Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας γνωριστούμε..!!


kaposetsi

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια του φόρουμ είπα να ανοίξω αυτό το θέμα για να δω πόσες έχουμε μείνει στης προσπαθείς Και να γνωρίσουμε τα καινούρια κορίτσια. και σε τι φασει είμαστε (όποια θέλει λέει φυσικά).

έχω χάσει λίγο την μπάλα στο φόρουμ με πόσες τα έχετε καταφέρει στης εγκυουλες να ευχηθώ με το καλό να έρθει στην αγκαλίτσα σας τα μωράκια σας.. .

Θα ξεκινήσω εγώ. 

Εμείς προσπαθούμε από 17/10/2014 Για παιδάκι με πολλά και διάφορα εμπόδια (όλα για κάποιο λόγο γίνονται).

Δεν έχω μείνει ούτε 1 φορά έγκυος έχω στο ιστορικό μου 1 επεμβατική υστεροσκοπηση και και προσπάθεια για σπερματεγχυση αλλά δεν έγινε ποτέ μόνο το φάρμακο για διέγερση αλλά δεν έγινε ποτέ. 

Το ψάχνουμε από το Μαρτίου του 2015 και εμένα μου έχουν βρει ότι έχω σπω (συνδρομος πολυκυστικων ωοθηκων) και ένα θέμα στο θυροιδη το οποίο έχει πλέων ρυθμιστεί από περίοδο άστα να πάνε μετά από την υστεροσκοπιση έχασα για 1 χρόνο την περίοδο μου τέλειος με φάρμακο ερχόταν  τώρα εινα8 στην τύχη της οπότε θυμηθεί θα έρθει (Δεν μπορώ να πάρω φάρμακο γιατί μου προκάλεσε διαφορά μαζί με κρίσεις πανικού). Ο άντρας μου δεν έχει κανένα θέμα.

Από εξετάσεις..: 

Από εξετάσεις ου πάρα πολλές. Έχω κάνει πάρα πολλές ορμονολογικες έχω κάνει και προγεννητικο ελεγχο Ά! Μου βρήκαν ότι έχω στίγμα οπότε εξετάσεις και άλλες και εμένα και στον άντρα μου στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας ο άντρας μου δεν έχει ευτυχώς μου είπαν να ξανά κάνω εξετάσεις όταν θα μείνω έγκυος έχουμε κάνει και για Κυστική ινωση ούτε από αυτό έχουμε. Δεν θυμάμαι και τι άλλες έχω κάνει παντός έχω έναν φάκελο γεμάτο εξετάσεις και συνεχίζει να γεμίζει.. (για καλό είναι) 

Σας εύχομαι σε όλες που προσπαθούν μα μην τους πάρει πολύ καιρό και να έρθει πολύ πολύ σύντομα..❤ Και στα κορίτσια που είναι σε διαδικασία εξωσωματικής να τους πετύχει και να μείνει το σποτάκι τους και να έρθει στην αγκαλίτσα σας..❤ στο κορίτσια που ξεκινάνε τώρα ή προσπαθούν πολύ λίγο καιρό να σας έρθει πολύ γρήγορα.. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσακι θυμασαι ακριβως και την ημερομηνια που ξεκινησατε??? Ευχομαι να μεινεις πολυ πολυ γρηγορα. Εχεις ψαχτει οσο παει, αν εμπιστευεσαι και το γιατρο σου θα πανε ολα καλα αν ακολουθησεις τις οδηγιες του. Τι φαρμακα σου εδινε για να σου ερθει η περιοδος και σε επιαναν τετοιες κρισεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat το duphaston δεν είχα ποτέ θέματα γιατί το έπαιρνα με διάφορα κοντά στης 60 με 100 μέρες και είπαμε να δοκιμάσουμε 3 μήνες να το περνώ 15η ήμερα με 25η μέρα του κιλού μπας και με βοηθούσε να στρώσει η περίοδος άλλα από την 1 φορά που το πήρα έτσι την 17 ήμερα είχαν αρχίσει ζαλάδες και η κρίσεις οπότε μου είπε να το σταματήσω επιτόπου οπότε πήγε αστράφτει και αυτός ο τρόπος τώρα δεν με αφήνει να πάρω ξανά για να αδιαθετήσω μου είπε να περιμένω από μονή μου για λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

@Kat-Cat το duphaston δεν είχα ποτέ θέματα γιατί το έπαιρνα με διάφορα κοντά στης 60 με 100 μέρες και είπαμε να δοκιμάσουμε 3 μήνες να το περνώ 15η ήμερα με 25η μέρα του κιλού μπας και με βοηθούσε να στρώσει η περίοδος άλλα από την 1 φορά που το πήρα έτσι την 17 ήμερα είχαν αρχίσει ζαλάδες και η κρίσεις οπότε μου είπε να το σταματήσω επιτόπου οπότε πήγε αστράφτει και αυτός ο τρόπος τώρα δεν με αφήνει να πάρω ξανά για να αδιαθετήσω μου είπε να περιμένω από μονή μου για λίγο

σε πειραξε το duphaston ε? Θα πω λιγο την μακρινη μου εμπειρια (βεβαια δεν ειχα ΣΠΩ). Στα 19 μου μου κοπηκε η περιοδος επειδη εχασα πολλα κιλα και αποτομα (ξεκινησα για να χασω λιγα που ειχα παρει σε πανελληνιες και εφτασα κατω απο φυσιολογικα ορια). Πηγαινα σε γυναικολογους οπου μου δωσανε αντισυλληπτικα (ολοι) ή duphaston. Δυστυχως δε με βοηθησαν καθολου. Αφενος χωρις αντισυλληπτικα ΔΕΝ ερχοταν η περιοδος και αφετερου το ντουφαστον δε μου εκανε τιποτα. Τελικα αφου αλλαξα 3 γιατρους κατεληξα σε αυτον που ειμαι τωρα και μου τα εκοψε ολα. Μου εδωσε τοτε λοιπον ενα χαπι (Δεν το θυμαμαι καθολου, αν και εχω την εντυπωση οτι ηταν για προκληση ωορρηξιας). Το πηρα για 5 μερες νομιζω μου ηρθε η περιοδος και εκτοτε (11 χρονια), εχω περιοδο ελβετικου ρολογιου. Βεβαια, πηρα και τα κιλα που χρειαζονταν ενδιαμεσα γιατι ξαναλεω εγω δεν ειχα ΣΠΩ αλλα αδυναμια. Απλα μου εκανε ιδιατερη εντυπωση που λυθηκε το προβλημα μου σε ενα μηνα ενω ετρεχα 4 χρονια.......Τελοσπαντων. Αν δεις οτι δεν αδιαθετεις για παρα πολυ καιρο μηπως λιγο να το ξανακοιταξεις (αν μπορεις να ανεχτεις το οποιο φαρμακο βεβαια). ειναι η ατιμη η ψυχολογια καταστροφικη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κι έμενα η περίοδος μου ήταν μια χαρά μετά που ρέχα προσπάθειες τρελάθηκε τέλειος και μετά αποτρελάθηκε πιο πολύ αυτή την στιγμή μου είπαν ενδοκρινολόγος γυναικολόγος να μην πάρω κάτι ακόμη να ξεκούραστη λίγο ο οργανισμός μου και μετά με είχε ρωτήσει αν είχα πάρει ποτέ αντισυλληπτικά άλλα δεν έχω παρει οπότε είπε να μην μου δώσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Kat-Cat κι έμενα η περίοδος μου ήταν μια χαρά μετά που ρέχα προσπάθειες τρελάθηκε τέλειος και μετά αποτρελάθηκε πιο πολύ αυτή την στιγμή μου είπαν ενδοκρινολόγος γυναικολόγος να μην πάρω κάτι ακόμη να ξεκούραστη λίγο ο οργανισμός μου και μετά με είχε ρωτήσει αν είχα πάρει ποτέ αντισυλληπτικά άλλα δεν έχω παρει οπότε είπε να μην μου δώσει

μπα, καλυτερα που δε στα δωσανε αληθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο θα σχολιαζα κ εγω.. οτι θυμασαι ακριβως την ημερομηνια..!! 

Κ εμεις το 14 καπου χωρις ομως να παρακολουθουμε ωορρηξιες κλπ... χωρις αποτελεσμα. Σε «προγραμμα» μπηκαμε τον οκτ του 16 και μεχρι σημερα εχουμε 2 σπερματ και 2 εξωσωμ χωρις επιτυχια..  

ενδιαμεσα και λαπαροσκ για ενδομητριωση με υστεροσκοπηση μαζι.

κατα τ αλλα με τις εξετασεις οπως σας ειπα το πρωι, εχουμε κατι μικρα θεματακια σε βιταμινες, φυλλικο και αρχη χασιμοτο που θα τα ρυθμισουμε.. 

και συνεχιζουμε! 

Καλη επιτυχια και καλο κουραγιο σε ολες μας ?❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Τι να κάνω κορίτσια όλα τα θυμάμαι τι να κάνω.. 

νικη μου εγω για καποιο λογο ειμαι σιγουρη θα κανεις παιδακι.

υποθετω εχεις παρει κ 2η κ 3η γνωμη απο γυναικολογο.ολοι τα ιδια λενε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

νικη μου εγω για καποιο λογο ειμαι σιγουρη θα κανεις παιδακι.

υποθετω εχεις παρει κ 2η κ 3η γνωμη απο γυναικολογο.ολοι τα ιδια λενε?

Όχι δεν έχω πάρει πριν βρω τον γιατρό μου είχα πέσει μην πω σε τι γιατρούς τώρα θέλω να πάω σε έναν άλλο να δω τι θα μου πει και αυτός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Όχι δεν έχω πάρει πριν βρω τον γιατρό μου είχα πέσει μην πω σε τι γιατρούς τώρα θέλω να πάω σε έναν άλλο να δω τι θα μου πει και αυτός.

η δικη μου γνωμη ειναι να παρεις.

οι γιατροι οσο καλοι κ αν ειναι,ειναι κ αυτοι ανθρωποι.

προσωπικα πηρα γνωμη κ απο 2ο κ 3ο γυναικολογο και απο μια σειρα αλλων ειδικοτητων.

πιστευω οταν μας συμβαινει κατι που ξεφευγει απο την απλη ατυχια (βλ. ειχα μια βιοχημικη ή εμεινα εγκυος μετα απο 8 μηνες και οχι 4) πρεπει να ψαχνομαστε.θα θεωρουσα υπερβολικο να μου ελεγες οτι ψαχνεσαι αν προσπαθουσες 6 μηνες αλλα προσπαθεις 4 χρονια και προφανως κατι δεν γινεται καλα.

να ψαχτεις λιγο νικη μου κ εδω θα ειμαστε να μας πεις τα ευχαριστα σου.να το θυμασαι αυτο.

οσο για τη δικη μου ιστορια....δεν την ξαναγραφω.θα με βαρεθειτε στο τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

η δικη μου γνωμη ειναι να παρεις.

οι γιατροι οσο καλοι κ αν ειναι,ειναι κ αυτοι ανθρωποι.

προσωπικα πηρα γνωμη κ απο 2ο κ 3ο γυναικολογο και απο μια σειρα αλλων ειδικοτητων.

πιστευω οταν μας συμβαινει κατι που ξεφευγει απο την απλη ατυχια (βλ. ειχα μια βιοχημικη ή εμεινα εγκυος μετα απο 8 μηνες και οχι 4) πρεπει να ψαχνομαστε.θα θεωρουσα υπερβολικο να μου ελεγες οτι ψαχνεσαι αν προσπαθουσες 6 μηνες αλλα προσπαθεις 4 χρονια και προφανως κατι δεν γινεται καλα.

να ψαχτεις λιγο νικη μου κ εδω θα ειμαστε να μας πεις τα ευχαριστα σου.να το θυμασαι αυτο.

οσο για τη δικη μου ιστορια....δεν την ξαναγραφω.θα με βαρεθειτε στο τελος!

Δεν πήγαμε τόσο καιρό σε άλλον για το λόγο ότι τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια και πάντα ειμαι δίπλα μου σαν γιατρός δλδ ήταν ο μόνος γιατρός που μου είπε καπια πράγματα η άλλη που πήγα κοιτούσαν την τσέπη προτα και μας ξεπετουσαμ έτσι τους επερνα για να κλείσω ραντεβού και δεν το σεικοναν κανένας δεν μου είχε πει για το σπω ότι έχω πάντα μου έλεγαν μια χαρά είσαι. Σε αυτόν που πήγα τον εμπιστευτικά με κλειστά μάτια γιατί σε μια δύσκολη φάση που είχα αιμορραγία ήταν τέρας ηρεμίας και δεν με ανησύχησε και όταν έκανα την υστεροσκοπηση το επόμενο που μου είπε είναι ότι την επόμενη φορά που θα πιγενα στο μαιευτήριο ια ήταν να γεννήσω και όπως θέλει να εξαντλήσουμε την φυσιολογική σύλληψη αλλά είπαμε με τον άντρα μου να πάμε και σε έναν άλλο με πολλές της εξετάσεις που έχω κάνει να δούμε τι θα μας πει αν πει τα ίδια θα ξανά πάω σε αυτόν που πάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν πήγαμε τόσο καιρό σε άλλον για το λόγο ότι τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια και πάντα ειμαι δίπλα μου σαν γιατρός δλδ ήταν ο μόνος γιατρός που μου είπε καπια πράγματα η άλλη που πήγα κοιτούσαν την τσέπη προτα και μας ξεπετουσαμ έτσι τους επερνα για να κλείσω ραντεβού και δεν το σεικοναν κανένας δεν μου είχε πει για το σπω ότι έχω πάντα μου έλεγαν μια χαρά είσαι. Σε αυτόν που πήγα τον εμπιστευτικά με κλειστά μάτια γιατί σε μια δύσκολη φάση που είχα αιμορραγία ήταν τέρας ηρεμίας και δεν με ανησύχησε και όταν έκανα την υστεροσκοπηση το επόμενο που μου είπε είναι ότι την επόμενη φορά που θα πιγενα στο μαιευτήριο ια ήταν να γεννήσω και όπως θέλει να εξαντλήσουμε την φυσιολογική σύλληψη αλλά είπαμε με τον άντρα μου να πάμε και σε έναν άλλο με πολλές της εξετάσεις που έχω κάνει να δούμε τι θα μας πει αν πει τα ίδια θα ξανά πάω σε αυτόν που πάω.. 

ακριβως αυτο που λες. ακριβως.

κ εγω οταν πηγα για 2η γνωμη ετσι το σκεφτηκα.εμενα μαλιστα με ειχε παροτρυνει κ ο γιατρος μου να ρωτησω κ αλλο γιατρο.δεν ειναι κατι κακο.

αν σου πει τα ιδια φυσικα κ θα γυρισεις πισω.

καμια φορα μας πιανουν τυψεις εμας τις γυναικες.οτι προδιδουμε το γιατρο.μην το σκεφτεσαι ετσι ομως.κανεναν δεν προδιδεις.

απλα να κανεις την ερευνα σου κ να πας σε πολυ καλο γιατρο.

νομιζω σου εχω ξαναπει εγω σε ποιον πηγα.αυτος ηταν πολυ καλος.

να σου πουν κ τα αλλα κοριτσια ομως.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ακριβως αυτο που λες. ακριβως.

κ εγω οταν πηγα για 2η γνωμη ετσι το σκεφτηκα.εμενα μαλιστα με ειχε παροτρυνει κ ο γιατρος μου να ρωτησω κ αλλο γιατρο.δεν ειναι κατι κακο.

αν σου πει τα ιδια φυσικα κ θα γυρισεις πισω.

καμια φορα μας πιανουν τυψεις εμας τις γυναικες.οτι προδιδουμε το γιατρο.μην το σκεφτεσαι ετσι ομως.κανεναν δεν προδιδεις.

απλα να κανεις την ερευνα σου κ να πας σε πολυ καλο γιατρο.

νομιζω σου εχω ξαναπει εγω σε ποιον πηγα.αυτος ηταν πολυ καλος.

να σου πουν κ τα αλλα κοριτσια ομως.

 

δεν θυμάμαι καθόλου σε ποιον πήγες αν θεσ ξανα πεσ μου εγώ εχων εναν στα υπόψιν μου που εχω μαθει τα καλύτερα
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

δεν θυμάμαι καθόλου σε ποιον πήγες αν θεσ ξανα πεσ μου εγώ εχων εναν στα υπόψιν μου που εχω μαθει τα καλύτερα
 

νομιζα στο ειχα πει.

στον σφακιανουδη πηγα. εχει σαιτ.μπορεις να βρεις τα στοιχεια του εκει.ριξε κ εκει μια ματια.

ειμαστε παντως τυχερες σε κατι.παλιοτερα χωρις ιντερνετ ηταν δυσκολο να ψαξεις.τωρα η πληροφορια διαχεεται.μπορεις να διαβασεις δημοσιες κριτικες για γιατρους.

κριμα που δεν προλαβες κ τη λευκου.δεν την θεοποιω φυσικα. στη δικη μου περιοτωση πχ. δεν μου ειπε τπτ περισσοτερο απο την προηγουμενη.με εβαλε κ εψαξα ομως απειρα πραγματα. ειναι πολυ λεπτομερης κ δεν αφηνει τα πραγματα στις τυχη τους βασικα.

αν εχετε χρονο με τον αντρουλη σου.....πατε μια εκδρομουλα θεσσαλονικη να τη δεις κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

νομιζα στο ειχα πει.

στον σφακιανουδη πηγα. εχει σαιτ.μπορεις να βρεις τα στοιχεια του εκει.ριξε κ εκει μια ματια.

ειμαστε παντως τυχερες σε κατι.παλιοτερα χωρις ιντερνετ ηταν δυσκολο να ψαξεις.τωρα η πληροφορια διαχεεται.μπορεις να διαβασεις δημοσιες κριτικες για γιατρους.

κριμα που δεν προλαβες κ τη λευκου.δεν την θεοποιω φυσικα. στη δικη μου περιοτωση πχ. δεν μου ειπε τπτ περισσοτερο απο την προηγουμενη.με εβαλε κ εψαξα ομως απειρα πραγματα. ειναι πολυ λεπτομερης κ δεν αφηνει τα πραγματα στις τυχη τους βασικα.

αν εχετε χρονο με τον αντρουλη σου.....πατε μια εκδρομουλα θεσσαλονικη να τη δεις κιολας.

συγνώμη παντός που δεν θυμάμαι αλήθεια κάλα για την λευκού μπορώ αν χρειαστεί να πάω απάνω Θεσσαλονίκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

συγνώμη παντός που δεν θυμάμαι αλήθεια κάλα για την λευκού μπορώ αν χρειαστεί να πάω απάνω Θεσσαλονίκη

τι μου ζητας συγνωμη καλε.μπορει να κανω λαθος. εχε κ αυτον στη λιστα των υποψηφιων.ειναι καλος κ συμπαθης κ σαν ανθρωπος.

για τη λευκου ναι εννοειται!! κ εκδρομουλα κ γιατρος!οταν ειστε λιγο ανετοι παρε να κλεισεις να το οργανωσεις. αν της πεις προσπαθεις 4 χρονια ... θα σε ξεψαχνισει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

τι μου ζητας συγνωμη καλε.μπορει να κανω λαθος. εχε κ αυτον στη λιστα στον υποψηφιων.ειναι καλος κ συμπαθης κ σαν ανθρωπος.

για τη λευκου ναι εννοειται!! κ εκδρομουλα κ γιατρος!οταν ειστε λιγο ανετοι παρε να κλεισεις να το οργανωσεις. αν της πεις προσπαθεις 4 χρονια ... θα σε ξεψαχνισει!

Θα των έχω υπόψιν μου..!! Κάτσε να πάω πρώτα σε άλλον και μετά βλέπω για λευκου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Θα των έχω υπόψιν μου..!! Κάτσε να πάω πρώτα σε άλλον και μετά βλέπω για λευκου 

καλα φυσικα.ενα ενα με τη σειρα.

να μας λες τα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2018 at 4:22 ΜΜ, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια του φόρουμ είπα να ανοίξω αυτό το θέμα για να δω πόσες έχουμε μείνει στης προσπαθείς Και να γνωρίσουμε τα καινούρια κορίτσια. και σε τι φασει είμαστε (όποια θέλει λέει φυσικά).

έχω χάσει λίγο την μπάλα στο φόρουμ με πόσες τα έχετε καταφέρει στης εγκυουλες να ευχηθώ με το καλό να έρθει στην αγκαλίτσα σας τα μωράκια σας.. .

Θα ξεκινήσω εγώ. 

Εμείς προσπαθούμε από 17/10/2014 Για παιδάκι με πολλά και διάφορα εμπόδια (όλα για κάποιο λόγο γίνονται).

Δεν έχω μείνει ούτε 1 φορά έγκυος έχω στο ιστορικό μου 1 επεμβατική υστεροσκοπηση και και προσπάθεια για σπερματεγχυση αλλά δεν έγινε ποτέ μόνο το φάρμακο για διέγερση αλλά δεν έγινε ποτέ. 

Το ψάχνουμε από το Μαρτίου του 2015 και εμένα μου έχουν βρει ότι έχω σπω (συνδρομος πολυκυστικων ωοθηκων) και ένα θέμα στο θυροιδη το οποίο έχει πλέων ρυθμιστεί από περίοδο άστα να πάνε μετά από την υστεροσκοπιση έχασα για 1 χρόνο την περίοδο μου τέλειος με φάρμακο ερχόταν  τώρα εινα8 στην τύχη της οπότε θυμηθεί θα έρθει (Δεν μπορώ να πάρω φάρμακο γιατί μου προκάλεσε διαφορά μαζί με κρίσεις πανικού). Ο άντρας μου δεν έχει κανένα θέμα.

Από εξετάσεις..: 

Από εξετάσεις ου πάρα πολλές. Έχω κάνει πάρα πολλές ορμονολογικες έχω κάνει και προγεννητικο ελεγχο Ά! Μου βρήκαν ότι έχω στίγμα οπότε εξετάσεις και άλλες και εμένα και στον άντρα μου στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας ο άντρας μου δεν έχει ευτυχώς μου είπαν να ξανά κάνω εξετάσεις όταν θα μείνω έγκυος έχουμε κάνει και για Κυστική ινωση ούτε από αυτό έχουμε. Δεν θυμάμαι και τι άλλες έχω κάνει παντός έχω έναν φάκελο γεμάτο εξετάσεις και συνεχίζει να γεμίζει.. (για καλό είναι) 

Σας εύχομαι σε όλες που προσπαθούν μα μην τους πάρει πολύ καιρό και να έρθει πολύ πολύ σύντομα..❤ Και στα κορίτσια που είναι σε διαδικασία εξωσωματικής να τους πετύχει και να μείνει το σποτάκι τους και να έρθει στην αγκαλίτσα σας..❤ στο κορίτσια που ξεκινάνε τώρα ή προσπαθούν πολύ λίγο καιρό να σας έρθει πολύ γρήγορα.. ❤

Κορίτσι μου όμορφο,πραγματικά με συγκινείς που θυμάσαι την ημερομηνία που ξεκινήσατε τις προσπαθείες..Εγω είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα γίνεις μανούλα και μάλιστα η καλύτερη..

Ηρεμησε,χαλάρωσε και το μωράκι θα έρθει...Ο γιατρός σου τι σου λέει;?Θα συνεχίσετε φυσιολογικά ή θα προσπαθήσετε με κάποια άλλη μέθοδο;?

Έχεις σκεφτεί να επισκεφθείς κάποιο ψυχολόγο για τη διαχείριση των κρίσεων πανικού;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2018 at 8:39 ΜΜ, ο/η NikhNikh είπε:

Θα των έχω υπόψιν μου..!! Κάτσε να πάω πρώτα σε άλλον και μετά βλέπω για λευκου 

Σ ευχομαι μετα απο ολα αυτα ,αυτο που σ ειπε και ο γιατρος!Να ξανα μπεις νοσοκομειο μονο για να γεννησεις!Μπραβο σου για τη δυναμη και το κουραγιο!Σιγουρα θα τα καταφερεις γιατι το θελεις πολυ!Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσι μου όμορφο,πραγματικά με συγκινείς που θυμάσαι την ημερομηνία που ξεκινήσατε τις προσπαθείες..Εγω είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα γίνεις μανούλα και μάλιστα η καλύτερη..

Ηρεμησε,χαλάρωσε και το μωράκι θα έρθει...Ο γιατρός σου τι σου λέει;?Θα συνεχίσετε φυσιολογικά ή θα προσπαθήσετε με κάποια άλλη μέθοδο;?

Έχεις σκεφτεί να επισκεφθείς κάποιο ψυχολόγο για τη διαχείριση των κρίσεων πανικού;?

Αυτά πιστεύω πρέπει να τα κρατάμε από ποτέ άρχισα τη έχει συμβεί σε όλα αυτά τα χρόνια τα γράφω κάπου και αν κάνω παιδί θα του τα δείξω. Θα το πάμε μόνο με φυσιολογικά αποφασίσαμε και με τον άντρα μου να μην μπούμε σε διαδικασία εξωσωματικής ακόμη και δεν το θέλουμε κιόλας. Μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να της διαχειριστώ είπα αν δω τα δύσκολα τότε θα πάω σε ψυχολόγο ακόμη δεν θέλω να πω την αλήθεια γιατί φοβαμε ότι θα μου δώσει φάρμακα και δεν το θέλω. Τώρα για άλλη μέθοδο δεν έχω συζητήσει καθόλου ούτε ο γιατρός μου θέλει αυτή την στιγμή ακόμη να συζητήσουμε ούτε για παιδί να ηρεμήσω από όλα και μετά  τη θέλω να πω από της 4 Φεβρουαρίου και μετά άρχισα να κάνω πολλές εξετάσεις ακτινογραφίες υπέρηχους και αλλά που ακόμη δεν έχουν τελειώσει). Οπότε για αυτό καλό είναι να μην μείνω έγκυος ακόμη. Άλλο τι κάνω εγώ  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Σ ευχομαι μετα απο ολα αυτα ,αυτο που σ ειπε και ο γιατρος!Να ξανα μπεις νοσοκομειο μονο για να γεννησεις!Μπραβο σου για τη δυναμη και το κουραγιο!Σιγουρα θα τα καταφερεις γιατι το θελεις πολυ!Τα φιλια μου!

Σε ευχαριστώ πολύ.. κι σε εσένα τα καλύτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι παντως ειναι πολυ συγκινητικη η δυναμη σου και η επιμονη σου και παρα το νεαρο της ηλικιας σου. Θα ερθουν ολα θα δεις. απλα σε καποιες κοπελες τους βγαινει λιγο το λαδι μεχρι να ερθουν αλλα ερχονται τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...