Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια..

χαίρομαι που δεν είμαι μόνη μου σε αυτή την κατηγορία κοιλούμπας!!!

Εγώ πάντως την χαίρομαι πολύ την κοιλούμπα μου - όλα τα υπόλοιπα με χαλάνε!!!

Παρασκευή, Παρασκευή....άντε γιατί δεν αντέχω άλλο στην δουλειά - απίστευτη βαρεμάρα!! Πονάει και η μέση πάρα πολύ και πάω σαν πάπια...

Ναταλι χρονια πολλά για χθες - να σε χαίρονται όσοι σε αγαπούν και με το καλό το 4ο παιδάκι σου!!

Βάγια τέλεια η κοιλιά σου - θηρίο κοιμήθηκες σε σκηνή? Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν θα μπορούσα με τίποτα!!! Μόνο στο κρεβάτι μου βολεύομαι - ούτε καν στον καναπέ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κούκλες. Καλέ όλες οι κοιλίτσες μας είναι τέλειες. Τι ωραία που είναι. Ναταλάκι χρόνια πολλά για χθες. Να έχεις ότι επιθυμείς. Μαράκι μην ανησυχείς, θα δεις ο γιος σου είναι δυνατός. Πολλά φιλάκια σε όλες τις κοιλουμπίτσες. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλουμπιτσες!!!χαθηκα και ειδα κι επαθα να σας διαβασω .εχετε γινει επικινδυνα πολυλογουδες!αυτες τις μερες τρεχω για κατι δουλειεςαι που χρονος να μπω στο ιντερνετ.χθες πηγα στο γιατρο,ολα καλα με το μπεμπη αλλα ειχαμε 2 προβληματακια πρωτον ο αιματοκριτης μου εχει πεσει πολυ.ηταν στο οριο(36)αλλα τωρα εχει παει 33,κατι ειχα ψιλιαστει γιατι ενιωθα απιστευτη κοπωσητελευταια...μου αυξησε και μου αλλαξε το σιδηρο.μου εδωσε το fysiofol (2 τη μερα)ειναι σε μορφη αμπουλας και ειναι αηδια :blink: δεν ξερω πως θα την παλεψω να παιρνω 2 απο αυτα τη μερα!!αφηστε που μου φαινεται πολυ βαρυ!το παιρνει καμια απο σας?

δευτερο προβληματακι ειναι οτι η β επιπεδου που εκανα σε εκεινο το ιδιωτικο κεντρο μου ειπε οτι ειναι για πεταμα και πρεπει να τη ξανακανω :angry::angry::angry: λεει οτι επειδη την εχει κανει απλος ακτινολογος δεν την εμπιστευεται.νομιζω εχει δικιο και θα την ξανακανω στις 2 του μηνος,αντε παλι ανχος για τη β'επιπεδου :angry::angry:

αυτα ειμαι λιγο τσιτωμενη γιατι μεστα τρεχαματα πρεπει να ξανατρεχω και για β επιπεδου αλλα αφου ο μπεμπης ειναι καλα αυτο μετραει ,χαλαλι του :) μεσα σεολα σημερα εχω να παω και σε γαμο,στις 1 εχω και κομμωτηριο :lol: :silly: ο γαμος ειναι στη σαρωνιδακαι το τραπεζι στη βουλα :blink: δε ξερω πως θα τη παλεψω με της αποστασεις,κατι με εχει πιασει τελευταια και το αυτοκινητο μου φερνει απιστευτη δυσφορια απο τα τρανταγματα!!

μαριακαπ ολα καλα θα πανε με τον μπεμπαρο σου.εχεις αριστη παρακολουθηση απ'οτι καταλαβαινω και ειναι ολα υπο ελεγχο,μην ανησυχεις καθολου!!!

μαριακρητη καλη δυναμη με τη μετακομιση!!!ειναι δυσκολη περιοδο να μετακομιζεις τωρα με τη κοιλια.προσφατα μπηκαμε στο καινουργιο σπιτι και ξερω πολυ κουραση εχει.μην ζοριζεσε ομως να τα κανεις ολα,πανω απ'ολα ο μπεμπης σου!

αναστασια,ευγενια,μελισουλα και μαριακαπ τελειες κοιλιτσες θα προσπαθησω να βαλω κι εγω μολις εχω χρονο.

εvi τι ομορφο καροτσακι??

ναταλια χρονια πολλα για χθες!!!αντε καιρος να εγκαινιασεις το Νο4.καλες και ξεγνοιαστες διακοπουλες!

συγνωμη αν ξεχασα καμια αλλα ηταν τοσα πολλα τα νεακια σας!!!!!δε σας ξαναφηνω τοσο γιατι μετα θελω ωρες να ενημερωθω! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!!!!! :)

Κατερινάκι κι εγώ ξεκίνησα με αιματοκρίτη 38,5 και έχει πέσει σταδιακά στο 33, Ευτυχώς δεν νιώθω ιδιαίτερη κόπωση ή αδυναμία, εκτός κι αν είμαι έξω στη ζέστη. Εκεί δεν την παλεύω!!! Μου'πε πάντως ο γιατρός ότι από δω και πέρα θ'αρχίσει ν'ανεβαίνει πάλι. Ο σίδηρος που παίρνω είναι σε χαπάκια, το Resoferon, 2 χάπια κάθε πρωί. Δε μου'χει δημιουργήσει ιδιαίτερα προβλήματα, ούτε μου'χει πέσει βαρύ (και μάλιστα με ρώτησε η αιματολόγος χτες και της έκανε εντύπωση που το'χω δεχτεί τόσο καλά.. επίσης όμως μου είπε ότι είναι από τα καλύτερα συμπληρώματα σιδήρου).

Εμένα με ξέχασες... :( :(

Το δικό μου το κοιλάκι δεν το είδες;;;; κλαψ.. κλαψ... :( :(

{πλάκα κάνω!!! :laugh: :laugh: :P }

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάγια welcome back!! Φτου φτου!! Άλλη μια όμορφη κοιλουμπίτσα!!! :) :)

Βρε θηρίο, καλά λέει η Ευγενία, πως τα κατάφερες στη σκηνή;;; Κι εγώ μόνο στο κρεβάτι βολεύομαι, με 2-3 μαξιλάρια γύρω γύρω!! :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy τωρα την ιδα τη κοιλιτσα σου!!κουκλιτσα και η κοιλιτσα τελεια!!κοριτσια κι εγω κοιμαμαι τουλαχιστον με 2 μαξιλαρια.το ενα αναμεσα στα ποδια και το αλλο κατω απο τη κοιλια.βεβαια το πρωι που σηκωνομαι ειμαι αλλου εγω και αλλου τα μαξιλαρια αλλα δεν εχει ειμασια :) :silly: μελισουλα πως τη παλεψες στη σκηνη με τετοια μεγαλη κοιλιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειχα παρει μεγαλη σκηνη για 6 ατομα για να χωραει και κρεβατι μεσα. οποτε δεν δυσκολευτικα καθολου :cheer: . ενα απο δω και ενα απο την αλλη πλευρα για τον αντρουλη μου. μειναμε 4 μερες.η παραλια που πηγα λεγετε κρυα-βρυση ΚΗΡΙΝΘΟΥ (το χωριο μου) ειναι βορεια ευβοια μετα τον ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΝ ΡΩΣΣΟ.η πεθερα μου εχει καντινα εκει και για οικονομικα φετος πηγαμε εκει B) .η κοιλια μου ειναι μεγαλη οντως ολοι μου το λενε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α το ξέρω το χωριό σου!! Είναι ο άντρας μου από την Ιστιαία!! :)

Κορίτσια, δείτε ένα άρθρο που μόλις διάβασα: http://thilasmos.wordpress.com/2010/08/ ... %BF%CF%8D/

Συγκλονιστικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραίο άρθρο αλλά με τρόμαξε!! Θα νιώθω τύψεις που θα το γέννησω και δεν θα είμαι κάθε δευτερόλεπτο δίπλα του!! Κορίτσια, μήπως πρέπει να ανοίξουμε το 4? Η Νάταλι είναι διακοπές και δεν ξέρω πότε θα μπει. Ποιά θέλει να το κάνει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy exw anxothei trela me to arthro...Epidi thn korh mou den thn apoxoristika lepto kai eginan ola opos eprepe kai opos ta ithela, na fantastite oute thn eplenan katefthian epano mou kai sto stithos twra omos den kserw an tha epitrepete na exw to mwro sto domatio mou sinexia kai den mou aresei katholou san idea na ton apoxoristw, diavasa kai auto twra kai hrthe kai edese pou lene.....Koritsia to 4 exei aniksei, peraste apenanti... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πέρνω το Ferro Sanol Duodenal, που έχει το πλεονέκτημα ότι δεν απορροφάται από το στομάχι, αλλά από το δωδεκαδάκτυλο οπότε δεν με πειράζει καθόλου στο στομάχι. Ξεκίνησα αιματοκρίτη 36 και έφτασα στο 31. Στις τελευταίες εξετάσεις ανέβηκα στο 32!! Έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας , εκτός απο rhesus - και θρομβοφιλία ( :woohoo: :woohoo: :woohoo: ), οπότε την αναιμία την έχω πάντα στο τσεπάκι!! Μόνο όταν κάπνιζα έδειχνε λίγο παραπάνω..φερριτίνη είχα 15-16 με φυσιολογικό το 70!! Και νιώθω υπέροχαααααααααα!! Κάθε απόγευμα είναι ένα πτώμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...