Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

Κατερινουλα γεια σου :) και εγω διαβασα καπου οτι για να γυρισει το μπεμπακι βοηθαει να βαζουμε μουσικη χαμηλα στην κοιλια μας ή να του μιλαει ο μπαμπας χαμηλα.Εγω αναψα κ ενα κερακι καλου κακου :silly: Σε σκεφτκα κ εσενα,αληθεια,και ολες τις μανουλες που κατι τις στεναχωρει.

Οσο για το Λητω,αυριο θα μιλησω με το γιατρο μου κ αν μου πει οτι εμπιστευεται το ΓΑΙΑ οσο το ΛΗΤΩ (γιατι ειναι χρονια στο Λητω ενω στο Γαια τωρα πηγε),τεινω προς το ΓΑΙΑ.Ειναι κ πιο οικονομικο.Απλα θελω να μαθω αν ειναι κ εξισου "ασφαλες" να παω εκει.Καταλαβαινεις τι εννοω. :blink:

Αννα θα συμφωνησω μαζι σου.Πηγα να κοινωνησω εγκυος γυναικα κ ενιωσα η εν πολλες αμαρτιες περιπεσουσα γυνη(καλα το ειπα?)Τελοσπαντων, δεν θελω να σκεφτομαι τετοια τωρα,ουτως ή αλλως εχω τη συνειδηση μου καθαρη.

Απο νευρα κ εγω τα ιδια με σας βρε κοριτσια,ολα μου φταινε,η ζεστη,η κουραση,που καθομαι μεσα,που αν βγω περπαταω σαν παπια και αλλα πολλα :S Σορι για τη γκρινια με επιασε παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια!!Τι μου κάνετε?Βλέπω πολλά νεύρα στην παρέα!!!!Δε θέλω τετοια, λιγο ακόμα έμεινε!!!

Τζένη να σου ζήσει το μωρό σου.Οταν έχεις χρόνο να μας πεις λεπτομέρειες.

Κυο μου αντε άρχισε το Αλκμηνάκι να τρώει.Να δεις που δε θα σταματάει τώρα... :)

Αγγελική καλά αποτελέσματα να έχεις.

Τι αλλο?Δεν θυμάμαι :blush:

Εγω από διαθεση είμαι καλά και κοιμάμαι τώρα τελευταία αρκετά το βράδυ.

Με έχει πιάσει και μια τεμπελιά,βαριέμαι να κουνηθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

καλημέρα κορίτσια.

Να σας ενημερώσω πως την Παρασκευή έκανα τον μπεμπούλη μου.

Πήγαν όλα μια χαρά & εγώ πλέον είμαι καλά.

Ελπίζω να είστε ολες καλά & θα τα πούμε σύντομα :kiss:

Να σου ζήσει το μωράκι σου κ να το δεις όπως επιθυμείς... Καλή λοχεία κουκλίτσα μου και να είστε παντα ευτυχισμένοι... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κορίτσια!Είχα 2 μερούλες να μπω γιατί έχει έρθει ο αντρούλης.Έχει 2 εβδομάδες άδεια και καταλαβαίνετε.

Αναστασούλα,γύρισες σπιτάκι;Μπράβο κοριτσάκι μου!Άντε περιμένουμε λεπτομέρειες.

Τζενάκι,να σου ζήσει ο παίδαρος!Είσαι μια ευτυχισμένη μανούλα τώρα.

Αγγελικούλα,μην ανησυχείς!Το πρήξιμο σημαίνει ότι είσαι ετοιμη να γεννήσεις :P:P:P:P:P :silly:

Βλέπω όλες είστε καλά πάντως.Τα ξαναλέμε, :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ γω πάλι... Για σιδέρωμα είπα θα πάω κ εξαφανίστηκα...

Πήρα το γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε αν μπορώ στις 3 να μαι στο Αλεξάνδρας, οπότε μια κ δυο ξεκίνησα με το σύζυγο κ πήγαμε (για να μην ψάχνω αύριο που ν αφήσω κ το μικρό μου - σήμερα τον κράτησε ο αδερφός μου).

Η μπουμπούκα μας έφτασε τα 2800 +κάτι μέσα σε περίπου 2 βδομάδες. Με έβαλε μισή ώρα στον καρδιοτομογράφο κ όλα ήταν μια χαρά, αν κ στην αρχή δεν έκανε καμία κίνηση η τεμπέλα.Έπρεπε να μου δώσουν να πιω πορτοκαλάδα για να την αναγκάσουν να κουνηθεί λιγάκι !!! χχχχχχ

Στον υπέρηχο έδειξαν όλα μια χαρά !!!

Το μόνο που μου άλλαξε είναι η ημερομηνία τοκετού γιατί στις 27 υπάρχουν πολλές προγραμματισμένες γέννες στο νοσοκομείο κ εμένα μ έβαλε τελικά στις 30 (τελική ημερομηνία).γκριιιιιι (3 μέρες +) - Δεν πειράζει, τι να κάνουμε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα.

Το υπνοσάκουλό μου δεν με αφήνει να κοιμηθώ. Όλο το πρωί έπεσε σε λήθαργο και το μεσημέρι που ειπα να ξαπλώσω λιγάκι, μέσα στην γκρίνια. Τώρα που ξαγρύπνησα, ξανακοιμήθηκε.

Κατερίνα, η δικιά σου πόσο τρώει και κάθε πόσες ώρες? Εγώ αν την ταϊσω στις 2,5 με 3 θα πιεί από 50 έως 70. Στο τετράωρο θα πιει 100.

Στον παιδίατρο κάθε πότε πάτε? Η δική μας λείπει με άδεια ως τις 16 του μήνα. Σκέφτομαι να νοικιάσω ζυγαριά να την ζυγίζω. Εσύ νοίκιασες?

Άλλες ερωτήσεις δεν έχω προς το παρόν :):) Ούτε το πρώτο μου παιδί να ήταν.

Αγγελική κι εγώ από πρήξιμο στην εγκυμοσύνη άλλο τίποτα. Αφού και στη δουλειά πήγαινα με σαγιονάρες και μόλις καθόμουν στην καρέκλα τις έβγαζα. Να φανταστείς ότι τώρα ξεπρήστηκαν λίγο τα πόδια μου που έχουν περάσει και τόσες μέρες από τη γέννα. Να ξαπλώνεις και να τα βάζεις ψηλά. Κι ένα μασαζάκι δεν θα ήταν κακό ;) Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γεια σας κοριτσια!

ειμαι καινούρια στο site και εύχομαι σε οσες αποκτήσανε τα μωράκια τους μεσα στον Αύγουστο να σας ζήσουν και για αυτές που περιμένουν το Σεπτέμβρη, όπως εγώ, εύχομαι με το καλό!

Μληπως ξέρει κάποια από εσάς να μου πει πιο πρέπει να είναι το πάχος του τραχήλου στην αρχή της 36ης εδδομάδας?

Πήγα σήμερα στη γιατρό μου και μου είπε πως δεν έχω ακόμα καθόλου διαστολή και ο τράχηλος είναι στα 2,5 εκ.Δεν την είδα και πολύ χαρούμενη για αυτό.Είναι το πρώτο μου μωράκι και έχω ΠΗΤ 23 Σεπτεμβρίου.

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...