Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχ αυτοί οι γείτονες!@&%


IreneValadia

Recommended Posts

Δυστυχως υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που ξεπερνουν τα ορια ισως να ειναι απο ελλειψη τακτ η ακοαμ και επειδη δνε καταλαβαινουν .Οσα χρονια εμεναστο Αιγαλεω δεν ειχα προβλημα ειμαι γενικοτερα πολυ κοινωνικό άτομΟ.Θυμάμαι όμως ενα περιστατικο οταν είμασταν ακομα αρραβωνιασμενοι με τον αντρα μου ειμασταν στο πατρικο του και ειχαμε κανονισει να παμε βόλτα ημουν ετοιμη σχεδον και χτυπησε η πορτα , ανοίγουμε και βλεπουμε εα φιλικο μας ζευγαρι παντρεμενοι αυτοι τους ειπαμε οτι θα βγαιναμε και τους προτειναμε να ερθουν μαζι μας αυτοι ειπαν οτι α ηρθαν για καφε και το αποτελεσμα αυτη ηταν η φαεινη ιδεα του αντρα μου κατσαμε σπιτι.Η πλακα ειναι οτι το ξανακαναν στο τελος τσακωθηκαμε τον αντρα μου του εξηγησα οτι οταν θελουν να ερχονατι αν περνουν τηλεφωνο.

Στο Αιγαλεω καποια στιγμη οταν το δικο μου πργραμα ηταν μεταξυ κομμωτηριου και σχολης γυριζα στο σπιτι και εβλεπα το γαμπρο μου η απλα χτυπαγαν το κουδουνι και ερχοντουσταν αλλα η αδερφη μου ηθελε και θελει να την περνουν τηλεφωνο βεβαια μια εμρα τους εκραψα και σταματησαν .

Ερχομαι τωρα εδω που μενω και εχουμε διπλα ας μια κοπελα 23 ετων η οποια εκεινο το καιρο δεν εργαζοταν ακι ρε παιδια οη την ωρα στο σπιτι μου ακοαμ ακι την ωρα πουε ρχοταν ο αντρας μου δενε φευγε .

Και ενσημα να της κολαγα δνε θα καθοταν ετσι .Καποια στιγμη εγεινε τσιμπορι στη κοπελα που εμενε απο πανω μου καιμαλιστα ηταν και νιπαντρη δνε ξεκολαγε η αλλη η κοπελα ειχε προβλημα αμε τον αντρα της ουτε να μιλησουν ουτε τιποτα .Και ηταν και τοσο αδιαφρα αυτα που ελεγε τα θεματα της ηταν οι μεγαλες μηχανες τα ποστερ και γενικοτερα το επειπεδο της πολυ κατω και δνε μιαλω το μορφωτικο επιπεδο αλλα το κοινωνικο.

Αλλη περιπτωση ξερετε ειμαικομμωτρια πριν λιγο καιρο ηρθε μια αντη χτενισω Κυριακη 8 το πρωι της ειχε πει οτι επειδη εκεινη την ωρα κοιμαται ο μικρος να μου εκανε μια ανπαντητη για να της ανοιξω αλλα εκεινη αδιαφορησε και χτυπαγε το κουδουνι απανωτα !και προχτες πουε ιχα το Σταυρο αρρωστο μου χτυπησε για ποιο λογο να της δωσω λεει το προγραμμα με τα λεωφορεια λες και ειμαισταθμαρχης.

Εγω πλεον του την λεω οσο βεβαι ακαλυτερα μπορω στην αρχη μετα τη λεω ξεκαθαρα καινα θελουν να σταματησουν ας προσεχαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...