Athena D.

Πάμε Εξωσωματικη

33 απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Athena D. Καλησπερα κοριτσι μου και γω απο Ηρακλειο Κρητης! Εμενα ενα διαστημα Αθηνα και ειχα μια αποτυχια εκει και γυρισα παλι εδω.. Εχω για εμενα εναν καταπληκτικο γιατρο που με καθοδηγησε απιστευτα και στον επομενο κυκλο μου θα κανω μαζι με τον γιατρο μου και τον κυριο Φαϊδρακη στο Μητερα Κρητης!! Εχω ακουσει τα καλυτερα ακομα δεν εχω εμπειρια οταν θα κανω θα σου πω σιγουρα ομως  με τον γιατρο μου θα παθεις πλακα!! Ποιον γιατρο εχεις αν επιτρεπεται?? Και πως σε βαζει ετσι για εξωσωματικη χωρις να το εχετε ψαξει λιγακι??

0

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις On 26/12/2016 at 10:42 ΜΜ, ο/η mpelou είπε:

Εγώ πάλι έχω κάνει 4 εξωσωματικές στο δημόσιο και 1 σε ιδιωτικό και σε ιδιωτικό δεν ξαναπατάω!Στην τσέπη σε κοιτάνε..πληρώνεις ένα σκασμό χρήματα και δεν έχεις την προσοχή που σουυ αρμόζει..Στο δημόσιο έχω μείνει πολύ πιο ευχαριστημένη και το κόστος το 1/4 απο τα ιδιωτικά,και αν δε έχεις περάσει επιτροπή τότε δεν υπάρχει κόστος.Αν σε βοηθάει έχω ακούσει για το Μεσογειακό κέντρο Χανίων και για τον κο Γιακουμ...η τα καλύτερα.Αν σκοπέυεις να περάσεις επιτροπή ξεκίνα με τα απαραίτητα δικαιολογητικά.Θα βρείς παντού στο ινερνετ τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για την επιτροπή.Τύπωσε το χαρτί της επιτροπής και σε συννενόηση με τον γυναικολόγο σου ξεκίνα να γράφετε εξετάσεις που γράφονται και βάλε το σύζηγο να κάνει άμεσα ένα σπερμοδιάγραμμα για να μη χάνετε καιρό..Αν χρειαστείς οτιήποτε έιμαι στη διάθεσή σου..Δυστηχώς αν και λίγο πιο νέα απο εσένα έχω περάσει 2 φορές αυτή τη διαδικασία της επιτροπής..

Λυπαμαι πραγματικα για την εμπειρια σου..εγω πηγα σε δημοσιο κ εφυγα τρεχοντας..πηγα σε 2 ιδιωτικα κ οχι δεν με ειδαν σαν τσεπη μονο..πετυχα το στοχο μου κ αυτο μετραει..τα εργαστηρια δεν συγκτρινονυαι..για μενα τα δημοσια ειναι για τις κοπελες μικρης ηλικιας κ χωρις ιδιαιτερα προβλημςτα..εχβ φιλες που πηγαν Λαρισα αττικο κ αρεταιει καναν ενα σκασμο.προσπαθειεςκ τελθκα στο ιδιωτικο πετυχαν με την πρωτη γιατι απλα τα εμβρια τους φτασαν βλαστοκυστες αριστες.βεβαια ουτε εγω ουτε αυτες πηγαμε στα πολυ μεγαλα που δεν βλεπεις ποτε το γιατρο

0

στις On 3/1/2017 at 7:22 ΜΜ, ο/η Athena D. είπε:

Αληθεια ποσο κοστιζει η καθε προσπαθεια;;Και ποσο διαστημα διαρκει η προετοιμασια;;;

Αν θυμάμαι καλά 2.800 ευρώ και  μάλιστα μου έκοψαν απόδειξη ολόκληρο το ποσό χωρίς να τους το αναφέρω! Οι μέρες είναι περίπου 12! 

0

στις On 8/1/2017 at 11:37 ΠΜ, ο/η Finally είπε:

Λυπαμαι πραγματικα για την εμπειρια σου..εγω πηγα σε δημοσιο κ εφυγα τρεχοντας..πηγα σε 2 ιδιωτικα κ οχι δεν με ειδαν σαν τσεπη μονο..πετυχα το στοχο μου κ αυτο μετραει..τα εργαστηρια δεν συγκτρινονυαι..για μενα τα δημοσια ειναι για τις κοπελες μικρης ηλικιας κ χωρις ιδιαιτερα προβλημςτα..εχβ φιλες που πηγαν Λαρισα αττικο κ αρεταιει καναν ενα σκασμο.προσπαθειεςκ τελθκα στο ιδιωτικο πετυχαν με την πρωτη γιατι απλα τα εμβρια τους φτασαν βλαστοκυστες αριστες.βεβαια ουτε εγω ουτε αυτες πηγαμε στα πολυ μεγαλα που δεν βλεπεις ποτε το γιατρο

Όταν λες ότι τα καταφερες εννοείς ότι τώρα διανυεις περίοδο εγκυμοσύνης η' οτι εχεις παιδακι;;; Ταλαιπωρηθηκες και εσύ πολύ ε;;;. Σου εύχομαι τα καλυτερα...!!!!!

0

Εκανα 4 εξωσωματικες..στις 2 πρωτες απεβαλα λογω χρωμοσωμοκων την 7 κ 8 βδομαδα απο την τριτη εχω ενα παιδι 2,5 ετων κ τωρα μπαινω στον τεταρτο της εγκυμοσυνης μου...συν σπερματεγχυσεια συν συν συν περασαμε πολλα που πια θυμαμαι χωρις τοσο πονο...δεν ξεχνας..κι οταν ακουω παλλινδρομη θελω να κλαιω..αλλα το νομισμα της ζωης εχει 2 οψεις ..πολυ συντομα θα πανε ολα περιφημα κ να θυμασαι οσο κι αν ποναει η φυση μας προστατευει με τετοιες παλλινδρπμες

0

Η εξωσωματικη κι η διαρκεια της εξαρταται απο το ειδος αν ειναι μακρυ πρωτοκολλο απο τη μερα που ξεκινας μεχρι το τεστ ειναι περιπου 1,5 μηνας αν ειναι βραχυ τοτε περιπου ενας μηνας ως το τεστ...

0

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Εκανα 4 εξωσωματικες..στις 2 πρωτες απεβαλα λογω χρωμοσωμοκων την 7 κ 8 βδομαδα απο την τριτη εχω ενα παιδι 2,5 ετων κ τωρα μπαινω στον τεταρτο της εγκυμοσυνης μου...συν σπερματεγχυσεια συν συν συν περασαμε πολλα που πια θυμαμαι χωρις τοσο πονο...δεν ξεχνας..κι οταν ακουω παλλινδρομη θελω να κλαιω..αλλα το νομισμα της ζωης εχει 2 οψεις ..πολυ συντομα θα πανε ολα περιφημα κ να θυμασαι οσο κι αν ποναει η φυση μας προστατευει με τετοιες παλλινδρπμες

Πω πω............. Τι εχεις περάσει και εσυ βρε παιδι μου....... Τουλαχιστον τωρα μετα από όλα αυτα εχεις ενα αγγελουδι και ετοιμαζεσαι να αποκτήσεις ενα ακόμα... Εχεις καλή εγκυμοσυνη.....;;;;;

0

Σε ευχαριστβ! εχει κοπελες που περασαν περισσοτερα!!! ευχομαι κ σε σας τα καλυτερα ευχαριστω για τις ευχες

1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Αχ πόσο με εμψυχωνειςς βρε Αννινα μου... Ξέρεις εμένα ο μεγαλύτερος Μ φόβος είναι ο πόνος μετά την καισαρική και το πόσο θα ανταπεξελθω στο μωράκι μου με μια τομη να με δυσκολεύει... Κατά τα άλλα Δεν έχω κάποιο νπροβλημα... 
    • Κορίτσια μου σας έχω ερώτηση.. Όποια μπορεί να μου δώσει απάντηση θα με βοηθήσει αρκετά. 1.Σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών 2.πολυκυστικες ωοθηκες 3.πολυκυστικη υφή είναι τρία διαφορετικά πράγματα ή είναι το ίδιο που διατυπώνεται με τρεις διαφορετικούς τρόπους;;; Επίσης γίνεται να εχεις κάτι τέτοιο, να κάνεις κάθε μήνα ωορρηξία και ταυτόχρονα να φαίνεται ο υπέρηχος των ωοθηκων πεντακάθαρος;;; (εννοώ δηλ τι σόι πολυκυστικες μπορεί να έχει μια γυναίκα αν δεν έχει κυστες στις ωοθήκες;;;). Προβληματίζομαι και το ψάχνω γιατι εχω θεμα ακμης και λιπαροτητας στο πρόσωπο που συνεχως πάει κ έρχεται από τα 17 μου, τριχοφυια στο λαιμό και γύρω από το στηθος που δεν υποχωρεί με δεκάδες λέιζερ και επίσης μετά την ωορρηξία αδιαθετω πιο σύντομα από ότι πρέπει (μάλλον επειδή η προγεστερόνη μου κρατιέται σε χαμηλά επίπεδα.. Αυτό το μηνα βεβαια που πήρα vasclor δηλ προγεστερονη έφτιαξε το θέμα και ακόμη δεν εχω ούτε προωρες ροζ κηλιδες ουτε τιποτα. Διαβασα ομως οτι και αυτο αποτελει συμπτωμα πολυκυστικων). Στην περίοδο του Μαΐου μου ειπε η ενδοκρινολος να κάνω νεο ορμονολογικο έλεγχο στον οποίο θα περιλαμβάνεται και τεστοστερόνη και τα ανδρογονα.. Είμαι σίγουρη πως θα είναι αυξημενα αλλιώς ούτε σπυρακια θα έβγαζα ουτε θα ειχα αυτες τις ενοχλητικές τριχες που οσο κ αν τις αποτριχωνω εμφανίζονται ξανά και ξανά. Τέλος θα κάνω και καμπύλη ζαχαρου κ ινσουλίνης..Μου είπε η γιατρος ότι και αυτό έχει σχέση..Η υπερβολική αντίσταση στην ινσουλίνη χαλάει την ποιότητα των ωαρίων ή κάτι τέτοιο....Θα μου τα εξηγήσει αναλυτικα βέβαια από κοντά γύρω στα μέσα του Μαΐου που θα έχουν βγει οι εξετασεις μου και θα ξαναπάω όμως εγώ δυσκολεύομαι να περιμένω ως τοτε.. ξέρω βέβαια πως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική πάντως η όποια πληροφορία θα μου δίνατε θα με βοηθούσε σε κάποιο βαθμό να καταλάβω πως έχουν τα πράγματα σε αυτές τις περιπτώσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 
    • Απο το στομα σου και στου θεου τ αφτι
    • @Neli* μου ! Φυςικα και θελω ! Ειμαι 34 ετών και το αμόρε μου 31 😝 Εχω πολυκοιστικες ωοθήκες με πολυ άστατο κυκλο! Πολλα χρονια 9 εαν θυμάμαι καλα έπαιρνα αντισυλληπτικά ! πριν περίπου 1,5 χρονο ειχα ενα συμβάν ρήξη ωχρου σωματιου σπάνια περίπτωση! Ετσι μπήκα σε φόρουμ αλλα τιποτα καμία αναφορά περί του θέματος ! Πηγα σε γιατρούς δυο τρεις φοβήθηκα !το μονο που έκανα τοτε ηταν μια υπερηχοσαλπιγγογραφια ! Μετα απο αυτο και με περιοδο 45/60/ εχω φτάσει και 70 ημέρες ο ένας απο αυτούς μου πρότεινε να ξεκινήσω ελεύθερα αφού ειχα σχέση τόσα πολλα χρονια και τι περιμένεις μου λεει; πριν απο αυτο ουτε σκέψη έλεγα οκ καποια στιγμή... και ετσι έκανα τρεις μηνες αρχικά ελεύθερα αλλα τιποτα αφού με τέτοιο κυκλο ψύλλους στα άχυρα ! μου πρότεινε λοιπον ο γιατρος αρχικά ενδοκρινολόγο σπερματοδιαγραμμα ολα καλα αποτελεσματα σουπερ μου έδωσε θεραπεια κλοφιφαινης τα λεγόμενα σερπαφαρ έλεγχο ωορηξιας και στοχευμένες επαφές έτρωγα το ενα χαστούκι πισω απο το άλλο έλεγα δε μπορει ! μετα την καθυστερήσει έπεσα στα πατώματα έχασα τον εαυτό μου και εκει συνήλθα!συνεχιζω τα χάπια τον έλεγχο μου κάθε μηνα απολαμβάνω τον έρωτα μου και ειμαι σίγουρη θα έρθει ειναι θέμα χρονου!  Επισης πέραν τις υπερηχοσαλπιγγογραφιας έκανα ΚΆι υστεροσαλπιγγογραφια λόγω του οτι οι μισοί γυναικολόγοι την πρώτη δεν την δέχονται αν και οι δυο είχαν το ιδιο αποτέλεσμα ηταν διαβάτες! Τωρα περιμένω το καλο μου ωαριακι καποια στιγμή να μου χαρίζει ατελείωτη χαρά και συναρπαστική υπόλοιπη ζωη!👍🏼😀😀😀🙏 λογικα ο γιατρος σου θα σου πει αρχικά ενδοκρινολόγο και σπερμα ! τα αγόρια μας ειναι λίγο κάπως αλλα εαν το χειριστείς με χιούμορ ολα καλα !τουλαχιστον σε εμενα έπιασε! 😝 😘😘😘
    • Τα πιο γλυκα ξενυχτια ειναι αυτα Οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι κι εσυ, οταν κοιμαται ο μικρουλης σου! Οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε! Εχεις καθολου βοηθεια; Ή τα καταφερνετε οι 3 σας; ♡ Τα φιλια μας στο μπεμπακι σου! 💖
  • Νέες συζητήσεις