Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεννησε καποια κοπελα φυσιολογικα ενω ειχε ινομυωματα? Εγω ειχα 3 πριν την εγκυμοσυνη τωρα ειμαι εγκυος στον ογδοο μηνα και ειναι γυρω στα 10 απο 2-8 εκατοστα κ ολα στα τοιχωματα της μητρας. Ο γιατρος μου λεει να κανουμε καισαρικη αλλα φοβαμαι ....

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου με φυσιολογικο δεν ειναι επικινδυνο να γεννησεις αν εχεις ινομυωματα;

νομιζω γενικα δεν πανε αμεσως καισαρικη;

τι φοβασαι;

Κοριτσι μου η θεία μου πέρυσι γέννησε με καισαρική λόγω ινομυοματων... μην φοβάσαι, αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου 😉😉

Εάν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου να γεννήσεις όπως σου λέει...εγώ έχω γεννήσει κ με τους δύο τρόπους τα παιδιά μου..το αν γέννησε η ξαδέρφη του μπατζακια του κουμπάρου ή όχι κορίτσι μου δεν έχει σημασία αφενως γιατί μιλάμε για παιδί κ αφετέρου διότι δεν ξέρουμε λεπτομέρειες που ξέρει μόνο ένας γιατρός εάν όντως έχεις αμφιβολία πάρε μια δεύτερη γνώμη από γιατρό...εγώ με τον ίδιο γιατρό έκανα κ τις δύο γέννες..τον εμπιστεύομαι..όταν πήγα καισαρική ήξερα ότι αυτό έπρεπε να γινει

• Like 2

στις On 8/8/2018 at 2:19 ΜΜ, ο/η Nikh85 είπε:

Γεννησε καποια κοπελα φυσιολογικα ενω ειχε ινομυωματα? Εγω ειχα 3 πριν την εγκυμοσυνη τωρα ειμαι εγκυος στον ογδοο μηνα και ειναι γυρω στα 10 απο 2-8 εκατοστα κ ολα στα τοιχωματα της μητρας. Ο γιατρος μου λεει να κανουμε καισαρικη αλλα φοβαμαι ....

Αν ειχες 1-2μικρα ινομυωματα δε θα υπηρχε θεμα για φυσιολ τοκετο αλλα απο τη στιγμη που ειναι αρκετα και μεγαλα ειναι πιο ασφαλης η καισαρικη γιατι μπορει τα ινομυωματα να «φραξουν» τη πορεια του μωρου κατα τη γεννα .Οπως επισης σε περιπτωση που εχεις αφαιρεσει ινομυωμα προτεινοθν καισαρικη.Εγω ανηκω στη δευτερη κατηγορια.Αφαιρεσα ενα ινομυωμα και ο γιατρος μου πε οτι οταν με το καλο μεινω εγκυος θα κανουμε καισαρικη γιατι στο φυσιολ τοκετο απο την πιεση μπορει να παθεις ριξη μητρας κτλ οποτε ακου το γιατρο σου.Και γω επαθα ενα σοκ γιατι η αληθεια ειναι οτι η καισαρικη ειναι εγχειριση αλλα σ αυτη τη φαση προτεραιοτητα εχει η ασφαλεια η δικια σου και του μωρου.Η ξαδερφη μου που ειχε ενα μικρο ινομυωμα γεννησε πριν 1μηνα φυσιολογικα αλλα φιλη μου με αρκετα και μεγαλα ινομυωμ οπως εσυ με καισαρικη

Κοριτσια μου αν εμπιστεύεστε το γιατρό σου εντάξει η καισαρική είναι εγχείρηση αλλά δεν χρειάζεται να αγχώνεστε εγώ μόνο τις δύο πρώτες μέρες ζοριστηκα τις υπόλοιπες μέρες ούτε παυσίπονο εκτός όταν ήταν ζορικος ο μικρός τα βράδια και έπρεπε να το κρατάω αγκαλιά εκεί έπαιρνα κανένα ντεπονακι

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Έχω οωθηλακια το μεγαλύτερο είναι 16mm το μικρότερο 9,9.. δλδ μπορεί να αυξηθεί μέχρι την ωοληψια; Αχ δν θέλω να παω κ να μου πουν δν πήραμε τπτ.. εντωμεταξύ καταλαβαίνω τις οωθηκες μ οτι είναι γεμάτες όλα φαίνονται νορμαλ αλλά δν ανεβαίνει η ρημάδα !! Θα σας πω αύριο έχω πάλι αίματα και υπέρηχο! Ελπίζω να έχει ανεβεί κ αλλο!! 
    • Χοριακη μπορείς να κάνεις κ μεσημέρι? Η οποιαδήποτε ώρα της ημέρας?
    • Καλησπερα και καλη επιτυχια! Μηπως ειναι πολυ μικρα ακομη τα ωοθηλακια? Βεβαια το ενδομητριο σου ειναι καλο σε παχος.  Δεν ξερω δυστυχως να σε βοηθησω.  Ευχομαι ολα να πανε καλα στο τελος.  Πες μας τα νεα σου. 
    • Κοριτσι μου καλός ήρθες και σου εύχομαι να μην ξανά δεις τη συχαμενη για τους επόμενους 9 μήνες τουλάχιστον!! Είναι πολύ πιθανό και εγώ είχα τσιμοιματακια αλλά δεν είναι λίγο Νόρις σε πόσες μέρες περιμένεις!?  Εχεις σταθερό κύκλο!?  Η ενδομητριωση που κολλάει!????? 
    • Κορίτσι μου να πάρεις αναρρωτική θα έλεγα Γιατί ή δουλειά σου είναι πολύ κουραστική..  Κ εγώ φτιάχνω νύχια σε σπίτια κ έχω πολύ απόσταση 40 λεπτά με το αμάξι για να πάω κ τα έχω σταματήσει δεν μπορώ με τόση ζέστη.. Γιατί λέω αν πάω κάτι.. Δεν γυρνάει πίσω..Μου λείπουν τα λεφτά.. Κ βαριέμαι στο σπίτι αλλά την κάνω τη θυσία αξίζει πραγματικά.. Μόλις περάσει κ το πρώτο τρίμηνο θα έχω περισσότερη όρεξη για μια βόλτα ένα καφέ θα είναι όλα καλύτερα.. έχεις φουσκώσει @Viktwria? Εχωωεγω πρηστεί Αλλά Στα κιλά μου είμαι ακόμα.. Αλλά κάτω από την κοιλιά εκεί που είναι το μπεμπέ είμαι πρησμένη 😊😊😊😊❤❤🤣
  • Νέες συζητήσεις