Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου αδιαθετησα χθες σήμερα ξεκίνησα πάλι seprafar...άντε να δούμε θα κάνω κανένα αυγουλακι παραπάνω να ξεκινήσουμε επιτέλους;;;???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την νάντια κορίτσι μου άλλαξε γιατρό το συντομότερο εγώ έχω αλλάξει 3 καί εγώ δυσκολεύονταν να αλλάξω γιατρό αλλά χαίρομαι πολύ που το κατάφερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπως ετσι nantia!!αν εχει κάποια κανεναν καλο γιατρο σε θεσσαλονικη ας τον μοιραστεί!!! (αν επιτρεπεται στο forum).ntia!ξεκινα παραγωγη αυγουλακιων!!τα θελουμε μεγαλα, ομορφα και με προυποθεση να κυνηγουν μονα τπυς τα σπερματοζωαρια!!χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mommy86 emeis molis ksekinisame tis eksetaseis to pira pio xalara. Ena spermodiagramma xreiazetai opwsdipote. Stis ormonologikes i moni ormoni pou borei na ayksithei logo agxous einai i prolaktini. Siga kai mia deyteri gnwmi opwsdipote! Alla na se piezei o giatros se ypovoithoumeni xwris na yparxei logos k allo na min t psaxnei. Pes px oti exeis psilo thema me t thyroeidi gt na min t ksereis k na t diorthwseis? Den eipame k stous prwtous mines na trelatheis me eksetaseis ktl alla mia sto ekatommyrio an yparxei kati d thes na t ksereis? An t anakalypseis meta apo dyo xronia d tha aisthantheis kapws? Na peis kala toso kairo ti prospathw??? Fysika k eyxomai na min yparxei kanenas logos alla gt na min ksereis ti s ginetai?? Opws k elegxo progesteronis, poly vasiko gt aneksartita ti syllipsi gia na ginei emfyteysi prepei na einai k i sygkekrimeni ormoni se kapoia epipeda. Den eimai eidikos kai kseroume oti exoume thema sto sperma. Parola ayta o giatros m ithele na ta psaksoume ola prin pame se ekswswmatiki. Opote exw kanei bolikes eksetaseis. Einai tis gnwmis na psaxteis para poly kala prin dwseis lefta se spermategxusi,ekswswmatiki ktl k fysika to psyxologiko kostos!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Mommy86 emeis molis ksekinisame tis eksetaseis to pira pio xalara. Ena spermodiagramma xreiazetai opwsdipote. Stis ormonologikes i moni ormoni pou borei na ayksithei logo agxous einai i prolaktini. Siga kai mia deyteri gnwmi opwsdipote! Alla na se piezei o giatros se ypovoithoumeni xwris na yparxei logos k allo na min t psaxnei. Pes px oti exeis psilo thema me t thyroeidi gt na min t ksereis k na t diorthwseis? Den eipame k stous prwtous mines na trelatheis me eksetaseis ktl alla mia sto ekatommyrio an yparxei kati d thes na t ksereis? An t anakalypseis meta apo dyo xronia d tha aisthantheis kapws? Na peis kala toso kairo ti prospathw??? Fysika k eyxomai na min yparxei kanenas logos alla gt na min ksereis ti s ginetai?? Opws k elegxo progesteronis, poly vasiko gt aneksartita ti syllipsi gia na ginei emfyteysi prepei na einai k i sygkekrimeni ormoni se kapoia epipeda. Den eimai eidikos kai kseroume oti exoume thema sto sperma. Parola ayta o giatros m ithele na ta psaksoume ola prin pame se ekswswmatiki. Opote exw kanei bolikes eksetaseis. Einai tis gnwmis na psaxteis para poly kala prin dwseis lefta se spermategxusi,ekswswmatiki ktl k fysika to psyxologiko kostos!

συμφωνω απολυτα μαζι σου! αν επιτεπεται τι θεμα εχετε με το σπερμα? αυριο περιμενω αποτελεσματα σπερμοδιαγραμματος κ εχω αγχωθει λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Κάπως ετσι nantia!!αν εχει κάποια κανεναν καλο γιατρο σε θεσσαλονικη ας τον μοιραστεί!!! (αν επιτρεπεται στο forum).ntia!ξεκινα παραγωγη αυγουλακιων!!τα θελουμε μεγαλα, ομορφα και με προυποθεση να κυνηγουν μονα τπυς τα σπερματοζωαρια!!χιχιχι

Χαχαχα καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναντια μ μην αγχώνεσαι εφοσον εμεινες μια φορα εγκυος κ μαλιστα χωρίς προσπάθεια λογικά δ εχετε θεμα. Είναι λίγο σε ποσοτητα κ κινητικότητα.  Απο τ Ιανουαρίο π τ ανακαλυψαμε ο αντρας μ εκοψε τ καπνισμα, ξεκίνησε βιταμίνες, προσέχει τη διατροφη του κτλ. Η κινητικότητα αυξηθηκε σημαντικά αλλά η ποσότητα εξακολουθεί να είναι λιγη. Κανείς δ μας απέκλεισε φυσιολογικη συλληψη αλλα παρα πολυ δύσκολα. Γυναικολογος κ ουρολογος επεμεναν λογω ηλικιας εγω τωρα 28 κ ο αντρας μ 35 να κλείσουμε τα δυο χρονια. Συμπληρωσαμε δυο χρόνια τ Σεπτέμβριο, εκανα σπερματεγχυση κ τωρα πάμε για εξωσωματική. Το καλο είναι οτι τ σπερμα αν κ λιγο είναι ποιοτικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diwni ερχεσαι ακριβώς στις σκεψεις μου.ολα αυτα σκεφτομουν και γω και της ζητησα να μου γραψει εξετασεις.το σπερμα το ελεγξαμε μονοι μας και ειναι μια χαρα ευτυχως.nantia μην αγχωνεσαι για τιποτα!να δεις που θα ειναι μαραθονοδρομοι!!ολα θα πανε καλα!Απ'οτι βλεπω θα χρειαστει να κανω μεγαλη ερευνα για νεο γιατρο και μαλιστα αμεσα!ελπιζω να βρω εναν φυσιολογικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diwni θεωρω τεραστιο συν οτι ειναι ποιοτικο.για εξωσωματικη και το λιγο αλλα τουρμπο ειναι παααρα ποκυ καλο!καλη επιτυχια σας ευχομαι απο καρδιας.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Diwni θεωρω τεραστιο συν οτι ειναι ποιοτικο.για εξωσωματικη και το λιγο αλλα τουρμπο ειναι παααρα ποκυ καλο!καλη επιτυχια σας ευχομαι απο καρδιας.:)

koritsaki m kai gw tha s pw na allakseis giatro! meta apo ena xroni epiballontai oi basikes eksetaseis.ormonikes kai salpihhografia.egw proswpika molis tis ekana iremisa.o giatros m m eixei pei kaluteta na kseroyme oti einai ola ok min xanoume tzampa xrono..kai otan ola vgikan kala iremisa..to antitheto nomizw se agxwnei pio polu..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miniatoura μου, ετσι ειναι οπως τα λετε.αυριο κιολας θα αρχισω τα τηλέφωνα! πραγματικα αυτο μου προκαλει περισσοτερο αγχος!θελω να ξερω οτι ολα ειναι καλα.τωρα αν υπαρχει καποιο προβλημα, τι καλυτερο απο το να το αντιμετωπισεις?! τι να πω.η συγκεκριμενη γιατρος ισως να λειτουργει ετσι και θεωρω οτι ειναι πολυ καλη στη δουλεια της αλλα δε μπορω να με τρωει το αγχος οταν μπορω να το αποβαλλω κανοντας αμεσα εξετασεις!ελπιζω να μη με πιασει μονο κανενας αλλο γιατρος κοροιδο βλεποντας οτι χρειάζομαι γιατρο κατα κυριο λογο για να κανουμε εξετασεις!γιατι εχω ακουσει και τετοια ενα σωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Miniatoura μου, ετσι ειναι οπως τα λετε.αυριο κιολας θα αρχισω τα τηλέφωνα! πραγματικα αυτο μου προκαλει περισσοτερο αγχος!θελω να ξερω οτι ολα ειναι καλα.τωρα αν υπαρχει καποιο προβλημα, τι καλυτερο απο το να το αντιμετωπισεις?! τι να πω.η συγκεκριμενη γιατρος ισως να λειτουργει ετσι και θεωρω οτι ειναι πολυ καλη στη δουλεια της αλλα δε μπορω να με τρωει το αγχος οταν μπορω να το αποβαλλω κανοντας αμεσα εξετασεις!ελπιζω να μη με πιασει μονο κανενας αλλο γιατρος κοροιδο βλεποντας οτι χρειάζομαι γιατρο κατα κυριο λογο για να κανουμε εξετασεις!γιατι εχω ακουσει και τετοια ενα σωρο!

koita o giatros fen kerdizei aman kai kati apo tis eksetaseis..i salpiggografia ginetai se allo kentro synithws aktinologiko kai oi ormonikes einai opws oi eksetaseis aimatos se suggekrimeni mera kuklou.

simasia exei o giatros na tairiazei stis anagkes sou.. kai autos p pas sigoura den s tairiazei apo ti stigmi p exeis papanw agxos gia to min tyxon exeis kati! to paralogo einai na s zitisei kapoios sto 6mino..apo xrono kai meta einai teleiws fusiologiko!!

na ksereis p patas kai na kineisai swsta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο.κολλησα σε αυτην γιατί ειχε πραγματικα τις καλυτερες συστασεις.ισως να ταιριαζει αε καποια αλλη κοπελα.οχι σε μενα ομως.να ρωτησω κατι.οι εξετασεις αυτες γραφονται?και αν ναι πρεπει να ειναι απο γιατρο που ειναι συμβεβλημενος με εοπυ η δεν παιζει ρολο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Ναντια μ μην αγχώνεσαι εφοσον εμεινες μια φορα εγκυος κ μαλιστα χωρίς προσπάθεια λογικά δ εχετε θεμα. Είναι λίγο σε ποσοτητα κ κινητικότητα.  Απο τ Ιανουαρίο π τ ανακαλυψαμε ο αντρας μ εκοψε τ καπνισμα, ξεκίνησε βιταμίνες, προσέχει τη διατροφη του κτλ. Η κινητικότητα αυξηθηκε σημαντικά αλλά η ποσότητα εξακολουθεί να είναι λιγη. Κανείς δ μας απέκλεισε φυσιολογικη συλληψη αλλα παρα πολυ δύσκολα. Γυναικολογος κ ουρολογος επεμεναν λογω ηλικιας εγω τωρα 28 κ ο αντρας μ 35 να κλείσουμε τα δυο χρονια. Συμπληρωσαμε δυο χρόνια τ Σεπτέμβριο, εκανα σπερματεγχυση κ τωρα πάμε για εξωσωματική. Το καλο είναι οτι τ σπερμα αν κ λιγο είναι ποιοτικο.

μακαρι diwni μου! ελπιζω αυριο να παρουμε καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Εχεις δικιο.κολλησα σε αυτην γιατί ειχε πραγματικα τις καλυτερες συστασεις.ισως να ταιριαζει αε καποια αλλη κοπελα.οχι σε μενα ομως.να ρωτησω κατι.οι εξετασεις αυτες γραφονται?και αν ναι πρεπει να ειναι απο γιατρο που ειναι συμβεβλημενος με εοπυ η δεν παιζει ρολο?

η σαλπιγγογραφια δεν γραφεται..μονο το σκιαγραφικο..οι ορμονικες γραφονται κανονικα.. και δεν χρειαζεται να ειναι ο γιατρος του εοππυ αρκει να εχεις εσυ βιβλιαριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω κοριτσια οταν επαθα την πρωτη αποβολη με φυσιολογικη συλληψη μου ελεγαν ολοι δενχρειαζεται να ψαχτεις κ τετοια σε τρεις γυναικολογους πηγα ολοι ελεγαν ειναι νωρις συνεχιστε τις προσπαθειες κ εμεις σαν ρομποτ πια ειχαμε καθορισμενες επαφες.ετσι περασε ενας χρονος και εμεις τπτ ολοι ελεγαν αγχος κ εκτος απο τον υπερηχο που μου εκαναν κανεις δεν ειπε να κανω κ μια αλλη εξεταση.μονη μου κοιταξα για θρομβοφιλια ωσπου πηγα στον τελευταιο μου γυναικολογο και απο τον υπερηχο ειδε υγρο στη μια σαλπιγγα.αλλα πριν το δει μετα απο τοσο καιρο δεν εχεις κανει καποια εξεταση???ετσι μας εδωσς σπερμοδιαγραμμα ευτυχως καλο ορμονολογικες+αμη και εννοειται σαλπιγγογραφια οπου βρεθηκα να εχω δυο υδροσαλπιγγες.πανω απο ενα χρονο δλδ βαραγαμε στο γαμο του κουτρουλη!!!πολυψυχοφθορο ολο αυτο!!!ολος αυτος ο χαμενος καιρος και να σκορπαμε λεφτα απλα σε εποσκεψεις και σε παρακουθηση ωορρηξιας που στην περιπτωση μου δεν ωφελουσε καπου!!!αυτο που θελω να πω οτι αν περναει ο καιρος να κανουμε τις 2-3 βασικες εξετασειςνα ξερουμε που παταμε!!!καμια φορα βοηθαει στην ψυχολογια να ξερεις τι εχεις οτι κι αν ειναι αυτο γτ ετσι θα αντιμετωπιστει και θα ερθουμε πιο κοντα στο ονειρο μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

γεια σου! εμεις αν κ δεν προσπαθουμε ουτε χρονο καναμε εξετασεις,μονο το σπερμοδιαγραμμα περιμενουμε αυριο να βγει κ ειμαστε οκ απο αποψη εξετασεων. Ειχα μεινει κ μια φορα εγκυος οποτε αυτο κανει τα πραγματα λιγο πιο αισιοδοξα.Αποφασισαμε να παμε για παρακολουθηση γιατι θεωρουμε οτι ειναι πιο αξιοπιστος τροπος,αυριο ξεκιναω λοιπον :) 

Ναντιακι καλημερααααα!!!!!!!!!!!!!! Καλη επιτυχια με τις εξετασεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μακαρι ρε κοριτσι να ειναι ολα καλα και τον επομενο μηνα να πας για υπερηχο με φασολακι στην κοιλιτσα σου!!!!!!!!!!!!! Γραψε μας νεα σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα! Καλη εβδομαδα να εχουμε, με ομορφα νεα! 

Χτες στολισαμε δεντρο με τον αντρουλη μου. Ποσο μου λειπει ενα πλασματακι να παιζει με τις μπαλες και να μπουσουλαει απο δω κι απο κει...!!!!!!!!!!!! Οσο κοιταω το δεντρακι μας, αυτο σκεφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Καλη εβδομαδα να εχουμε, με ομορφα νεα! 

Χτες στολισαμε δεντρο με τον αντρουλη μου. Ποσο μου λειπει ενα πλασματακι να παιζει με τις μπαλες και να μπουσουλαει απο δω κι απο κει...!!!!!!!!!!!! Οσο κοιταω το δεντρακι μας, αυτο σκεφτομαι...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλα τα κορίτσια!

Μια από τα ίδια κι εγώ... σε νιώθω... στολίσαμε το προηγούμενο ΣΚ και από τοτε σκέφτομαι "Αχ Παναγία μου βοήθησε με τα επόμενα Χριστούγεννα να με βρουν με το μωράκι μας"....... Το ίδιο εύχομαι  για όλες μας!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2016 at 2:18 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:
στις On 26/11/2016 at 10:47 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

@Nantia_14 περιμενουμε νεα σου!! ολα καλα να είναι!!

Mommy86 Μπορει να μην εχω μάθει πολλά απο τις διαδικασίες που λενε τα κορίτσια αλλα νομίζω πως έχουν δικιορ οτι πρέπει να αλλαξεις γιατρό...να βρεις κάποιος που να καλύπτει τις ανάγκες σου...ποτε δε ξέρεις!! 

@ΝΤΙΑ30 Παμε δυναμικά για νεο ξεκίνημα!!! 

Εγω κορίτσια χτες ειχα κόσμο στο σπίτι...αναμεσα τους και ενα πλασματακι 2 χρονών.. παίξαμε, τραγουδήσαμε...Μετά κοιμηθηκε στο κρεββάτι μας...ενα μικρό αγγελουδι κατω απο τα σκεπάσματα μας........................πήγαινα συνέχεια να δω αν κοιμαται και το σκέπαζα....αχ κορίτσια............απίστευτο συναίσθημα ακόμα και αν ηξερα οτι δεν ειναι το δικο μου παιδακι και πως σε λιγο θα φεύγανε.......

Μακάρι ολα να πανε καλα για ολες μας...να χαμογελάμε και να λέμε για τα κατορθωματα των παιδιων μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

@Nantia_14 περιμενουμε νεα σου!! ολα καλα να είναι!!

Mommy86 Μπορει να μην εχω μάθει πολλά απο τις διαδικασίες που λενε τα κορίτσια αλλα νομίζω πως έχουν δικιορ οτι πρέπει να αλλαξεις γιατρό...να βρεις κάποιος που να καλύπτει τις ανάγκες σου...ποτε δε ξέρεις!! 

@ΝΤΙΑ30 Παμε δυναμικά για νεο ξεκίνημα!!! 

Εγω κορίτσια χτες ειχα κόσμο στο σπίτι...αναμεσα τους και ενα πλασματακι 2 χρονών.. παίξαμε, τραγουδήσαμε...Μετά κοιμηθηκε στο κρεββάτι μας...ενα μικρό αγγελουδι κατω απο τα σκεπάσματα μας........................πήγαινα συνέχεια να δω αν κοιμαται και το σκέπαζα....αχ κορίτσια............απίστευτο συναίσθημα ακόμα και αν ηξερα οτι δεν ειναι το δικο μου παιδακι και πως σε λιγο θα φεύγανε.......

Μακάρι ολα να πανε καλα για ολες μας...να χαμογελάμε και να λέμε για τα κατορθωματα των παιδιων μας...

Δεν υπάρχει πιο όμορφο συναίσθημα από την αγάπη!!!!! Αγάπη για τον άντρα σου που φέρνει μέσα από την ένωση την αγάπη για το παιδί σου!!!!??????

Πολύ συναισθηματικά ξεκίνησε ή εβδομάδα κορίτσια!! Σε καλο μας!

Πάντως πεταλουδιτσα μου, είναι γούρι να κοιμηθεί παιδάκι στο κρεβάτι σας!!!!? Με το καλό!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι οντως σταζουνε μελι τα λογια μας....σε καλο μας!!!

Κατσε να δεις που το επομενο σκ που θα στολισουμε και εμεις τι εχει  να γινει....θα βλεπω οραματα οτι τρεχει το πιτσιρίκι και κατεβαζει τις μπαλες κάτω απο το δεντρο για να τις σηκωνω εγω με το μπαμπά του... και αυτο θα γελάει......και θα το σηκωνουμε αγκαλια να βαλει το αστερι στη κορυφή....??????????????

Γουρι λες Μαρακι μου ε??? μακαρι... για ολες μας!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη εβδομαδα σε όλες μας! Ναιιι! το πνευμα των Χριστουγέννων είναι εδώ! Ειμαι σιγουρη πως με τοσο ωραια ατμοσφαιρα αναμεσσα μας μεταδιδουμε τη μαγεια και τη καλη διαθεση η μια στην αλλη!μπραβο μας! και ξερετε κατι..σιγουρα θα εχουμε και το θαυμα των χριστουγεννων. σιγουρα!καλες προσπαθειες σε ολες μας!θα τα καταφερουμε κοριτσια μου, σιγουρα θα τα καταφερουμε όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...