Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλορόζικο το 18!!! (Ευτυχώς που το άνοιξες Σια γιατί εγώ δεν ξέρω ούτε φωτογραφία να βάζω, που να ανοίξω και θέμα :laugh: :laugh: :laugh: )

Άντε ποιο μωράκι θα κάνει την άφιξη του;;Κανένα νέο από Αγγελική;; :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μας προλαβαίνει η Λένα!!!!χαχαχαχα

λοιπόν για να δούμε ποιό θα είναι το πρώτο μωράκι το Νο 18...

μάλλον της Αγγελικής!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!ΠΕΡΑΣΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΤΡΙΝΑΚΟ ΜΟΥ..ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ.ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΑΒΕΡΝΟΥΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...

ΤΩΡΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΣΑΛΤΣΟΥΛΑ.

ΚΑΤΡΙΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΦΟΡΕΜΑ ΓΛΥΦΑΔΑ?ΟΧΙ ΠΙΑΣΟΚ...ΛΙΚΟ Ε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: ΠΟΙΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΦΙΞΗ...??? 4980ed254d792.jpg

Καλά, δεν παίζεσαι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Τι είναι αυτά που κάνεις μεσημεριάτικα;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα τι φωτογραφιες ειναι αυτες που βαζεις??? Να μας τρελανεις θελεις??? Καλοριζικο το νο18.Ευχομαι να εχει πολλα γεννητουρια :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

100 150 ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΚΑΘΟΤΙ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΘΑ

ΑΔΥΝΑΤΙΣΩ.ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ CHARLY ΕΝΑ ΑΨΟΓΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΛΕΣ ΝΑ ΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικοοοοοοοοοοοοοοοοοο.....

βρηκα μια κρεμα μου ειπε μια κοπελα οτι ειδε αποτελεσματα αυτη ειχε κατακοκκινες μεγαλες κ πολλες κ μεινανε ουτε οι μισες κ αυτες που μεινανε σχεδον δεν φαινονται....οποια θελει να τις πω ποια δεν ειναι ακριβη 25Ε περιπου...αλλα μου ειπε οσο ειναι κοκκινες η ροζ...εμενα ειναι ροζ πολυ απαλο....αχ μακαρι γιατι θα σκασω...φυσικα κ προεχει η υγεια του μπεμπη αλλα αμα μπορουμε να κανουμε κατι γιατι οχι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε κορίτσια πότε κιόλας προλάβατε να ανοίξετε το 18?

φτου! που να πάρει,πάλι πρέπει να περιμένω να ανοίξω το 19 για να γεννήσω,απαπαπαπαπα :P δεν σας προλαβαίνω!!!

τόσες μέρες δεν είχα ιντερνετ,ευτυχώς τώρα είναι στην δουλειά ο κουνιάδος μου και βρήκα ευκαιρία να μπω να δω τι κάνετε.

είχαμε γεννητούρια??? γέννησε καμιά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαι βρε θεκλα??????

σε περιμεναμε οσο μπορουσαμε αλλα κι εσυ εξαφανιστηκες....

κι ελεγα κι εγω οτι θα μας εκανες καμμμια εκπληξη ;)

αντε να το γεμισουμε με ευχαριστα νεα και υπεροχα μωρακια και το 18!!!!

νομιζω καπου εδω η στο 19 θα ερθουν και τα δικα μου :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑΑ ΡΕ ΘΕΚΛΑΑΑΑ!!ΔΕ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩΩ...ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΣΕ ΨΑΧΝΑΜΕ..ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ!!ΜΑΣ ΚΛΕΙΔΩΣΑΝΕ ΤΟ 17!!ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ!!ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΓΕΝΝΟΥΣΕΣ!

ΜΑΓΔΑ..ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙς ΜΙΣΟΤΙΜΗΣ..ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΧΕΔΙΩΝ.!!!ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ BEAUTY SHOP ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΝΑΔΥΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΨΩΝΙΣΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ!ΤΟ ΕΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ..KAI ΤΟ ΑΛΛΟ ..ΛΕΓΕΤΑΙ..ΑΧΧΧ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ :S:S:S ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΘΕΕ ΜΟΥ..

JENNY..κατι..και το αλλο Orsalina..????τεσπα οπως μπαινεις στο εμπορικο το ενα ειναι αριστερα..διπλα απο τα med και το αλλο προχωρας κανεις δεξια και..λιγο πριν το τελευταιο μαγαζιπρος πλατεια Εσπεριδων ειναι!!αναλογα βεβαια και για ποια περισταση το θες!για να σου πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και πάλι. Κάναμε μπάνιο τη μικρούλα και τώρα λιώωωωνει και... νιαουρίζει μες στον ύπνο της. Αυτό το FlexiBath πολύ καλή φάση παρεμπιπτόντως... Το διπλώνεις και το βάζεις σε μια γωνία :)

Θέη :kiss:Βασιλικούλα :kiss:LOY LOY :kiss: Τι κάνουν οι κοιλίτσες; Φωτεινή, το ίδιο σύστημα εφαρμόζουμε βλέπω! Λίγο χρονοβόρο, αλλά εγγύηση :P

Κατερινάκι, χαρά στο κουράγιο σου κοπελάρα μου. Εύχομαι να είναι καλύτερα τα πράγματα αυτή τη φορά. Πάντως βγάλανε κορίτσαρο από κει μέσα!

Τζενάκι, γεια σου! Το σχεδιάζατε από πριν προφανώς να μετακομίσετε ε; Ταλαιπωρία ρε γμτ, αλλά αν είναι για καλύτερα, μάλλον τώρα είναι μια καλή στιγμή για να φύγει από τη μέση κι αυτό. Ελπίζω τουλάχιστον να μην κουράζεσαι υπερβολικά εσύ :kiss:

Σταυρούλα, πολύ χαίρομαι που είσαι εντάξει και έτοιμη για φυσιολογικό! Αφού απέκλεισες κάθε ενδεχόμενο να υπάρξει πρόβλημα, είσαι σούπερ! Εγώ μετατόπιση σπονδύλου έχω σε εκείνο το σημείο. Ο πρώτος γυναικολόγος το αγνόησε κι ο δεύτερος με έστειλε για μαγνητική και είπε κατευθείαν "καισαρική" (γιατί απ' ό,τι μου έδειξε σε κάτι βιβλία, ο κόκκυγας είναι κυρτός, αλλά κατά τη διάρκεια των εξωθήσεων... ευθυγραμμίζεται :dry: ). Επειδή είμαι δύσπιστη, έδειξα τη μαγνητική σε δύο ορθοπεδικούς και είπαν και οι δύο καισαρική οπωσδήποτε.

Ντόρα κοπελάρα μου, μη σκας για τέτοια δευτερεύοντα πράγματα! Οι κ@λοραγάδες αν είναι να σκάσουν μύτη, θα σκάσουν μύτη με κρέμες ή χωρίς. Μετά θα φύγουν ή τουλάχιστον θα πάψουν να φαίνονται το ίδιο! Άλλωστε είναι ήδη πολύ μικρούλες ρε συ. Μετά μπορεί και να μη φαίνονται καθόλου. Και για του λόγου το αληθές... πόσες μητέρες με ραγάδες έχεις δει στην παραλία; Εγώ ε-λ-ά-χ-ι-σ-τ-ε-ς! Συμπέρασμα: σίγουρα "σβήνουν" σε πολύ μεγάλο βαθμό ;) Κοίτα να χαρείς το διάστημα που έμεινε και να ξεκουραστείς λιγάκι και να μη σκας για βλακειούλες!

Να και μια φωτό από μαμά κουκουβάγια ("το παιδί μου κρατάει το μπιμπερό" κ.λπ. :laugh: ) :blush::blush:

nkjlj.jpg

Κορίτσια τη ζύγισα χθες κι έχει πάρει μισό κιλό σε μια εβδομάδα (πήγε 3100). Μήπως παραείναι πολύ; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα θα σε μαλωσω κατερινακι!!! που ειναι η γλυκια φατσουλα???

μονο μπιμπερο εβγαλες????

χαχαχαχα πλακα εχει η μια σταλια παλαμιτσα που θελει να το πιασει κιολας :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωπωπω σοβαρά με περιμένατε??? :blush::blush::blush:

τι να κάνω μωρέ! τώρα μου ανέβασε το μοντεμ ο κουνιάδος μου και με πρόλαβε ο αντρας μου στο pc και μου λέει άσε λίγο να δω τι παίζει στο ικάριαμ....άλλο ζόρι κι αυτό...οπότε καθυστέρησα!

τι να κάνουμε ,στον επόμενο αριθμό...εύχομαι να σας προλάβω δλδ :huh:

Κατερίνα μια χαρά είνια τα 3100,άντε να αρχίσε να κάνει και δίπλες στα μπουτάκια :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον η μια ειναι η reconstria της freezyderm κ η αλλη την οποια εχουν χρησιμοποιησει κ κοπελες απο το φορουμ κ ειπανε οτι κανει θαυματα κ την οποια ειχα σκεφτει κ εγω λογο οτι την ειχε χρησιμοποιησει η κουνιαδια μου σε μια κακο ραμμενη ουλη κ τωρα σχεδον δεν φαινεται ειναι η kelosoft ειναι για σημαδια απο εγκαυματα ουλες απο χειρουργεια κ γενικα για αναπλαση του δερματος....καποιες κοπελες την χρησιμοποιησαν κ για ραγαδες κ εχου σχεδον εξαφανιστει...απλα θελει πολυ καιρο να την χρησιμοποιεις η ολοκληρωμενη θεραπεια γινετε σε 6 μηνες με 1 χρονο...την ειχε χρησιμοποιησει κ ο αδερφος μου σε ραμματα απο χειρουργειο κ δεν εχει κανενα σημαδι εξαφανιστηκε τελειος...δεν ξερω ομως αν μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε τωρα μαλλον μετα την γεννα...θα ρωτησω τον ντοκτορ... ;););););)

http://www.otc.gr/product_info.php?products_id=441

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλές οι κρεμούλες,αλλά να ρωτήσω κάτι για τους αποστειρωτές και τα μπιμ περό η άσχετη???

τι αποστειρωτή έχετε πάρει?

έχετε αγοράσει πλαστικά μπιμπερό?πόσα? και πόσα ml?

αγοράσατε και έξτρα θηλές για τα μπιμπερό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέκλα, εμείς της Avent είχαμε πάρει και αποδείχθηκε καλή επιλογή. Μπιμπερό υπολόγιζε 6, αν και πάλι αποστειρώνω δυο φορές τη μέρα για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα ξεμείνουμε τη νύχτα. Υπάρχουν των 125 και των 250 ml (για της Avent μιλάω, ε!). Σκέψου ότι η μικρούλα πίνει πλέον 100 ml και σύντομα θα πρέπει να γίνει το switch στα μεγάλα. Θηλές υπάρχουν με διάφορες τρύπες, σιλικόνης και καουτσούκ (η Avent δεν έχει τέτοιες, αν και κάποιοι τις προτιμούν). Οι σιλικόνης πρέπει να αλλάζονται αν αλλοιωθούν, διαφορετικά κάθε 3μηνο-4μηνο για λόγους υγιεινής. Έχω πάρει εφεδρικές, αλλά από χαζομάρα, αφού όπου να 'ναι θα θέλει με 2 τρύπες, μετά με 3 τρύπες κ.λπ.

Εν ολίγοις, με 6 μπιμπερό θα είσαι εντάξει. Μπορείς να πάρεις κατευθείαν μεγάλα, απλώς τσέκαρε τις θηλές που έχουν στο πακέτο.

Βασιλική μου, πάρε μια τρομακτική φωτογραφία. Δεν ξέρω γιατί βγήκε έτσι η χοντρούλα μου! Σαν να έχει τεράστια μάτια και μύτη :laugh:

IMG_0496.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

κορίτσια καλές οι κρεμούλες,αλλά να ρωτήσω κάτι για τους αποστειρωτές και τα μπιμ περό η άσχετη???

τι αποστειρωτή έχετε πάρει?

έχετε αγοράσει πλαστικά μπιμπερό?πόσα? και πόσα ml?

αγοράσατε και έξτρα θηλές για τα μπιμπερό?

;

Εφαγα το φαγάκι μου και επέστρεψα.

Λοιπόν εγώ αγόρασα αποστειρωτή ατμού από το jumbo τον πιο φθηνό(όχι μάρκας), δεν ξέρω αν έκανα καλά, αλλά εκείνη την ώρα σκεφτόμουν το πιο αισιόδοξο πλάνο που έλεγε ότι θα θηλάσω οπότε τι να τον κάνω τον αποστειρωτή. Ξέρω βλακεία ακούγεται...το πολύ πολύ αν τον χρειαστώ και αυτός βγει σκάρτος θα πάρω άλλον αργότερα.

Μπιμπερό αγόρασα μόνο 4 γυάλινα chicco + nuk με θηλή σιλικόνης για νεογέννητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...