Μετάβαση σε περιεχόμενο

ντρεπομαι που ειμαι γυναικα ωρες,ωρες....


liberty81

Recommended Posts

Δεν έχω δει καμία γυναίκα να αλλάζει τα παιδιά της με καριέρα αντιθέτως έχω δει πολλές να αλλάζουν την καριέρα τους με ένα παιδί.Συμφωνώ απόλυτα , η οικογένεια είναι το πιο όμορφο πράγμα στον κόσμο αλλά θέλει κότσια για να μπορείς να παραμερίσεις τον εγωισμό και τις φιλοδοξίες σου και να τολμήσεις να γίνεις ένας αφανής ήρωας κι όπως αντιλαμβάνεσαι δεν τα έχουν όλοι. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι, ορι δεν υπαρχει κανενας λογος να εξυψωνεις τον εαυτο σου υποβιβαζοντας τον αλλον ουτε να βροντοφωναζεις για τις επιλογες σου. Ουτε η πλευρα - ειμαι μητερα μεγαλωνω τα παιδια μου και εσυ που κανεις καριερα εισαι μια αχριστη- ουτε ειμαι γυναικα καριερας και εσυ που μεγαλωνεις παιδια εισαι μια αχριστη ειναι σωστηο. Δηλωνει ανασφαλεια και ζηλεια και απο τιε δυο πλευρες. Εγω ημουν η τελευταια και απο το σοι και απο την παρεα που παντρευτηκα...και δεν το μετανιωσα. Και τα ταξιδια μου πηγα και τα ξενυχτια μου εκανα, και τις σπουδες μου. Οταν τα χωρτασα ολα αυτα εκανα οικογεννια. Το τι μου σερνανε νοσα χρονια δεν πειγραφεται. Ομως ουδεποτε εκρινα καποια κοπελα., Αυτο ηθελε, αυτο εκανε. Και οταν με κρινανε, απλα χαμογελουσα και τους ειχα γραμμενους.

Δεν θα πρεπει να σχολεισαι με καποιον που σε υποβιβαζει για να φανει πιο αξιος, αυτο ειναι κομπλεξ, εξαλλου η κριση ειναι υποκειμενικη...θα μπορουσες να της αντιτεινεις το ιδιο επιχειρημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Θα συμφωνήσω με την άποψη ..οτι καθείς και καθεμιά με τις επιλογές του/της!

Η αλήθεια είναι οτι η κοπέλα που έκανε το σχόλιο απλά εξεφρασε τη γνώμη της και τη σταση ζωής της...Δεν είναι κακό να θεωρεί οτι αν κάποιος κάνει οικογένεια στα 25 είναι αποτυχημένος...για εκείνη μάλλον είναι...!οπως και για πολλές άλλες...γιατι απλά θεωρούν οτι μπορείς να κανεις οικογενεια και στα 35 όπως πολλές επιτυχημένες γυναίκες !!!!!!!!

Το οτι καποιες απο εμας κάναμε οικογενεια και παντρευτηκαμε μικρες!!ηλικιακά..!ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ..Ή ΤΟ ΗΘΙΚΟ...Ή ΤΟ ΠΡΕΠΟΝ...

Εγω αν με ρωτουσες τωρα θα προτιμούσα να εχω τελειωσει με τις σπουδες μου να εχω κατσταλάξει εργασιακά..και μετά να έκανα το παιδάκι μου!

Δε μετανιώνω ..δεν το λέω με την έννοια οτι αχ τι έκανα...ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΔΟΥΛΕΥΩ..ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΩ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ ..αλλα οπως και να το κάνουμε...ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΩ ..ΕΧΟΝΤΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ..ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ (ΑΦΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΜΑ πρωτιστως) ΠΑΩ ΠΙΣΩ..

ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΗ!!!!!!!!!!!!!!!Εγω σε αυτη τη φαση προτιμω να ειμαι καλή μανουλα και μετα ολα τα άλλα...! εχασα και χανω ομως πολλες ευκαιριες...που θα προσφεραν καλυτερη ζωή εντος εισαγωγικών και σε μενα και στο παιδί μου!στο μέλλον...

Δεν πειράζει...!

Με αυτη τη λογική ήθελα να σας πώ οτι όντως οι κοπέλες.αυτες που εχουν αυτη την άποψη ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ......απο την πλευρα τους ...το ανώτερο που σου ειπε ..φανταζομαι οτι ειναι ...μια καλή δουλειά..μια καλη μορφωση..ενα καλό background!

Και εκεινες κανουν παιδιά ..και μάλιστα πολλές γινονται πολύ καλές μανούλες...απλά γυρω στα 35!αυτη ειναι η διαφορά......

ΒΑΖΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ...!

Εμείς χαιρόματσε άλλα ..αυτες άλλα...εμεις στα 45 θα εχουμε μεγάλα παιδιά και ποτε δεν ειναι αργά να εκπληρωσεις ονειρα. :P .ενω εκεινες ακομη θα εχουν μικρά παιδιά...!

Καθε τι εχει την δικη του όψη!!!! :side:

Το μόνο μεμπτό στην ιστορία είναι οτι ηταν ακυρο να το πει αυτο μια ξένη με αυτο τον τρόπο...ο οποίος ήταν αδαής!

Το άτομο που εχει κανει αυτη την επιλογή ενσυνειδητα ...θα ελεγε ...Αχ πολύ ωραια...καποια στιγμή ...θα το κάνω και εγω το βήμα λίγο αργοτερα να έιμαι ετοιμη!ακόμη ψαχνομαι...

Κατι τελευαταιο !πολλες απο αυτες τις κοπελες μπορει ευκολα να αναθεωρησουν ΑΝ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΟΥΣ...

Και σε όλες αυτες τις γυναίκες που δεν κάνουν παιδιά απο επιλογή ! εγω προσωπικά τις συγχαιρω! το εχω ξαναπει ...ειναι χιλιες φορες καλύτερο να ακουω ...Δεν θα ηθελα να κανω παιδιά..γιατι είμαι ετσι ...και δεν θα τα καταφερω...παρα να γεννιούνται και να ειναι απλά παιδιά τους..

Το μονο που δεν ξερουν βεβαια είναι οτι οι γυναικες γινομαστε καλύτεροι άνθρωποι όταν γεννάμε ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμμιά γεροντοκόρη θα ήταν που δεν της κάθεται άντρας....οπότε τι να κάνει κι αυτή το έριξε στην καριέρα, χαχαχα!!!!!! :laugh:

Και δεν της είπες πως εμείς ειμαστε ανώτερες από εκείνη διότι συνδειάζουμε σπίτι, οικογένεια και δουλειά!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν διάβασα όλες τις απόψεις, εκτός της Κατρίνας που με καλύπτουν πλήρως. ;)

Έχω και εγώ να προσθέσω τα εξής:

-Η οικογένεια και το παιδί δεν είναι αυτοσκοπός για όλους.

-Είναι επιλογή του κάθε ανθρώπου και στη συγκεκριμένη περίπτωση της κάθε γυναίκας να αυτοπροσδιοριστεί ως καριερίστα ή ως μητέρα, αρκεί, πάντα κατα τη δική μου αποψη, ό,τι αποφασίσει να κάνει να το υποστηρίζει.

-Κανένας δεν έχει δικαίωμα να προσβάλλει τον άλλο για τις επιλογές του όποιες και αν είναι αυτές.

Όμως ρε κορίτσια πραγματικά, ποιός ορίζει τί είναι πετυχημένο και τι όχι; Ποιός επιβάλλει πρότυπα; Και ποιός έχει μετατρέψει τη γυναίκα, σε γυναίκα μητέρα, γυναίκα σύζυγο, γυναίκα καριερίστα, γυναίκα νυκοκοιρά;

Και πολλές φορές αναρωτιέμαι που έχει πάει το γυναίκα άνθρωπος. Άραγε όλες μας εδώ βρίσκουμε τον εαυτό μας μέσα απο αυτή την πολυδιάστατη ύπαρξη "γυναίκα 5 σε 1";

Εγώ πάντως δε ντρέπομαι που είμαι γυναίκα, επειδή κάποιες του ίδιου φύλου με μένα επιλέγουν διαφορετικά, ωστόσο θέλω να τονίσω πως η συγκεκριμένη ή έχει τρελές ανασφάλειες ή προβλήματα συμπεριφοράς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sissio έγραψε:

Όμως ρε κορίτσια πραγματικά, ποιός ορίζει τί είναι πετυχημένο και τι όχι; Ποιός επιβάλλει πρότυπα; Και ποιός έχει μετατρέψει τη γυναίκα, σε γυναίκα μητέρα, γυναίκα σύζυγο, γυναίκα καριερίστα, γυναίκα νυκοκοιρά;

Και πολλές φορές αναρωτιέμαι που έχει πάει το γυναίκα άνθρωπος. Άραγε όλες μας εδώ βρίσκουμε τον εαυτό μας μέσα απο αυτή την πολυδιάστατη ύπαρξη "γυναίκα 5 σε 1";

Εγώ πάντως δε ντρέπομαι που είμαι γυναίκα, επειδή κάποιες του ίδιου φύλου με μένα επιλέγουν διαφορετικά, ωστόσο θέλω να τονίσω πως η συγκεκριμένη ή έχει τρελές ανασφάλειες ή προβλήματα συμπεριφοράς...

Το ειδα εχθες το θεμα αλλα δεν προλαβα να απαντησω γιατι εχω και τον μικρο αρρωστουλη... !!!

Θελω να πω πως δεν υπαρχει λογος να ντρεπεσαι επειδη υπαρχουν καποιες γυναικες που μπορει να θεωρεις οτι ειναι καλυτερες εμφανησιακα απο εσενα... η καθε γυναικα αλλωστε απευθυνεται σε διαφορετικο ανδρικο κοινο...!!! ;)

Οσο για το ερωτημα της Σισσιως θα πω την δικη μου αποψη...!!!

Προτυπα λανσαρονται συνεχεια διαφορετικα απο την κοινωνια μας... επισης πρωτυπα εχουμε μεσα απο την οικογενεια αλλα και αναλογα με τον χαρακτηρα του καθε ανθρωπου διαμορφωνονται συνεχως καινουρια προτυπα...!!!

Η γυναικα εχει μετατρεψει τον ιδιο της τον εαυτο σε "γυναικα 5 σε 1" με τις επιλογες της... εμεις οι ιδιες ειμαστε υπευθυνες γι'αυτο που εχουμε γινει σημερα... ειχαμε την επιλογη να κατσουμε στο σπιτι και να διαχωρισουμε τους ρολους αλλα εμεις προτιμησαμε να μην το κανουμε... τωρα ειμαστε υποχρεωμενες να τρεχουμε πανικοβλητες και να μην προλαβαινουμε τιποτα...!!!

Υπαρχουν γυμαικες που νιαζονται να φτασουν ψηλα και οχι να κανουν οικογενεια... οπως αυτες οι γυναικες υποτιμουν εμας που εχουμε οικογενεια ετσι κι'εμεις υποτιμουμε εκεινες...!!!

Τελος πιστευω πως ειναι πολυ δυσκολο να εισαι μια πετυχημενη μανα και ταυτοχρονα μια πετυχημενη καριεριστα... καποιο απο τα δυο θα μεινει πισω... μπορεις να τα συνδυασεις αλλα παντα μια μανα βαζει πανω απ'ολα το παιδι της, κι'ετσι η καριερα ερχεται σε δευτερη μοιρα...!!!

Αυτα... πολλα φιλακια...!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ειδα το θεματακι

καλα κοριτσια υπαρχουν τετοια βουρλα πολλα

ξερετε ποσες τετοιες γνωριζω!

δε λες οτι ολες τους εχουν τρομερες απαιτησεις - δεν τους καθεται κανεις σοβαρος ανθρωπος να τους ανοιξει τα ματια και λενε ολο τετοιες μην πω

να δω στα 40 τους τι θα τα κανουν τα βρωμολεφτα και τις βρωμοθεσεις με τετοια μυαλα

μωρε ολο καλα

αλλα τη μοναξια ποιος την αντεχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ μου δεν ειναι θεμα ηληκιας...τετοιες βλακιες να μη λεει. Αν μια γυναικα θα παντρευτει στα 40 η στα 20 ή στα 30 ειναι δικο της θεμα. Γιατι να υποβιβαζει καποιον που εκανε αλλες επιλογες. Αν τωρα - λεμε- αυτη νιωθει πληρης ανθρωπος με τη καριερα της τι να πω...περαστικα της. Εγω ετυχε να αφισω δυο πολυ καλες ευκαιριες για δουλει...και μαλιστα για δουλεια που παντα ηθελα γιατι δεν θα ειχα ψρονο να αφιερωσω στην οικογεννια μου. Προτιμω να παω στο Παριση με τον αντρουλι μου...παρα με το αφεντικο μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα με αφηνουν αδιαφορες τετοιες γυναικες, μπορει να ειναι ωραιες και ανεξαρτητες και μονο εμφανισιακα να λεω καμια φορα αχ να ημουν ετσι αλλα κατα τα αλλα τις λυπαμαι δεν εχουν βρει το πραγματικο νοημα της ζωης,αν αρρωστησουν δεν θα ειναι η καριερα εκει να τους κρατα το χερι θα χασουν και αυτην και θα μεινουν με τιποτα, προτιμω να ειμαι <<κατωτερη>> και να εχω βρει τον ανθρωπο μου που ειναι διπλα μου σε καθε δυσκολια προτιμω να ειμαι <<κατωτερη>> που επελεξα να ειμαι νοικοκυρα για να ειμαι κοντα σε αυτους που αγαπω και προτιμω να ειμαι <<κατωτερη>> που εχω τα δυο μου κουκλακια και γεμιζω ευτιχια, δεν θελω να ειμαι <<ανωτερη>> για να εχω λεφτα και να αγοραζω οτι γουσταρω, ουτε για να πω οτι εχω καριερα και ειμαι δυναμικια, αληθεια αυτη θα αντεχε να μεινει στο σπιτι με δυο παιδια η η καριερα θα της φαινοταν πολυ πιο ευκολη! απλα ειναι πεζη μετραει το τι ειναι ανωτερο και τι οχι με βαση την <καλη> εικονα εκεινη την κοιτουσαν ολοι σαν λιγουρια και εσενα οχι, μονο που εκεινη την θελαν για ενα πηδη...α και εσενα για μια ευτιχισμενη οικογενεια, τελικα πιος ειναι κατωτερος δεν ξερω; χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μη σας κανει εντυπωση!!!

οι συμπλεματικοι χαρακτηρες αφθονουν στις μερες μας..

ακριβως το ιδιο επαθα και εγω αλλά...με αντρα συναδελφο μου..

επειδη πλεον δουλευω πολυ λιγοτερες ωρες από παλιοτερα λόγω παιδιου μου λεει:"καταλαβαινω θα στριμωχνεσαι οικονομικα φετος αρκετα..δεν πειραζει μωρε το παιδακι να ειναι καλα.."

απανταω.."ναι ναι δυστυχως!!!" μονο που παρελειψα να του πω ότι ειμαι περισσοτερο ευτυχισμενη από καθε άλλη χρονια και ότι εχω και κατι εισοδηματακια κρυφα που δεν τα ξερει!!! :P:P:P

Σημειωτεον:::η γυναικα του δυστυχως πραγματικα ειχε δυο αποβολες...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια καλημερα.τι κανετε?ζουζου21 η γκομενα να αγορασει ενα κομπρεσερ ηρθε για την εταιρεια της.ειχε σε ενα χαρτι γραμμενο καποιες ερωτησεις απο το αφεντικο της για τη λειτουργικοτητα και χρηση του μηχανηματος.ε ειδε τη βερα μου και τη φωτογραφια του Δημητρη(του αντρα μου)στο γραφειο μου και ετσι ξεκινησε να ρωταει.sweetmammy δεν ντραπηκα για το οτι ηταν ωραια,ουτε που με απασχολησε αυτο αλλα για το οτι θα επρεπε να συγκλινουμε οι γυναικες σε θεματα γαμου και οικογενειας οχι να χλευαζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liberty81 έγραψε:

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Σημερα στη δουλεια ηρθε μια γκομενα στην τριχα για να παραγγειλει ενα μηχανημα.Πανω στην κουβεντα μου λεει:"Εισαι παντρεμενη?"ναι της λεω.και τι μου λεει ρε κοριτσια..πως δεν της εδωσα καμια μπουφλα.."α εγω ειμαι της καριερας,για αλλα πραγματα.ο γαμος και αυτα ειναι ξεπερασμενα.αφου δεν σε ενδιαφερει να γινεις κατι ανωτερο καλα εκανες και παντρευτηκες"...."βρε δεν πας να δεις αν ερχομαι"ετσι της ειπα και εφυγα...δηλαδη η οικογενεια ειναι κατι κατωτερο?που παμεεεεεε ρεεεε??που παμεεεεεε

Σοφά ο λαός μας λέει: "¨οσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια!!"

Έτσι και η δικιά σου στη δουλειά. Εϊχα κι εγώ στις διάφορες δουλειές μου τέτοιες ψυχαναγκαστικές μανιοκαταθλιπτικές γεροντοκόρες, οι οποίες επειδή ήταν πλήρως αποτυχημένες στην προσωπική τους ζωή το παίζανε καρριερίστες.!

Η μαγκιά όμως που τις αποστομώνει είναι μια γυναίκα που έχει την καρριέρα της έχοντας κάνει μιά ωραία οικογένεια. Δεν λέω, πολύ δύσκολο, αλλά όχι και ακατόρθωτο. Σήμερα όλα χρειάζονται. Και φυσικά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης:Πρώτα η οικογένεια και τα υπόλοιπα έπονται!!

Κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι για λύπηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liberty81 έγραψε:

sweetmammy δεν ντραπηκα για το οτι ηταν ωραια,ουτε που με απασχολησε αυτο αλλα για το οτι θα επρεπε να συγκλινουμε οι γυναικες σε θεματα γαμου και οικογενειας οχι να χλευαζουμε

Αν ολες οι γυναικες συγκλιναμε σ'αυτο το θεμα θα ηταν ο κοσμος μας πολυ διαφορετικος... δεν ειναι δυνατον να συμβει κατι τετοιο... παντα θα υπαρχει το διαφορετικο... το θεμα του χλευασμου ειναι θεμα savoir fair... δεν συμφωνω να χλευαζουμε την ζωη και τις επιλογες του αλλου... !!!

Αν θες να το αναλυσουμε περισσοτερο εγω νομιζω πως δεν σε χλευασε αλλα σε σνομπαρε... σε περιφρονησε... προσπαθησε να αναδειχθει η ιδια μειωνοντας τις δικες σου επιλογες...!!! Φαινεται πως ειναι ατομο το οποιο για να γινει αποδεκτο στον κυκλο του πρεπει να ακολουθει πιστα τη μοδα, και η μοδα (συμφωνα με τα λεγομενα της) ειναι η καριερα αυτη τη στιγμη και οχι η οικογενεια... η μοδα ομως αλλαζει... και τελευταια εχει γινει πολυ της μοδας η οικογενεια... αρα δεν ειναι ουτε καν ενημερωμενη για το τι ειναι της μοδας... συμπερασμα: μην ασχολησε με ατομα που εχουν μεινει πισω στην ενημερωση...!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liberty81 έγραψε:

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Σημερα στη δουλεια ηρθε μια γκομενα στην τριχα για να παραγγειλει ενα μηχανημα.Πανω στην κουβεντα μου λεει:"Εισαι παντρεμενη?"ναι της λεω.και τι μου λεει ρε κοριτσια..πως δεν της εδωσα καμια μπουφλα.."α εγω ειμαι της καριερας,για αλλα πραγματα.ο γαμος και αυτα ειναι ξεπερασμενα.αφου δεν σε ενδιαφερει να γινεις κατι ανωτερο καλα εκανες και παντρευτηκες"...."βρε δεν πας να δεις αν ερχομαι"ετσι της ειπα και εφυγα...δηλαδη η οικογενεια ειναι κατι κατωτερο?που παμεεεεεε ρεεεε??που παμεεεεεε

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ..... :blink::blink:

ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΠΟΥΦΛΑ ΑΠΟ ΜΕΝΕ ΑΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΛΙΟΞΥΝΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ Η ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΣΟΥΝ ΑΝΤΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΤΙΣ ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ Η ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΚΟΙΤΑΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΑ ΧΡΙΟΝΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΕΣ ΕΝΩ Ο ΠΕΡΙΓΥΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΥΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΤΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ....ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΔΕ ΘΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΑ ΜΕ ΤΠΤ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΚΑΡΙΕΡΕΣ ΚΤΛΛ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΑΣ.....ΔΔΕ ΛΕΩ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΛΔ ΕΒΑΛΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ.....ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΑ ΓΙΑ ΤΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΚΟΝΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με αντρουλα!!!τρελλο κομπλεξ ομως!!οταν δε θα γυριζει αντρας να την κοιταξει ομως θα ναι αργα!!πολυ αργα !!εχω πολλα ζωντανα παραδειγματα επι τουτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aκριβως κοριτσια.εχετε δικιο.Δεν υπαρχει σωστο ή λαθος οσον αφορά τις προσωπικές μας επιλογές.Κατωτερο ή ανωτερο??πού ακούστηκε αυτό??αντε να ηταν αντρας να το καταλαβω να σνομπαρει το γαμο..αυτοι ειναι ανωριμοι ουτως η αλλως :laugh: ..αλλα γυναικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οsa δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρι..........

η

γνωμη μου ειναι οτι κατι τετοιεσ γυναικεs :angry::angry:

πρεπει να εχουν μεγαλο κομπλεξ γι αυτο και αντιδρουν ετσι.....

δεν ειναι ευκολο να πειs οτι μαλλον δεν σε εχει παρει καποιοs

στα σοβαρα η οτι δεν εχειs αγαπηθει τοσο πολυ

οποτε διαλεγουν να πουνε οτι απο επιλογη τουs :huh::huh::huh:

προτιμησαν την καριερα :unsure::unsure::unsure:

προσωπικα δεν θα αλλαζα αυτο που ζω με τον αντρα μου :kiss:

για καμια καριερα........

το καλυτερο ειναι να τα συνδυασειs και τα 2

αλλα δεν μπορω να ακουω αλλα τετοια και τελευταια ακουω πολλα..........

το εριξα στη δουλεια οσο ημουν ελευθερη,τρελλα ωραρια μιλαμε

και ψωνιζα και τα φιρματα μου και συχναζα και σε ολα τα in στεκια

και...... ερχεται η μερα καποτε που ολα αυτα φαινονται τοσο μικρα μπροστα στην εικονα μιαs ευτυχισμενηs οικογενειαs :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...