Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ


Recommended Posts

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ?

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ Κ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?ΧΑΧΑ

ΕΤΣΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΜΟΝΟ ΗΡΕΜΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ!

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΡΗΤΑ?ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΤΕ?ΑΛΛΑ ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ.

ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ ΣΟΥ?ΔΗΛΑΔΗ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΤΛ?ΕΞΗΓΗΣΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗΤΙΚΟ ΥΦΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 120
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την μανα σου της φωναζεις μπορεις να της κανεις υποδειξεις της βαζεις χερι στην πεθερα οχι

Γι αυτο και καλυτερα οοχι πεθερα μεσα στο σπιτι

Και ειδικα αν ο δικο σου αντρας δεν θελει να στεναχωρεσει τσακωθει με την μανουλα :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας ερθει μωρε μην τρελλαινεσαι τοσο. Εμενα ηταν καθε μερα στο σπιτι και εκανε δουλειες, φαγητο απο μονη της. Μου χε λυσει τα χερια η αληθεια ειναι. Ημουνα κλεισμενη στο δωματιο μου με το μωρο που θηλαζε ΟΛΗ μερα και ΟΛΗ νυχτα και αυτη εξω εκανε τα δικα της. Δε με χαλασε καθολου. Αυτο που με χαλασε ηταν οτι τρεις την ωρα χτυπουσε το κουδουνι και ερχοταν ολος ο πλανητης να δει το μωρο. Μαλιστα η μια ηρθε με το παιδι της που ηταν αρρωστο!!!!!!!!!!!!! :angry::angry: Μολις εφυγε πηρα το μωρο και το κανα μπουγαδα. Ευτυχως δεν κολλησε τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία τώρα άνοιξα τον υπολογιστή και είναι σαν να ακούω εμένα αλλά εσύ τα σκέφτεσαι σοφότερα, εμένα με πήρε το συναίσθημα και λύγισα. Λοιπόν άκου πως έχουν τα πράγματα: γεννάω με προγραμματισμένο τοκετό Μεγάλη Τρίτη και δεν το λέμε στα πεθερικά μου για να μην κουβαληθούν νωρίτερα. Έρχεται μόνο η μητέρα μου(με σπασμένο χέρι και καλά για υποστήριξη)...μέχρι εδώ καλά και ήρεμα τα πράγματα. Εμείς μένουμε Κρήτη και τα πεθερικά μου Μακεδονία. Μεγάλη Πέμπτη αριβάρουν μαζί με την ανιψιά μου (9 χρονών παιδάκι με ψείρες στα μαλλιά) και μετά απο μια βδομάδα και η κουνιάδα μου - η οποία ήταν και η μόνη που μου έδωσε μια κάποια βοήθεια. Κάθονται 1 μήνα, η πεθερά μου όλη την μέρα να καπνίζει έξω στο μπαλκόνι σαν το φουγάρο, ο άντρας μου κάθε μέρα να κουβαλάει τρόφιμα για μαγείρεμα και εγώ να προσπαθώ να μάθω να θηλάζω το παιδί, το σπίτι να μην έχει οξυγόνο (να ανοίγουμε και να κλείνουμε τα καλοριφέρ, να καθαρίζω γιατί απο τη σκόνη η μικρή όλη τη μέρα φτερνιζόταν, τα ράμματα να πονάνε, να κανω μπάνιο και τη μητέρα μου....θέλεις και άλλα? Η πεθερά μου μόνο μαγείρευε και αυτός ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ κράτησε 1 μήνα. Σε σπίτι 80 τετραγωνικών μέναμε 9 άτομα.

Μαράκι απλά πες ένα μεγάλο ΟΧΙ και αν έρθουν ζήτα απο την μητέρα σου να τους φιλιξενήσει. Το βράδυ στο σπίτι σας να είστε μόνο εσείς οι 3 και ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι ολες ιδιες. Μερικες πραγματικα δεν χαιρονται με τον ερχομο του μωρου. Και ας ειναι το εγγονι τους. Νιωθουν οτι χανουν τον γιο τους. Και αν μπουν και μεσα στο σπιτι του ζευγαριου εκει θεωρουν οτι η γυναικα σερνει το παιδι τους απο τη μυτη.

Εμενα μου εβαλε χερι οτι δεν θα μαγειρευει ιδιαιτερα φαγητα για μενα οσο ημουν λεχωνα. Αλλαξε θεση μεχρι και τον στεγνωτηρα για τα πιατα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουσα στο σπιτι με την πεθερα μου πριν γεννησω και οσο καλη γυναικα και να ειναι με το που της εκανα μια υποδειξη χαμηλωνε το βλεμμα ελεγε ενα ξερο ενταξει και την επομενη μερα συνεχιζε τα δικα της γιατι οτι και να της πω το παιρνει σαν μαλωμα :(

γενικα οι γιαγιαδες θελπουν να κανπουν τα δικα τους ακομα και η μανα μου

απλα η διαφορα ειναι οτι σε αυτη εχω το θαρρος και το θρασος και να της φωναξω αν κατι δεν μου αρεσει και να τσακωθω και να την διωξω οτι ωρα θελω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΡΕΣΕ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ Ε?ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΤΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΕΣΥ!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!Κ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΠΕΘΕΡΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΑΠΛΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΛΕΜΕ Κ ΕΝΑ ΑΝΤΕ ΠΑΡΑΤΑ ΜΕ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ?ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΟΛΕΣ Κ ΟΛΕΣ ΜΙΑΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΑΛΛΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΕΓΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ Κ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΦΥΓΕ.ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΗΚΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΟ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ.ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΣΤΟ ΧΩΜΑ Κ ΜΟΥ ΓΕΜΙΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΣΙΓΑΡΑ ΤΙΣ ΜΑΖΕΥΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΓΕΜΙΖΕ.ΧΑΧΑ.ΦΡΙΚΑΡΑ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ.ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΣΗΜΕΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κορίτσια? Σίγουρα και με τις μητέρες μας είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά σε αυτές μπορούμε να πούμε και έναν λόγο παραπάνω. Και συμφωνώ με την Αθηνά πως δεν χαίρονται όλες το ίδιο.

Αφροδίτη μου εσύ το λες ηρωίδα εμένα στο χωριό μου κάπως αλλιώς το λένε αλλά άσε είναι και μεσημέρι, να μη βωμολοχώ.... :silly: :silly: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ...ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ!ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ!ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΕΡΧΟΜΕΝΩΝ...ΕΓΩ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΘΕΛΩ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ...ΕΤΣΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ!ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΩ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΛΟΙ...ΜΟΝΟ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ 1 ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΑΥΤΟ!ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΣΟΥ...ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως αν θες να μην έρθει κανένας θα πρέπει να απαγορεύσεις ακόμη και στη μητέρα σου να έρθει..γιατι και αυτή θα μπορουσε να είναι επικίνδυνη..όχι μόνο η πεθερά σου.Τι θέλω να πω..δεν μπορεί να θεωρείς ακίνδυνη τη μητέρα σου , τη μία γιαγιά του μωρού να έρθει από την αρχή και να απολαμβάνει το εγγόνι της και στην άλλη γιαγιά, επειδή είναι η μητέρα του άντρα σου να τη θεωρείς επικίνδυνη και να της πεις να έρθει μετά από ένα μήνα να δει το εγγόνι της. ΄Το θεωρώ υπερβολικό και άδικο...και πιστεύω πως καμιά δε θα θελε να είναι στη θέση της...καμιά από μας δεθα θελε να δεχθεί να μη δει το εγγόνι της για ένα μήνα ενώ η συμπεθέρα να το βλέπει πιο συχνά..αν θες να μην έρθει κόσμος να μην έρθει κανένας..!!!Αν πάλι έρθει η μητέρα σου άσε και τη μαμά του άντρα σου να απολαύσει το εγγόνι της..γενικά μιλώντας και γενικά σε όλες τις μαμάδες, μην κάνετε στις πεθερές σας ότι δε θέλουν να σας κάνουν..μάνες είναι κι αυτές και θέλουν να χαρούν στις χαρές του παιδιού τους..όσο αντιπαθητικές κι αν γίνονται κάποιες φορές..έχουν δικαιώματα..εντάξει υπάρχουν και εξαιρέσεις από έξτρα αντιπαθητικές πεθερές, αλλά εκεί που τα πράγματα ρεουν σχεδόν φυσιοολογικά..πρέπέι να είστε δίκαιες!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

εγώ συμφωνώ με το ρητό: "1000 καλοί χωράνε ένας στραβός όχι"!

Αν έρθει η πεθερά, που είναι η γιαγιά και η μαμά του άντρα σου!, δεν μπορεί να την φιλοξενήσει η μαμά σου? δηλαδή αν σου έλεγε: θα σου κρατήσω το παιδί για να πας στην δουλειά τότε θα την φιλοξενούσες το 1ο 40ήμερο?

η γνώμη μου είναι να μιλήσεις με τους γονείς αν μπορούν να φιλοξενήσουν την συμπεθέρα τους!

συμφωνώ ότι είναι μπελάς η φιλοξενία μιας πεθεράς αλλά και αυτή θέλει να δει το εγγόνι της!!

Με κάλυψε!!!;)

Εξάλλου θα χρειαστείς βοήθεια και ακόμη και την πεθερά θα την αναζητήσεις! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΔΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΙΣΧΥΕΙ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ.Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΠΑΡΧΙΑ.ΦΥΣΙΚΟ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΣΑΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΡΙΑ ΟΧΙ ΣΑΝ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΑΡΟΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΚΟΜΑ(ΣΕ 2ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ)Κ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ Κ ΟΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΑΙΡΝΩ ΓΥΝΑΙΚΑ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΓΙΑ Τ ΒΑΡΟΣ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΛΥΠΑΤΑΙ ΘΑ ΣΙΔΕΡΩΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΗΣ.ΟΧΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑΣ!ΓΙΑΤΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου γεια σου, καταρχήν τα πράγματα είναι πολύ απλά,θα ξαναπείς την πεθερά σου από το τηλ. πρίν έρθει , ότι τις 40 αυτές μέρες θέλεις να τις περάσεις με την οικογένειά σου για το καλό του παιδιού σου και την δική σου άνεση. Πες ότι θα χρειαστείς μόνο την βοήθεια της μάνας σου γιατί σ΄αυτήν νιώθεις την άνεση να σε καθαρίζει απο κάτω όταν θα πονάς και δεν θα μπορείς , ότι όταν πονάς έχεις νέυρα και σ΄αυτήν θα μπορείς να ξεσπάς και να μαλώνεις χωρίς ενδιασμούς και για πολλούς άλους λογους που έχουν συμπληρώσει προηγουμένος όλες οι άλλες φίλες μας.

Εαν όμως δεν το καταλάβει... και έρθει με το έτσι΄θέλω να μείνει για καμιά βδομαδούλα... τότε να λάβεις δράση για να της δόσεις να καταλάβει απο κοντά ! Αφου είναι απ΄αυτές που ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ...

Καταρχήν να έχεις και την μητέρα σου στο σπίτι για να σε εξυπηρετεί αφού θα νιώθεις άνεση με αυτήν. Την πεθερά θα την βάζεις να κάνει μόνο δουλειές του σπιτιού! Εσύ θα τα συντονίζεις όλα..θα της πεις με γλυκό τρόπο μανούλα μαγείρεψέ μας , βάλε πλυντήριο, πλείνε τα πιάτα, σκούπισε , σιδέρωσε κτλ μην την αφ΄ησεις να σηκώσει κεφάλι απο τις δουλειές! :blink:

Εσύ θα αναλάβεις τον κύριο λόγο του παιδιού σου! Δεν θα το δίνεις σε κανέναν γιατι το λεχουδάκι κοιμάτε όλη την μέρα και όταν ξυπνάει μόνο τρώει απο το μεμέ της μαμάς και μετά πάλι νάνι! Ποια θα το δώσει να φάει... η πεθερά;

Τα βράδυα να κοιμάσε με την μαμά σου και το μωρό στην κρεβατοκάμαρα για να σου το δείνει αυτή στην αγκαλιά σου να το θηλάζεις και να σε ξυπνάει όταν θα σε παίρνει ο ύπνος.. :):)

Καλή γέννα καταρχήν έυχομαι να γεννήσεις φυσιολογικά και με έναν πόνο! και όλους τους άλλους γράψτους κανονικά αν ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ! Φιλιά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ.....

ΟΠΩΣ Κ Η ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΕΙ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ...

ΟΥΤΕ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ

ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ...ΦΥΣΙΚΑ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗ

ΓΕΝΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ..

ΕΝΤΑΞΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΤΟΣΟ ΣΤΡΙΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ...

ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΚΕΙΝΟΙ...

ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΤΟ ΞΕΚΟΒΕΙΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΡΘΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΟΥ Κ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΑΛΑ Κ ΝΑΝΙ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ

ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..Κ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΟΥ

ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙΑ ΜΕ ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΟ Κ ΠΡΙΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΒΑΖΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΣΤΑ

ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ...ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΥ ΦΟΒΑΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΙΠΗ Ε!ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

ΑΡΡΩΣΤΟΙ Κ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ...ΜΗΝ ΤΡΑΓΙΚΟΠΟΙΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΧΑΛΑΡΩΣΕ...ΣΚΕΨΟΥ

ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ

ΜΕ ΤΟ ΝΕΟΓΓΕΝΗΤΟ ΣΟΥ...

ΥΓ.ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΠΛΗΡΩΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΡΑ-Χ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΤΙ...ΕΝΤΑΞΕΙ Κ ΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ

ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ Κ ΔΟΥΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ..

Ε ΜΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ...ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ???ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ

ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ???Ο ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ????ΞΕΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ??? Ε ΑΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ...ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ

ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΙΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ???Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ???

ΟΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟΥΣ

ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ.....ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΟΝΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ Σ΄ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΥΣΗ!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΠΑΡΩΝ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΧΩΡΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ...ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ 1 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ...ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ...ΠΟΙΟ ΑΝΕΤΑ ΘΑ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ!ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ...ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΖΗΣΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΖΗΣΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τη sexy ant. Δεν μπορείς να της πεις να μην έρθει στη γέννα. Απ' έξω θα κάθεται, θα θα μπει και στο μαιευτήριο, χα χα!!!

Τώρα, όσον αφορά στη φιλοξενία, κι εγώ πιστεύω ότι θα είνια πάρα πολύ ενοχλητικό να έχεις τρίτους μες στα πόδια σου τις πρώτες μέρες που θα έχεις το μωρό. Άλλες, βέβαια, δεν ενοχλούνται καθόλου, και θέλουν να έχουν την επιπλέον βοήθεια. Άλλες δε θέλουν κόσμο στο σπίτι. Εγώ το τελευταίο που θα ήθελα θα ήταν τα πεθερικά μέσα στο σπίτι μου. Σαν εφιάλτης μου ακούγεται.

Όσο για τις δουλειές του σπιτιού, εγώ δε θα ήθελα να μου κάνει η πεθερά μου, γιατί απλά δεν ξέρει να κάνει δουλειές (η πλάκα είναι ότι η δουλειά της είναι καθαρίστρια, και το σπίτι της είναι σα σταύλος).

Αχ, αχ, άνοιξες θέμα με πεθερές, εδώ μέσα δεν τις αφήνουμε σε χλωρό κλαρί!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρα_Χ...διαφωνώ εντελώς...ο σεβασμός δεν είναι μονο για τα άτομα που είναι συγγενείς μας αλλά και για τους συγγενείς του άντρα μας..έχω έναν γιο και ναι..θα μου κακοφαινόταν πααααρα πολύ να μου πει ο άντρας μου και η γυναίκα του να μείνω μακριά από το εγγόνι μου 40 μέρες ενώ η μάνα της κοπέλαςν α το βλέπει κάθε μέρα..γιατί εγώ τι θα έχω;; Δεν μεγάλωσα παιδί εγώ;; Και στο κάτω κάτω..όσο εγγόνι είναι για τη μάνα σου άλλό τόσο εγγόνι είναι και για την πεθερά σου..σημασία έχει ότι εμείς τις αντιπαθούμε έτσι και αλλιώς..καμιά δεν είναι σαν την μανουλίτσα μας!!!Εγώ όταν γέννησα δεν είπα μόνο στην μάνα μου ότι γεννάω..είπα και στην μάνα του άντρα μου..όφειλε να ξέρει και όφειλε να έχει το δικαίωμα της επιλογής να έρθει ή όχι να δει το μωρό..και φυσικά το είδε από τις πρώτες όταν ακόμη η μαια το έλουζε από τα υγρά της μήτρας και χαίρομαι που σιγκίνήθηκε με τη γέννηση του μικρού μου και ακόμη περισσότερο που ήταν εκεί όταν ακούστηκε το πρώτο του κλάμα...όσο και αν δεν την χωνεύω, έχει ίσα δικαιώματα σαν γιαγιά απέναντι στο παιδί μου όσα έχει και η μάνα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα διαφωνήσω επίσης κι εγώ με την ιδέα να κοιμάται στο δωμάτιο με τη μάνα της!!!! Α πα πα πα!!!!! Κι αυτό εφιάλτης μου ακούγεται!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...

ΠΟΥΛΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΛΛΗ!!!

ΔΕΝ ΞΡΩ ΤΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...

ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ!!!

ΚΑΝΕ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ... ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ... ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ ΟΡΟΦΟΥ... ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ!!!

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ:

ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΕΘΙΜΟ ΓΙΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ.

ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΟΨΙΑ ΥΠΕΡΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΣ.

ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ.

Η ΝΕΑ ΓΡΙΠΠΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.

ΕΠΙΛΟΧΙΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ (ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ...)

ΑΝ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΙΑΣΟΥΝ...

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΕΞΗΣ:

ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΟΛΛΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ... ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20ΛΕΠΤΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...

ΠΟΥΛΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΛΛΗ!!!

ΔΕΝ ΞΡΩ ΤΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...

ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ!!!

ΚΑΝΕ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ... ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ... ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ ΟΡΟΦΟΥ... ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ!!!

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ:

ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΕΘΙΜΟ ΓΙΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ.

ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΟΨΙΑ ΥΠΕΡΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΣ.

ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ.

Η ΝΕΑ ΓΡΙΠΠΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.

ΕΠΙΛΟΧΙΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ (ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ...)

ΑΝ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΙΑΣΟΥΝ...

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΕΞΗΣ:

ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΟΛΛΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ... ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20ΛΕΠΤΟ!!!

Χε χε χε χε!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι ρε κορίτσια μόνο τον άντρα μου θέλω δίπλα μου σα βοήθεια..όταν γεννούσα αλλά και όταν έκανα διακοπή στην προηγουμενη εγκυμοσύνη, ήθελα μόνο τον άντρα μου δίπλα μου,...αλλά η μαμά μου εκεί..ήθελε να συμπαρασταθεί στο παιδί της!!!Με ενοχλουσε πάρα πολύ αυτό αλλά την άφησα και τις δύο φορές..νιώθω πολύ πιο άνετα με τον άντρα μου παρά με οποιοδήποτε άλλο άτομο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...