Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρσιπος- Ναι ή Οχι;;;


Recommended Posts

Καλησπερα σας, εχω εναν μικρο 40 ημερων, ο οποιος δ θελει με τπτ να μενει μονος στην κουνια του.. Κοιμαται πανω μας κ αν τον αφησεις γκρινιαζει..Δε θελω να του το στερησω κ να μπω σε διαδικασιες, αστο κ λιγο να κλαψει, ετσι σκεφτομαι να παρω μαρσιπο ring sling, που θα με βοηθησει κ στην αγκαλια αλλα κ στο θηλασμο, αφου θηλαζει συχνα! Ο προβληματισμος μου ομως ειναι αν κανει γ τη μεσουλα του.. Ειναι ασφαλες;; Εσεις χρησιμοποιειται;; Ευχαριστω εκ των προτερων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται! !!!εγώ είχα σλινγκ και μει ται  και είχα σωθεί! Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις από νεογέννητο! Να σου ζησει το μπουμπουκακι σου!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εννοείται! !!!εγώ είχα σλινγκ και μει ται  και είχα σωθεί! Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις από νεογέννητο! Να σου ζησει το μπουμπουκακι σου!!!!???

Σε ευχαριστω και συ να χαιρεσαι το δικο/α σου!! Ωραια, με ανακουφισες γτ με αγχωσε η μαμα μ οτι δ κανει γ την μεση.. Γ αρχη θα παρω τον ring sling, νομιζω θα μας βοηθησει κ με τους θηλασμους.. Ε τι λες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Σε ευχαριστω και συ να χαιρεσαι το δικο/α σου!! Ωραια, με ανακουφισες γτ με αγχωσε η μαμα μ οτι δ κανει γ την μεση.. Γ αρχη θα παρω τον ring sling, νομιζω θα μας βοηθησει κ με τους θηλασμους.. Ε τι λες;;

Εννοείται! !!!είχε θηλασει άπειρες ώρες η μικρή μου στο σλινγκ και εγώ έκανα δουλειές ή ασχολιομουν με τη μεγάλη! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εννοείται! !!!είχε θηλασει άπειρες ώρες η μικρή μου στο σλινγκ και εγώ έκανα δουλειές ή ασχολιομουν με τη μεγάλη! ???

Τελεια, σε ευχαριστω. Να σου ζησουν τα κοριτσακια σου!! Θα με σωσει ο μαρσιπος γτ εκτος τ οτι θηλαζει πολυ συχνα, θελει κ ολο αγκαλια, αν τον αφησεις ξυπναει.. Με αποτελεσμα να ειμαι οοολη μερα στο κρεββατι.. Δ μπορω να κανω τπτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Τελεια, σε ευχαριστω. Να σου ζησουν τα κοριτσακια σου!! Θα με σωσει ο μαρσιπος γτ εκτος τ οτι θηλαζει πολυ συχνα, θελει κ ολο αγκαλια, αν τον αφησεις ξυπναει.. Με αποτελεσμα να ειμαι οοολη μερα στο κρεββατι.. Δ μπορω να κανω τπτ!

Τα έχω περάσει και ξέρω! !!!!!!????σε ευχαριστω πολύ! !!!!!πάρε σλινγκ να εχεις το μωράκι σου αγκαλιτσα γιατί μεγαλώνουν ΤΟΟΟΟΣΟ γρήγορα που δεν το καταλαβανεις! !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τα έχω περάσει και ξέρω! !!!!!!????σε ευχαριστω πολύ! !!!!!πάρε σλινγκ να εχεις το μωράκι σου αγκαλιτσα γιατί μεγαλώνουν ΤΟΟΟΟΣΟ γρήγορα που δεν το καταλαβανεις! !!!!

Αααχχ ποσο δικιο εχεις.. Ηδη, μετα απο 1 μηνα κ λεω πως μεγαλωσε ετσι! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, πολύ καλά στα είπε η ΕΓΑ.

Ο κλασικός μάρσιπος βολεύει πολύ για βόλτες και για θηλασμό. Αλλά το ring νομίζω είναι πιο βολικό γιατί μπορείς να το έχεις συνέχεια πάνω σου και να κάνεις τις δουλείες σου, είναι πιο σταθερό το κράτημα του πάνω σου γιατί τοο ρυθμίζεις εσύ σύμφωνα με τις δικές σας ανάγκες. Θα δυσκολευτείς λίγο στην αρχή να το βάλεις αλλά αν δεις τα βιντεάκια και το κάνεις μερικές φορές, μετά θα είναι παιχνιδάκι.

Να σου ζήσει το μπεμπάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου τετοια μαρσιπο τυπου ring sling μπορεις να φτιαξεις και μονη και μαλιστα πολυ πιο οικονομικα κ με οτι υφασμα και χρωμα σου αρεσει! ενας κρικος και ενα γερο πανι χρειαζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...