Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια, έπαθα σοβαρό ατύχημα με το αυτοκίνητο...


Θέλω να γίνω μαμά

Recommended Posts

Κορίτσια μου, κάθισα τώρα να σας γράψω να ηρεμήσω κι εγώ...

Ο συνάδελφος που πηγαίνουμε μαζί στο σχολείο ήταν σήμερα άρρωστος, έτσι πήγα μόνη μου στο σχολείο, το οποίο, όπως έχω ξαναπεί, είναι σε ένα χωριό της επαρχίας Αμμοχώστου, περίπου 25 λεπτά από τη Λάρνακα.

Πήγα μια χαρά, κάναμε μαθήματα, κάναμε γιορτή Πολυτεχνείου, και γύριζα σπίτι μου χαρούμενη που είχα τελειώσει νωρίτερα.

Κάποια στιγμή ένιωσα να έρχεται αέρας, και κοίταξα το κουμπάκι δίπλα από το air condition που βγάζει τον αέρα. Το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο, είδα μπροστά μου τον διαχωριστικό τοίχο. Έκανα το τιμόνι αριστερά να τον αποφύγω, αλλά χτύπησα πάνω, και έχασα τον έλεγχο. Έκανα πολλές στροφές και πρέπει να χτύπησα και στα κάγκελα της δεξιάς πλευράς (οδηγούμε αριστερά) και τελικά κατάφερα να πατήσω φρένο και να σταματήσω. Άνοιξαν οι αερόσακοι, ευτυχώς, και σε δευτερόλεπτα πήρα το κινητό μου από κάτω που ήμουν, για να έχω επικοινωνία, έβγαλα με δυσκολία τη ζώνη και άνοιξα, επίσης με δυσκολία την πόρτα και βγήκα έξω.

Είδα το αυτοκίνητό μου και νόμισα ότι αυτό συνέβαινε σε κάποιον άλλον, όχι σε μένα. Όλη η μπροστινή όψη έγινε βίδες, ενώ βίδες έγινε και η πίσω δεξιά πλευρά.

Ευτυχώς δεν υπήρχαν άλλα αυτοκίνητα πίσω μου, αλλά με έφτασαν αρκετοί, οι οποίοι σταμάτησαν και με βοήθησαν. Ειδοποιήσαμε αστυνομία, πυροσβεστική και ασθενοφόρο. Οι άλλοι έμεναν μαζί μου όλη την ώρα μέχρι που ήρθε η Πυροσβεστική και η Αστυνομία και λίγα λεπτά μετά και το ασθενοφόρο.

Με πήγαν στο νοσοκομείο, μου έκαναν εξετάσεις και είμαι οκ. Τους είπα ότι μπορεί να είμαι έγκυος, μου έκαναν αναλύσεις, και φυσικά βγήκαν αρνητικές. Κάναμε ακτινογραφίες και είμαι μια χαρά. Τώρα ζαλίζομαι και νιώθω πάρα πολύ περίεργα. Είναι από το σοκ...

Άγιο είχα, κορίτσια, ο Θεός με φύλαξε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

αμαν βρε κοριτσακι

τι ηταν αυτο που επαθες

πολυ τρομαχτικο

αφου εισαι καλα μη μιλας

θα σου περασει το σοκ

εχω τρακαρει οχι τοσο ασχημα και ξερω πως ειναι

περαστικα σου και να ηρεμησεις

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου τι έπαθες? όπως τα περιγράφεις πραγματικά πρέπει να είχες άγιο!!!!! ελπίζω να είσαι καλά και να ημερήσεις, να ξεκουραστείς και να το ξεχάσεις γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακι μου,περαστικα σου.ευχομαι γρηγορα να ξεπερασεις το σοκ και να ηρεμησεις!να προσεχεις τον εαυτο σου και μην στενοχωριεσαι ολα για τους ανθρωπους ειναι... :(

Ηρεμησε και να σκεφτεσαι μονο θετικα!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες βρε Αννα Μαρια;!! :ohmy: Ευτυχως Παναγια μου που δεν επαθες τιποτα!! :ohmy:

Αυτο και μονο αυτο εχει σημασια! οι λαμαρινες φτιαχνονται κοριτσακι μη το σκεφτεσαι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά, αλλά μου έρχεται στο μυαλό η φάση που είδα τον τοίχο... Ήταν πολύ τρομακτικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ ρε κορίτσια...

Μου φεύγει τώρα η υπερένταση και νιώθω να καταρρέω... Αισθάνομαι πολύ περίεργα, αλλά δεν μπορώ να πάω για ύπνο ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λαμπάδα, θα πάω να εξομολογηθώ και να κοινωνήσω!!!!!

Είχα πολύ καιρό και μπορεί να φύγουμε απ' τη μια στιγμή στην άλλη... Πω πω....

Ε, ρε τι πάθαμε, που λέει (σε κάθε ευκαιρία) και η γιαγιά του άντρα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς η όλη κατάσταση είχε καλό τέλος.Σκεψου θετικα και ποσο τυχερή σταθηκες , σιγουρα εχεις παθει σοκ δεν είναι και λιγο πραγμα αυτο που πέρασες.Κανε ενα ζεστο μπανακι πιες και ενα τηλιο για τα νευρα σου καικανε τη προσευχουλα σου και πεσε να κοιμηθεις να ξεκουραστεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοπελα μου τρομαξα οταν διαβασα τον τιτλο του θεματος!!!!αφου εισαι εσυ καλα ολα τα αλλα δεν μετρανε!!!!!προσπαθησε να ηρεμησεις λιγακι κατσε αγκαλια με τον αντρουλη σου και ολα καλα θα πανε!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ......ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΡΘΙΑ !!!!!ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ..ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΕΝΩ ΗΖΩΗ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ.....[ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΟΣΑ ΒΑΣΑΝΑ ΚΑΙ ΑΤΥΧΙΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝΕ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ].....ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ τρόμαξα που είδα το post σου!!! Ευτυχώς που είσαι εσύ καλά κοριτσάκι μου. :):) Τα σίδερα γίνονται μην τα λυπάσαι. Σου εύχομαι περαστικά και σιδερένια!!!! ;)

Τελικά τίποτε δεν θέλει για να γίνει η ζημιά.... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, δευτερόλεπτα.

Εντάξει, αφού είμαι εδώ και σας γράφω, σημαίνει ότι είμαι καλά!

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ήξερες πόσο σε νοιώθω θέλω να γίνω μαμά...

Πριν λίγες μέρες καθώς οδηγούσα υπό βροχή το ΙΧ μου, επιστρέφοντας σπίτι από την υπηρεσία, κάτι πάτησα (καρφιά, τούβλο..κάτι τέτοιο τέλος πάντων)και άκουσα ένα δυνατό μπαμ! Για δευτερόλεπτα έχασα τον έλεγχο του αυτοκινήτου, αλλά μετά συνέχισα με χαμηλή ταχύτητα, νοιώθοντας ότι κάτι δεν πάει καλά... Ευτυχώς, το σπίτι μου δεν ήταν μακριά...Οδήγησα ως εκεί και είδα ότι είχε σκάσει το μπροστινό δεξί λάστιχο. Η τρομάρα που πήρα δε λέγεται και ήμουν εντελώς μόνη!

Ευτυχώς, όλα σταμάτησαν εκεί και τόσο εγώ όσο και το μωράκι που έχω στην κοιλιά μου είμαστε μια χαρά.

Σίγουρα το ατύχημα μου δεν ήταν τόσο σοβαρό όσο το δικό σου, τα χρειάστηκα όμως για τα καλά...Γιαυτό χρειάζεται προσοχή, καθώς αρκούν μερικά δευτερόλεπτα μόνο για να γίνει το κακό :(

Σου εύχομαι γρήγορα να το ξεπεράσεις και το ίδιο γρήγορα να νοιώσεις και μια άλλη καρδούλα να χτυπάει στην κοιλίτσα σου!

Καλό βράδυ, Βιβή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ Βιβή, αυτό που έπαθες είναι σοβαρό, αν σκεφτείς ότι τρόμαξες πολύ και είσαι έγκυος! Ευτυχώς ή δυστυχώς εγώ δεν είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ να'σαι καλά πάνω απ'όλα και το αυτοκίνητο θα φτιαχτεί!! Να μην στενοχωριέσαι! Δόξα το Θεό που δεν έπαθες τίποτα! Ν'ανάψεις ένα κεράκι στην χάρη Του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιλιάδες κεράκια...

Κορίτσια, μου έρχεται συνέχεια στο μυαλό η εικόνα με τον τοίχο και με το αυτοκίνητο που ήταν εκτός ελέγχου και φρικάρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ohmy: ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΛΕ....ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΙΟ ΝΑ ΠΑΣ Ν'ΑΝΑΨΕΙΣ ΚΕΡΑΚΙ.ΝΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ.Η ΥΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Τ' ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΦΙΛΑΚΙΑ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...