Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζω μια καθημερινη τρελα


Recommended Posts

συγχωρεστε μου το ξεσπασμα αλλα θελω καπου να τα πω και ξερω οτι εσεις θα καταλαβετε.

απο τοτε που αποφασισαμε να βαλουμε μπρος για μωρακι με τον αρραβωνιαστικο μου (και ειναι μονο εδω και τρεις μηνες) ζω καθημερινα σε μια υστερικη κατασταση.

μου εχει γινει εμμονη ιδεα. κοιμαμαι και ξυπναω με την σκεψη πως θα συλλαβω παιδι.Τιποτα αλλο δεν με ενδιαφερει. Εχω γινει μανιακη με το ιντερνετ ψαχνοντας οτιδηποτε μπορει να εχει σχεση με αυτο.Η γυναικολογος μου με εδιωξε γιατι εχω παει εκει με διαφορες αφορμες 6 φορες το τελευταιο τριμηνο.Μεχρι και εξεταση προγεστερονης μονη μου εκανα για να σιγουρευτω οτι εκανα ωορηξια.

εχω χασει τον υπνο μου, δεν με νοιαζει τι γινεται στη δουλεια μου τιποτα δεν με νοιαζει.

εχω πιασει τον εαυτο μου να μαθαινω για εγκυμοσυνες αλλων φιλων μου και να μου βγαινει υποσυνειδητα κακια.και νιωθω πολυ ασχημα για αυτο και ντρεπομαι.και το χειροτερο ειναι πως η σχεση μου με τον κωστα και ολα αυτα που κανουμε μαζι εχουν περασει σε δευτερη μοιρα. τις γονιμες μερες σχεδον τον αναγκαζα να κανουμε σεξ πιεζοντας τον (οχι οτι ο ανθρωπος δεν ηθελε αλλα ηταν ο τροπος μου) και τις υπολοιπες μερες οταν με πλησιαζε εγω τον απεφευγα. νιωθω οτι τον εκμεταλλευομαι για να παρω αυτο που θελω λες και δεν θα το κανουμε μαζι το παιδι.αυτος με βλεπει πως γενικα ειμαι σε μια υπερενταση και ξερω πως καταλαβαινει γιατι. καθε φορα που με πλησιαζει να το συζητησουμε εγω κανω τον κινεζο οτι ειμαι κουλ.

περιμενω να αδιαθετησω σε μια βδομαδα και μου φαινεται μαρτυριο ολος αυτος ο καιρος.με το ζορι συγκρατω τον εαυτο μου να μην παρω σελφ κλιαρ να κανω(σας λεω τα εχω μελετησει ολα).

μετραω μερες,θερμοκρασιες,υγρα,πονους,λιγουρες τα παντα.ολα περιστρεφονται γυρω απο αυτο.

λογικα ξερω πως ολο αυτο ειναι μια τρελα που θα με οδηγησει σε πολυ ασχημα πραγματα.Δεν προκειται να πιασω παιδι ετσι.Απο τηναλλη δεν ξεκολλαει το κεφαλι.

νιωθω παρα πολυ ασχημα για ολα αυτα που λεω και κανω αλλα δεν μπορω να ελεγξω τον εαυτο μου. μεχρι και τη βοηθεια ειδικου σκεφτηκα να παω να ζητησω.Καμια φορα νιωθω σαν τους βουλιμικους που αναζητουν μανιωδως φαγητο στα κρυφα μην τους δει κανεις.ετσι και εγω ολα αυτα που σας λεω τα κανω στα κρυφα.κανεις δεν ξερει τιποτα και ειδικα ο κωστας.

συγνωμη κοριτσια για ολα αυτα.οτι κ αν μου πειτε θα το δεχτω και θα ξερω πως ειναι αληθεια.δεν μπορουσα να τα κραταω αλλο μεσα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγάπη μου... σε καταλαβαίνω πολύ, γιατί και εγώ τους 2 τελευταίους μήνες έχω κάτι αντίστοιχο όχι όμως τόσο έντονο... εγώ καθόμουν και ανέλυα κάθε μικρό συμτωματάκι ότι είναι πιθανής εγκυμοσύνης...

κοιτά πρέπει να σταματήσεις γιατί αλλιώς θα τρελλαθείς και θα καταστρέψεις και την σχέση σου. Οι αντρες όσο και να μας αγαπάνε δεν τα καταλαβαίνουν αυτά όλα...με τόσο άγχος δεν θα μπορέσεις να χαρείς την διαδικασία της σύλληψης. καταρχήν αν δεν θέλεις να μιλήσεις στον αραβωνιαστικό σου, μίλησε με κάποια φίλη σου, ή με κάποιον ειδικό αν δεν θες να αναμείξεις κανέναν. δεν είναι ντροπή... αλλά το σημαντικό είναι να το αφήσεις να γίνει με την ώρα του. καλύτερα να σταματήσεις να μετράς θερμοκρασίες, υγρά και μέρες και να απολεύσεις τον ανθρωπο σου και θα έρθει και το νινι εκεί που δεν το περιμένεις... και θα σε κάνει τόσο ευτυχισμένη....κοψε όλες αυτές τις δραστηριότητες που σου δημιουργησαν αυτό το αγχος...βρες ένα χόμπι, πηγαινε για ψώνια, κάνε κάτι άλλο όταν το μυαλό σου πάει προς τα εκει... κάτι σαν το κοψιμο του τσιγάρου... όταν το έκοψα πριν από 5 χρόνια, έβλεπα και μυριζα παντού τσιγάρα... θέλει αυτοκυριαρχία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω...δε σε ξέρω βρε λιονταράκι..αλλά βγάζεις μια εικόνα υστερική...και μόνο από τον πανικό και το άγχος δεν πρόκειται να συλλάβεις παιδάκι...μακάρι δηλαδή να πιάσεις αλλά δύσκολο..Θα μπορουσα να σου πωένα σωρό αρνητικά πράγματα γι αυτό που κάνεις αλλά θα αρκεστώ σε λίγα..στην ουσία..ποτέ το παιδί δεν πρέπει να είναι αυτοσκοπός..και ποτέ το σεξ δε γίνεται μόνο και μόνο για παιδί..η ώρα της συνουσίας πρέπει να ίναι πράξη αγάπης και τρυφερότητας μεταξύ δυο συντρόφων..και το μωρό να έρχεται σα λογική συνέπεια όλης αυτής της αγάπης..αυτό που κάνεις εσύ ειναι επικίνδυνο τόσο για σένα στην υγεία σου αλλά και καταστροφικό για τη σχέση σου και τα συναισθήματά σου απέναντι στο σύντροφό σου...ο άντρας σου δεν ερωτεύτηκε μια υστερική και πρόσεξε μην αρχίσει να αλλάζει στάση απέναντί σου!! Μην τον θεωρεις δεδομένο γιατί δεν ειναι!!! Όταν συνειδητοποιήσει ότι κάνεις έτσι για ένα μωρό..δε θα ξέρει τι να πρωτο σκεφτεί! Από πως θα λειτουργησεις ξανά σε ανάλογες καταστάσεις μέχρι και ότι θα τον ξεχάσεις τελείως και εντελώς αφού κάνετε παιδί.Για μένα;; Ξέγραψέ το από το μυαλό σου οτι θα κάνεις παιδί..πάλεψέ το για χαρη όλων!!!! Ακόμη και το παιδί σου δε θα ήθελε να ξέρει ότι είναι καρπός ενός πανικού!!!!Χαλάρωσε..παιδί θέλεις να κάνεις..και το παιδί θέλει τον τρόπο του!!!Μπες στο κλίμα...γεμίσε ερωτισμό το σώμα σου και την ψυχή σου και ακολούθα τις ορέξεις σου και ΜΟΝΟ!!!Κάνε μασάζ ερωτικά στον άντρα σου, μπείτε στην μπανιέρα και χαρίστε ένα αφρόλουτρο ο ένας στον άλλο...κι αν δεν έχετε όρεξη για σεξ...ε δε θα σκάσουμε κιόλας!!!Κάθε πράγμα στον καιρό του και ο κολιόςτον Αυγουστο!!!! ε μην τα θες κι όλα μπαμ και κάτωω!!!!:) φιλάκια..καλή χαλάρωση!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τη λέξη υστερική δεν ήθελα να σε προσβάλω αλλά τονίσω την όλη στάση σου απέναντι στο θέμα παιδί..που μοιάζει όντως όπως οι βουλιμικοί.Καποιες φορές από το πολύ άγχος γινομαστε έτσι..ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ???????/

ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ....

ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ Κ ΓΩ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ Κ ΓΩ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΝ ΒΙΑΖΑ...ΑΦΟΥ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΩΡΑ Κ ΓΕΛΑΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...

ΑΓΧΩΣ ΚΛΑΜΑΤΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣ ΑΣΤΑ ΣΟΥ ΛΕΩ Κ ΟΧΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ

ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΩΤΑΝ Κ ΤΟ ΑΝΔΡΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕΙ...

"ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΑ ΠΙΟ ΤΕΜΠΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΑ Κ ΤΑ ΠΙΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΑ

ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΖΑΛΗΣΕΙ ...ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΔΕΙΣ

ΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ Κ ΤΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑΙ???

ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΛΑΙΣ Κ ΜΗΝ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ"

Κ ΕΠΕΙΔΗ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΟΣ

ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ Δ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΓΙΝΕΙ ΤΡΕΛΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ

Κ ΕΓΩ ΕΝΙΩΘΑ ΛΙΓΟ ΑΣΧΗΜΑ ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΕΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΜΕΝΑΝ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ Κ ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΛΕ????

ΕΠΕΙΔΗ Δ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΣΕΝΑ????

ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ.....ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ

ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΕΠΕΦΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΥ ΣΠΑΝΙΕΣ

ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΟΟΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Κ ΤΟΟΟΣΗ ΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΧΑΧΑΧΧΑ

ΗΡΕΜΗΣΕ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ....

ΑΥΤΑ ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΟΣΤ Κ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπάθησε να συνέλθεις από αυτό το άγχος γιατί θα καταστρέψεις τη σχέση σου με τον άνθρωπό σου που δεν σου φταίει σε τίποτα. Άλλοι παιδεύονται χρόνια κι εσύ κάνείς έτσι από το πρώτο τρίμηνο;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια.

να σας πω την αληθεια μετα απο τοση ωρα που εγραψα το ποστ και το διαβασα ειπα απο μεσα μου:τι γραφω χριστε μου;πως κανω ετσι;ειναι δυνατον;

θελω πολυ και να ηρεμησω και να μην τρερλαινομαι φυσικα.πιστευω πως επειδη γενικα ειμαι πολυ ανυπομονη ολο αυτο μου βγαινει επειδη ειμαι ακομα στην αρχη της προσπαθειας και δεν παιρνω χαμπαρι οτι το παιδι δεν ερχεται κατα παραγγελια.

και παλι σας ευχαριστω και συγνωμη για ολη αυτη τη υστερια οπως πολυ καλα μου ειπατε και δεν παρεξηγηθηκα καθολου.ετσι να τ ακουω μπας και παρω τα ισα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου εγω προσωπικά πιστευω οτι σε όποια γυναικα και να πεις να μην αγχωνεται για το αν έχει μωράκι στη κοιλίτσα της άδικα θα το πείς..γιατί κι εγώ περνάω απο αυτή τη φάση κοντά 2 μήνες τωρα..Ομως το να ζείς σε μια υστερική κατάσταση σιγουρα είναι ένας ανασταλτικος παραγοντας για την εγκυμοσυνη.3 μήνες είναι λίγοι για να αγχώνεσαι.Σου εύχομαι να έχεις ενα σποράκι στη κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα αφου εκανες το πρωτο βημα να συνειδητοποιησεις ολα αυτα ειναι καλο. ΕΣΥ μονο μπορεις να ΣΕ βοηθησεις. Εμεις απλα ειμαστε εδω να σ'ακουσουμε. Δουλεψε το μεσα σου και μιλα στον αντρα σου γι αυτα που σκεφτεσαι. Θα ανακουφιστεις τουλαχιστον και κανε κατι γιατι το αγχος ειναι κακος συμβουλος. Ειναι παρα πολυ αρχη για να κανεις τετοιες σκεψεις. Απολαυσε αυτο που εχεις τωρα γιατι μετα το μωρακι θα το ξαναχεις στη συνταξη :blink: . Ειναι πολυ σημαντικο να απολαμβανεις τις στιγμες σας με τον αντρουλη σου και να εισαι ευγνωμων για αυτα που ηδη εχεις. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκο μου Λιονταρακι,ειμαι και εγω μια υστερικη αλλα στους 2 πρωτους μηνες προσπαθειων ημουν ετσι...ακριβως σαν εσενα!αυτο το μηνα που ειναι ο 3ος εκο0ψα τις ανοησιες και απλα το καναμε μερα παρα μερα.βεβαια μπορει να μην εχω τοσο αγχος αλλα πηγα και εκανα ενα τεστακι 23η μερα του κυκλου μου,φαντασου????σκετη τρελα!!!χαχαχα

Ξερω ποσο δυσκολο ειναι να το βγαλεις απο το μυαλο σου,εγω να φαντστεις εκανα τεστ 23η μερα επειδη μου ειπε μια συναδελφος οτι αλλαξε η οψη μου και εχει διαισθηση οτι ειμαι εγκυος!!!

Μην ακους κανενα,παλεψε το μονη σου και χαλαρωσε τον αρραβωνιαστικο σου γιατι θα σου φυγει ο ερμος...εγω τωρα του το παιζω χαλαρη αν και πραγματικα δεν ειμαι οπως ημουν τους 2 πρωτους μηνες,ειμαι πολυ καλυτερα!προσπαθησε και μην τρελενεσαι,θα ερθει συντομα και θα τα λεμε και θα γελαμε!!!φιλακια πολλλλλλααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...