Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΣ ΠΟΥ & ΠΟΣΟ;


Recommended Posts

Φιλενάδες γειά σας!!!!

Επειδή ενδιαφέρομαι για να κάνω όλο το πακέτο των γνωστών εξετάσεων για αποτυχημένες εξωσωματικές, αναρωτιόμουν μήπως ξέρετε που να κάνω εξέταση καρυοτύπου; Υπάρχει κάποιος γνωστός; Και πόσο κοστίζει σε αυτόν η εξέταση;

Π.χ. ξέρω και έχω κλείσει στον κο Οικονόμου ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ για θρομβοφιλία και πλήρη ανοσολογικό έλεγχο γιατί είναι γνωστός για το επιστημονικό του έργο αλλά για καρυότυπο δεν ξέρω που να πάω και τα δημόσια μου κλέινουν για 15 Απριλίου....

Τα φώτα σας παρακαλώ ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις κάναμε στο Παίδων, στο Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού (διευθυνση γγενετικής). Εγώ μεσω ΙΚΑ δεν πλήρωσα τίποτα και ο αντρας μου μέσω τεβε 5 (πέντε)ευρώ!!! Αργούν λίγω τα ραντεβού αλλά ιδιωτικά είναι πολλά τα λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy "βεβακι" σ' ευχαριστώ...θυμάμαι που το χες απαντήσει και σε μία άλλη κοπέλα και έχω πάρει ήδη τηλ. αλλά δυστυχώς επειδή λέει είχαν πάρα πολλά τις κόψανε και κάνουν καρυότυπο μόνο σε παιδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήγα στο LOCUS MEDICUS Σοφίας Σλήμαν 4, 11525, Αμπελόκηποι, Αθήνα. Τηλ. 210-6981332, 210-6981335.

Πάρα πολύ καλή εξυπηρέτηση.

Πάρε ένα τηλέφωνο να σου δώσουν τιμής γιατί δε θυμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πήγαμε τον Αύγουστο του 2008 στον Πάγκαλο και μας κόστισε 500 ευρώ (καρυότυπος συζύγων). Είναι το πρώτο από τα τρία που 'χω πιο κάτω.

Πακέτο εξετάσεων για καθ' έξιν αποβολές έκανα στο ΙΑΣΩ τον Ιούλιο του 2008 και κόστισε 500 ευρώ περίπου. Ήταν 19 εξετάσεις.

Καλά πράγματα έχω ακούσει και για δύο δημόσια. Δε χάνεις να ρωτήσεις κι εκεί.

Στοιχεία και για τα τρία σου γράφω πιο κάτω και τα βρήκαεδώ

Διαγνωστικό κέντρο γενετικής

Βασ. Σοφίας 86

2107705010-1

Πρόκειται για ιδιωτικό εργαστήριο που συνεργάζεται τόσο με ιδιώτες μαιευτήρες γυναικολόγους, αλλά και με δημόσια νοσοκομεία. Στο εργαστήριο πραγματοποιούνται εξετάσεις DNA, καρυότυποι εμβρυϊκών και γονικών κυττάρων, τεστ πατρότητας κ.α. Διαθέτει γραφεία στο κέντρο της Αθήνας αλλά και στον Πειραιά.

Χωρέμειο Ερευνητικό Εργαστήριο

Νοσοκομείο Παίδων "Η Αγία Σοφία"

Θηβών και Λεβαδίας

Γουδί 115 27

Τηλ. 210 7467129 - 210 74677130

Το Χωρέμειο ερευνητικό εργαστήριο βρίσκεται μέσα στις εγκαταστάσεις του νοσοκομείου Παίδων Αγ.Σοφία, σε ξεχωριστό κτίριο. Πραγματοποιεί όλο το εύρος των εξετάσεων κυτταρογενετικής και εξετάσεων DNA και οι επιστήμονές του παράγουν κάθε χρόνο πλούσιο ερευνητικό έργο.

Εργαστήριο κυτταρογενετικής

Αλεξάνδρα" - Περιφερειακό Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών

Διεύθυνση: Βασ. Σοφίας 80 & Κ. Λούρου, 11528, ΑΘΗΝΑ

Τηλέφωνο: 7770501

Το εργαστήριο κυτταρογενετικής του νοσοκομείου Αλεξάνδρα λειτουργεί μέσα στις εγκαταστάσεις του μεγάλου αυτού νοσοκομείου και παρέχει υψηλού επιπέδου υπηρεσίες. Επιπλέον διαθέτει εξειδικευμένους ιατρούς γενετιστές που εξετάζουν μαζί με το ζευγάρι οποιοδήποτε γενετικό πρόβλημα που υπάρχει στην οικογένεια και καταστρώνουν το απαραίτητο διαγνωστικό πλάνο.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy μου σ' ευχαριστώ πολύ για το μήνυμά σου!!!

Με το Πάγκαλο έχω επικοινωνήσει ήδη και μου έχουν πει πράγματι 500 Ευρώ και για τους 2 μας.

Το Χωρέμειο δυστυχώς δεν κάνει πια καρυότυπο σε ενήλικες παρά μόνο σε παιδιά.

Στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ μου κλείνουν ραντεβού 15 Απριλίου και όπως καταλαβαίνεις είναι πολύ αργά...γιατί και τα αποτελέσματα σ' αυτήν την εξέταση κάνουν περίπου μήνα να βγούν.

Από την άλλη στο Locus Medicus που μου συνέστησε η Ιρενε μου είπαν κόστος 300 Ευρώ και για τους δυό μας....άρα μάλλον κλείνω προς τα εκεί...

Σας τα γράφω για να ενημερωνόμαστε γενικά για το τι ισχύει...Αν καμμία κοπέλα ξέρει κάτι παραπάνω καλοδεχούμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

irene μου kalimera.ti κανεις βρε σε έχω χάσει :)

εγώ έκανα στο μητέρα 450 η 425 €.

και εγώ και ο άντρας mou.to ιασώ μας είχε pi 300€ο ένας.

σου εύχομαι καλή επιτυχία.και του χρόνου να έχουμε και εμείς μωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ από το στόμα σου και στου θεού τ αυτί, "γοργινακι" μου!!! Σε διαβάζω αλλά έχω λίγο τις "κλειστές" μου τον τελευταίο καιρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΡΗΝΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ??? ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΟΣΤΙΣΕ 425 ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 2. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...