Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

Annina θα χεις ενα πασχαλιατικο μωρακι δλδ. Αχ τελεια τελεια ολα να πανε καλα κοριτσι μου!!! Να μας κανεις καλο ποδαρικο. Κοριτσια ανυπομονω πλεον παρα πολυ να τον δω τον μπεμπη. Βλεπω και ωραια ονειρα αλλα οχι εφιαλτες. Το μονο που με αγχωνει, εκτος του να ειναι υγιεις, ειναι το πως θα το παρουν τ αλλα δυο και κυριως ο πιο μικρος.

Ρανια και εμενα γνκ εκανε τουμπες ποτε ισχιακο ποτε κεφαλικο. Β επιπεδου και ντομπλερ ηταν κεφαλικος. Και την Δευτερα στις 33εβδ ουπς ισχιακος. Κωλοτουμπας πολιτικος θα γινει. Αλλα δν αγχωνομαι και ο γιος στις 36+ πηρε θεση 3 μερες πριν γεννηθει. Αλλα και να μην γυρισει δεν πειραζει. Αυτο που μετραει ειναι να κρατησουμε γερα μωρα στην αγκαλια μας.

Θανασης μου, δλδ Μαρια και μενα ειναι η εγκυμοσυνη με τα λιγοτερα κιλα. Στις αλλες ξεκινουσα 48-9 και εφθανα τα 62. Τωρα εφθασα τα 54-5 αναλογως την φορα και αν δεν ημουν τοσο καιρο ξαπλα θα μουν και πιο λιγα.

Αννινα και παλι με το καλο να ρθει το μωρακι σου και πιυ ξερεις μπορει τελευταια στιγμη να γυρισει:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια. Εννοείται ότι κάνουν ότι τους βολεύει γιατί γιαυτους ένας ξαφνικος τοκετός δεν είναι ότι καλύτερο τους χαλάει το προγραμμα γιαυτό προσπαθούν να τα έχουν προγραμματισει βρίσκοντας συνέχεια κάποιο προβληματάκι προς το τελος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Γεια σας κορίτσια μου! Αννίνα θα κανεις την αρχή! Με το καλό να κρατήσεις το μωρακι σου κ σιγά σιγά να παίρνουμε σειρα! Να μας πεις κ την εμπειρια σου απτην καισαρικη να ξερω τι με περιμενει! ? Εμένα μου είπε μόλις κλείσω τις 38 εβδομαδες αλλά μου φαίνεται νωρίς, θα ήθελα να πάρει λιγες μέρες ακόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστερακι μου θυμησε μου σε ποια εβδομαδα βρισκεσαι? κι εσυ καισαρικη? Μην ανησυχεις παντως αφου θα εχεις κλεισει τις 38 και κατ'ουσιαν θα διανυεις την 39η το μωρακι σου ετοιμο για αγκαλιτσες θα ειναι!!!! Σημερα με ενημερωσε κ ο μπαμπας μου που ειναι παιδιατρος οτι ισως σε αυτες τις περιπτωσεις μας κανουν κ την ενεσουλα για τα πνευμονακια του μωρου να ωριμασουν καλυτερα, εξαρταται απτον γυναικολογο.

Κοριτσια ποια εχει σειρα μετα για γεννητουρια? Θα συνταξουμε καταλογο-επετηριδα κ εμεις χιχιχι! Σας φιλω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννίνα μου 32+5 είμαι.. Ναι προγραμματισμένα με καισαρική κ γω.. Μου ήρθε λίγο ξαφνικό όταν μου το είπε αλλά δεν με πειράζει καθόλου, ίσα ίσα είμαι πιο ήρεμη.. Οτι είναι καλυτερο για εμας κ τα μωρακια μας! Τον ρώτησα για την ένεση για τα πνευμονακια του κ μου είπε οτι θέλω εγώ.. Καλό θα του κανει, κακό όχι.. Το άφησε πανω μου αλλά εγώ τρομαξα γιατί παιρνω παρα πολλά φάρμακα κ δεν θέλω άλλα κ του είπα όχι... Τώρα δεν ξέρω αν εκανα καλά... ? το σκέφτομαι κ με τρώει...

Εμένα αλλάζει η ΠΗΤ μου τώρα κ θα τον έχω αγκαλιτσα πρωτα ο θεός απο 6 μέχρι 10 Μαϊου! Είναι κάποια κοπελα αναμεσα στη δική μου ημερομηνία κ στην Αννίνα; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πητ 18/5 αλλά αν γεννησω όπως την αλλά φορά με βλέπω για την πρώτη εβδομάδα του Μαΐου έχω ένα προαισθημα ότι μέχρι τις 4 θα γεννησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι ειμαι εχω τελη Μαη Πητ. Συγκεκριμενα 26-05. Αλλα κι εγω αμφιβαλλω αν θα τον παρουμε ολοκληρο το μηνα! 

Απιστευτο μου φαινεται παντως, που πλεον κοντοζυγωνει η στιγμη, που θα παρουμε τα μωρακια μας αγκαλια! Ποτε περασαν τοσοι μηνες;; Και τωρα θα αρχισουμε να μαθαινουμε μονο ευχαριστα! ☺❤???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα  και  από  εμένα  κορίτσια.Εγω έχω ακόμα αρκετό καιρό μπροστά μου αλλά  μου αρέσει  να  διαβάζω για γεννητούρια. Προς το παρόν  ανυπομονώ να  βγω σε άδεια. Είμαι  νηπιαγωγός και τα μισά πιτσιρίκια  μου σήμερα  έλειπαν  με γαστρεντερίτιδα. Καταλαβαίνετε άγχος. Αυτό  μας έλειπε  τώρα. Στο τελευταίο  δίμηνο  να εχω περιπέτειες? Επιπλέον  θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι  ακόμα. Έχω μια γνωστή  που έχει Πητ 16 Απρίλη. Το μωρό της  και  η ίδια  μια χαρά. Απλώς  ο γιατρός  της  της  είπε  ότι  δεν  θέλει να  μεγαλώσει  άλλο το μωρό  γιατί  η ίδια  έχει στενή  λεκάνη  και αν δεν  γεννήσει  μέχρι  την Κυριακή  θα  της  το  πάρει με πρόκληση. Έχω φρικάρει  λίγο  με αυτή την τακτική. Μου  μοιάζει  λίγο  του στυλ που να τρέχουμε  Πασχαλιάτικα. Ας κάνουμε  μια  καισαρικουλα να τελειώνουμε. Γιατί  για πρώτο μωρό  να της προκαλέσει  πόνους δύο βδομάδες  πριν  την  Πητ,με μαθηματική ακρίβεια  πάει για καισαρική.Εχει πανικοβληθεί  λίγο  και εγώ απλά  δεν  ήξερα  τι να  της πω και  πως  να την  κατηγορήσω.Έχω  θυμώσει  με τους γιατρούς που  κυκλοφορούν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως οπως τα λες Ρανια μου. Ειναι θεμε τακτικης. Σημερα μιλουσα με μια φιλη μου κ μου ελεγε ακριβως το ιδιο. Γεννησε περισυ 23 μαιου.Το μωρακι της ειχε παρει κεφαλικη θεση αλλα δεν ειχε εμπεδωθει στις 39 βδομαδες, την βαζουν με προκληση κ μην τα πολυλογω στρεσαριστηκε το μωρο επεσαν οι παλμοι του κ μετα απο 11 ωρες πονων κατεληξε με καισαρικη και ολικη ναρκωση. Η πλειοψηφια δε των γυναικων δυστυχως βιωνουν αυτην την τακτικη, ειτε επειδη βολευει τον ιατρο εξ αποψεως ημερομηνιας (πχ η φιλη σου πητ 16/4, εγω 20/4-μες το Πασχα...) ειτε γιατι ειναι πλεον καθιερωμενο στη συνειδηση τους να "διευκολυνουν" λιγο την ολη διαδικασια και το εκ φυσεως απροοπτο και απρογραμματιστο που συνοδευει εναν φυσικο τοκετο (συσπασεις επι ωρες, διαστολη κλπ)..

Και για να πω την εμπειρια μου θα σας εκμυστηρευτω το εξης. Εχω αναφερει ξανα οτι ο μπαμπας μου ειναι καθ. παιδιατρος. λοιπον δεν εχει καλυτερο σας πληροφορω απτην καισαρικουλα οπως λεει! Προγραμματακι, συγκεκριμενη ωρα, μηδεν απροοπτα, μωρακι ξεκουραστο. Αντιθετως, στον φυσιολογικο τοκετο τον θυμαμαι παντα να περιμενει μεταμεσονυκτιες ωρες τηλ απτην κλινικη για την εναρξη του τοκετου... Ειναι καθηκον ομως των γιατρων να ακολουθουν τη φυση και μετα την επιστημη τους...ειμαι καθετη σ'αυτο και του το εχω πει πολλες φορες. Ωστοσο για να ειμαι ειλικρινης, το ταξιδι της γεννησης ειναι πανεμορφο, οποιον δρομο κ αν ακολουθησεις, κι οταν φιλησεις για πρωτη φορα το μωρο σου πιστευω ο κοσμος ομορφαινει...

Συγνωμη για το σεντονι αλλα κι εγω οσο πλησιαζω γινομαι ολο κ πιο ευαισθητη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η raniasop είπε:

Καλησπέρα  και  από  εμένα  κορίτσια.Εγω έχω ακόμα αρκετό καιρό μπροστά μου αλλά  μου αρέσει  να  διαβάζω για γεννητούρια. Προς το παρόν  ανυπομονώ να  βγω σε άδεια. Είμαι  νηπιαγωγός και τα μισά πιτσιρίκια  μου σήμερα  έλειπαν  με γαστρεντερίτιδα. Καταλαβαίνετε άγχος. Αυτό  μας έλειπε  τώρα. Στο τελευταίο  δίμηνο  να εχω περιπέτειες? Επιπλέον  θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι  ακόμα. Έχω μια γνωστή  που έχει Πητ 16 Απρίλη. Το μωρό της  και  η ίδια  μια χαρά. Απλώς  ο γιατρός  της  της  είπε  ότι  δεν  θέλει να  μεγαλώσει  άλλο το μωρό  γιατί  η ίδια  έχει στενή  λεκάνη  και αν δεν  γεννήσει  μέχρι  την Κυριακή  θα  της  το  πάρει με πρόκληση. Έχω φρικάρει  λίγο  με αυτή την τακτική. Μου  μοιάζει  λίγο  του στυλ που να τρέχουμε  Πασχαλιάτικα. Ας κάνουμε  μια  καισαρικουλα να τελειώνουμε. Γιατί  για πρώτο μωρό  να της προκαλέσει  πόνους δύο βδομάδες  πριν  την  Πητ,με μαθηματική ακρίβεια  πάει για καισαρική.Εχει πανικοβληθεί  λίγο  και εγώ απλά  δεν  ήξερα  τι να  της πω και  πως  να την  κατηγορήσω.Έχω  θυμώσει  με τους γιατρούς που  κυκλοφορούν....

Δυστυχως πολλοι γιατροι ειναι έτσι..σε Νοσοκομείο θα γεννησει η φιλη σου; κ δηλαδη ποσο ειναι το μωρο κ δεν θελει να μεγαλωσει πιο πολυ; 

Συνάδελφοι είμαστε μονο που εγω ειμαι άνεργη.. Στο Δημόσιο δουλεύεις; αναπληρώτρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου νομίζω μετά το Αννινακι ειμαι εγώ!!! 15 μαιου ΠΗΤ. Μα ποτε πέρασε έτσι ο καιρός;! Θυμάστε κάποιες από εσάς που μιλάγαμε τον Σεπτέμβρη για παλμούς κλπ και αγχωνόμασταν για αυχενική, μετά β επιπέδου ,μετά για τις καμπύλες σακχάρου....μετα για Doppler... Αχ συγκινούμαι...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Βικυ88 είπε:

κορίτσια μου νομίζω μετά το Αννινακι ειμαι εγώ!!! 15 μαιου ΠΗΤ. Μα ποτε πέρασε έτσι ο καιρός;! Θυμάστε κάποιες από εσάς που μιλάγαμε τον Σεπτέμβρη για παλμούς κλπ και αγχωνόμασταν για αυχενική, μετά β επιπέδου ,μετά για τις καμπύλες σακχάρου....μετα για Doppler... Αχ συγκινούμαι...?

Εγω παλι στον κοσμο μου ακομα κορίτσια χαχα νιωθω λες κ ειμαι 5 μηνων :-p τωρα στις 4 Απριλιου μπαίνω 8ο... εχω λιγο ακομα αλλα ειναι φυσιολογοκη τοση αναισθησία; θα παω να γεννησω κ θα λέω ακομα δεν βιάζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Δυστυχως πολλοι γιατροι ειναι έτσι..σε Νοσοκομείο θα γεννησει η φιλη σου; κ δηλαδη ποσο ειναι το μωρο κ δεν θελει να μεγαλωσει πιο πολυ; 

Συνάδελφοι είμαστε μονο που εγω ειμαι άνεργη.. Στο Δημόσιο δουλεύεις; αναπληρώτρια;

Θα γεννήσει στο Μητέρα στην Αθήνα. Το μωρό είναι 3100.Ενταξει θα έπαιρνε ακόμα  400- 500 γρ αλλά  δεν  θεωρώ ότι  είναι  κάτι υπερβολικό.Δηλαδη παλιά που οι γυναίκες  γεννούσαν  φυσιολογικά  και  ίσως και  μεγαλύτερα  παιδιά, δεν είχαν στενή λεκάνη?Προς  Θεού δεν  θέλω σε καμία  περίπτωση να δαιμονοποίηση την καισαρική. Ούτε  ειμαι από  τις σκληροπυρηνικες που λένε  φυσιολογικό  και  μόνο. Σαφώς και  όταν  υπάρχει  πρόβλημα  η λύση  της  καισαρική είναι  σωτήρια. Και χωρίς  απρόοπτα. Αλλά  όπως  και  να  το  κάνουμε  είναι  χειρουργείο  βρε κορίτσια. Δεν  είναι  ο φυσιολογικός τρόπος. Η μαμά μου γεννήσει φυσιολογικά 4 παιδιά. Όταν  βοήθησε την αδελφή μου να πλυθεί  μετά από  καισαρική  την μαζεύαμε με τα κουταλάκια.Ειχε ασπρίσει  όταν αντίκρισε  την τιμή.Μα την βλέπεις  από την πρώτη μέρα  την διαφορά. Μια που έχει  γεννήσει φυσιολογικά  τρώει κατι πιαταρες φαγητού, χωρίς  ορούς και  καθετήρας και  κάθεται  και οκλαδόν ενίοτε.Απο την άλλη ,Έχω δει συγγενείς και  φίλες μετά  από  καισαρική  και τις Έχω λυπηθεί. Ούτε το  μωρό τους δεν μπορούν να  κρατήσουν  και  να θηλάσουν  όπως  θα τους βόλευε.Αυτες τις εμπειρίες  Έχω εγω προσωπικά  και  γι'αυτό Είμαι επηρεασμένη. 

Ναι dimnat11.Ειμαι μια μόνιμη αναπληρώτρια πια για 7η χρονιά. Μονιμότητα δεν βλέπω  στον ορίζοντα  αν και με τόση ανεργία  που περνά  ο  κλάδος, δε με νοιάζει  πια.Αρκει που κάθε Σεπτέμβρη  με παίρνουν και εχω δουλειά. Βέβαια  αν ήμουν  μόνιμη τώρα θα είχα ένα χρόνο  άδεια  μητρότητας. Μη σου πω και 9 μήνες επαπειλούμενη,όπως δηλώνουν  όλες οι μόνιμες, για να  έχουν  το κεφάλι  τους ήσυχο.Ενω εγώ, θεωρούμαι και τυχερή  που  θα γεννήσω τέλη Μαΐου και  τουλάχιστον  θα Έχω όλες  τις  διακοπές του  καλοκαιριού  να ασχοληθώ με την μπέμπα  μου. Διαφορετικά  στις 63 μέρες θα έπρεπε να  ειμαι πισω στην  δουλειά, όπως και  τόσες  άλλες  μαμάδες  βέβαια. Κρίμα. Πάντα  το θεωρούσα πολύ  μικρό  χρονικό  διάστημα. Τώρα  που  πλησιάζει  η  ώρα  μου το νιώθω  ακόμα  περισσότερο  ότι  είναι  πολύ λίγος ο χρόνος  για να δεθεί η μαμά  με το πιτσιρίκι  της και  να βρει  τους ρυθμούς  της. Αλλά  αυτό  είναι  μια άλλη  μεγάλη  κουβέντα  και  ολίγον τι πικρή  θα έλεγα,οπότε ας την αφήσουμε  στην  άκρη. 

Έγραψα και'και'γω το δικό μου σεντόνι καθότι άγρυπνη από  τις 3.

Σας φιλώ και  σας εύχομαι  καλό μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχωρέστε μου κάποια λαθάκια στο κείμενο. Ειναι του έξυπνου πληκτρολογίου και  της βαρεμάρας μου που δεν  περνά  η ώρα  να ξημερώσει  να τελειώνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η raniasop είπε:

Θα γεννήσει στο Μητέρα στην Αθήνα. Το μωρό είναι 3100.Ενταξει θα έπαιρνε ακόμα  400- 500 γρ αλλά  δεν  θεωρώ ότι  είναι  κάτι υπερβολικό.Δηλαδη παλιά που οι γυναίκες  γεννούσαν  φυσιολογικά  και  ίσως και  μεγαλύτερα  παιδιά, δεν είχαν στενή λεκάνη?Προς  Θεού δεν  θέλω σε καμία  περίπτωση να δαιμονοποίηση την καισαρική. Ούτε  ειμαι από  τις σκληροπυρηνικες που λένε  φυσιολογικό  και  μόνο. Σαφώς και  όταν  υπάρχει  πρόβλημα  η λύση  της  καισαρική είναι  σωτήρια. Και χωρίς  απρόοπτα. Αλλά  όπως  και  να  το  κάνουμε  είναι  χειρουργείο  βρε κορίτσια. Δεν  είναι  ο φυσιολογικός τρόπος. Η μαμά μου γεννήσει φυσιολογικά 4 παιδιά. Όταν  βοήθησε την αδελφή μου να πλυθεί  μετά από  καισαρική  την μαζεύαμε με τα κουταλάκια.Ειχε ασπρίσει  όταν αντίκρισε  την τιμή.Μα την βλέπεις  από την πρώτη μέρα  την διαφορά. Μια που έχει  γεννήσει φυσιολογικά  τρώει κατι πιαταρες φαγητού, χωρίς  ορούς και  καθετήρας και  κάθεται  και οκλαδόν ενίοτε.Απο την άλλη ,Έχω δει συγγενείς και  φίλες μετά  από  καισαρική  και τις Έχω λυπηθεί. Ούτε το  μωρό τους δεν μπορούν να  κρατήσουν  και  να θηλάσουν  όπως  θα τους βόλευε.Αυτες τις εμπειρίες  Έχω εγω προσωπικά  και  γι'αυτό Είμαι επηρεασμένη. 

Ναι dimnat11.Ειμαι μια μόνιμη αναπληρώτρια πια για 7η χρονιά. Μονιμότητα δεν βλέπω  στον ορίζοντα  αν και με τόση ανεργία  που περνά  ο  κλάδος, δε με νοιάζει  πια.Αρκει που κάθε Σεπτέμβρη  με παίρνουν και εχω δουλειά. Βέβαια  αν ήμουν  μόνιμη τώρα θα είχα ένα χρόνο  άδεια  μητρότητας. Μη σου πω και 9 μήνες επαπειλούμενη,όπως δηλώνουν  όλες οι μόνιμες, για να  έχουν  το κεφάλι  τους ήσυχο.Ενω εγώ, θεωρούμαι και τυχερή  που  θα γεννήσω τέλη Μαΐου και  τουλάχιστον  θα Έχω όλες  τις  διακοπές του  καλοκαιριού  να ασχοληθώ με την μπέμπα  μου. Διαφορετικά  στις 63 μέρες θα έπρεπε να  ειμαι πισω στην  δουλειά, όπως και  τόσες  άλλες  μαμάδες  βέβαια. Κρίμα. Πάντα  το θεωρούσα πολύ  μικρό  χρονικό  διάστημα. Τώρα  που  πλησιάζει  η  ώρα  μου το νιώθω  ακόμα  περισσότερο  ότι  είναι  πολύ λίγος ο χρόνος  για να δεθεί η μαμά  με το πιτσιρίκι  της και  να βρει  τους ρυθμούς  της. Αλλά  αυτό  είναι  μια άλλη  μεγάλη  κουβέντα  και  ολίγον τι πικρή  θα έλεγα,οπότε ας την αφήσουμε  στην  άκρη. 

Έγραψα και'και'γω το δικό μου σεντόνι καθότι άγρυπνη από  τις 3.

Σας φιλώ και  σας εύχομαι  καλό μήνα!!

Καλημέρα!!! Καλό μήνα!!! Καλά οι αναπληρωτριες ειναι αλλο ζητημα, μια φιλη μου γέννησε τωρα κ για λιγες μερες πρέπει να επιστρεψει στο σχολειο. Καθε χρονο σε αλλο μερος κ παει λέγοντας.. ποσο μαλλον να εχεις κ μωρο.. εγω εχω ξεχασει πλεον τι θα πει σχολικη ταξη, ας γεννησω με το καλο κ μετα βλέπουμε τι να πω... 

Απ'οσο θυμαμαι μενετε Κρήτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎1‎/‎4‎/‎2017 at 0:07 ΠΜ, ο/η Βικυ88 είπε:

κορίτσια μου νομίζω μετά το Αννινακι ειμαι εγώ!!! 15 μαιου ΠΗΤ. Μα ποτε πέρασε έτσι ο καιρός;! Θυμάστε κάποιες από εσάς που μιλάγαμε τον Σεπτέμβρη για παλμούς κλπ και αγχωνόμασταν για αυχενική, μετά β επιπέδου ,μετά για τις καμπύλες σακχάρου....μετα για Doppler... Αχ συγκινούμαι...?

Βικυ εχουμε ιδια ΠΗΤ. Αχ αχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2017 at 2:26 ΜΜ, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Εγω παλι ειμαι εχω τελη Μαη Πητ. Συγκεκριμενα 26-05. Αλλα κι εγω αμφιβαλλω αν θα τον παρουμε ολοκληρο το μηνα! 

Απιστευτο μου φαινεται παντως, που πλεον κοντοζυγωνει η στιγμη, που θα παρουμε τα μωρακια μας αγκαλια! Ποτε περασαν τοσοι μηνες;; Και τωρα θα αρχισουμε να μαθαινουμε μονο ευχαριστα! ☺❤???

Έχουμε ακριβώς την ίδια ημερομηνία! Για να δούμε πόσο κοντά σε αυτή θα γεννήσουμε! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το βρεφικό δωμάτιο που ετοιμάζουμε είναι σε απαλό κίτρινο, η κούνια και η ντουλάπα άσπρες και μια συρταριέρα που είχαμε σε ανοιχτό καφέ. Ταιριάζουν όλα αυτά μαζί; Τι λέτε;;Εσείς το έχετε ετοιμάσει; Εγώ δε βιάζομαι, η κούνια αρχικά θα μπει στο δικό μας δωμάτιο οπότε θα το φτιάξω σιγά σιγά το βρεφικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μεγαλη στιγμη πλησιαζει!!! Αγαπημενες μανουλες μου, Μεγαλη Δευτερα 10/4 πρωι θα ελθει ο θησαυρος μου....!!! προγραμματισαμε σημερα καισαρικη, θα ειμαι 38 βδ και 5 ημερων...

Δε νομιζω να κοιμηθω σημερα, δεν το πιστευω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η annina είπε:

Η μεγαλη στιγμη πλησιαζει!!! Αγαπημενες μανουλες μου, Μεγαλη Δευτερα 10/4 πρωι θα ελθει ο θησαυρος μου....!!! προγραμματισαμε σημερα καισαρικη, θα ειμαι 38 βδ και 5 ημερων...

Δε νομιζω να κοιμηθω σημερα, δεν το πιστευω....

Αννινακι μου!!!!!! Με το καλό κοπέλα μου να πάνε όλα κατευυχην!!! Αχ είσαι η πρώτη όλα θα πάνε τέλεια μην αγχωνεσε καθόλου και για τιποτα σε μια εβδομάδα θα Έχεις το παιδάκι σου στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννινα μου τι καλά! Με το καλό κορίτσι μου! Απο σήμερα δεν θα κοιμηθεις; εχεις ακόμα μια βδομάδα! Γλυκιά προσμονή!!! Τι σου είπε ο γιατρός θα κάνετε τελικά την ένεση για τα πνευμονακια του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολη την εβδομαδα κοριτσια πως θα κοιμηθω αχ! Δε χρειαζεται ενεσουλα μου ειπε στην 39η βδομαδα ειναι ετοιμο το μωρακι...Μα δε μπορω να το πιστεψω εγω μονο μια κοιλια βλεπω που κουνιεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρακολουθώ το θεμα σας τόσους μήνες, έχοντας τη γλυκιά προσμονή να ερθω κι εγω στη θεση σας.. Ξερω πως πλησιάζει ο καιρός να κρατήσετε τα μωρακια σας αγκαλιά... Ευχομαι να είναι είναι υγιή και εσείς κορίτσια να είστε γερές να απολαύσετε αυτές τις στιγμές!!! Με το καλό και μ΄ενα πόνο!

Τα φιλιά μου σε όλες τις μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...