Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΜΑΡΤΙΟΥ


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η papou είπε:

Καλησπέρα κι από' μενα!!!Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες!!!Μέσα από την καρδιά μου να απολαύσετε την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σας και σε λίγους μήνες να κρατάτε στην αγκαλίτσα σας υγιή τα θαυματάκια σας!!!

τα δικά μου νέα...αύριο μπαίνω νοσοκομείο για το εξωμητριο...μου είπαν θα το παρακολουθήσουμε 4- 5 μέρες ...και θα δούμε...νόμιζα ότι δε γίνεται χειρότερα, αλλά γίνεται

Μη φοβασαι κοριτσάκι μου, θα πανε ολα καλα θα το παρακολουθησετε και θα καθαρισετε ο,τι χρειαστει. Ειναι μερικες φορες που η γκαντεμια λες δεν εχει τα ορια της, αλλα πιστευω πολυ πως καποια στιγμη αυτο το ρημαδι το συμπαν θα αποζημιωσει. Υπομονη και περαστικα. Τι εγινε? Πως διαπιστωσαν το εξωμητριο? Δε βρεθηκε τιποτα στη μητρα? πχ σακος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου!!!δε σας ξέρω , αλλά νιώθω πως κατταλαβαινόμαστε τόσο πολύ!!! οι ενδείξεις για το εξωμήτριο είναι: η χοριακή μου συνεχίζει να ανεβαίνει ( αρρωστημένα...)ενώ θα έπρεπε να έχει πέσει στα τάρταρα, άρχισε να πονάει η κοιλιά μου και η μέση μου χαμηλα,άρχισα να ανακατευόμαι κτλ...πόσο αρρωστημένο μου φαίνεται...θα μπορούσαν να θεωρούνται συμπτώματα υγιούς εγκυμοσύνης...

Στον υπέρηχο φαίνεται μια υποψία ότι κάτι υπάρχει στη μήτρα αλλά...Θα μπω στο νοσοκομείο , μήπως γίνει τίποτα ξαφνικό μέσα στο Σαββατοκύριακο (μένω επαρχία), θα το παρακουθούμε για 4-5 μέρες...και μετά, αν δεν βγάλουμε άκρη...λαπαροσκόπηση.Το σποράκι μάλλον πήγε στη σάλπιγγα

ΣΟΚ ΣΟΚ ΣΟΚ!!!Έχουμε καταρρεύσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η papou είπε:

κορίτσια μου!!!δε σας ξέρω , αλλά νιώθω πως κατταλαβαινόμαστε τόσο πολύ!!! οι ενδείξεις για το εξωμήτριο είναι: η χοριακή μου συνεχίζει να ανεβαίνει ( αρρωστημένα...)ενώ θα έπρεπε να έχει πέσει στα τάρταρα, άρχισε να πονάει η κοιλιά μου και η μέση μου χαμηλα,άρχισα να ανακατευόμαι κτλ...πόσο αρρωστημένο μου φαίνεται...θα μπορούσαν να θεωρούνται συμπτώματα υγιούς εγκυμοσύνης...

Στον υπέρηχο φαίνεται μια υποψία ότι κάτι υπάρχει στη μήτρα αλλά...Θα μπω στο νοσοκομείο , μήπως γίνει τίποτα ξαφνικό μέσα στο Σαββατοκύριακο (μένω επαρχία), θα το παρακουθούμε για 4-5 μέρες...και μετά, αν δεν βγάλουμε άκρη...λαπαροσκόπηση.Το σποράκι μάλλον πήγε στη σάλπιγγα

ΣΟΚ ΣΟΚ ΣΟΚ!!!Έχουμε καταρρεύσει

καλημερα.ακριβως τα ιδια ειχα κ εγω.μια χοριακη που ανεβαινε λαθος, υπνηλια κ πολυ πονο στη μεση.στην αρχη ειχαμε δει λατι μικρο κ μετα κανονικα σακο.ειχα κανει κ εγω νωρις υπερηχο γιατι φοβηθηκαμε για εξωμητριο.

δεδομενων των συνθηκων....ευχομαι να ειναι ενδομητριο κ απλα να αποβαλεις. ολα να πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα απτο γιατρό!

Είδαμε σάκο! Αυτό! Μου είπε ότι με την τιμή της χοριακής μου συμβαδίζει ο υπέρηχος και είναι μια χαρά. Εγώ πίστευα ότι θα βλέπαμε κάτι παραπάνω για να ηρεμήσω αλλά οκ....Τη Μεγ.Τετάρτη θα ξαναπάω!

@Gabry μου τα πήρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@papou ευχομαι να πανε ολα καλα, και να χεις τη μικροτερη δυνατη ταλαιπωρια. Μακαρι να ειναι τουλαχιστον ενδομητριο. Σε καθε περιπτωση οταν ξεμπλεξεις με αυτο και ηρεμησεις, επανελθουν οι ορμονες σου κλπ, θα δεις ποση ανακουφιση θα νιωσεις. Αφου πας στο νοσοκομειο για παρακολουθηση μη φοβασαι τιποτα!

@OLY10 ευχομαι να δειτε και εμβρυο την αλλη εβδομάδα να μας πεις τα χαρμοσυνα. Προφανως εισαι πολυ λιγων εβδομάδων γιαυτο ειδατε μονο σακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gabry μου σευχαριστώ πολύ,θα δούμε βήμα-βήμα, ίσως την άλλη εβδομάδα ηρεμήσω...

Αφού σου είπε ο γιατρός μια χαρά,αυτό θα κρατήσουμε! Κάτι ξέρει παραπάνω από μας σίγουρα! Εύχομαι τη Δευτέρα η χοριακή σου να εκτοξευθεί και να μην αφήνει περιθώρια αμφιβολίας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@OLY10

Μπράβο σου κοπελα μου!!!! Τέλεια!!!! Όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Έχει γίνει ένα μπέρδεμα με την προγεστερόνη μου στο εργαστήριο. Την έχουν μετρήσει λέει δύο φορές, πάνε για τριτη φορά γιατί δεν τους βγάζει αποτελεσμα.

Τους παρακάλεσα να μου πουν την χοριακη γιατί θα σκάσω...

617 Απο 335..

Ο εξωσωματικος λέει μια χαρά. Ο γυναικολόγος μου θα μΕ παρει μετά γιατι έχει γεννα. 

Τα πάθη του Χριστού! Να χαρώ; Να μη χαρώ; Δεν ξέρω...

@ΤερψιΑννα

Την lentogest 3,41 mg μου είπε κι εμένα ο εξωσωματικος να την παρω και να την έχω ετοιμη να την κανω αν βγει χαμηλή η προγεστερονη μου. Άρα προγεστερόνη είναι.

Εγώ την Δευτέρα επαναληψη ολα...

 

 

Ευχομαι να πανε ολα πολυ καλα... Μια ζωη αγχος εχουμε ρε γαμωτο....Αρχικα αν θα γινει συλληψη, αν θα παει καλα η χοριακη, αν θα χουμε καλες τιμες προγεστερονης, αν δουμε σακο, εμβρυο, αυχενικες. Χαμος! Χαχαχαχ Τι τραβαμε οι χορευτριες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

@papou ευχομαι να πανε ολα καλα, και να χεις τη μικροτερη δυνατη ταλαιπωρια. Μακαρι να ειναι τουλαχιστον ενδομητριο. Σε καθε περιπτωση οταν ξεμπλεξεις με αυτο και ηρεμησεις, επανελθουν οι ορμονες σου κλπ, θα δεις ποση ανακουφιση θα νιωσεις. Αφου πας στο νοσοκομειο για παρακολουθηση μη φοβασαι τιποτα!

@OLY10 ευχομαι να δειτε και εμβρυο την αλλη εβδομάδα να μας πεις τα χαρμοσυνα. Προφανως εισαι πολυ λιγων εβδομάδων γιαυτο ειδατε μονο σακο.

Έτσι μου είπε απλά εγώ πίστευα ότι κάτι θα βλέπαμε...Είμαι στην 6η....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Έτσι μου είπε απλά εγώ πίστευα ότι κάτι θα βλέπαμε...Είμαι στην 6η....

6η εχεις κλεισει? Ναι μωρε νωρις θα ειναι. Ο,τι σου πει ο γιατρος σου. Το καταλαβαινω το αγχος σου. Εγω πραγματικα σκεφτομαι καμια φορα αν ξαναμεινω να παω νωρις ? ή να παω πιο αργα σε εβδομαδες αργα μια και καλη να τελειωνω μην την πατησω? Η Τετάρτη κοντοζυγώνει εξάλλου, θα εισαι και 7 εβδομαδων οποτε θα φανει ξεκάθαρα ο σπορος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

6η εχεις κλεισει? Ναι μωρε νωρις θα ειναι. Ο,τι σου πει ο γιατρος σου. Το καταλαβαινω το αγχος σου. Εγω πραγματικα σκεφτομαι καμια φορα αν ξαναμεινω να παω νωρις ? ή να παω πιο αργα σε εβδομαδες αργα μια και καλη να τελειωνω μην την πατησω? Η Τετάρτη κοντοζυγώνει εξάλλου, θα εισαι και 7 εβδομαδων οποτε θα φανει ξεκάθαρα ο σπορος!

Την Τετάρτη θα είμαι ακριβώς 7 εβδ.αλλά από,τι κατάλαβα δεν κοιτάει την εβδ.που είμαι σε αυτή τη φάση τουλάχιστον,αλλά την τιμή της χοριακής και πώς αυτή συμβαδίζει με τον υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η OLY10 είπε:

Την Τετάρτη θα είμαι ακριβώς 7 εβδ.αλλά από,τι κατάλαβα δεν κοιτάει την εβδ.που είμαι σε αυτή τη φάση τουλάχιστον,αλλά την τιμή της χοριακής και πώς αυτή συμβαδίζει με τον υπέρηχο!

ναι, προφανως γιατι θα ειναι ημερολογιακη και ημερομηνια υπερηχου σιγουρα! Τελοσπαντων, ειδες σακο εντος μητρας και ειναι πολυ πολυ θετικο σημαδι αυτο. Αντε να ρθουν τα καλα νεα!! Παιδια, τιποτα μονο καλα νεα θελουμε πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gabry είπε:

@Kat-Cat

Έτσι είναι...

Τρελό αγχος για τα πάντα... Εγώ που δεν αγχωνομουν σχεδόν ποτέ...

Μακάρι να πάνε ολα καλά και χαλάλι ολα!!!

Καλα εγω αγχωδης ειμαι γενικοτερα, αλλα τελικα για καποιο λογο ενω εχω τρελο αγχος και στο θεμα της μελλοντικης μητροτητας, ειδα οτι σε σχεση με φιλες μου ειμαι σε καλη κατασταση....Στενοχωριεμαι πολυ οταν τις βλεπω στα καγκελα, και ειδικα οταν αυτο τους το χει προκαλεσει ο γιατρος τους (εκει γινομαι εξαλλη). Τεσπα, συνεχεια αγχος ρε παιδι μου οι δολιες γυναικες. Αλλα θα πανε ολα καλα στο τελος....και βεβαια ολα χαλαλι οπως λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gabry είπε:

@OLY10

Μπράβο σου κοπελα μου!!!! Τέλεια!!!! Όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Έχει γίνει ένα μπέρδεμα με την προγεστερόνη μου στο εργαστήριο. Την έχουν μετρήσει λέει δύο φορές, πάνε για τριτη φορά γιατί δεν τους βγάζει αποτελεσμα.

Τους παρακάλεσα να μου πουν την χοριακη γιατί θα σκάσω...

617 Απο 335..

Ο εξωσωματικος λέει μια χαρά. Ο γυναικολόγος μου θα μΕ παρει μετά γιατι έχει γεννα. 

Τα πάθη του Χριστού! Να χαρώ; Να μη χαρώ; Δεν ξέρω...

@ΤερψιΑννα

Την lentogest 3,41 mg μου είπε κι εμένα ο εξωσωματικος να την παρω και να την έχω ετοιμη να την κανω αν βγει χαμηλή η προγεστερονη μου. Άρα προγεστερόνη είναι.

Εγώ την Δευτέρα επαναληψη ολα...

 

 

Εμενα μου τα εδωσε αλλα δε μου ειπε να κσνω εξετασεις να μη με ταλαιπωρει αλλο γιατι την Τεταρτη μετα το Πασχα ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ θα βρεθουμε για  ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ!!!Μακαρι να μας πανε ολα καλα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδαμε τελικά τον σάκο μες στη μητρα.θα μεινω μεχρι τη Δευτέρα στο νοσοκομειο για να το παρακολουθουμε κι αν δεν αποβαλω μονη μου, θα μου προκαλεσουν αποβολή και ισως χρειαστεί και αποξεση ...Μεγάλη στενοχωρια

Χαιρομαι πραγματικά να μαθαινω πως οι εγκυουλες προχωρανε κανονικά!!!υγιη και ευτυχισμενα μωρακια στην αγκαλιτσα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gabry είπε:

Ναι, κοπέλα μου!!!

Μακάρι να δουμΕ ωραία πράγματα στον υπερηχο και οι δύο μας την εβδομάδα που θα ερθει...

 

Πεσμου σε παρακαλω την lentogest πως την κανεις?Υποδορια στην κοιλια ή ενδομυικα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η papou είπε:

Είδαμε τελικά τον σάκο μες στη μητρα.θα μεινω μεχρι τη Δευτέρα στο νοσοκομειο για να το παρακολουθουμε κι αν δεν αποβαλω μονη μου, θα μου προκαλεσουν αποβολή και ισως χρειαστεί και αποξεση ...Μεγάλη στενοχωρια

Χαιρομαι πραγματικά να μαθαινω πως οι εγκυουλες προχωρανε κανονικά!!!υγιη και ευτυχισμενα μωρακια στην αγκαλιτσα σας!!!

ειδα που σου ελεγα οτι ειχα ακριβως τα ιδια με σενα.....

ημουν σιγουρη οτι δεν θα ηταν εξωμητριο για καποιο λογο.

προσπαθησε να μην σκεφτεσαι αρνητικα τωρα.μακαρι να τελειωσει ετσι χωρις αποξεση.

οτι θες ειμαστε εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2018 at 5:30 ΜΜ, ο/η papou είπε:

Είδαμε τελικά τον σάκο μες στη μητρα.θα μεινω μεχρι τη Δευτέρα στο νοσοκομειο για να το παρακολουθουμε κι αν δεν αποβαλω μονη μου, θα μου προκαλεσουν αποβολή και ισως χρειαστεί και αποξεση ...Μεγάλη στενοχωρια

Χαιρομαι πραγματικά να μαθαινω πως οι εγκυουλες προχωρανε κανονικά!!!υγιη και ευτυχισμενα μωρακια στην αγκαλιτσα σας!!!

Κοριτσακι μου τουλαχιστον αποκλισατε το εξωμητριο. Να εχεις αλλα τρεξιματα μετα...ολα καλα να πανε και να συνελθεις συντομα οσο το δυνατον πιο ανωδυνα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2018 at 5:30 ΜΜ, ο/η papou είπε:

Είδαμε τελικά τον σάκο μες στη μητρα.θα μεινω μεχρι τη Δευτέρα στο νοσοκομειο για να το παρακολουθουμε κι αν δεν αποβαλω μονη μου, θα μου προκαλεσουν αποβολή και ισως χρειαστεί και αποξεση ...Μεγάλη στενοχωρια

Χαιρομαι πραγματικά να μαθαινω πως οι εγκυουλες προχωρανε κανονικά!!!υγιη και ευτυχισμενα μωρακια στην αγκαλιτσα σας!!!

Τουλαχιστον ηταν το καλυτερο σενάριο με τα δεδομένα που είχες. Με ενδομήτριο σάκο, όλα τα αλλα δεν είναι τίποτα. Θα συνέλθεις κατευθείαν σωματικα τουλάχιστον. Ψυχολογικά ειναι στο χέρι σου πως θα το πάρεις. Πέρασα παλίνδρομη πολύ πρόσφατα και εγώ, αλλα το γεγονός της παλίνδρομης το ξεπέρασα ψυχολογικά. Ειμαι έτοιμη δηλαδη για το επομενο βημα οποτε μου πει ο γιατρος. Ευχομαι περαστικά και το επομενο να ειναι το πολύ πολύ τυχερό σου! Μεγάλη ανακούφιση ο αποκλεισμός του εξωμητρίου πιστεψέ με....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!

Καλή εβδομάδα και καλό μήνα...

Ναι, έχω δώσει αίμα και περιμένω τα αποτελέσματα...

Σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεσαι...

καλημερα κ καλα αποτελεσματα!

σημερα κ αλλα κοριτσια περιμενουν.αντε με το καλο για ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@Dim83

Καλημέρα... Σε ευχαριστώ πολύ...

Καλά αποτελέσματα σε όλες τις κοπέλες. Ας είναι ο τυχερός μήνας...

μακαρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!

Καλή εβδομάδα και καλό μήνα...

Ναι, έχω δώσει αίμα και περιμένω τα αποτελέσματα...

Σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεσαι...

καλα αποτελέσματα και τυχερός να ειναι ο μήνας για ολες! Γενικά η Ανοιξη και το καλοκαίρι να φέρει πολλα νεα να γεμίσει ωραίες θετικες αναρτήσεις εδώ μεσα, όπως έγινε με το περσινο τοπικ του "ποσες γεννανε Ιανουαριο και Φεβρουάριο!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια.... Χοριακη 2.237,4 από 617 πού ηταν την Παρασκευή....

Ωραία λέω! Και πάω να χαρώ! Αμ δε!!!

Προγεστερόνη 61,7 από 250 και οιστραδιολη 116 από 280...

Όσο οι γιατροί συσκεπτονται, υπάρχει κάποια που να μπορεί να μου το εξηγήσει;

Δε θα ηρεμήσω ποτε...

Για την οιστραδιολη δεν ξερω αλλα η προγεστερονη μια χαρα ειναι καλε αν θυμαμαι απο τα δικα μου. Νομιζω πανω απο 11 ειναι φυσιολογικη στις πρωτες εβδομαδες κυησης. Οπως και να χει αυτες ρυθμιζονται ακομα και να χρειαστει κατι δηλαδη αν και ειδικα η προγεστερονη μια χαρα μου φαινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...