Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύξηση χοριακης προγεστερονη χαμηλή καφέ υγρά


Recommended Posts

Γεια σας , θα ήθελα να πω κ εγώ την ιστορία μου . Δυο χρόνια δεν μπορούσα να μείνω έγκυος , ιστορικό με ενδομητριωση .Αλλαζω γυναικολόγο μου βρίσκει ουρεοπλασμα . Κάνω τη θεραπεία κ ενώ ήμουν έτοιμη για εξωσωματική, και ενώ έχω καθαρίσει πλέον από το ουρεοπλασμα μένω έγκυος . Μόνο σάκο βλέπουμε κάνω μια απόξεση .μετα από 5 μήνες ξανά μένω έγκυος από την αρχή καφέ κ αίμα κ ακινησία πάλι μόνο σάκος δεύτερη απόξεση . Είμαι 37,5      Και κάνω ολες τις εξετάσεις για τις αποβολές στην ουσία βρέθηκε θρομβοφιλια σε κάποιος δείκτες όχι σε αυτόυς που οφείλεται η αποβολή επίσης το dfi του σπέρματος δεν ήταν καλή η μορφολογία . Μετά από 3 μήνες δλδ τώρα ξανά είμαι έγκυος . Τα καφέ άρχισαν από την 5η βδομάδα στην οποια κ βρίσκομαι δλδ εδώ κ τρεις μερεσ . κάνω ένεση ηπαρινης περνώ δυο felicine και τρεις προγεστερονες κολπικά . Χθες ξανά έκανα χοριακη κ πρώτη φορά προγεστερονη η χοριακη 24/3 ήταν 2920 25/3 3800 η προγεστερονη όμως μόνο 20,5 . Με τόσα χάπια και τα καφέ που έχω μήπως δεν είναι καλή μήπως οδηγούμε σε 3 η αποβολή ;  Μου είπαν κ για ξεκούραση αλλά τώρα το ΣΚ που ξεκουράζομαι πάλι τα ίδια έχω κ χειρότερη ψυχολογία , ενώ στη δουλειά είναι καθιστική όσο να πεις ξεχνιέμαι . Σας ευχαριστώ που με ακούσατε αν έχετε παρόμοιες ιστορίες θα ήθελα να τις ακούσω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lostwolves είπε:

Γεια σας , θα ήθελα να πω κ εγώ την ιστορία μου . Δυο χρόνια δεν μπορούσα να μείνω έγκυος , ιστορικό με ενδομητριωση .Αλλαζω γυναικολόγο μου βρίσκει ουρεοπλασμα . Κάνω τη θεραπεία κ ενώ ήμουν έτοιμη για εξωσωματική, και ενώ έχω καθαρίσει πλέον από το ουρεοπλασμα μένω έγκυος . Μόνο σάκο βλέπουμε κάνω μια απόξεση .μετα από 5 μήνες ξανά μένω έγκυος από την αρχή καφέ κ αίμα κ ακινησία πάλι μόνο σάκος δεύτερη απόξεση . Είμαι 37,5      Και κάνω ολες τις εξετάσεις για τις αποβολές στην ουσία βρέθηκε θρομβοφιλια σε κάποιος δείκτες όχι σε αυτόυς που οφείλεται η αποβολή επίσης το dfi του σπέρματος δεν ήταν καλή η μορφολογία . Μετά από 3 μήνες δλδ τώρα ξανά είμαι έγκυος . Τα καφέ άρχισαν από την 5η βδομάδα στην οποια κ βρίσκομαι δλδ εδώ κ τρεις μερεσ . κάνω ένεση ηπαρινης περνώ δυο felicine και τρεις προγεστερονες κολπικά . Χθες ξανά έκανα χοριακη κ πρώτη φορά προγεστερονη η χοριακη 24/3 ήταν 2920 25/3 3800 η προγεστερονη όμως μόνο 20,5 . Με τόσα χάπια και τα καφέ που έχω μήπως δεν είναι καλή μήπως οδηγούμε σε 3 η αποβολή ;  Μου είπαν κ για ξεκούραση αλλά τώρα το ΣΚ που ξεκουράζομαι πάλι τα ίδια έχω κ χειρότερη ψυχολογία , ενώ στη δουλειά είναι καθιστική όσο να πεις ξεχνιέμαι . Σας ευχαριστώ που με ακούσατε αν έχετε παρόμοιες ιστορίες θα ήθελα να τις ακούσω . 

Καλημερα κοριτσι μου!Δεν ξερω να σε βοηθησω ,το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι ολα ειναι σχετικα και συχνα θεμα τυχης.Εχω κι εγω ενδομητριωση και η γιατρος μου ειχε  αποκλεισει εγκυμοσυνη με φυσιολογικο τροπο.Κι ομως εμεινα εγκυος φυσιολογικα στα 41 με μια και μονο προσπαθεια...Απεβαλλα βεβαια μετα απο 2,5 μηνες ,ομως η ουσια ειναι οτι τα καταφερα χωρις εξωτερικους παραγοντες.Τωρα προσπαθουμε ξανα και ο χρονος θα δειξει.ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙς ΚΑΤΩ!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν μένεις έστω κ μια φορά έγκυος η ενδομητριωση πλέον δεν παίζει κανένα ρόλο . Αυτό είναι δεδομένο ! Σε ευχαριστώ για το κουράγιο ! Γενικά είμαι δυνατή αλλά καμία φορά κ οι δυνατοί λυγίζουν . Υγεία να έχουμε κ θα βρούμε την άκρη . Και πάλι σε ευχαριστώ !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευ ο Άι απο τα βάθη της καρδιάς μου να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ! Απέβαλε τις κακές σκέψεις ο θεός ξέρει! 

Δεν εχω εμπειρια μια και δεν εχει επιτευχθεί ακομα εγκυμοσυνη αλλα ειμαι σίγουρη πως θα συμβεί!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι  καλά σε ευχαριστώ πολύ ! Κ εγώ είμαι σίγουρη πως θα μείνεις έγκυος αρκεί να έχεις αυτή την αισιοδοξία !! Μακάρι όλες μας να τα καταφέρουμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lostwolves είπε:

Όταν μένεις έστω κ μια φορά έγκυος η ενδομητριωση πλέον δεν παίζει κανένα ρόλο . Αυτό είναι δεδομένο ! Σε ευχαριστώ για το κουράγιο ! Γενικά είμαι δυνατή αλλά καμία φορά κ οι δυνατοί λυγίζουν . Υγεία να έχουμε κ θα βρούμε την άκρη . Και πάλι σε ευχαριστώ !! 

Μπραβο!!!!Καλη συνεχεια και οσο μπορεις αισιοδοξα.Μου δινετε κ εμενα πολυ κουραγιο απο εδω μεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...