Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φυσικός κύκλος-ποιότητα εμβρύου


Luckytwins

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Ήθελα να ρωτήσω από την εμπειρία όσα κορίτσια είναι  άνω των 35 ετών και έχουν ακολουθήσει το πρωτόκολλο φυσικών κύκλων.Υπάρχει περίπτωση με αυτό το πρωτόκολλο να μπορεί να γονιμοποιηθεί το ωάριο αλλά να μην προχωρήσει σε διαιρέσεις ή ότι μπορεί να επιτευχθεί εγκυμοσύνη αλλά να μην προχωρήσει λόγω χρωμοσ.θεμάτων το έμβρυο;

Ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Αυτα που γραφεις υπαρχει περιπτωση να συμβουν ειτε σε φυσικο κυκλο ειτε σε κυκλο με διεγερση. Δεν υπαρχει διαφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς η ποιότητα εμβρύου είναι μεγάλο θέμα... υποτίθεται πως στον φυσικό κύκλο πας για καλύτερη ποιότητα χωρίς όμως να αποκλείσεις τα ενδεχόμενα που αναφέρεις.

Εγώ σήμερα έμαθα για παράδειγμα πως δεν προχώρησε το εμβρυάκι μου ... την ωοληψία την έκανα την Παρασκευή. Μπορεί να συμβεί δλδ είναι μέσα στις πιθανότητες  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Luckytwins είπε:

Καλησπέρα σας.

Ήθελα να ρωτήσω από την εμπειρία όσα κορίτσια είναι  άνω των 35 ετών και έχουν ακολουθήσει το πρωτόκολλο φυσικών κύκλων.Υπάρχει περίπτωση με αυτό το πρωτόκολλο να μπορεί να γονιμοποιηθεί το ωάριο αλλά να μην προχωρήσει σε διαιρέσεις ή ότι μπορεί να επιτευχθεί εγκυμοσύνη αλλά να μην προχωρήσει λόγω χρωμοσ.θεμάτων το έμβρυο;

Ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα, εχω ακολουθήσει και εγω στο παρελθον πρωτόκολλο φυσικών κύκλων. Παντα ειχα γονιμοποιήσει εμβρύου και μερικές φορες με ανωμαλία στις διαιρέσεις και λογος ο οποιος δεν προχωραγαμε σε έμβρυομεταφορα δεν έχει να κανει ειτε φυσικός ειτε διέγερση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...