Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εχουμε θεμα με τον υπνο...


Recommended Posts

Κορίτσια ο υπνόσακος βοηθάει πολύ στο θέμα του ύπνου. Εμένα έχει μάθει ότι με τον υπνόσακο σημαίνει ότι θα κοιμηθεί και πίνει το γάλα και κοιμάται αμέσως. Το καλοκαίρι που έκανε πολύ ζέστη και δεν του φορέσαμε κάναμε αμάν να τον κοιμήσουμε.

Για θερμόμετρο έχω να σας προτείνω από το αγαπημένο μου eshop www.mybabycenter.gr το groegg. Το έχω εδώ και δυο μήνες και είναι πολύ καλό με απαλό φωτισμό που αλλάζει χρώμα ανάλογα με τη θερμοκρασία. Το γράφει και ψηφιακά.

Εμείς στο σπίτι έχουμε πολύ υγρασία και πιστεύω ότι επηρεάζει πολύ τον ύπνο. Όταν έχει και νοτιάδες δεν κοιμάται πολύ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Λένα μου!!!Καλοπερνάς βλέπω κοριτσάκι μου.Τώρα εγώ τι να σου πω.

Εχώ τα ίδια με σένα συν το θηλασμό.Κάνε κουράγιο όπως όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ, ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΜΕΡΑ. ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ 6-7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΜΙΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΛΛΕΙΜΜΑ ΝΑ ΦΑΕΙ Η ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΞΥΠΝΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΩΡΟ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΤΑΙΣΩ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΝΤΕΚΑ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ. ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΡΑΦΕΙ ΑΥΤΟ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ Η ΙΔΙΑ. Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ. ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΙ.

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ πόσο με πονάει το θέμα του ύπνου & πόσο κουράγιο μου δίνετε..

Γιατί οι υπόλοιπες Αυγουστομαμάδες κοιμούνται & ουσιαστικά μόνο εγώ έχω μείνει..

Εχω να κοιμηθώ συνεχόμενο 8ωρο 1 χρόνο ακριβώς ,μιας & στην εγκυμοσύνη σηκωνόμουν συνέχεια για τουαλέτα ...

Εμείς δίνουμε και μπουκάλι αλλά φως δεν βλέπω ..κάθε 3 ώρες το πολύ & γενικά δεν μου κοιμάται πολύ ούτε τη μέρα..

Πχ στις 12 το βράδυ πίνει 150-170 στις 3 πάλι 170 & στις 5 πάλι..

& δεν πίνει παραπάνω να πω ότι πεινάει..

Που την βρίσκει την ενέργεια??

Αν πάει έτσι θα αναγκαστώ να σταματήσω τη δουλειά ,γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να αντέξω...

Ενα άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι στο θηλασμό τον παίρνει ο ύπνος πάντα ,τον κουνάω ,τον ψιλοξυπνάω ,χαζοτρώει,πιπιλάει κατά διαστήματα &όταν πλέον δεν έχει καθόλου δυνάμεις τον πάω στο κρεβάτι του .. με το που πάω να τον βάλω στην κούνια του ξυπνάει & κλαίει.. & ξανά τα ίδια ..μπορεί για 2 ώρες να κάνω αυτή τη δουλειά..

Το περίεργο είναι ότι αν είναι στο αμάξι & γενικά βόλτα κοιμάται &^ δεν ξυπνάει για φαγητό..Εχει τύχει να κοιμηθεί συνεχόμενο 7 ωρο όπου τελικά τον ξύπνησα γιατί δεν ήθελα να μένει νηστικός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δοκιμασει να τον κανεις μπανιο καθε βραδυ την ιδια ωρα;

δοκιμασε το μια -2 βδομαδες και θα δεις διαφορα

εγω το ξεκινησα μπανιο καθε μερα περιπου στις 8:30 μολις τελειωσει το μπανιιο για 1-2 μερες ειχα κλειστα φωτα , κλειστη τηλεοραση και προσπαθησα να τους κοιμησω

σε πληροφορω τωρα μετα το μπανιο δε μπα να εχουν να φανε δε μπα να γινεται χαλασμος θελουν υπνο αμεσως

να φανταστεις τους ταιζω κοιμησμενους και ουτε το ματι δεν ανοιγουν

μετα ξυπνανε κοιμησμενοι παλι φαντασου κατα τις 4 με 5 να φανε και παλι υπνο απο μονοι τους και μετα παλι ξυπνημα το πρωι ή απο πονακια ή για φαι

αν και σε σενα ειναι πιο μεγαλος δεν χανεις τιποτα

ενα μπανιο ειναι μια σταθερη ωρα που σε βολευει εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iliotropio έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ, ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΜΕΡΑ. ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ 6-7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΜΙΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΛΛΕΙΜΜΑ ΝΑ ΦΑΕΙ Η ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΞΥΠΝΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΩΡΟ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΤΑΙΣΩ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΝΤΕΚΑ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ. ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΡΑΦΕΙ ΑΥΤΟ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ Η ΙΔΙΑ. Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ. ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΙ.

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Παρόμοιο πρόβλημα.Και εμένα κάτι έχει μπερδέψει.Δε γίνεται.

Από τις 12 έως τις 6 στην ουσία προσπαθώ να τον κοιμήσω.Μετά κατά τις 7 κοιμάται μπορεί και μέχρι 12 όπου εγώ τον ξυπνάω.

Δε ξέρω τι να κάνω.Να τον αφήσω έτσι ή να επέμβω δραστικά.Είμαι και μόνη μου και πες ότι τον ξυπνάω στις 8 ας πούμε.Κορίτσια θα έχει μια γκρίνια...

Ούτε τουαλέτα δε θα μπορώ να πάω.Πόσο μάλλον δουλειές και φαγητό.

Οπότε τον αφήνω και εγώ.

Τουλάχιστον σκέφτομαι ότι θα έχω καθαρό σπίτι και δεν θα τρεφόμαστε με delivery.

Κάποια στιγμή που θα πάει παιδικό θα αναγκαστεί να ξυπνήσει.Να δει τη γλύκα ο κύριος!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota ακου τωρα

εχθες πηγαμε στην παιδιατρο να γραψουμε το εμβολιο και μια κυρια ειχε το ιδιο προβλημα με σας και τις ειπε:

οταν το πρωι κοιμαται αφου ξυπνησει για φαι μα τον κραταει τουλαχιατον μια ωρα ξυπνιο με το ζορι μετα το φαι και μετα ας τον κοιμιζει

τουλαχιστον για μια εβδομαδα αυτο και θα φτιαξει το προγραμμα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ όμορφη -δυδυμομανούλα μπερδεύτηκα.Δηλαδή τι πρέπει να κάνω;;

Αυτός ησυχάζει κατα τις 6 τα ξημερώματα.Μπορεί να θηλάσει γύρω στις 8 παρά.Δηλαδή τότε να τον κρατάω ξύπνιο για καμιά ώρα;;;

Και μετά θα μάθει να ξυπνάει πρωί και να κοιμάται το βράδυ από τις 9 ας πούμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα πες μας ακριβώς μέσα στην ημέρα ποιες ώρες κοιμάται; Εγώ ας πούμε αν κι έχω σταματήσει τον θηλασμό, τον κοίμιζα από τις 9 το βράδυ. Άσχετα αν ξυπνούσε και 10 φορές, έμενε στο κρεβάτι του απλά του ξαναέχωνα την πιπίλα. Βέβαια σηκωνόμουν συνέχεια, με έβλεπε και ήξερε το κόλπο. Τώρα τον αφήνω και λίγο μόνο του, αφού δεν κλαίει και πια βάζει μόνος του την πιπίλα, τρίβεται με το σεντονάκι του και ξανακοιμάται μόνος του. Ναι ευτυχώς το καταφέραμε αυτό μετά από αρκετά ξενύχτια. Από σχεδόν 3 μηνών γάλα μετά τις 12 το βράδυ δεν του ξαναέδωσα.Και που θήλαζα δηλαδή... Του έδινα πάλι στις 6 το πρωί κι έτσι συνήθισε. Μου είχε πει και ο παιδίατρος ότι το βράδυ πια το μωρό δεν χρειάζεται γάλα. Αν ξυπνήσει και κλαίει σημαίνει ότι το έχει συνηθίσει. Όμως δεν μου ζήτησε ευτυχώς που σήμαινε ότι δεν το είχε ανάγκη. Τώρα λοιπόν νυστάζει από τις 8. 8:30 κοιμάται, του δίνω στον ύπνο του γύρω στις 11 το τελευταίο γάλα και πάλι το πρωί στις 7. Στις 10:30 θα φάει φρουτόκρεμα, θα κοιμηθεί καμιά ωρίτσα, στις 14:00 το μεσημεριανό, θα κοιμηθεί κανένα 2ωρο το πολύ και μετά από τις 17:00 θα είναι ξύπνιος. Πίνουμε και το απογευματινό γάλα, κάνουμε μπανάκι γύρω στις 8, χαλαρώνει και έτοιμος για ύπνο. Το μωρό πια έχει μάθει αυτές τις συνήθειες. Έχει πρόγραμμα. Μήπως να δοκίμαζες κάτι ανάλογο; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νινάκι μου γλυκό κάτι τέτοιο πρέπει να κάνω και εγώ.Εμείς τα κάνουμε όλα αυτά με 4 ώρες διαφορά.

Δηλαδή αρχή βρ.ύπνου:24:00

μέχρι τις 6 όλο ξυπνάει.Οχι απαραίτητα για φαγητό.Δεν παίρνει πιπίλα κα έτσι παλευει με το στήθος μου.

7 μιση περίπου θηλασμός και μετά κοιμάται μπορεί και μέχρι 12

τρώει στις 12,στις 4 και στις 8.

4μιση με 6 μιση ύπνος.

Μπάνιο 8 μιση και φτου και από την αρχή .

Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να το αλλάξω.Σαν να αλλάζω την κοσμοθεωρία κάποιου μου'ρχεται.Ειμαι και κομμάτια.Μία μέρα λέω έτσι και μία αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Νινάκι μου γλυκό κάτι τέτοιο πρέπει να κάνω και εγώ.Εμείς τα κάνουμε όλα αυτά με 4 ώρες διαφορά.

Δηλαδή αρχή βρ.ύπνου:24:00

μέχρι τις 6 όλο ξυπνάει.Οχι απαραίτητα για φαγητό.Δεν παίρνει πιπίλα κα έτσι παλευει με το στήθος μου.

7 μιση περίπου θηλασμός και μετά κοιμάται μπορεί και μέχρι 12

τρώει στις 12,στις 4 και στις 8.

4μιση με 6 μιση ύπνος.

Μπάνιο 8 μιση και φτου και από την αρχή .

Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να το αλλάξω.Σαν να αλλάζω την κοσμοθεωρία κάποιου μου'ρχεται.Ειμαι και κομμάτια.Μία μέρα λέω έτσι και μία αλλιώς.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Απλά εγώ στο λέω για να ξεκουράζεσαι και λίγο. Εγώ ας πούμε από τις 9 έως τις 11 που θα του δώσω γάλα, μπορεί να κάνω και δουλειές αλλά θα κάτσω βρε παιδι μου και λίγο στον καναπέ... Άσχετα αν θα ξαναξυπνήσω τη νύχτα. Είναι κάτι όμως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μου το ξεκινας ας πουμε απο το πρωι

π.χ. πρωι εφαγε στις 9 μεχρι τις 10:00 εσυ για μια ωρα ακομα θα τον κρατησεις ξυπνιο - καραγκιοζης σταηλ - και μετα ασε τον να κοιμηθει αν θελει μετα παλι θα τον ταισεις θελει δεν θελει στις 13:00 (τετραωρο) και παλι 1 ωρα φαι τελειωνει στις 2:οο τον κρατας ξυπνιο μεχρι τις 3:00 και παει λεγοντας 8:30 μπανιο - νανι - αν το φαγητο του ειναι για μετα το μπανιο κοιμησε τον και δωστου να φαει κοιμησμενος

θα δεις διαφορα - δοκιμασε το - δεν χανεις τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ marker πονεμένη ιστορία..το έχω δοκιμάσει & με μπανάκι & με μασαζάκι χαλαρωτικό & με ηρεμία & όχι πολλά πολλά γελάκια ,ηρεμία στο σπίτι..αλλά δεν πιάνει στο μωρό μου.

Αλλά μάλλον το αγγελούδι μου γουστάρει φασαρία μιας & όταν είμαστε έξω ή όταν έχω κόσμο ή όταν έχω ηλεκτρική σκούπα ξεραίνεται στον ύπνο!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas.ego eimai kainourgia mama.to agoraki mou einai molis dyo minon kai ekei pou ekane 6-7 ores to vradi mou to girise pali sta 3-4ora.exo trelathei.nistazo!!!!den ksero kai kana tropo na ton matho na koimatai to vrady.den nomizo pantos oti peinaei giati molis to sikoso samataei na klaiei.kamia idea??? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια καλημερα τι κανετε?

Αχ δεν αντεχω αλλο, τελικα δεν εφταιγε η υγρασια που δεν κοιμοταν... Το καναμε το δωματιο και παλι τα ιδια... Ολο το βραδυ στο ποδι... Γκρινια κ κλαμα συνεχεια. Χτες ηταν αποκορυφωμα. :(:(

Εχω κουραστει παρα πολυ, λειπει κ ο αντρας μου ολη μερα γιατι ΑΚΟΜΑ δεν εχει βρει δουλεια και τρεχει απο εδω κ απο εκει σε δουλειες του ποδαριου :unsure:

Κοριτσια ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ???? Δε μπορω αλλο, δεν καταφερνω να κοιμηθω πανω απο 5 ωρες το 24ωρο, εχω αρχισει και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τον αφησω να κλαιει που εχουν πει κ αλλα κοριτσια. Αλλα μηπως μπορειτε να μου δωσετε περισσοτερες πληροφοριες?

Δηλ οταν ξυπνησει κ αρχισει να κλαιει μετα απο ποση ωρα μπαινεις στο δωματιο? Ποση ωρα καθεσαι μεσα? Ποση ωρα μπορει να κρατησειαυτο? Ποσες μερες? Ξερω πως τα θεματα του χρονου ειναι τελειως υποκειμενικα αλλα θα ηθελα να εχω ενα μπουσουλα πριν το ξεκινησω ολο αυτο. :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalispera. kai ego me tin mpempa mou exo thema me ton ipno. katarxas gia na koimithei thelei poli ora kounima sto relax. einai idi 6 minon kai gia na koimithei prepei na thn kounao para poli.

pos tha tin matho otan tin vazo stin kounia kai nistazei (tribei me ta xerakia tis ta matia tis) na koimatai moni tis xoris kounima?otan tis kano to bradi mpanio kai tin taizo kai pao na tin balo stin kounia tis na koimithei ourliazei, opote anagkazomai na tin ksanakoimiso sto relax. pote tha allaksei auto?????help!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι να πω..μια απο τα ίδια είμαστε όλες μου φαίνεται.Και ο δικός μου εκέι που κοιμόταν όλη νύχτα έχει αρκετό καιρό που ξυπνάει και τσιρίζει.έκλεισε τον 8ο.Ηρεμεί με χαμομήλι που και αυτό το κάνω νερομπούρμπουλο(είναι αρκετά παχουλούλης για να πίνει και χαμομήλια) και κοιμάται πάλι.Κάποιες φορές γίνεται σαν την Κομανέτσι το σώμα του!!!Νομίζω θα μου φύγει.Πιστεύω οτι είναι είτε δοντάκια, είτε όνειρα, είτε απλά μεγαλώνουν και αρκόυντε με λιγότερο ύπνο.Δε νομίζω οτι θα μάθουμε ποτέ τι ισχύει!!!Υπομνή!!!!ΑΑΑΑ τώρα τελευταία πιάνει πολύ το σουξέ "βγαίνει η βαρκούλα,βγαίνει η βαρκούλα του ψαρά..." :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gogo81 έγραψε:

koritsia kalispera. kai ego me tin mpempa mou exo thema me ton ipno. katarxas gia na koimithei thelei poli ora kounima sto relax. einai idi 6 minon kai gia na koimithei prepei na thn kounao para poli.

pos tha tin matho otan tin vazo stin kounia kai nistazei (tribei me ta xerakia tis ta matia tis) na koimatai moni tis xoris kounima?otan tis kano to bradi mpanio kai tin taizo kai pao na tin balo stin kounia tis na koimithei ourliazei, opote anagkazomai na tin ksanakoimiso sto relax. pote tha allaksei auto?????help!!!

Gogo81 επειδή το ίδιο το πέρασα και εγώ έβγαλα ένα συμπέρασμα.ΜΗΝ τη βάζεις στην κούνια μόλις τρίψει τα ματάκια.Μπορεί να νυστάζει αλλά όχι για να κοιμηθεί.Τουλάχιστον με τον δικό μου έπιασε.Τον κρατάω λίγο μέχρι που γίνεται ρετάλι και κοιμάται μόνος του.Το οτι τρίβονται δε σημαίνει οτι θέλουν και να κοιμηθούν αμέσως.Όπως και με εμάς...δε κοιμόμαστε όποτε νυστάζουμε... B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε κοριτσακια δε ξερω αν μπορω να σας βοηθησω !Εμενα ειναι 6 μηνων κ απο πολυ μικρη κοιμαται μμονη της,ουτε κουνηματα,ουτε τιποτα!

Την κανω μπανακι καθε βραδυ,μετα λιγο μασαζακι,γαλα στα ησυχα κ στα σκοτεινα αν γινεται κ μετα γλαρωνει κ ετοιμη για υπνο!(Αλλοι οι ρυθμοι μας τη μερα κ αλλοι το βραδυ!Αλλα ειναι στανταρ καθε μερα)

Της βαζω κ αυτα με τη μουσικη που γυρνανε,κλεινω ολα τα φωτα στο δωματιο της(γιατι παρατηρησα πως οταν ειχα ακομα κ το μικρο φωτακι,καποιες φορες ξυπναγε),της δινω τη πιπιλα κ τελος αυτο που της αρεσει ειναι να τριβει το σεντονακι ή το μαξιλαρι στη μουριτσα της!Την παρακολουθω απο την ενδοεπικοινωνια με την καμερα κ μολις την παρει ο υπνος παω σιγα σιγα κ της το παιρνω!

Το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο κ εχει τα δικα του "χουγια"!Απλα πιστευω οτι βοηθαει μια σταθερη καθημερινη "ρουτινα" που θα την συνηθισει...καποια στιγμη τουλαχιστον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...