Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αντίο καρδιά μου...


hope_89

Recommended Posts

νελλη μου τι ηταν αυτο ειχα κατι μερες που δεν μπορουσα να μπω στο μαμυ και τωρα εμαθα

τα νεα σου

γιατι??? τι αδικια θεε μου!!!

μην κατηγορεις τον εαυτο σου κοριτσακι μου και σιγουρα θα ξαναγινεις μανουλα,αυτο ειναι σιγουρο κουκλα μου.

παρε μια μεγαλη αγγαλιτσα την αννουλα σου,

δωστης ενα γλυκο φιλι και το χαμογελο της ας φωτησει την καρδουλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 189
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

hope_89 έγραψε:

katrina ξέρω οτι δεν θα την δω ποτέ.Δεν πρόλαβα να την γνωρίσω.Είναι τόσο άδικο...Είναι τόσο άδικο να χάνεις το παιδί σου.Δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να την κάνω κάτι για να την κρατήσω.Θα το έκανα χωρίς σκέψη!Μπορεί να πόνεσε η μικρούλα μου όταν έφευγε...Ποτέ δεν θα μάθω

Αχ βρε Νέλλη μου...τα λόγια σου μου φέρνουν δάκρυα στα μάτια..έτσι ένιωθα κι εγώ...ότι έφταιγα για την επιλογή μου, ότι δεν το αγκάλιασα ποτέ, ότι δεν το νανουρισα ποτέ.Έπαιρνα αγκαλιά το Δημητράκη και του τράγουδουσα και έκλαιγα που δεν μπορουσε αλλά καιδεν του δόθηκε η ευκαιρία να με ακουσει ποτέ να τραγουδάω για εκείνο...Όμως τα άφησα πίσω..όχι πως ξέχασα..δεν ξεχνάς ποτέ, αλλά όπως λέει και η ΚΑτρίνα η ζωή συνεχίζεται για τους ζωντανους. Ευχομαι ώρες ώρες να υπάρχει ζωή μετά το θάνατο να γνωρίσω τις ψυχουλες που άφησα πίσω.

Μην σκέφτεσαι τι ένιωθε εκείνο, δεν εχει νόημα ΄...έγινε, τελείωσε!!Πρέπει να φανείς σκληρή ,και να κοιτάξεις μπροστά...μου φαινόταν περίεργο που η μαμά μου σε τέτοιες περιπτώσεις έλεγε..<<μικρό το κακό!!>> και να σου πω..δεν έχει άδικο...όταν η ζωή έχει τόσες δυσκολίες και αδικίες..όταν βλέπεις την ασχημια τυ κόσμου και συχνά τη ζείς..μια μικρή αποβολή δεν είναι τίποτα..τιποτα!!Είμαστε από τις τυχερές μανουλες που κρατάνε τα παιδιά τους στα χέρια τους και δεν τους λείπει τίποτα!! Εχουμε την ευχερεια να τους δώσουμε κάτι παραπάνω απο τα βασικά και αυτό είναι το πιο σημαντικό από όλα..απο κει και πέρα ένα μωρό που δεν ήρθε ποτέ στον κόσμο..για σένα , τη μητέρα του ανεπτυγμένου κόσμου είναι μια από τις χειρότερες απώλειες..για άλλη μητέρα θα ηταν ίσως και σωτηρία σε έναν μη ανεπτυγμένο κόσμο.Για μια άλλη μητέρα που χάνει το παιδί της αφού το έχει γεννήσει..θα ήταν επίσης μια αποδεκτή κατάσταση από το να ζήσει το χαμό του παιδιου της μέσα στα χέρια της..γι αυτό σου λέω..αποδέξου το γεγονός..η ζωή δεν είναι πουπουλένια και ροδοσπαρτη..είναι σκληρή..και μόλις εσύ έζησες μια από τις μικρότερες θα έλεγα πικρες..΄να είσαι έτοιμη και προετοιμασμένη για ακόμη χειρότερα στη ζωή...αυτό δεν ήταν τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή δεν είμαι σε θέση να σκεφτώ τα προβλήματα που θα έχω στο μέλλον ή ό,τι τελοσπάντων προκύψει.Αυτό που με ενδιαφέρει αυτή την στιγμή είναι η Άννα και ο Στέλιος.Έχω έρθει αντιμέτωπη με πολλά προβλήματα και τα έχω καταφέρει θέλω να πιστεύω.Είμαι περήφανη για ό,τι έχω κάνει μέχρι τώρα και είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρουμε σε παντώς τύπου ενδεχόμενες δυσκολίες...Μπροστά στον θάνατο όμως δεν μπορώ να κάνω τίποτα.Το μωρό μου έφυγε.Για εμένα δεν ήταν μια απλή αποβολή και έλα μωρέ σιγά θα κάνουμε και άλλα.Έχασα το παιδί μου.Θεωρώ πως νιώθω ακριβώς τα ίδια με μια οποιαδήποτε γυναίκα στον κόσμο.Επειδή ήταν έμβρυο και δεν πρόλαβα να την γνωρίσω δεν έχω τις ίδιες αναμνήσεις που θα έχει μια μάνα αν χάσει το παιδί της στα 18...Για εμένα δεν είναι αποβολή.Ομολογώ πως είμαι πολύ πιο ήρεμη και όχι λόγω των ηρεμιστικών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλη μου μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι θέλω να πω..απλώς ήθελα να σου πω πως μόλις βίωσες ένα από τα χαστούκια της ζωής και πρέπει να φανείς δυνατή γιατι θα μας έρθουν πολλά χαστούκια στη ζωή..όπως ξέρεις το πέρασα κι εγώ και ξέρεις ότι δεν το βλέπω κι εγώ σαν μια αποβολή..εχθές το έλεγα στους δικούς μου λες και σε ήξερα..στενοχωρήθηκα πολύ μαζί σου και να σου πω ότι δάκρυσα κιολας...αλλά πρέπει κι εσύ κάποια στιγμή όποτε μπορέσεις να πεις..δεν πειράζει..πάει τελείωσε! Υπάρχουν κοπέλες που μένουν πίσω , τασκέφτονται συνέχεια και αφήνουν τη ζωή τους έτσι..αυτό το μήνυμα ήθελα να σου περάσω..και με τον καιρό θα διαπιστώσεις ότι αυτό που βιώνεις τώρα μπροστά σε αυτά που θα ζήσουμε δε θα είναι και τόσο βαρύ...τα πέρασα γι αυτό στο λέω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ

ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ

ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lupamai polu..den exo logia

o theos na sou dosei dunami..kai ou euxomai mesa apo tin kardia mu ena gero moraki!!!nelu kamia fora oso skliro kai an einai kapoia pragmata einai gia na ginoun..isos kati na min pigaine kala..den ftais esu...koita mprosta kai sou stelno oli mu tin agapi kai tin thetiki mu energeia kai su euxomai apo ta vathi tis kardias mu ena kainourgio moraki....pu tha to xeis agkalitsa..kai ola ta alla tha xexastoun!!!

ypomoni kai koita mprosta!!!!!!!ola kala tha pane!!!!min xaneis tin elpida sou!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω βρε κοπελα μου.. :(

και με την βουλα πρωτα(δεν προλαβα να γραψω αλλα στεναχωρεθηκα πολυ..)

και τωρα με εσενα.. :(

κουραγιο, λυπαμαι πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου!

δυστυχώς καταλαβαίνω απόλυτα κάθε λέξη σου, κάθε πόνο που νιώθεις.

το ξέρω πως είναι δύσκολο αλλά πρέπει να προσπαθήσεις να το ξεπεράσεις. και κανένας δε θα καταλάβει τι περνάς αν δεν το έχει περάσει...

όμως υπομονή κοριτσάκι μου, μην κατηγορείς τον εαυτό σου, δε θα σε ωφελήσει και θα σε κάνει χειρότερα. προσπάθησε να ηρεμήσεις όχι με ηρεμιστικά (συγνώμη αλλά είμαι πολύ κατά), αλλά με την αννούλα σου. πάντα βοηθάει ένα παιδάκι στο να καλυτερέψει η ψυχολογία μας και το έχεις αυτό το υπέροχο φάρμακο. και να είσαι σίγουρη πως παιδάκια θα κάνεις και άλλα, θα σε βοηθήσει σίγουρα η ζωούλα σου...

έχεις μια τεράστια αγκαλίτσα από μένα και ότι χρειαστείς θα είμαι δίπλα σου να σου σταθώ...

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ. . . ΣΥΝΤΟΜΑ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα και ξανα εγραφα..στο τελος εσβηνα το μηνυμα μου..

ηθελα πολυ ομως να σου γραψω ..δεν ξερω αλλα πραγματικα δυσκολευτικα πολυ να εκφρασω με λογια ολο αυτο που ενιωσα οταν διαβασα το μηνυμα σου ..ο πονος σου,αγγιξε απολυτα την ψυχη μου..καταλαβα ποσο πονας..η απωλεια ειναι μεγαλη ...τα λογια μικρα και ανουσια ..ειμαι σιγουρη οτι εισαι πολυ δυνατη Νελλη το εχω καταλαβει απο ολα αυτα που περασες ..το μονο που θελω να σου γραψω ειναι να βρεις τροπους να βγαλεις τον πονο, ολο αυτο απο μεσα σου ..εκφρασου..οσο αντεχεις εκφρασου..μην το αφηνεις να σε πνιγει..μην αφηνεις την θλιψη να σε λιωσει..

Ειναι ωστοσο πολυ νωρις για να γινεις οπως πριν ..

οσο κι αν εκφραστεις .. θα παρει το χρονο του για να περασει ..σιγουρα τιποτα δεν ειναι πια οπως πριν ..

Μετα απο καιρο ομως θα ειναι μια ασχημη αναμνηση ..η απωλεια δεν ξεχνιεται απλα ξεπερνιεται ...οταν βρεις το κουραγιο και τη δυναμη να συνεχισεις ..ισως να καταλαβεις τα λογια μου..τωρα πονας ...ειναι πολυ νωρις για να με καταλαβεις..ελπιζω και ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου καθε μερα να εισαι οσο καλυτερα μπορεις ..και καποια στιγμη να μιλαμε κι οι δυο για τα μωρα που θα ερθουν ..γρηγορα ελπιζω ..

εχεις μια μεγαλη αγκαλια απο μενα..

οτι χρειαστεις θα ειμαι διπλα σου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα λυπαμαι παρα μα παρα πολυ

δεν εχω λογια να σου πω

ο θεος να σου δινει δυναμη και να εισαι δυνατη για την αννουλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα λόγια σας...

Βασούλα μου,εμείς τα έχουμε πει και απο το προσωπικό chat...Ξέρω οτι με καταλαβαίνεις και θυμάμαι πόσο δύσκολες καταστάσεις έχεις περάσει και εσύ.Μάλιστα όταν έχασες τα διδυμάκια αναρωτιόμουν πόση δύναμη μπορεί να κρύβει μια γυναίκα που χάνει δυο μωρά.

Είχα βάλει τότε τον ευατό μου στην θέση σου και είχα καταλήξει πως εγώ δεν θα το άντεχα...Πού να 'ξερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι ο θεος να μην μας δωσει ποτε ξανα οσα αντεχουμε ..γιατι τελικα αντεχουμε πολλα Νελλη μου..

θελω να εισαι δυνατη ..

να εχεις υπομονη ..

να εχεις πεισμα ..

να εχεις πιστη ..

ο χρονος θα περασει ειτε το θελουμε ειτε οχι ..

να ξερεις οτι σε καταλαβαινω απολυτα...

ειμαι διπλα σου.. εστω και νοητα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νέλλυ μου τώρα είδα το μήνυμά σου και στενοχωρήθηκα πολύ..Λυπάμαι κοριτσάκι μου..Ό,τι και να σου πω δεν μπορεί να απαλύνει τον πόνο σου..Μόνο κάνε κουράγιο για την Αννούλα σου...Και σύντομα το αγγελάκι σου θα σου στείλει ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νελλακι μου!Λυπαμαι για τον πονο σου και προσευχομαι να ναι καλα το αγγελουδι σου!Κρατα σφιχτα το παιδακι σου και θα σου παρει καθε στενοχωρια....πραγματικα δυστηχως αυτα συμβαινουν....δυστηχως!Αλλα ειμαστε δυνατοι δεν το βαζουμε κατω!!Παντα ερχονται καλυτερες μερες!Να χεις υγεια κι εσυ και η οικογενεια σου και ολα θα πανε καλα!Σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλακι μου λυπαμαι πραγματικα παρα πολυ. Πιστευω οτι το καλυτερο φαρμακο αυτη τη στιγμη ειναι μια αγκαλιτσα και ενα φιλακι απο την Αννουλα σου.

Εισαι κουκλα μου τοσο νεα και το θες τοσο πολυ που συντομα θα εχεις αγκαλιτσα και ενα ακομα παιδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα από τα Απριλιάτικα μωράκια τα νέα σου...λυπάμαι τόσο πολύ...προσπάθησε να το ξεπεράσεις για το χατήρι της Αννούλας σου. Να μη βλέπει τη μανούλα της λυπημένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω?Οτι και αν πω ξερω οτι θα ειναι λιγο μπρος στον ατελειωτο πονο που νιωθεις.Σε νιωθω καλη μου.Γιατι καθε μερα και ενα ασχημο νεο.Μακαρι να μην εγραφε κανεις σε αυτην την κατηγορια.ΓΙΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΑΔΙΚΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΕΣ ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΤΑ ΑΓΑΠΑΜΕ.ΓΙΑΤΙ?

Το μονο που μπορω να ευχηθω ειναι ολες οσες πονεσαμε η ζωη να μας φερει πισω τη χαρα συντομα.Και να ειναι τα μωρακια μας ευτυχισμενα.Να παιζουν και να γελανε.Εγω αυτο ευχομαι να παιζει και να γελαει.Μονο αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άλλο ένα βράδυ...Μοιάζουν όλα τόσο μακρινά.Και όμως...Πριν τρεις μέρες,τέτοια ώρα το μωράκι μου ήταν εδώ.Πόσο γρήγορα γίνονται όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...