Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερα σας, εχω εναν μικρο 40 ημερων, ο οποιος δ θελει με τπτ να μενει μονος στην κουνια του.. Κοιμαται πανω μας κ αν τον αφησεις γκρινιαζει..Δε θελω να του το στερησω κ να μπω σε διαδικασιες, αστο κ λιγο να κλαψει, ετσι σκεφτομαι να παρω μαρσιπο ring sling, που θα με βοηθησει κ στην αγκαλια αλλα κ στο θηλασμο, αφου θηλαζει συχνα! Ο προβληματισμος μου ομως ειναι αν κανει γ τη μεσουλα του.. Ειναι ασφαλες;; Εσεις χρησιμοποιειται;; Ευχαριστω εκ των προτερων..

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται! !!!εγώ είχα σλινγκ και μει ται  και είχα σωθεί! Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις από νεογέννητο! Να σου ζησει το μπουμπουκακι σου!!!!😊😊😊

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εννοείται! !!!εγώ είχα σλινγκ και μει ται  και είχα σωθεί! Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις από νεογέννητο! Να σου ζησει το μπουμπουκακι σου!!!!😊😊😊

Σε ευχαριστω και συ να χαιρεσαι το δικο/α σου!! Ωραια, με ανακουφισες γτ με αγχωσε η μαμα μ οτι δ κανει γ την μεση.. Γ αρχη θα παρω τον ring sling, νομιζω θα μας βοηθησει κ με τους θηλασμους.. Ε τι λες;;

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Σε ευχαριστω και συ να χαιρεσαι το δικο/α σου!! Ωραια, με ανακουφισες γτ με αγχωσε η μαμα μ οτι δ κανει γ την μεση.. Γ αρχη θα παρω τον ring sling, νομιζω θα μας βοηθησει κ με τους θηλασμους.. Ε τι λες;;

Εννοείται! !!!είχε θηλασει άπειρες ώρες η μικρή μου στο σλινγκ και εγώ έκανα δουλειές ή ασχολιομουν με τη μεγάλη! 😆😆😆

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εννοείται! !!!είχε θηλασει άπειρες ώρες η μικρή μου στο σλινγκ και εγώ έκανα δουλειές ή ασχολιομουν με τη μεγάλη! 😆😆😆

Τελεια, σε ευχαριστω. Να σου ζησουν τα κοριτσακια σου!! Θα με σωσει ο μαρσιπος γτ εκτος τ οτι θηλαζει πολυ συχνα, θελει κ ολο αγκαλια, αν τον αφησεις ξυπναει.. Με αποτελεσμα να ειμαι οοολη μερα στο κρεββατι.. Δ μπορω να κανω τπτ!

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Τελεια, σε ευχαριστω. Να σου ζησουν τα κοριτσακια σου!! Θα με σωσει ο μαρσιπος γτ εκτος τ οτι θηλαζει πολυ συχνα, θελει κ ολο αγκαλια, αν τον αφησεις ξυπναει.. Με αποτελεσμα να ειμαι οοολη μερα στο κρεββατι.. Δ μπορω να κανω τπτ!

Τα έχω περάσει και ξέρω! !!!!!!😊😊😊😊σε ευχαριστω πολύ! !!!!!πάρε σλινγκ να εχεις το μωράκι σου αγκαλιτσα γιατί μεγαλώνουν ΤΟΟΟΟΣΟ γρήγορα που δεν το καταλαβανεις! !!!!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τα έχω περάσει και ξέρω! !!!!!!😊😊😊😊σε ευχαριστω πολύ! !!!!!πάρε σλινγκ να εχεις το μωράκι σου αγκαλιτσα γιατί μεγαλώνουν ΤΟΟΟΟΣΟ γρήγορα που δεν το καταλαβανεις! !!!!

Αααχχ ποσο δικιο εχεις.. Ηδη, μετα απο 1 μηνα κ λεω πως μεγαλωσε ετσι! 😍😍

• Like 1

Καλημέρα, πολύ καλά στα είπε η ΕΓΑ.

Ο κλασικός μάρσιπος βολεύει πολύ για βόλτες και για θηλασμό. Αλλά το ring νομίζω είναι πιο βολικό γιατί μπορείς να το έχεις συνέχεια πάνω σου και να κάνεις τις δουλείες σου, είναι πιο σταθερό το κράτημα του πάνω σου γιατί τοο ρυθμίζεις εσύ σύμφωνα με τις δικές σας ανάγκες. Θα δυσκολευτείς λίγο στην αρχή να το βάλεις αλλά αν δεις τα βιντεάκια και το κάνεις μερικές φορές, μετά θα είναι παιχνιδάκι.

Να σου ζήσει το μπεμπάκι σου!

• Like 2

@ditaki Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου! Κ εσυ να σαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Κοριτσι μου τετοια μαρσιπο τυπου ring sling μπορεις να φτιαξεις και μονη και μαλιστα πολυ πιο οικονομικα κ με οτι υφασμα και χρωμα σου αρεσει! ενας κρικος και ενα γερο πανι χρειαζεται!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ε εντάξει τι πειράζει αν γίνει ή ωορρηξία δύο μερουλες αργότερα,κι εγώ παλιά έκανα 12η μέρα,τωρα κάνω τη 16η φαντασου άλλαξε.ποτε θα ξεκινησετε να το παρακολουθείς για να ξέρεις;
    • Η δικιά μου γιατρός γενικά αδιαφορεί για τα μικρόβια.Το ξερω αυτο.Ακόμα κ για το ουρεοπλασμα που έδειξε η προηγούμενη εξέταση,το ψιλοσνομπαρε να στο πω έτσι.Απλα για την εξωσωματικη θέλω να ακουσω την άποψη της. Θα το συζήτησω κ θα σου πω!
    • Αύριο θα πάω για υπέρηχο. Ωχ μπέρδεμα και αυτό με τις εξετάσεις. Κάνε ότι πιστεύεις καλύτερο, απλά μην αγχωθείς χωρίς λόγο.. Μπορεί και να είναι καλό σημάδι που αισθάνεσαι άσχημα! Και μην πέφτεις ψυχολογικά.  Εγώ ελπίζω ακόμα για το κορίτσι μας. Εσύ πάλι κούκλα μου δεν πρέπει να απογοητεύεσαι, όλα θα σου πάνε καλά. Πρέπει να παίρνουμε δύναμη ακόμα και αν τα πράγματα δεν πηγαίνουν για όλες μας καλά. Θα τα καταφέρεις και θα χαρούμε όλες πάρα πολύ για σένα. 
    • Και γω κοριτσι μου τη μερα που ηταν η ΠΗΤ μολις ειχα βγει απο το χειρουργειο...Εκλαιγα και ελεγα εγω τωρα θα πρεπε να χα το μωρο μου αγκαλια και μολις βγηκα απο ενα χειρουργειο για κατι που προεκυψε μετα τη γεννα.Οσον αφορα στον κοσμο και στους φιλους στο χα γραψει και σε παραπανω σχολιο μου.Μη περιμενεις κανενας να σε καταλαβει και επισης εχει δικιο...ο κοσμος δε θελει να του χαλας τη ζαχαρενια με οτι περνας. Εχω να σου πω οτι ξεκοψα φιλια 30 ετων γι αυτο το λογο.Θα δεις μεσα απο αυτο ποιος θα ναι διπλα σου.Εγω οταν μιλουσα και μιλαω για οτι συνεβη παντα προσπαθουν ολοι να αλλαξουν κουβεντα και δεν ειναι για να μη σε φερουν σε δυσκολη θεση ,ειναι γιατι κανεις δε θελει να ακουει .Μη σε νοιαζει κοριτσι μου αυτο ομως.Εσυ κοιτα τον ευατο σου αυτη τη στιγμη.Το χεις αναγκη.Εγω ακομα δεν εχω παει στο νεκροταφειο που ναι το παιδακι μου...Το παλευω ενα χρονο.Εχω φτασει εξω και δε μπορω να μπω.
    • @Zeta. πως είσαι? τα καφέ υγρά συνεχίζονται?
  • Νέες συζητήσεις