Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλασμος κ στερεες..Τα κανω σωστα??


Recommended Posts

Ακριβως οπως τα λεει η Βικυ. Και εμενα τυγχενε να τα κανει 7 φορες την ημερα ...και καμια φορα 1 ( βαρβατη) φορα ανα 4 ημερες . Εγω ανισυχησα...η παιδιατρος μου ειπε αφου το μωρο δεν δειχνει σημαδια ανοχλησης...να μην ενοχλουμαι ουτε εγω. Μα σου οω ομως...φαε μπαμιες, παντζαρια, μπροκολο κλπ κλπ λαχανικα. Βοηθαει πιστευω.

Αχα αμα αδυνατιζε το μητρικο γαλα...θα επινα και εγω χαχαχα.

Και εμενα μου λεγανε τετοιες μπουρδες...μια φιλη της πεθερας μου ειδε το μπουκαλακι και λεει...καλε δεν εχει καθολου λιπος το γαλα σου....τι θα φαει το παιδι....εγω οταν εβγαζα με το χαρι πριν 35 χρονια ειχα ενα δαχτυλο λιποσ κιτρινο πανω... της λεω 1200 πηρε μονο λε το γαλα...αμα ειχε και λιπος θα γινοταν μισελιν...δενκαταλαβε αλλα δε με νιαζει.

Ασε ο κοσμος ειναι περιεργοσ. Επαψα να λεω οτο θηλαζω...γιατι βαρερθηκα να υπερασπιζομαι την αποφαση μου. Γιατι κανενα ομως δεν σχολιαζει τις μανουλες που δινουν γαλα σκονι;;;;

γρκκκκκ.

Τι να κανω δηλαδη που δεν θελει να φαει φρουτα και λαχανικα...και κρεασ. Με το ζορι. Τρωει μερικες κουταλιεσ και μετα ζηταει γαλα. Μπορεις να το πεις ισσος κακομαθημενο αλλα τι να κανω. Τρελαινετε για στηθος πως μπορω να του το στερισω...ειναι μικρουλι ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

LALA MOU DEN XERW GI'AUTO RWTAW KAI EMENA MOU FANIKE KAPWS. DEN TO THEWRW LOGIKO.

TA KAKA OTAN TA KANEI MIA EINAI SFIXTA K KAMIA FORA NEROULA.

CESILIA MOU KAI EGW AKOUW DIAFORA APO MIA TRELOTHEIA TIS MANA MOU...POU TIN THILAZW A KAI TI LEEI PWS KAI DEN TIS DINEIS SIMPLIRWMA, MA GIATI?KAI XILIES DIO.... KATHE FORA.

I MIKRI OMWS MERA ME TIN IMERA APO EKEI POU ITAN MIA XARA ME TO THILASMO DEN TO DEXETAI KAI KLAIEI KLAIEI OLI TI MERA.

PIANEI TO STITHOS, ROUFAEI KAI KLAIEI.

XTES TO VRADI ME AUTO POU EKANE 2 FORES ME PONESE ARKETA

MOU EPIASE TI THILI ME TA OULA TIS KAI TIN TRAVIKSE MPROS TO MEROS TIS TOSO DINATA.

DEN XERW...DEN EXEI PAREI K POLLA APO TOTE POU GENNITHIKE...

A EPISIS NA SAS RWTISW KATI. OTAN ITAN POLI MIKRA TA DIKA SAS TOUS DINATE MIA KOUTALITSA TOU GLIKOU NERAKI 1 FORA TIN IMERA?

EXEI AFUDATWTHEI I DIKIA SOU...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το νερο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ σε μωρα κατω των6 μηνων .

Αν το μωρο χρειάζεται υγρα , αρα δεν βρεχει 6-7 πανες την ημερα , τοτε θηλάζουμε πιο τακτικά . Αν αυτο δεν μπορεις να το κανεις τοτε πρεπει να συμβουλευτεις παιδιατρο και να σου συστησει συμπήρωμα . Ειναι πολυ σοβαρο αυτο που λες δεν ειναι αστειο . Πως καταλαβες κατι τετοιο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οσα εχω διαβασει τα μωρα κατω των 6 μηνων και θηλαζουν αποκλειστικα δεν χρειαζονται νερο χαμομιλι κλπ κλπ. Παιρνουν οσα χρειαζονται με το γαλα της μανουλας.

Μηπος ομως δεν πιανει σωστα τη θηλη η μικρη σου...μηπος εχει καποιο αλλο προβλημα και αντιδραει...παρατηρησες αν το κανει μονο απο ενα στθος ή και με αδυο...επισης μηπως δεν την βολευει η σταση....αν δοκιμαζες να τη θηλασεις ξαπλωτα;;;;

Αλλα εχει δικιο η λαλα αμα δεις οτι δε...ισσος να μη μπορει να θηλασει. Υπαρχουν και τετοια παιδακια τι να κανουμε. Συζητα το με την παιδιατρο σου να αποκλειστε καποιο προβλημα υγειας...για τετοιες πιριπτωσεις φτιαχτηκαν τα γαλατα σκονες....και μη πανικοβαλεσε...

Δεν εχετε ακομα εδρεωσει τον θηλασμο...οποτε μπορει να θηλαζει κο οοοολλληηη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TO VLEPW SE OLO TIS TO SWMA EINAI SAN KSIRODERMIA.

I DERMATOLOGOS MOU EIPE APLA NA TIS VAZW GALAKTWMA KAI THA STRWSEI.

O PAIDIATROS POU TOU TA PA MOU LEEI OTI EINAI ANIPOMONI STO FAGITO TIS DEN MPOREI NA PERIMENEI ME TO LIGO LIGO APO TO THIMASMO KAI TIS SPAEI TA NEURA...

EXW DOKIMASEI POLLES STASEIS.

ALLA AUTO ME TO KSAPLWTI OXI, MIPWS EINAI LIGO MIKRI GIA KSAPLWTI?

I GALOUXIA DIAFEREI TO POTE ERXETAI APO GINAIKA SE GINAIKA?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις θηλαζουμε ξαπλωτα σχεδον απο την αρχη...εμενα με βολεψε πολυ λογω καισαρικης. Τον εβαζα στο πλαη...και ετρωγε μια χαρα...μια απο το ενα στηθος μια απο το αλλο...και ακομα ετσι τυρωει ειδικα πριν κοιμηθει. Τωρα για την εδρεωση ειναι σχετικο συνηθως σημβαινει γιρω στους 2-3 μηνες ...παντως σηγουρα μετα το σαραντησμο. Πως της δινει ενα στηθος καθε φορα ή εναλαξ. Μηπος ειαι ανηπομονη γιατι πειναει πολυ...ξερω γω αν την θηλαζες συχνοτερα...για την ξηροδερμια ειδικα στην ηλικια της ειναι απο την κοιλια....και εμενα ειχε στα ποδαρακια και στην κοιλια...εγω δεν εβαζα κρεμες και λαδακια...απλα τον επλενα με χλιατρο νερακι- ΟΚ ηταν και καλοκαιρι... φυγανε μονα τους πριν σαραντησω. Υπομονη...θα στρωσει...μικρο ειναι ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SE MENA PWS EGINE EDRAIWSI TOSO NWRIS? :(

KATHE 3 WRES TRWEI POSO PIA MPOREI NA PEINAEI KAI NA EINAI ANIPOMONI KAI NA MI DEXETAI NA THILASEI...? :dry:

ENA KATHE FORA TIS DINW...

TO EXW DOKIMASEI KAI ENALLAX ALLA EKEI GINETAI TIS KAKOMOIRAS.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νερακι?

τοσο μικρο?

οχι φυσικα!

ο θηλασμος δεν εχει ωραριο!

ποσες πανες βρεχει?

πως καταλαβες οτι αφυδατωθει?

πηγες παιδιατρο?

δυσκολο να εχεις εδραιωσει γαλουχια απο τωρα!

με τοσες λιγες ωρες θηλασμου!

μην κρατας ωραριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρια έγραψε:

SE MENA PWS EGINE EDRAIWSI TOSO NWRIS? :(

KATHE 3 WRES TRWEI POSO PIA MPOREI NA PEINAEI KAI NA EINAI ANIPOMONI KAI NA MI DEXETAI NA THILASEI...? :dry:

ENA KATHE FORA TIS DINW...

TO EXW DOKIMASEI KAI ENALLAX ALLA EKEI GINETAI TIS KAKOMOIRAS.

Ξερεις τι σημαινει εδραιωση της γαλουχίας ?

Εδραιωση σημαινει οτι η μητέρα παράγει οσο γαλα χρειάζεται το μωρο της! Αυτο γινετε συνήθως μεταξυ 4-6 εβδομάδες .

Το :( που εβαλες δεν καταλαβα γιατι το εβαλες . Σκοπος ειναι να εδραιωθει η γαλουχια οσο το δυνατον πιο συντομα !

Γιατι θηλάζει καθε τριωρο το μωρο ? Επειδή τοτε πεινάει ή επειδή βαζεις προγραμμα ? Οι 8 θηλασμοι το 24ωρο ειναι οι λιγοτερο δυνατοι. Το μωρο πρεπει να τρωει 8-10 φορες την ημέρα .

Αν το μωρο εχει λυσάξει της πεινας φυσικο ειναι να ειναι ανυπομονη ! Μετα απο 3ωρες το γαλα σου εχει εντονη ροή και την πνιγει γιαυτο μαλλον κλαιει . Προσπαθησε να την ταιζεις νωρίτερα και να την ταιζεις ή ξαπλωμένες στο κρεβάτι ή να ξαπλωνεις το μωρο πανω σου . :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Άρια έγραψε:

Ξερεις τι σημαινει εδραιωση της γαλουχίας ?

Εδραιωση σημαινει οτι η μητέρα παράγει οσο γαλα χρειάζεται το μωρο της! Αυτο γινετε συνήθως μεταξυ 4-6 εβδομάδες .

Το :( που εβαλες δεν καταλαβα γιατι το εβαλες . Σκοπος ειναι να εδραιωθει η γαλουχια οσο το δυνατον πιο συντομα !

Γιατι θηλάζει καθε τριωρο το μωρο ? Επειδή τοτε πεινάει ή επειδή βαζεις προγραμμα ? Οι 8 θηλασμοι το 24ωρο ειναι οι λιγοτερο δυνατοι. Το μωρο πρεπει να τρωει 8-10 φορες την ημέρα .

Αν το μωρο εχει λυσάξει της πεινας φυσικο ειναι να ειναι ανυπομονη ! Μετα απο 3ωρες το γαλα σου εχει εντονη ροή και την πνιγει γιαυτο μαλλον κλαιει . Προσπαθησε να την ταιζεις νωρίτερα και να την ταιζεις ή ξαπλωμένες στο κρεβάτι ή να ξαπλωνεις το μωρο πανω σου . :([/quote:207wry2t]

λαλα 8 - 10 πρεπει να ειναι οι θηλασμοι??? :woohoo: :ohmy::huh:

εμεις γιατι κανουμε 10000000000 τη μερα??? :blink::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να εδραιωθει η γαλουχια πρεπει να γινονται ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 8-12 θηλασμοι το 24ωρο !

Το φυσιολογικο ειναι 79373773822992747764 θηλασμοι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον ειναι οπως τα λεει η λαλα...Αχ οταν ακουω για παιδια που πεινανε καθε τριωρο...η εστω καθε δυορω...λεω τι αμαρτιες εκανα και το δικομου μεχρι προσφατα πεινουσε ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!

Μονο οταν ειναι στη μανα μου ακολουθει ενα υποτυποδες προγραμμα...στο σπιτι ειναι το αφεντικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις ποσες φορες το εχω σκεφτει αυτο?

και να σκεφτεις οτι η δικη μου ειχε για καποιοιυς μηνες ενα θεωριτικο προγραμμα.... κοιμοταν το βραδυ...... τωρα δεν το κανει αυτο......... ξυπνα παρα πολλες φορες!

θα στρωσουν τα πραγματα!

η θα προσαρμοστουμε εμεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi έγραψε:

νερακι?

τοσο μικρο?

οχι φυσικα!

ο θηλασμος δεν εχει ωραριο!

ποσες πανες βρεχει?

πως καταλαβες οτι αφυδατωθει?

πηγες παιδιατρο?

δυσκολο να εχεις εδραιωσει γαλουχια απο τωρα!

με τοσες λιγες ωρες θηλασμου!

μην κρατας ωραριο...

5 PANES

PIGA PAIDIATRO KAI ME ESTEILE SE DERMATOLOGO KAI

MOU EDWSE ENA GALAKTWMA KAI MOU EIPE NA TIS KANW K KOMPRESOULES

ME XAMOMILI.

DEN KRATAW WRARIO OPOTE PEINASEI.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LALA TRWEI 6 FORES TIN IMERA(KANONIKA)

ETSI OPWS METRAW EGW TIS WRES FASIKA...

APO TO PRWI MEXRI TO VRADI.

ASXETA TIS IPOLOIPES FORES POU PAIZEI...

KATHE TRIWRO MONI TIS TRWEI.

NA TIN TAIZW PIO NWRIS APO TIS 3 WRES?

TO EKANA SIMERA DEN KSUPNAEI OTI KAI NA TIS KANW...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ μου μαλλον εμεις θα προσαρμοστουμε...εγω πλεων κοιμαμαι με το στηθος απέξω...ο αντρακλας μου εχει γινει ανεξαρτητος...χιχιχι απο χτες κοιμαται αγκαλαια με ρτο στηθος και οποτε του κανει κεφη...τραφαει μερικες ρουφιξιες...ειχα γελλασει παρα πολυ με αυτο που εκανε...αμα το κανει και σημερα ειμαι τυχερη...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα κοιμαμαι!!!

Αρια νομιζω οτι οι πανες που βρεχετε ειναι λιγες...ποσο πολυ τις αφινεις να νωτησουν...παντως απο μαγουλακια σκιζετε...

Τις ωρες τις μετραμε απο την αρχη του θηλασμου... ο δικος μου πριν σαραντησει ενα γευμα κρατουσε μεχρικαι μια ωρα, ρουφουσε λιγο...κουραζοταν κοιμοταν στα χερια...με το που τον πηγαινα πισω τσακ το ματι γαριδα...ξαναστηθος...ξανακοιμοταν..τον γαργαλουσα λιγο...ξυπναγε ξανατρωγε...ριζες ευγαλα στον καναπε. Χαλαλι του ομω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOKIMASA NA TIN THILASW KSAPLWTA OUTE PALI...

PSEUTOTRWEI MAZI ME KLAMATA...OPWS KAI PRIN...

MOU FAINETAI PWS PREPEI NA TO PARW APOFASI...

PWS PREPEI NA TIS DINW KAI SIMPLIRWMA...

OUTE 1 KILO DEN EXEI PAREI...SE 1 MINA.

MONO MAGOULO EXEI(PALI KALA GIA NA TIN ZOUMPAW)

3600 EINAI.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ...ΕΓΩ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ ΚΡΕΜΑ 150ΓΡ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΒΡΕ ΕΤΣΙ ΒΡΕ ΑΛΛΙΩΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΠΙΠΙΛΑ...ΕΠΙΡΝΕ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΠΕΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΕΝΤΩΝΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΡΟΣ ΤΗ ΜΠΛΟΥΖΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ,ΞΑΝΑ,ΞΑΝΑ.ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΤΖΙ ΤΖΙ?ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΩ ΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΗ ΜΠΛΟΥΖΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΠΑΖΕΙ ΜΕ ΜΑΝΙΑ ΚΟΙ ΡΟΥΦΟΥΣΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΝΑ ΦΑΙςΙ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΧΑΡΗΚΑ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΙΕΙ ΑΠΛΑ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4-5 ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΡΟΥΦΟΥΣΕ ΤΑΚ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΙΑΣΘΗΤΑ ΤΑ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΡΕΥΕΤΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΠΛΕΟ ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TA PAIDAKIA POU THILAZOUN EINAI MIA XARA.

I DIKIA MOU TO ARNITE KAI OSO PAEI PIO POLI.

DISTIXWS PWS NA KATALAVEI OTI AUTO TIS KANEI KALO

KAI OTI ALLES MAMADOULES DEN THILAZOUN KATHOLOU EPEIDI APLA DEN

THELOUN I DEN EXOUN ARKETO GALATAKI

KAI XANOUN OTI POLITIMWTERO TA MIKRA TOUS.

KAI TOUTI TIPOTA...EINAI TOSO WRAIA AISTHISI O THILASMOS

ME PONAEI AUTO TO THEMA.

OSO ISIXI EINAI SAN MWRO TOSO STO FAGITO TIS EINAI VRASTA XARALAMPE

EXEI NA THILASEI APO TIS 11 TO PRWI KAI AUTO ME TA XILIA ZORIA.

PEINASE TIN EVALA K TIPOTA TIN AFISA NA KLAPSEI LIGO MPAS K PEINASEI

PIO POLI K FAEI MATAIA...

TWRA KOURASTIKE NA KLAIEI K KOIMITHIKE...

ANAGKASTIKA THA TIS DWSW NAN OTAN KSIPNISEI KAI DW OTI KANEI TA IDIA PALI.

PWS NA TIN AFISW NISTIKI...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΕΝΝΟΕιτε πωσ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΗΣΤΙΚΗ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΟΚΙΜΑΖΕ ΕΣΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΤΟ ΜΕ ΘΗΛΣΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΛΑΡΑΓΩΓΗ ΣΟΥ ΙΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΕΦΟΣΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΡΩΕΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΝΕ ΤΟ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΜΕΤΑ ΠΑΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΘΥΜΗΣΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΗΘΟΣ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΑΛΛΑ ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΠΑΚΙΑ ΜΑΓΙΑΣ ΜΠΥΡΑΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...