Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ


Recommended Posts

Ντάλια μου νομίζω πως καμία σχέση η φλεβίτιδα με την θρομβοφιλία!

Ραφαέλ μου δεν ξέρω αν προυπήρχε η θρομβοφιλία κ.λ.π., εγώ αυτό που κατάλαβα απο το δικό μου περιστατικό είναι πως εμφανίστηκε στην εγκυμοσύνη η θρομβοφιλία. Μπορεί να έρφερα όντως την προδιάθεση αλλα δεν φαινόταν με τις εξετάσεις πρίν μείνω έγκυος! Γι αυτό προφανώς και ο καινουργιος μου γιατρός με ξαναέστειλε για την ίδια εξέταση αμέσως μόλις διέγνωσε εγκυμοσύνη.

Ντάλια μου, νομίζω οτι σε μπερδεύουμε όλες μας περισσότερο, πάντως επιμένω να σε συμβουλέυω να πας και σε εναν αιματολόγο. Ρώτησε και τον γιατρό σου πριν και αποφασισε. Νομίζω πως καλό είναι να έχεις λύσει όλες τις απορίες σου πριν την επόμενη προσπάθεια!

Εμείς είχαμε κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Κι εγώ και ο άντρας μου, και έτσι αποκλείσαμε κάθε άσχετη αιτία και επικεντρωθήκαμε μόνο σε ότι πραγματικά μπορούσε να ευθύνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες εκανα ολες τις εξετασεις αποτελεσματα περιμενω απλα με βασανιζουνε πολλες ερωτησεις μεχρι να βγουνε τα αποτελεσματα,και το κυριοτερο γιατι δεν με εστειλε για εξεταση θρομβοφιλιας ενω ημουνα εγκυος. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasso01 έγραψε:

βρε κοπελα μου ,τί λες τωρα?ολοι οι ελληνες γιατροι ειναι χασαπιδες και στο πανεπιστημιο πατρων δεν ξερουν την τυφλα τους?ελεος!!τα αφηνω ασχολιαστα.....

Συγνωμη Βασω αλλά οι ελληνες γιατροι το 80% δεν ξερουν την τυφλα τους....αν εμενα ο γιατρος μου με ενημερωνε σωστα δεν θα εχανα το παιδι μου...κ αν μου μιλουσε γαι εξωτερικο τωρα θα ειχα μια μπέμπα...

Στο πολυ συγκενικό μου περιβάλλον εχουμε γιατρους κ εγω σπουδάχω ακόμα κατι με βιολογια...θελω να πω οτι στο εξωτερικο ειναι αλλιως εδω μας βλέπουν σαν στατιστικά...όπως εχω ξαναγραψει πηγα σε 4 γιατρους κ μου ειπαν θεμα τυχης....κ ενας μονο που εχει κανει μεταπτυχιακο στην αγγλια με καθηγητη τον κυριο Νικολαιδη(που ανακαλυψη την αυχενικη) μου μιλησε για το φιλικο οξυ....κ τελικα οι νεοι γιατροι με πολλες σπουδες το γνωριζουν.

επισης γιατι κανενας απο τους ελληνες γιατρους οταν μενουμε εγκυες δεν κανουν τις εξετασεις θρομβοφιλιας, πρεπει να φτασουμε στον 8ο μηνα να σταματησει η καρδια του κ μετα να μας πουν κανε κ το πακετακι θρομβοφιλιας...δηλαδη ΕΛΕΟΣ.

Κοριτσια δεν τα λεω γιατι μισω τους ελληνες γιατρους αλλα εχω παθει κ δεν εχω εμπιστοσυνη σε τιποτα πια...

Ξερετε τι ειναι να πηγαινεις να ψωνιζεις για το μωρό σου κ την αλλη μερα δεν υπάρχει μωρο...εμεις κανουμε ονειρα κ οι αλλοι τα αρπάζουν χοντρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ τωρα για την αποκολληση γνωστος μεγαλος γιατρος που γραφουν αρκετες κοπελες οτι τον γνωριζουν τον εχει μια φιλη μου κ εδω κ 6 εβδομάδες εχει αιμοραγια κ την εχει στο κρεβάτι χωρις να εχει κανει υπέρηχο....κ αναρωτιέμαι εγω ειναι εγκυος, εχει αποκολλησει, χτυπάει η καρδια του μωρου....?Ειναι γιατρος?Ναι κ γνωστος μαλλιστα.δεν εχει κανει κ αυχενικη, δεν κανει να σηκωθει...θα της πεσει το παιδι!!!ΕΛΕΟΣ κ παλι ΕΛΕΟΣ!

Όταν ακουω τοσα καθε μερα μιας που ειμαι κ κοινωνικο ατομο να εχω εμπιστοσυνη σε τι?Κ αν θελετε μπορω να πω κ αλλα για γνωστους γυναικολογους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

6 εβδομαδες???τι να πω εχουνε γινει τοσο αναισθητοι τι ειναι τα παιδια λοταρια αν σου κληρωσει προβλημα και αδιαφοος γιατρος το εχασες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι λοταρια νταλια μου...σε μια καριο@@ που πηγα ξερεις τι μου ειπε?

Ποσες φορες κερδιζεις το ΛΟΤΤΟ?

Τραβηξες αυτο τον κληρο αυτη την φορα, λες να τον ξανατραβηξεις?

Επισης μου ειπε οτι εχω παιδι δεν χρειαζομαι αλλο!

Τι λες μετα....που σπουδασε αυτη η γιατρος σε βοιδοσχολη!!!

Ειναι λιγοι οι καλοι γιατροι, καπου ειναι κρυμένη θα τους βρούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω και εγω πριν λιγο καιρο που δεν ειχα μεινει εγκυος ακουγα για γυναικες που αποβαλανε στεναχωριομουνα αλλα ελεγα αυτες θα τα καταφερουνε μπορουνε να μεινουν εγκυες εγω ουτε αυτο...

Και τωρα το μονο που λεω ειναι καλυτερα να μην ειχα μεινει εγκυος να μην ειχα χασει το μωρο μου να μην ειχα νιωσει αυτον τον πονο...

Οσα παιδια και να εχεις ολα τα αγαπας και πιο πολυ αυτα που δεν κρατησες στην αγκαλια σου...

Οποιος δεν το ζησει δεν ξερει...Λεει απλα κατι για να πει γυναικες ομως που εχουνε χασει παιδια οσα χρονια και αν περασουν δεν το ξεχνανε ποτε,ουτε η μανα μου το ξεχασε ουτε η πεθερα μου και ας εχουνε παρασει τοσα χρονια απο τοτε παντα σε συζητησεις για τα παλια παντα αυτο λενε και εγω το προσπερνουσα δεν του εδινα ιδιαιτερη σημασια τωρα ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ..ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ...ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΣΤΩ Κ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΣΚΥΛΑ...

ΑΑΑΑ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΥΚΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ, ΔΕΝ ΜΕ ΣΩΖΕΙ ΑΥΤΟ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΥΤΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ?ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΡΕΥΝΕΣ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ) ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΒΟΗΘΑΕΙ....

ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟΣΑ....

ΕΠΙΣΗΣ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΤΟΝ ΩΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ...ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ (ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΙΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑ), ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΤΥΛΙΓΕΤΕ Κ ΞΕΤΥΛΙΓΕΤΕ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΝΝΙΟΤΑΝ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ...

ΝΤΑΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΠΙΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΕΣΤΩ Κ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΦΑΙΘΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΥΤΗΡΑΣ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΠΗΘΕΙ Ο ΘΕΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες ραφαελ μου να πηγαινα και εγω απο αυτον μια βολτα μολις βγουνε τα αποτελεσματα των εξετασεων να μου πει την γνωμη του για την περιπτωση μου?δεν θα αντεξω να το ξαναπαθω εσενα τι σου εχει πει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα Νταλια μου, μου εχει πει χυμα οτι ειναι φτεξιμο του προηγουμενου γιατρου μιας που δεν μου ειχε δωσει φολικο κ ηξερε κ για την ειδικη διατροφη που εκανα...μου ειπε κοινως οτι ηταν αυτοκτονια που μου ειπε να μεινω εγκυος.

Οταν εγινε αυτο πηγα κ σε αλλο μαιτηριο να κανω υπερηχο να δουν οτι οντως ετσι ηταν κ η γιατρος που μου εκανε τον υπέρηχο κοντεψε να ξεμαλιαστει με την γυναικολογο που με ανελαβε(σαν δευτερη γνωμη) για το φιλικο...Γιατι τοτε οτι λενε οι γιατροι των προγεννετικων ελέγχων το δεχοντε κ αλλά δεν τα δεχοντε...γιατι πολυ απλά δεν πιστευουν οτι υπάρχουν καλυτεροι τους.

Σε λιγες μερες θα σου πω κ αν κατι που μας εχχει πει ειναι σωστο(ειπε κατι σε εναν υπέρηχο κ περιμένουμε καποια αποτελεσματα)...αλλά θα περιμένεις λιγο.

Εγω Νταλια οταν αποφάσισα να μεινω εγκυος κ στο γιο μου αλλα κ στην μπεμπα που εχασα πριν αρχισω προσπάθειες πηγα να μιλησω με το γιατρο...

Αυριο θα παει η αδελφη μου να την δει επειδη πριν 1,5 γεννησε κ θα του δειξει κ την ιστολογικη θα σου πω τι θα μας πει.

Οσο αφορα τις εξετασεις κανε τα πάντα κ συνηθως οι γιατροι δεν αφηνουν να κανεις εξετασεις με μια αποβολλη θελουν κ δευτερη απλα παρακαλεσε εναν γιατρο να στις γραψει γιατι δεν ξερω κ εγω ποιες κανουν.θα ρωτησω κ μια φιλη μου που ειχε 2 φορες παλλινδρομες κ θα σου πω τι εκανε αν εχετε τις ιδιες...αλλα θρομβοφιλιας οπωσδηποτε.Κ μην αγχωνεσαι για το ποτε θα μεινεις εγκυος τι σε 1 τι σε 2 μηνες...μην σε περνει απο κατω...θα κανεις ενα καρο εξετασεις κ μετα μπορεις να τον επισκεφθεις κ αυτον να σου πει την γνωμη του.Απλα να τελειωσεις με ολες τις εξετασεις κ να εισαι σιγουρη οτι εχεις τελειωσει με αυτα...

Απλα οταν πηγα στο γραφειο του μου ειχε πει οτι σε ενα ζευγαρι βρηκε προβλημα στην καρδια κ τους εστειλε εξωτερικο...δεν εχει σημασια τι εγινε μετα εχει σημασια οτι προσπάθησε...δεν μας βλέπει σαν χρημα...αλλα σαν ανθρωπους που θελουν να αποκτησουν ενα παιδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιμενω νεα σου ραφαελ δεν μπορω να βρω ηρεμια...

ημουνα τοσο ασχετη και δεν εκανα καν ερωτησεις τον εμπιστευομουνα απολυτα πιστευα οτι θα πανε ολα καλα την επομενη φορα δεν θα ειμαι ιδια και το σκεφτομαι σοβαρα να εχω 2 γιατρους οχι εναν...

μολις βγουν οι εξετασεις και πριν μεινω εγκυος θα παρω και δευτερη γνωμη απο αθηνα αυτη τη φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταλια εγω τερμα το αγχος μετα το σημερινο δεν θα ξανα αγχωθω...αφηνομαι στα χερια του...ειναι τελειος..

Εξηγησε τα παντα στην αδελφη μου οσο αφορα την ιστολογικη κ μας ειπε οτι στην περιπτωση μας δεν κανει η προεμφυτευτικη διαγνωση...να παρ ω το φολικο κ ολα θα πανε καλα...

Κανε ολες τις εξετασεις κ παρε κ μια δευτερ η γνωμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαελ ψαχνω να βρω την ιστοσελιδα του γιατρου αλλα κατι ασχετα μου βγαζει...ολοι οι αλλοι οι πολυ γνωστοι γυναικολογοι που βγαινουν και στην τηλεοραση γνωριζεις τιποτα αρνητικο?δεν ξερω ποιον να διαλεξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω βρισκω το βιογραφικο του κ διαφορες δημοσιευσεις που εχει κανει...δεν εχει κατι σαν διαφημιση...(αν πατησεις who is who κ το ονομά του θα βγαλει το βιογραφικό του)

εχω παει κ στον Αθανασιου που κανει εξωσωματικες αλλα δεν με καλυψε στο θεμα μου...αλλα ηταν καλος.κ για τον παντο εχω ακουσει καλα λογια που κανει εξωσωματικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο Παντος κανει μονο εξωσωματικες?αν παω και ειμαι ηδη εγκυος με αναλαμβανει για το πως θα προχωρησει η εγκυμοσυνη να με παρακολουθει να μου λεει για εξετασεις βαση του ιστορικου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasso01 έγραψε:

κοριτσια ,η αποκολληση πλακουντα εχει σχεση με την θρομβοφιλια.το γνωριζω απο την ξαδερφη μου ,που ειχε σοβαρη αποκολληση και στις 2 εγκυμοσυνες της.

διαβαστε και εδω:

http://nemertes.lis.upatras.gr/dspace/h ... 456789/839

EGW DEN EIXA OUTE EXW THROMVOFILIA OMWS...EIXE GINEI EKEINI TIN IMERA MIA POLI APOTOMI KINISI, KAI ETSI EGINE I APOKOLISI.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΟ... :blink: ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.... :dry:

ΠΡΟΣΟΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to agoraki mou έγραψε:

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΝΑ-ΕΝΑ...

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ?

ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ Ή ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΗΤΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ ?

Κ ΤΑ UTROGESTAN ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ?

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΤΑ

ΕΠΙΠΕΔΑ ΟΡΜΟΝΩΝ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ)Κ ΓΙΑ ΝΑ

ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ...

ΓΙΑ ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ... ΑΝ ΚΑΙ

ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...

τα επιπεδα της προγεστερονης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΟ... :blink: ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.... :dry:

ΠΡΟΣΟΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ... ;)

εγω προσωπικα δεν το ξερω εγραψα οτι ειναι καλος οσο αφορα σαν γιατρος....σ;αν ανθρωπος ειναι λιγο περιεργος αλλα δεν τον ξερω πρσωπικα...απο αυτα που ξερω..ειναι ψυχρος.

εγω γραφω για τον δικο μου τον καινουργιο οτι ειναι καλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...