Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άγχος και φόβος


Recommended Posts

Καλημέρα σας , σας ειχα ζαλίσει τον Σεπτέμβριο αν ειναι έγκυος ξανα και ξανα , μετα απο δυο αρνητικά τεστ το τρίτο ήταν θετικό με τελευταία περίοδο 6/9 αυριο μπαίνω στην 18 εβδομάδα , ναι σωστά καταλάβατε έμεινα έγκυος και ειχα περίοδο , το θέμα μου ειναι οτι επειδή ειχα μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη , δυο μέρες με εχει  πιάσει φόβος ανεξηγητος παράπονο άγχος οτι δεν ακούω το μωρό βέβαια με τόσο άγχος και να το ακούω δεν ξέρω αν ειναι αυτο η ιδέα μου , σε περίπτωση που δεν το έχω ακούσει ειναι φυσιολογικό σ αυτές τις εβδομάδες ; μέχρι προχτές ειχα ο λεγόμενο φτερούγισμα , έχω την εντύπωση πως το έχω ακούσει αλλά δεν είμαι σίγουρη . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mousou είπε:

Καλημέρα σας , σας ειχα ζαλίσει τον Σεπτέμβριο αν ειναι έγκυος ξανα και ξανα , μετα απο δυο αρνητικά τεστ το τρίτο ήταν θετικό με τελευταία περίοδο 6/9 αυριο μπαίνω στην 18 εβδομάδα , ναι σωστά καταλάβατε έμεινα έγκυος και ειχα περίοδο , το θέμα μου ειναι οτι επειδή ειχα μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη , δυο μέρες με εχει  πιάσει φόβος ανεξηγητος παράπονο άγχος οτι δεν ακούω το μωρό βέβαια με τόσο άγχος και να το ακούω δεν ξέρω αν ειναι αυτο η ιδέα μου , σε περίπτωση που δεν το έχω ακούσει ειναι φυσιολογικό σ αυτές τις εβδομάδες ; μέχρι προχτές ειχα ο λεγόμενο φτερούγισμα , έχω την εντύπωση πως το έχω ακούσει αλλά δεν είμαι σίγουρη . 

Μέλλουσα μανουλα καλημερα και καλη εβδομάδα!!!Μπορει μανουλα να μην ειμαι ακομα..εχω ζήσει όμως απο πολυ κοντά και τις τρεις εγκυμοσύνες της αδερφής μου..με πολλα προβληματα η καθεμία..αλλα ευτυχως με τέσσερα ανήψια καταπληκτικά ως αποτέλεσμα...(ναι,η τελευταία κύηση,ηταν και δίδυμη..εκει φαντάσου τι τραβήξαμε..)..

Ειναι φυσιολογικό γλυκια μου να ανησυχείς..ειδικα οταν εχεις και μια τοσο άσχημη εμπειρία..εγω θα σου πω μονάχα πως προσπαθησε να μην "δηλητηριαζεις" τον εαυτό σου..παρε μια βαθιά ανάσα,εμπιστευσου το σώμα σου και παρε ενα τηλ τον γιατρό σου,να κανεις εναν υπέρηχο,να σου φυγει το άγχος..θα δεις πως άδικα ανυσηχεις και θα ηρεμήσεις!!!σου στέλνω ολη μου την θετική ενέργεια,και καθε ευχή για μια καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα γερό μωρο στα χερια σου γλυκια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mousou είπε:

Καλημέρα σας , σας ειχα ζαλίσει τον Σεπτέμβριο αν ειναι έγκυος ξανα και ξανα , μετα απο δυο αρνητικά τεστ το τρίτο ήταν θετικό με τελευταία περίοδο 6/9 αυριο μπαίνω στην 18 εβδομάδα , ναι σωστά καταλάβατε έμεινα έγκυος και ειχα περίοδο , το θέμα μου ειναι οτι επειδή ειχα μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη , δυο μέρες με εχει  πιάσει φόβος ανεξηγητος παράπονο άγχος οτι δεν ακούω το μωρό βέβαια με τόσο άγχος και να το ακούω δεν ξέρω αν ειναι αυτο η ιδέα μου , σε περίπτωση που δεν το έχω ακούσει ειναι φυσιολογικό σ αυτές τις εβδομάδες ; μέχρι προχτές ειχα ο λεγόμενο φτερούγισμα , έχω την εντύπωση πως το έχω ακούσει αλλά δεν είμαι σίγουρη . 

καλημερα κοριτσι μου σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

το ποτε θα ακουσεις το μωρακι παιζουν πολλα ρολο..οπως η θεση του μωρου αν ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη ο πλακουντας που βρισκεται...εγω το ενιωσα πολυ νωρις κι ο γιατρος μου ελεγε αποκλειετεεε πριν απο την 20η εβδομαδα δεν υπαρχει περιπτωση να το νιωσεις!!και μετα στον υπερηχο μου ειπε δικιο εχεις η θεση του ειναι αψογη για κλωτσιες....

σε λιγο καιρο θα το νιωθεις ολη την ημερα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω παρα μα παρα πολύ και τις δυο πολλές φορές μια γλυκιά κουβέντα έστω και απο δυο άγνωστες κοπέλες ειναι αρκετές για να σε ηρεμήσουν , σας ευχαριστω πολύ και παλι μακαρι να πανε όλα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς.

Να σε ρωτήσω κάτι είπες πως είχες περίοδο κανονικά.κανονικη ροή όπως της περιόδου είχες στο λέω γιατί είμαι έγκυος μετά από εξωσωματική κ είχα περίοδο.κ είμαι όλη μέρα καναπέ κρεβάτι.σε περίπτωση αποκόλληση.η κ.α.σημερα έκανα χοριακη κ είχα 3660 μονάδες κ δεν ξέρω αν είναι εντάξει.εκανα έμβρυο μεταφορά στις 15.12.16.

Κορίτσια πως υπολογίζω πόσο εβδομάδων είμαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η MARIA1958 είπε:

Όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς.

Να σε ρωτήσω κάτι είπες πως είχες περίοδο κανονικά.κανονικη ροή όπως της περιόδου είχες στο λέω γιατί είμαι έγκυος μετά από εξωσωματική κ είχα περίοδο.κ είμαι όλη μέρα καναπέ κρεβάτι.σε περίπτωση αποκόλληση.η κ.α.σημερα έκανα χοριακη κ είχα 3660 μονάδες κ δεν ξέρω αν είναι εντάξει.εκανα έμβρυο μεταφορά στις 15.12.16.

Κορίτσια πως υπολογίζω πόσο εβδομάδων είμαι;

Ναι κανονική περίοδο η οποία κράτησε 5 μέρες όπως πάντα και η γιατρός μόλις το είδε τα έχασε οταν κάναμε τον πρώτο υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mousou είπε:

Ναι κανονική περίοδο η οποία κράτησε 5 μέρες όπως πάντα και η γιατρός μόλις το είδε τα έχασε οταν κάναμε τον πρώτο υπέρηχο 

Αλήθεια Mousou? πω πω τελικά τίποτα δεν είναι  απίθανο..........και πως το υποψιαστήκατε? ή κατευθείαν το είδατε στον υπέρηχο τυχαία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Ο γιατρος σου δε σου εχει πει ακριβώς σε ποια βδομάδα είσαι και κάθε πότε αλλάζεις βδομάδα;;

 Φυσικά και γνωρίζω στην 18 είμαι , μάλλον ήταν λάθος ο τρόπος που ειπα κατι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αλήθεια Mousou? πω πω τελικά τίποτα δεν είναι  απίθανο..........και πως το υποψιαστήκατε? ή κατευθείαν το είδατε στον υπέρηχο τυχαία?

2/9 είχαμε επαφη , 6/9-10/9 ήμουν αδιάθετη ενημερώνω την γυναικολόγο οτι ξεκινάμε πάω για εξετασεις ( ο άντρας μου απο την πρώτη στιγμή μου είπε οτι ειναι έγκυος φυσικά δεν τον πίστευα) 11/9 επαφη . Κανω τεστ 19/9 αρνητικό μετα 5/10 αρνητικό και 25/10 θετικό !!!ενδιαμεσα υπήρχαν επαφές δεν στα γράφω όλα μην σε κουράζω , το αναφέρω στην γιατρό πάμε για υπέρηχο , άδειος ο σάκος μου λέει οτι ειναι πολύ μικρο και δεν φαίνεται εκει μου είπε οτι ήμουν αδιάθετη και έγκυος περνάνε 2 βδομάδας αν θυμάμαι καλα και πήγαμε και το είδαμε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mousou είπε:

2/9 είχαμε επαφη , 6/9-10/9 ήμουν αδιάθετη ενημερώνω την γυναικολόγο οτι ξεκινάμε πάω για εξετασεις ( ο άντρας μου απο την πρώτη στιγμή μου είπε οτι ειναι έγκυος φυσικά δεν τον πίστευα) 11/9 επαφη . Κανω τεστ 19/9 αρνητικό μετα 5/10 αρνητικό και 25/10 θετικό !!!ενδιαμεσα υπήρχαν επαφές δεν στα γράφω όλα μην σε κουράζω , το αναφέρω στην γιατρό πάμε για υπέρηχο , άδειος ο σάκος μου λέει οτι ειναι πολύ μικρο και δεν φαίνεται εκει μου είπε οτι ήμουν αδιάθετη και έγκυος περνάνε 2 βδομάδας αν θυμάμαι καλα και πήγαμε και το είδαμε !!!

τελικά όντως η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! όλα καλά να σου πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mousou είπε:

2/9 είχαμε επαφη , 6/9-10/9 ήμουν αδιάθετη ενημερώνω την γυναικολόγο οτι ξεκινάμε πάω για εξετασεις ( ο άντρας μου απο την πρώτη στιγμή μου είπε οτι ειναι έγκυος φυσικά δεν τον πίστευα) 11/9 επαφη . Κανω τεστ 19/9 αρνητικό μετα 5/10 αρνητικό και 25/10 θετικό !!!ενδιαμεσα υπήρχαν επαφές δεν στα γράφω όλα μην σε κουράζω , το αναφέρω στην γιατρό πάμε για υπέρηχο , άδειος ο σάκος μου λέει οτι ειναι πολύ μικρο και δεν φαίνεται εκει μου είπε οτι ήμουν αδιάθετη και έγκυος περνάνε 2 βδομάδας αν θυμάμαι καλα και πήγαμε και το είδαμε !!!

απο συμπτωματα ειχες κανενα για να υποψιαστεις??

πφφ να τετοια ακουμε απο τη μια.. και μετα αμφισβητουμε και την περιοδο και λεμε λες...?ποσες φορες νομιζα οτι ημουν εγκυος ενω ειχα περιοδο...!!! τι να πω!!! ειναι πολυ σπανιο φαινομενο αλλα  γινεται τελικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

απο συμπτωματα ειχες κανενα για να υποψιαστεις??

πφφ να τετοια ακουμε απο τη μια.. και μετα αμφισβητουμε και την περιοδο και λεμε λες...?ποσες φορες νομιζα οτι ημουν εγκυος ενω ειχα περιοδο...!!! τι να πω!!! ειναι πολυ σπανιο φαινομενο αλλα  γινεται τελικα..

πραγματικα, όμως...............................μαζί με σεριέτες θα αγοράζουμε και τεστ εγκυμοσύνης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

πραγματικα, όμως...............................μαζί με σεριέτες θα αγοράζουμε και τεστ εγκυμοσύνης...

χαχαχαχα πεταλουδιτσα μου θα το καψουμε το μυαλο μας πραγματικα ομως ετσι!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mousou είπε:

 Φυσικά και γνωρίζω στην 18 είμαι , μάλλον ήταν λάθος ο τρόπος που ειπα κατι 

Κοριτσακι μου δεν το ειπα για σενα.... Στη Μαρια1958 το ειπα οτι ο γιατρος της θα της πει σε ποια βδομαδα ειναι αλλιως εμεις που να ξερουμε;; Μπορει αν της πουμε εμεις να γίνει λάθος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η miniatoura87 είπε:

απο συμπτωματα ειχες κανενα για να υποψιαστεις??

πφφ να τετοια ακουμε απο τη μια.. και μετα αμφισβητουμε και την περιοδο και λεμε λες...?ποσες φορες νομιζα οτι ημουν εγκυος ενω ειχα περιοδο...!!! τι να πω!!! ειναι πολυ σπανιο φαινομενο αλλα  γινεται τελικα..

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Κοριτσακι μου δεν το ειπα για σενα.... Στη Μαρια1958 το ειπα οτι ο γιατρος της θα της πει σε ποια βδομαδα ειναι αλλιως εμεις που να ξερουμε;; Μπορει αν της πουμε εμεις να γίνει λάθος.....

Συγνώμη κούκλα μου δεν το κατάλαβα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο συμπτώματα τίποτα απλά άγχος αν είμαι ή δεν είμαι και αν δεν ήταν ο άντρας μου να μου λέει περίμενε και περίμενε πιστεύω θα έκανα κάθε μερα τεστ , το ίδιο είπε κι η γιατρός απο τις σπάνιες περιπτώσεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...