Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες.

Ευχομαι και ελπιζω ολες να ειστε καλα!

Αδιαθετησα σημερα και ειχα συνεννοηθει με τον γυναικολογο μου να ξεκινησω σερπαφαρ 3η με 7η μερα, 3 χαπακια ημερησιως ( με το 1 χαπακι ημερησιως δεν υπηρξε ωαριο)με παρακολουθηση.

Δεν ξερω ρε κοριτσια αλλα φοβαμαι... την απογοητευση ... δεν ειμαι αισιοδοξη με εχει παρει πολυ απο κατω.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε κορίτσι....μην απογοητεύεσαι! Θα κάνεις την θεραπεία που σου έδωσε ο γιατρός σου και όλα καλά θα πάνε.

Σου επιτρέπω σήμερα που είναι πρώτη μέρα να αφεθείς λιγάκι, αλλά από αύριο επιβάλλεται να σηκωθείς και με θετική ψυχολογία, να κάνεις αυτό που πρέπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μου εχεις απολυτο δικιο.

@ditaki μου πινω 2 ινοφερτ 2 γλουκοφαζ  3filicine και οποτε θυμαμαι και βιταμινη d.

δεν ειναι τα χαπια που παιρνω αλλα με εχει πιασει φοβια δεν ξερω τι επαθα ξαφνικα. ενω περιμενα το σεπτεμβρη πως και πως απο την προηγουμενη βδομαδα δεν ειμαι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα καλά τα χάπια, καλές οι θεραπείες αλλά αν ψυχολογικά δεν είσαι καλά, για τον οποιονδήποτε λόγο, τότε σαμποτάρεις το σώμα σου. Πήγαινε μια βόλτα, δες μια φίλη σου, χαλάρωσε όσο μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η STIRELLA είπε:

Καλημερα σε ολες.

Ευχομαι και ελπιζω ολες να ειστε καλα!

Αδιαθετησα σημερα και ειχα συνεννοηθει με τον γυναικολογο μου να ξεκινησω σερπαφαρ 3η με 7η μερα, 3 χαπακια ημερησιως ( με το 1 χαπακι ημερησιως δεν υπηρξε ωαριο)με παρακολουθηση.

Δεν ξερω ρε κοριτσια αλλα φοβαμαι... την απογοητευση ... δεν ειμαι αισιοδοξη με εχει παρει πολυ απο κατω.

 

 

Stirellaki μου μην σε παίρνει απο κάτω για κανένα λόγο!!!!!! και μην ανθυποβάλεις τον εαυτό σου οτι θα απογοητευθείς. Συνεχίζεις την καθημερινότητα σου χαλαρά, κάνεις οτι θα έκανες, πηγαίνεις όπου ήταν να πας, και οτι ειναι να έρθει θα έρθει!

 Κανένας λόγος άγχους!! Σε θέλω θετική και ανεβασμένη, ναι;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η STIRELLA είπε:

Καλημερα σε ολες.

Ευχομαι και ελπιζω ολες να ειστε καλα!

Αδιαθετησα σημερα και ειχα συνεννοηθει με τον γυναικολογο μου να ξεκινησω σερπαφαρ 3η με 7η μερα, 3 χαπακια ημερησιως ( με το 1 χαπακι ημερησιως δεν υπηρξε ωαριο)με παρακολουθηση.

Δεν ξερω ρε κοριτσια αλλα φοβαμαι... την απογοητευση ... δεν ειμαι αισιοδοξη με εχει παρει πολυ απο κατω.

 

 

Πάρε τα πάνω σου κοριτσάκι μου!!!!!και όλα θα γίνουν χωρίς να το περιμένεις! !!!!!έχεις πάρει γνώμες κι από άλλους γιατρούς? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @Ε.Γ.Α. μετα την παλινδρομη που ειχα αλλαξα γυναικολογο κ αυτος που εχω τωρα ειναι θειος μου. τον εμπιστευομαι απολυτα!!! εσυ πως εισαι?

@Fainareti τι κανεις? πως εισαι? σημερα καλυτερα εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

Καλημερα @Ε.Γ.Α. μετα την παλινδρομη που ειχα αλλαξα γυναικολογο κ αυτος που εχω τωρα ειναι θειος μου. τον εμπιστευομαι απολυτα!!! εσυ πως εισαι?

@Fainareti τι κανεις? πως εισαι? σημερα καλυτερα εγω.

Καλημέρα! !!!!καλά είμαι μια χαρά! !!!!η ζωή συνεχίζεται και κάθε μέρα πρέπει να προσπαθούμε για το καλυτερο!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

Καλημερα @Ε.Γ.Α. μετα την παλινδρομη που ειχα αλλαξα γυναικολογο κ αυτος που εχω τωρα ειναι θειος μου. τον εμπιστευομαι απολυτα!!! εσυ πως εισαι?

@Fainareti τι κανεις? πως εισαι? σημερα καλυτερα εγω.

Καλά stirella μου.... Στον αγωνα. Με πηρε ο υπνος κ προσπαθω να ετοιμαστω για δουλεια! Εισαι καλυτερα σημερα;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως η ζωη συνεχιζεται και προσπαθουμε ολοι για το καλυτερο. σημερα εκλεισα ραντεβου με διαιτολογο για να χασω τα 5 κιλα που πρεπει αφου ολοι θεωρουν οτι θα βοηθησει στο σπω και θα ξεκινησω και σερπαφαρ. η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!!!!!!

εσεις τι νεα?

@Fainareti καλυτερα σημερα εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Ανεβασμένη διάθεση βλέπω και μου αρέσει!

Αχ και γω πρέπει να χάσω κανένα κιλό, γιατί έχουν αρχίσει τα πόδια μου να πρήζονται πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@STIRELLAΚαλημερα κοπελα μου! Γραφω πρωτη φορα στο φορουμ ενω παρακολουθω πολυ καιρο συζητησεις των κοριτσιων!εχω ταυτιστει πολλες φορες με χαρες η λυπες χωρις να σας ξερω !!

Πρωτον μη σκεφτεσαι ποσα πινεις ..ειναι ολα βοηθητικα! δεν ειναι δα και τοσο βαρια φαρμακα βιταμινες φυλλικο αντε και γλουκοφαζ...μη το σκεφτεσαι ετσι!!και τα αλλα ειναι για να κανεις ωαρια ! δεν ειναι οπως παλια! 

Δευτερον διωξε το ατιμο το αγχος!!ξερω ειναι πολυ ευκολο να το λεμε αλλα κανει ΜΟΝΟ κακο ! εχεις να αγχωθεις οταν θα χεις το παιδι σου....παμπολλες φορες!!τωρα να χαιρεσαι οσο μπορεις τη διαδικασια...εισαι σενα δρομο προς τη μητροτητα.!!!σου ευχομαι τα καλυτερα απο καρδιας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η STIRELLA είπε:

ακριβως η ζωη συνεχιζεται και προσπαθουμε ολοι για το καλυτερο. σημερα εκλεισα ραντεβου με διαιτολογο για να χασω τα 5 κιλα που πρεπει αφου ολοι θεωρουν οτι θα βοηθησει στο σπω και θα ξεκινησω και σερπαφαρ. η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!!!!!!

εσεις τι νεα?

@Fainareti καλυτερα σημερα εσυ?

Μια χαρά εγω. Συγνώμη που θα γίνω παράξενη αλλά τα 5 κιλά τους φταίνε;;;;;;;;; 5 κιλα παίρνεις και χάνεις αν θες σε χρόνο dt κορίτσι μου.Μην αγχώνεσαι και με δίαιτες. εμένα έπρεπε με αυτή τη λογική να μου πουν πρώτα να κλειστώ σε μια σπηλιά για ένα χρόνο νηστική και μετά να προσπαθήσω για παιδί. Ένας γιατρός που είχα παει (για άλλο λόγο είχα παει εγω άλλο είχε καταλάβει αυτός) μου είχε πει να ξεκινήσω διαίτα, glucophage, προγεστερονη , και άλλη μια ορμόνη που δεν θυμάμαι πως λέγεται αν ήθελα να μείνω έγκυος. φυσικά και τον έγραψα στα παλαιά μου υποδήματα [smilie=laughing4.g:

Η γιατρός μου που με παρακολουθεί χρόνια χωρίς πολλές πολλές εξετάσεις (τα τυπικα μόνο, τεστ παπ-ενδοκολπικούς υπέρηχους κτλ) μου έλεγε δεν έχεις  κανένα πρόβλημα, δεν χρειάζεσαι καμια   εξέταση, δεν θέλω κανένα άγχος θα μείνεις έγκυος. Μου ενέπνεε τέτοια εμπιστοσύνη που πίστευε σε μένα που ήταν και ένας λόγος που έμεινα μακρυα απο εξετάσεις. Όταν δε πήγα και της είπα έχω καθυστερήση,μου είπε το ήξερα, στο είχα πει οτι θα μείνεις έγκυος ή αμέσως μετα την διακοπή απο τα αντισυλληπτικά ή κοντά στο χρόνο!

Τώρα στιρελακι μου για το σύνδρομο πολυκυστικών που αναφέρεις πως έχεις δεν ξέρω να σου πω πολλά πράγματα, αλλά  σίγουρα μια είναι η συμβουλή μου. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙΣ. η θετική ψυχολογία μπορεί να κάνει τόσα πολλά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΑΡΙΕΤΤΑ30 σε ευχαριστω παρα πολυ. οταν ερχομαι στα λογικα μου αυτα λεω κ εγω οταν ομως με παιρνει απο κατω..... αστα.... δεν ειμαι και κοριτσακι πια 38,5 ετων και εχω αγχωθει.

εσυ σε φαση εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

@ΜΑΡΙΕΤΤΑ30 σε ευχαριστω παρα πολυ. οταν ερχομαι στα λογικα μου αυτα λεω κ εγω οταν ομως με παιρνει απο κατω..... αστα.... δεν ειμαι και κοριτσακι πια 38,5 ετων και εχω αγχωθει.

εσυ σε φαση εισαι?

Εισαι νεα!! οι αριθμοι ειναι αριθμοι η μαμα μου μας εκανε στα 40!!σε ενα αλλο ποστ ειπα καποια πραγματα για τις ηλικιες...στης Αθηνας τη δημοσιευση!Εγω εχω ενα κοριτσακι 15 μηνων ομως ενα πολυυυ κοντινο μου προσωπο εχει παλεψει αρκετα με το αγχος την αγωνια..και ολο αυτο το πακετο της "υπογονιμοτητας" εχω διαβασει πολλα και θεωρω οτι η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ειναι το ΠΑΝ ...καλες και οι εξετασεις και η επιστημη!!!οταν με το καλο μεινει εγκυος θα παρω τοση χαρα σαν να ειμαι εγω !!!και ξερεις κατι οι γυναικες που παλευουν να γινουν μαμαδες για μενα ειναι πιο δυνατες και καλες απο αυτες που εκανα πολυ ευκολα,...!μπορει να ακουστει καπως ασχημο αυτο αλλα νομιζω ειναι αληθεια..συναναστρεφομαι  με παιδια και γονεις και εχω δει τα παντα....απο γονεις που τα φερνουν στο κοσμο καθε χρονο κι ενα και δεν εχουν καμια ευθυνη και γονεις που κανουν τα παντα αποκτουν ενα και ειναι τ πιο τυχερο παιδι στο κοσμο...Σταματα να σκεφτεσαι την ηλικια σου..αυτο απο μονο του σε μπλοκαρει εστω και υποσυνειδητα!!!να σκεφτεσαι το στοχο σου το ονειρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η STIRELLA είπε:

Καλημερα σε ολες.

Ευχομαι και ελπιζω ολες να ειστε καλα!

Αδιαθετησα σημερα και ειχα συνεννοηθει με τον γυναικολογο μου να ξεκινησω σερπαφαρ 3η με 7η μερα, 3 χαπακια ημερησιως ( με το 1 χαπακι ημερησιως δεν υπηρξε ωαριο)με παρακολουθηση.

Δεν ξερω ρε κοριτσια αλλα φοβαμαι... την απογοητευση ... δεν ειμαι αισιοδοξη με εχει παρει πολυ απο κατω.

 

 

κ εγω το χειμωνα που πηρα σερπαφαρ-πρεγνυλ για 4 μηνες, 3 χαπακια την ημερα επαιρνα......αλλα επειδη αυτα λεπταινουν το ενδομητριο μου εδωσε απο την ωορηξια crinon κολπικη προγεστερονη  και σαλοσπιρ .....βεβαια μου εκαναν καθυστερηση να ξερεις.....καλη σου επιτυχια κοπελα μου... κ μην απογοητευσαι....αξιζει το κοπο να τα δοκιμασουμε ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geozak καλημερα πως εισαι? μιλησες με το γιατρο σου?

δηλαδη τα σερπαφαρ δεν σε βοηθησαν? εσυ ειχες σπω? συγγνωμη που σε ρωταω αν θες στειλε στο inbox

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2017 at 1:44 ΜΜ, ο/η STIRELLA είπε:

Καλημερα σε ολες.

Ευχομαι και ελπιζω ολες να ειστε καλα!

Αδιαθετησα σημερα και ειχα συνεννοηθει με τον γυναικολογο μου να ξεκινησω σερπαφαρ 3η με 7η μερα, 3 χαπακια ημερησιως ( με το 1 χαπακι ημερησιως δεν υπηρξε ωαριο)με παρακολουθηση.

Δεν ξερω ρε κοριτσια αλλα φοβαμαι... την απογοητευση ... δεν ειμαι αισιοδοξη με εχει παρει πολυ απο κατω.

 

 

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ ΜΟΥ.... ΕΠΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ.... ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ....ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.... ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...