Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Καλησπέρα κοριτσι τι ευχαριστα νεα!! Εγω προσπαθω 8 χρονια κ μου δινεις μεγαλυτερη ελπιδα μπραβο σου εύχομαι ολα να πανε τελεια με το καλο ?

Σου εύχομαι με το καλο και σε σενα... μη χάνεις τις ελπίδες σου.... για μενα το θεμα παιδι ειχε τελειώσει.. και πμως ο Θεος ειχε αλλα σχεδια στα 43 μου και με.εξετασεις χαμηλης γονιμότητας...πηρα τη χοριακη μπυ σήμερα.... 35 μέρες  απο τη ΤΕΡ και βγηκε 961... ειναι καλη μου ειπε η γιατρός μου. Της εστειλα μηνυμα δεν αντεξα μεχρι τη Δευτερα που εχω ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η egw είπε:

 

Πόσο σε καταλαβαίνω

Καλύτερα κάντε και σήμερα αν γίνεται και αύριο τώρα πόσο κρατάει δεν ξέρω 

Ελπίζω.... Να τα καταφέρουμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Τώρα το έκανα άρα δείχνει ότι έγινε ή θα γίνει.... Προλαβαίνω ε;; γιατί απόψε δεν μας βλέπω 

Εγώ διάβασα ξανά τις οδηγίες σωστά, μετά από 24-36 ώρες λέει γίνεται η ωορηξια κ σε μένα τουλάχιστον έτσι συμβαίνει... γιατί έχω συμπτώματα. οπότε θα έλεγα την επόμενη του θετικου να είναι κ ο άντρας σου ξεκούραστος κ το σπέρμα δυνατό! προσωπική μου γνώμη φυσικά. κανείς όπως νιώθεις. εύχομαι ολόψυχα να είναι ο μήνας σου κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Εγώ διάβασα ξανά τις οδηγίες σωστά, μετά από 24-36 ώρες λέει γίνεται η ωορηξια κ σε μένα τουλάχιστον έτσι συμβαίνει... γιατί έχω συμπτώματα. οπότε θα έλεγα την επόμενη του θετικου να είναι κ ο άντρας σου ξεκούραστος κ το σπέρμα δυνατό! προσωπική μου γνώμη φυσικά. κανείς όπως νιώθεις. εύχομαι ολόψυχα να είναι ο μήνας σου κορίτσι μου! 

Το είχα κάνει κ χτες το απόγευμα κ ήταν σχεδον κόκκινο άρα λέω μήπως έγινε το μεσημέρι... Γιατί εγώ τώρα το έκανα... Δεν θα τον πιέσω... Ότι γίνει.... Αν είναι θελημα Θεού.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Πότε ήταν η πρώτη σου χοριακη.? Ανέβηκε πολύ μπράβο σου.... Αντε να δεις κ τον υπέρηχο.... Και στις υπόλοιπες με το καλό.. ?❤️?

Τη Δευτέρα η πρώτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριούλα είπε:

Σου εύχομαι με το καλο και σε σενα... μη χάνεις τις ελπίδες σου.... για μενα το θεμα παιδι ειχε τελειώσει.. και πμως ο Θεος ειχε αλλα σχεδια στα 43 μου και με.εξετασεις χαμηλης γονιμότητας...πηρα τη χοριακη μπυ σήμερα.... 35 μέρες  απο τη ΤΕΡ και βγηκε 961... ειναι καλη μου ειπε η γιατρός μου. Της εστειλα μηνυμα δεν αντεξα μεχρι τη Δευτερα που εχω ραντεβού 

Ευχαριστω προσπαθω να σκέφτομαι θετικα χαρηκα πολυ για σενα γιατι νιωθω οτι σε καταλαβαινω απολυτα με επηρεασες πολυ θετικα μου έδωσες κ αλλη δυναμη. Μπράβο σου εύχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη κ ενα υγειες κ ευτυχισμενω μωρακι. Νομιζω οτι κ εγω δεν θα αντεχα μη σου πω καθε μερα θα μιλαω με το γιατρο?. Να μας λες τα νεα σου κ πως περνας καληνυχτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ριούλα είπε:

Σου εύχομαι με το καλο και σε σενα... μη χάνεις τις ελπίδες σου.... για μενα το θεμα παιδι ειχε τελειώσει.. και πμως ο Θεος ειχε αλλα σχεδια στα 43 μου και με.εξετασεις χαμηλης γονιμότητας...πηρα τη χοριακη μπυ σήμερα.... 35 μέρες  απο τη ΤΕΡ και βγηκε 961... ειναι καλη μου ειπε η γιατρός μου. Της εστειλα μηνυμα δεν αντεξα μεχρι τη Δευτερα που εχω ραντεβού 

Μπραβο!!!!!Συγχαρητηρια!Μας δινεις πολυ κουραγιο!Να εχεις μια τελειομηνη και υπεροχη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!! Η τελευταία μέρα του μήνα!!!! Σήμερα είναι κ η τελευταία μερα της αναμενόμενης περιόδου !!! Η θερμοκρασία μου 36.7 !! Φοβάμαι πολύ να κάνω τεστ! Δεν Νοιώθω τίποτα ούτε τους πόνους περιόδου που νιώθουν όσες είναι έγκυες γιαυτο δεν τολμάω να κάνω τεστ!!! Τι να κάνω κορίτσια ;;;;;help ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Καλημεραααααα!!!! Η τελευταία μέρα του μήνα!!!! Σήμερα είναι κ η τελευταία μερα της αναμενόμενης περιόδου !!! Η θερμοκρασία μου 36.7 !! Φοβάμαι πολύ να κάνω τεστ! Δεν Νοιώθω τίποτα ούτε τους πόνους περιόδου που νιώθουν όσες είναι έγκυες γιαυτο δεν τολμάω να κάνω τεστ!!! Τι να κάνω κορίτσια ;;;;;help ?

Μπορεις να περιμενεις 1-2 μερούλες ακομα!Μην αγχώνεσαι!Οτι εγινε ,εχει γινει !!!!Δεν θα αλλαξει τωρα με το να στενοχωριεσαι!Αν παλι δεν κρατιεσαι ,κανε ενα τεστ.Εγω θα ειχα κανει ηδη...αλλα ειμαι αλλη κατηγορία!Αυτη των τεστ χαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μπορεις να περιμενεις 1-2 μερούλες ακομα!Μην αγχώνεσαι!Οτι εγινε ,εχει γινει !!!!Δεν θα αλλαξει τωρα με το να στενοχωριεσαι!Αν παλι δεν κρατιεσαι ,κανε ενα τεστ.Εγω θα ειχα κανει ηδη...αλλα ειμαι αλλη κατηγορία!Αυτη των τεστ χαχαχχαχα

Ο λόγος που κρατιέμαι είναι γιατί δεν θέλω νς δω αρνητικό τεστ!! Προτιμώ να βλέπω περίοδο παρά αρνητικό τεστ! Το θεωρώ πολύ ψυχοφθόρο !! Πωπω τι παθαίνουμε όταν πλησιάζουν οι μέρες μιλάμε υπομονή 0 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μπορεις να περιμενεις 1-2 μερούλες ακομα!Μην αγχώνεσαι!Οτι εγινε ,εχει γινει !!!!Δεν θα αλλαξει τωρα με το να στενοχωριεσαι!Αν παλι δεν κρατιεσαι ,κανε ενα τεστ.Εγω θα ειχα κανει ηδη...αλλα ειμαι αλλη κατηγορία!Αυτη των τεστ χαχαχχαχα

Κάνε τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κάνε τεστ...

Αν δεν μου έχει έρθει μέχρι το βράδυ θα κάνω !!! Του προηγούμενο μήνα μου ήρθε στις 12 ώρα κ χωρίς κανένα σημάδι γιαυτο είμαι επιφυλακτική !!! Δεν έχω κανένα σύμπτωμα που νς με κάνει να έχω ελπίδες προς το παρών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Αν δεν μου έχει έρθει μέχρι το βράδυ θα κάνω !!! Του προηγούμενο μήνα μου ήρθε στις 12 ώρα κ χωρίς κανένα σημάδι γιαυτο είμαι επιφυλακτική !!! Δεν έχω κανένα σύμπτωμα που νς με κάνει να έχω ελπίδες προς το παρών 

Κανε πραγματα να ξεχαστεις!Σε λιγο θα ξερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Αν δεν μου έχει έρθει μέχρι το βράδυ θα κάνω !!! Του προηγούμενο μήνα μου ήρθε στις 12 ώρα κ χωρίς κανένα σημάδι γιαυτο είμαι επιφυλακτική !!! Δεν έχω κανένα σύμπτωμα που νς με κάνει να έχω ελπίδες προς το παρών 

Εύχομαι να είσαι εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μπορεις να περιμενεις 1-2 μερούλες ακομα!Μην αγχώνεσαι!Οτι εγινε ,εχει γινει !!!!Δεν θα αλλαξει τωρα με το να στενοχωριεσαι!Αν παλι δεν κρατιεσαι ,κανε ενα τεστ.Εγω θα ειχα κανει ηδη...αλλα ειμαι αλλη κατηγορία!Αυτη των τεστ χαχαχχαχα

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

ΣΕ ευχαριστώ κορίτσι μου!!! 

Προσωπικά για μένα το να περιμένεις περίοδο είναι και να είσαι μέσα στην αγωνία είναι περισσότερο ψυχοφθορο θα έκανα τεστ τουλάχιστον να ξέρω μαι όσο για το αν θα βγει αρνητικό συνηθισμένα τα βουνά απ τα χιονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Εύχομαι να είσαι εγκυος

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την ευχή σου!!! Θα σας ενημερώσω μέσα στην ημέρα!!! Ευτυχώς δουλεύω σε λίγο κ θα ξεχάστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την ευχή σου!!! Θα σας ενημερώσω μέσα στην ημέρα!!! Ευτυχώς δουλεύω σε λίγο κ θα ξεχάστω!!

Καλημέρα ευχομαι να εισαι εγκυουλα κ να κλεισει ο Νοεμβρης με εγκυμοσυνη!!! Θα ειχα κανει τεστ δεν θα αντεχα χιχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Καλημέρα ευχομαι να εισαι εγκυουλα κ να κλεισει ο Νοεμβρης με εγκυμοσυνη!!! Θα ειχα κανει τεστ δεν θα αντεχα χιχι?

Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Ένας επιπλέον λόγος που δεν κάνω τεστ είναι γιατί ο γυναικολόγος μου μου είχε πει πως δεν είναι αξιόπιστα 100% κ λέω μέσα μου γιατί νς μπω σε αυτή τη διαδικασία τότε!!!κ επίσης μου είναι πιο πολύ ψυχοφθόρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Ένας επιπλέον λόγος που δεν κάνω τεστ είναι γιατί ο γυναικολόγος μου μου είχε πει πως δεν είναι αξιόπιστα 100% κ λέω μέσα μου γιατί νς μπω σε αυτή τη διαδικασία τότε!!!κ επίσης μου είναι πιο πολύ ψυχοφθόρο 

Καταλαβαινω δεν ειμαστε ολες ιδιες? εγω εχω τρελα με τα τεστ? Αφου μπορεις καλο ειναι που εισαι πιο ηρεμη με λιγες μερες καθυστέρηση σιγουρα ειναι πιο αξιόπιστο το αποτέλεσμα. Υπομονη κ θετικο τεστακι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Καταλαβαινω δεν ειμαστε ολες ιδιες? εγω εχω τρελα με τα τεστ? Αφου μπορεις καλο ειναι που εισαι πιο ηρεμη με λιγες μερες καθυστέρηση σιγουρα ειναι πιο αξιόπιστο το αποτέλεσμα. Υπομονη κ θετικο τεστακι!?

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, είσαι πολύ γλυκιά !!! Εύχομαι κ σε σένα σύντομα το πολυπόθητο θετικό τεστακι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ριούλα είπε:

Σου εύχομαι με το καλο και σε σενα... μη χάνεις τις ελπίδες σου.... για μενα το θεμα παιδι ειχε τελειώσει.. και πμως ο Θεος ειχε αλλα σχεδια στα 43 μου και με.εξετασεις χαμηλης γονιμότητας...πηρα τη χοριακη μπυ σήμερα.... 35 μέρες  απο τη ΤΕΡ και βγηκε 961... ειναι καλη μου ειπε η γιατρός μου. Της εστειλα μηνυμα δεν αντεξα μεχρι τη Δευτερα που εχω ραντεβού 

Συγχαρητήρια και με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Brisa είπε:

Καλημεραααααα!!!! Η τελευταία μέρα του μήνα!!!! Σήμερα είναι κ η τελευταία μερα της αναμενόμενης περιόδου !!! Η θερμοκρασία μου 36.7 !! Φοβάμαι πολύ να κάνω τεστ! Δεν Νοιώθω τίποτα ούτε τους πόνους περιόδου που νιώθουν όσες είναι έγκυες γιαυτο δεν τολμάω να κάνω τεστ!!! Τι να κάνω κορίτσια ;;;;;help ?

Σου εύχομαι ένα θετικό τεστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημέρα...σας ευχαριστω πολύ για τις ευχές σας... απο τοτε που μου ετυχε η παλινδρομη, εδω και 7 χρονια , αποφασισα να μην ασχοληθω με μετρησεις , τεστ ωορρηξιας  και τα συναφη... ειπα μα θελει να ερθει ας ερθει... αυτο που με ένοιζε κυριως ειναι να μη χασω την σχέση με τον άντρα μου αλλα κυριως να μη τρελλαθω... και να χωρις να εχω καμια επιμονη ηρθε... καμια  φορα οτι πας γυρευοντας ειναι χειροτερο... ευχομαι σε ολες ενα μπεμπε στις κοιλιτσες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...