Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αντίο καρδιά μου...


hope_89

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 189
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ!!!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ! ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΙ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΟ ΠΜ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω καλή μου...Ειλικρινά δεν υπάρχει πιο μεγάλος πονος απο μια μάνα που χάνει το παιδί της, χωρίς να έχει σημασία αν αυτό είναι 18 ημερών έμβρυο ή 18 χρονών άντρας..

Καταλαβαίνω τον πόνο, την θλίψη σου, το κενό μέσα σου, ακόμα και την προσπάθεια να κατηγορήσεις (άδικα ) τον εαυτό σου...Μην ψάχνεις γιατί και εξηγήσεις..δεν φταίει η αποκολληση ουτε βέβαια και η δικιά σου "απροσεξία". Χωρις ποτέ να δοθεί εξηγηση, ενα 20% των κυήσεων είναι "προγραμματισμένες" απο τη φύση να μην ευωδοθούν...παρά τις όποιες συστάσεις των γιατρών και τα όποια μέτρα πέρνουμε...

Μην το βάζεις ομως κάτω..Σίγουρα θα ξαναγίνεις μανούλα, μην σκεφτείς ποτέ οτι δεν μπορείς...

Σιγά σιγά όμως να μαζέψεις τα κομμάτια σου και να ξανασταθείς όρθια, γιατί το κοριτσάκι και ο άντρας σου σε χρειάζονται...Η Αννούλα μπορεί να μην μιλάει, καταλαβαίνει ομως ποτε η μανούλα της πονάει...και πρέπει να φανείς δυνατή για κείνη ...

αν μπορεί να βοηθήσει κάπως , σου αφιερώνω καποιους στιχους που είχα γράψει σε παρόμοια κατάσταση...

όταν όλα μοιάζουν δύσκολα και σκοτεινά

και στον ορίζοντα δεν φαίνεται το φως

όταν απο παντού με κατακλίζει η μοναξιά

όταν μ εγκαταλείπει ακόμα κ ο Θεός

όταν οι σκέψεις μου μ αναστατώνουν

και στο μυαλό έρχονται οι αναμνήσεις

όταν όλα και όλοι με ματώνουν

με σκοτώνει που εσύ ποτέ δεν θα γυρίσεις..

Αλλά θ αντισταθω, για σένα εγώ δεν θα λυγίσω

και πρέπει να κοιτάω μοναχά μπροστά

θα προσπαθώ, αν και ποτέ δεν σ αφήσω

απ της καρδιάς μου την γνώριμη την ζεστασιά..

θ αντισταθώ, λένε να μην κοιτάω πίσω

με τον καιρό ίσως περάσει κ ο καημός

μα δεν πρόλαβα να σε δω και να σε δείξω

πονάω τόσο κ είμαι μοναχός...

όταν άλλη μια παρτίδα είναι χαμένη

κ η νύχτα αυτή ουρλιάζει, θέε μου δεν περνά

όταν η καρδιά μου είναι τόσο θλιμμένη

η απουσία σου ακόμα τόσο με πονά...

θα αντισταθώ, τα δόντια πρέπει να τα σφίξω

ισως μετά γελάσω μια φορά

θα αντισταθώ για σενα, ναι, τον πόνο δεν θα δείξω

το ξέρω, απο κει ψηλά εσύ ψυχή μου με κοιτάς...

θα αντισταθώ και δεν θα κάνω λάθη

και να σκεφτώ πως έχω επιλογες

μεσ της καρδιάς το μυστικό αδράχτι

κρατώ σφιχτά οτι ήτανε το χθες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

[Ευχομαι ώρες ώρες να υπάρχει ζωή μετά το θάνατο να γνωρίσω τις ψυχουλες που άφησα πίσω.

Τιρογαριδάκι-Φανή...

Εύχομαι...Ελπίζω...

Η ελπίδα ότι η αληθινή ζωή είναι αλλού, εδώ είναι το πέρασμα...

Το ''ποτέ'' είναι φοβερό...

Η σκέψη αυτή ανατριχιαστική!!!

Μόνο η ελπίδα απομένει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλυ λυπαμαι παρα πολυ γι'αυτο που σου συνεβει, δε θα σου πω δε πειραζει και οτι θα κανεις αλλα γιατι το καθε μωρακι ειναι ξεχωριστο. Οταν θα ερθει ομως το επομενο μωρακι θα ελαφρυνει λιγο η ψυχουλα σου.

τωρα το μωρακι σου το εχει ο θεουλης, ισως να εχει γινει αγγελος και να το χει στειλει να προσεχει εσενα και την οικογενεια σου...

Μην κατηγορεις ομως τον εαυτο σου. Αυτο ειναι το αδικο... ηταν μαλλον γραφτο να την περασεις αυτη τη δοκιμασια, αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα βγεις δυνατη μεσα απ'αυτην.

Ειμαστε ολες εδω κοντα σου για οτι και οποτε χρειστεις.

Κανε κουραγιο γιατι το αλλο σου παιδακι σε χρειαζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου κουράγιο!!

Οτι και να σου πούμε είναι δύσκολο να ξεχάσεις και να σταματήσεις να νιώθεις όπως νιώθεις τώρα. Είναι λογικό....

Προσπάθησε όμως να φανείς δυνατή για την Αννούλα σου που έχει απόλυτη ανάγκη να βλέπει τη μανούλα της χαμογελαστή!

Ο Θεός θα σου χαρίσει πολλά αγγελούδια γιατί πραγματικά είσαι μια άξια μανούλα!!

Οτι χρειαστείς, είμαι εδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην χανεις τις ελπιδες σου...θα δεις ο θεος θα σου στειλει ενα αλλο μωρακι...δεν εκανες εσυ κατι λαθος...ειναι κοντα στον θεουλη τωρα και ξερει οτι το αγαπας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλυ μου λυπάμαι πολύ...

έχεις περάσει πολλά και φάνηκες δυνατή σε όλα. Μην χάνεις την δύναμή σου και πάνω από όλα μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Ηταν γραφτό να γίνει το κακό.... Είναι πολύ σκληρό και δύσκολο αυτό που περνάς αλλά είμαι σίγουρη πως ο σύντροφός σου και η γλυκιά κορούλα σου θα κάνουν τα πάντα για να νιώσεις καλύτερα. Μην ξαναπείς πως δεν θα γίνεις μανούλα...είσαι ήδη μανούλα και θα φέρεις στον κόσμο και αλλα παιδάκια.

Το αγγελούδι σου είναι κάπου δίπλα σου και σε προστατεύει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο Νελλάκι μου!!!!!! θα σε βοηθήσει ο Θεός να το ξεπεράσεις και θα σου δώσει κι άλλο νινάκι!!!!

Και μην ξαναπείς ποτέ πως έφταιγες εσύ…… ήτανε να γίνει…… άλλος αποφασίζει….. όχι εμείς….

Να προσέχεις….. και να "πνίξεις" με την αγάπη σου την Αννούλα σου……

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νελακι σε σκεφτομαι συνεχεια απο εκεινη την ωρα,να ξερεις προσευχομαι για το κοριτσακι σου και ειμαι σιγουρη οτι ειναι αγγελουδακι και θα σας προστατευει...

μην παιρνεις ηρεμηστικα σε παρακαλω,θηλαζεις,δεν κανει..και οχι μονο αυτο..μπορει να σου γινει συνηθεια χωρις να το καταλαβεις καλη μου,προσεχε τον εαυτο σου..το σωμα σου εχει περασει πολλα..αμεσως μετα τη γεννα 2η εγκυμοσυνη,και αποβολη,ταυτοχρονα θηλαζεις,προσεχε σε παρακαλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi re nelaki oxi re gmt oxi.... to mesimeri me pire til i voula epeidi eixa na mpo meres logo tou oti imoun arrostoula kai mou to eipe... oxi re gmt oxi.....afou prin liges meres sizitousame kai legame oti einai ok ola.. koita,mi mou stenoxoriesai tora,exeis mia iperoxi mpoumpouka prigkipissoula!!!! e psixi mou??? kai na deis pou kapoia stigmi tha ksanaerthei to mikroulini tis pareas. se skeftomai na to ksereis,kai oti theleis mporeis na mou peis. sgapao polu polu polu polu!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΝΑ'ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΠΟΝΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!ΠΑΙΡΝΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΖΩΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά...

Οι μέρες περνάνε αλλά ο πόνος μένει ο ίδιος...'Ενα τεράστιο κενό σε συνδιασμό με ψεύτικα χαμόγελα για το μωρό μου και τον Στέλιο μου.Για άλλη μια φορά κατάλαβα πόσο άπειρα τον αγαπάω...

Μarga οι στίχοι σου με επηρρέασαν πάρα πολύ.Ναι,πρέπει να το παλέψω,για τους ανθρώπους που αγαπώ αλλά και για την Ζωίτσα

Σας ευχαριστώ πολύ,μου δίνετε απίστευτη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαναρακι μου εισαι μια κουκλιτσα μαμα και εχεις εναν υπεροχο ανθρωπο στην ζωη σου και μια μικρη πριγκιπισσουλα που σε θελουν να σε βλεπουν χαρουμενη..ξερουμε οτι η ζωη εχει αδικιες και στενοχωριες....ομως πρεπει να βρισκουμε δυναμη να συνεχιζουμε...εσυ εχεις 2 υπεροχους λογους να χαμογελας ψυχη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαναρακι μου εισαι μια κουκλιτσα μαμα και εχεις εναν υπεροχο ανθρωπο στην ζωη σου και μια μικρη πριγκιπισσουλα που σε θελουν να σε βλεπουν χαρουμενη..ξερουμε οτι η ζωη εχει αδικιες και στενοχωριες....ομως πρεπει να βρισκουμε δυναμη να συνεχιζουμε...εσυ εχεις 2 υπεροχους λογους να χαμογελας ψυχη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαναρακι μου εισαι μια κουκλιτσα μαμα και εχεις εναν υπεροχο ανθρωπο στην ζωη σου και μια μικρη πριγκιπισσουλα που σε θελουν να σε βλεπουν χαρουμενη..ξερουμε οτι η ζωη εχει αδικιες και στενοχωριες....ομως πρεπει να βρισκουμε δυναμη να συνεχιζουμε...εσυ εχεις 2 υπεροχους λογους να χαμογελας ψυχη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Η δεύτερη δύσκολη νύχτα...Αλλη μια νύχτα που δεν ζει το μωρό μου.Χτες δεν κοιμήθηκα.Με πιάνει πάλι το παράπονο.Ψάχνω στον ουρανό να βρω και το δικό μου αστεράκι....δεν μπορώ να κοιμηθώ.Κορίτσια μου λείπει...

ΑΧΧΧΧ ΑΓΑΠΟΥΛΑ ΜΟΥ.......ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ.....ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΝΕΛΛΥ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΑΣ ΑΝΑΠΑΥΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου...δε το πιστευα όταν το διάβασα :(

λυπάμαι πάρα πολύ..θα προσευχομαι για το αγγελούδι σου κ για σένα..εύχομαι γρήγορα να γαληνέψει η ψυχούλα σου..φιλάκια πολλά :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι παρα πολυ καρδουλα μου!!!!ειλικρινα κανε κουραγιο κ χαμογελα μονο κ μονο για την κορουλα κ τον αντρουλη σου !!!!σιγουρα η παναγια δεν θα σε σφησει ετσι κ συντομα θα μας ξανααναγγειλεις υην εγκυμοσυνη σου!!! !οτι κ να σου πουμε σιγουρα δεν θα απαλυνει τον πονο σου!!!!σε σκεφτομαστε κ οτι χρειαστεις εμεις θα μαστε εδω να σε βοηθησουμε,παρε μια βαθια ανασα κ ξαναρχινα απο την αρχη το ξξερω οτι δυσκολο αλλα πρεπει να το κανεις!!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση.

Μου έχετε δώσει απίστευτο κουράγιο και δύναμη...Τα λόγια σας σε συνδιασμό με την αγάπη του Στέλιου και τα καθημερινά χαμόγελα που μου χαρίζει η Αννούλα,με έχουν κάνει να νιώθω καλύτερα.

Πήρα την απόφαση να επεκτείνω τους ορίζοντες μου μιας και πλέον δεν έχω να σκέφτομαι το πού θα γεννήσω ή να ψάξω για παιδικά επιπλάκια...

Θα συνεχίσω τις σπουδές μου,που είχα όλη την καλή διάθεση να αφήσω για όσο χρειαστεί ώστε να αφοσιωθώ στην οικογένεια μου.Δεν πρόκειται να χάσω ούτε λεπτό απο την ζωή της μικρής μου αλλά τις ώρες που δεν με χρειάζεται(πχ όταν κοιμάται)θα προετοιμάζομαι για την εξεταστική μου...

Ελπίζω να τα καταφέρω,τουλάχιστον σε αυτό...

Σε 4-6 μήνες θα ξεκινήσουμε προσπάθειες για μωράκι.Έχω καιρό μέχρι τότε...

Α!Ξέχασα να σας πω το σημαντικότερο!Η μικρή μου προσπαθούσε να πει μαμά εδώ και λίγες μέρες,και τελικά,σήμερα το πρωί το είπε!!!!Το απαθανάτησα με την κάμερα για να μείνει στον φάκελο με τα ντοκουμέντα.Δεν περιγράφονται τα συναισθήματα μου ,μόνο που δεν έκλαψα.Είναι η πρώτη της λεξούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Δεν περιγράφονται τα συναισθήματα μου ,μόνο που δεν έκλαψα.Είναι η πρώτη της λεξούλα

Εγω πριν 5 χρόνια και κάτι το είχα κάνει! Ναι... με πήραν τα ζουμιά! :blush::blush: σαν τώρα το θυμάμαι.... μαμμμμμμα! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο γλυκεια μου... Αν και δεν σε ξερω στεναχωρηθηκα πολυ που διαβασα κατι τετοιο και τωρα χαρηκα πολυ. Σε σκεφτομουν τις τελευταιες μερες πολυ. Ειναι πολυ σωστη η αντιμετωπιση που εχεις και σε συγχαιρω. Μακαρι ολες οι κοπελες που βρεθηκαν στην θεση σου να ειχαν το κουραγιο να σκεφτουν ετσι....

Επικεντρωσου στην οικογενεια σου και στα μελη που ηδη την απαρτιζουν και ασε στον θεουλη τα επομενα που θα ερθουν. Συνεχισε ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ρε Νέλλη...πολύ χάρηκα σήμερα!!:) Αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα εκμεταλλεύσου τη νέα κατάσταση δημιουργικά..δεν είναι κακό!!!:) Όσο για την Αννουλα...κι ακόμη δεν έχεις δει τίποτα!!!χεχεχε...ααααχχ....όχι μόνο μαμά θα λέει...ότι λες εσύ εκείνη θα το επαναλμβάνει!!!:) Το έχω ζήσει με το Δημητράκη!!! Εχει πολύ πλάκα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...