπότε μην απογοητεύσαι... εγώ είμαι 25η.. περιμένω... 

Την καταλαβαίνω κατεβαίνει δυστηχως. Τα έντερα μου κάνουν γρου  γρου σημάδι περίοδο για μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope!!! είπε:

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Προσπάθησες καιρό;; 

Να σαι καλα! ? ειχαμε ξεκινησει τον Ιουλιο και η συλληψη εγινε τον Σεπτεμβριο που χρησιμοποιησα για πρωτη φορα τεστακια ωορρηξιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Δεν πολυκατάλαβα στη αρχή τι λες. 

Που να καταλάβεις ότι να ναι έγραψα!!?? Εμένα έφτιαξε ο κύκλος μου όταν τελειώσα και το τρίτο κουτί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Που να καταλάβεις ότι να ναι έγραψα!!?? Εμένα έφτιαξε ο κύκλος μου όταν τελειώσα και το τρίτο κουτί!!!

????Ευχαριστώ πολύ μου δίνεις κουράγιο..... Κ συνεχίζεις κ παίρνεις.???? Στους ποσού μήνες είσαι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια έκανα ένα τεστ αλλά βγήκε αρνητικό. Να δω τώρα πότε θα ρθει η περίοδος να τελειώνουμε κ με αυτή.... 36η ημέρα σήμερα..... Αν το πηγαίνω έτσι... Με τέτοιο κύκλο τα επόμενα νέα τα βλέπω να σας τα λέω χριστουγεννιατικα!!!!! 

Μακάρι, τα Χριστούγεννα δεν είναι μακριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Να σαι καλα! ? ειχαμε ξεκινησει τον Ιουλιο και η συλληψη εγινε τον Σεπτεμβριο που χρησιμοποιησα για πρωτη φορα τεστακια ωορρηξιας. 

Γρήγορα γρήγορα! Μπράβο! Με το καλό εύχομαι να έρθει το κοριτσάκι σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Γρήγορα γρήγορα! Μπράβο! Με το καλό εύχομαι να έρθει το κοριτσάκι σου......

Ευχαριστω πολυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...