Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 Άρθρα...


katrina

Recommended Posts

ενδιαφεροντα αρθρα. Αν κ δε θυμαμαι αν ειχαμε κανει τετοια αναλυση σε καποιο απο τα εργα που αναφερεις στο πρωτο αρθρο στη σχολη μου. Ανεξαρτητα απο αυτο,ειναι ενδιαφεροντα :)

Τωρα το 2ο αναλυεται και διαφορετικα,αυτη ειναι η αποψη η ...πιο χριστιανικη φανταζομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ops katrinaki τώρα είδα το θέμα σου...

Πάω μέχρι το soupermarket πριν κλείσει και επιστρέφοντας θα το διαβάσω..

Βλέπεις.. Χωρίς Μαράκι και Κων/νο (έχει 24ωρη υπηρεσία) ο χρόνος είναι άπειροςςςςςςς! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

ops katrinaki τώρα είδα το θέμα σου...

Πάω μέχρι το soupermarket πριν κλείσει και επιστρέφοντας θα το διαβάσω..

Βλέπεις.. Χωρίς Μαράκι και Κων/νο (έχει 24ωρη υπηρεσία) ο χρόνος είναι άπειροςςςςςςς! :cheer:

Αντε τρεχα μην κλεισει η KOΡΥΦΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Ifigeneia έγραψε:

Αντε τρεχα μην κλεισει η KOΡΥΦΗ![/quote:3uo3lo2q]

:silly: :blink: :silly: :blink:

Υποσημείωση1:

Ζαχαρένια μου λες να θεωρήθηκε ότι είναι γραφόμενά μου;;; :woohoo:

Όποτε θέλεις πάντως ποστάρω άρθρο μου........... :);)

Υποσημείωση2:Η Ανθή είναι φίλη μου 1 χρόνο και επειδή με γνωρίζει πολύ καλά, την ασχετοσύνη μου με υπολογιστή, αντιλήφθηκε ότι κόπιασα! :)

Και η επικόλληση για εμένα είναι βάσανο! :lol:

Υποσημείωση3:αυτό από τόσες λέξεις αποκόμισες;;; :(

Από εσένα ανέμενα περισσότερα... :):):);)

:kiss::kiss::kiss:

ΒEBADOMANA: θα μας ενδιέφεραν οι απόψεις σου, καθόσον ειδική! :)

Προσωπικά χαίρομαι να μαθαίνω από τους άλλους! :)

Είναι και τρόπος καλής συμπεριφοράς των φόρουμ... ;)

Ιφιγένεια...σιγουρότατα ενδιαφέρουσες οι απόψεις σου! :)

Αλλά με ενδιαφέρει πότε θα έρθεις!!!!!!!! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ανάγνωσή μου απειλείται από πολλές διακοπές.. Εϊναι και τα άρθρα μεγάλα.. Λείπουν οι εικόνες όμως, που θα είναι σίγουρα πολύ ενδιαφέρουσες!

Επανέρχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτώντας την εικόνα της Γέννησής του, κοιτώντας ακόμα και το εσωτερικό της διακοσμητικής φάτνης, ποτέ δε σκέφτηκα αυτά που παραθέτει το δεύτερο άρθρο. Γιατί ο Ιησούς είναι αφημένος στο λίκνο του μέσα στο σκοτάδι της φάτνης και όχι στην αγκαλιά της Παναγίας, όπως όλα τα νεογέννητα βρέφη βρίσκονται στην αγκαλιά της μητέρας τους... Η ερμηνεία με κάλυψε, ποτέ δεν το σκέφτηκα έτσι. Τελικά όπως λέει και η φίλη μας sweetmammy πόσα πράγματα, πόσες ερμηνείες κρύβονται πίσω από φαινομενικά απλές εικόνες...

Από το πρώτο άρθρο στάθηκα στην τελευταία παράγραφο και την περιγραφή των ποικίλλων ρόλων του μαστού. Κατά την άποψή μου ο ένας δεν αναιρεί τον άλλον, απλά πάντα ιεραρχικά (όπως αντιλαμβάνεται ο καθένας μας την ιεραρχία) παίζεται ο ένας ρόλος "εις βάρος" του άλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Κοιτώντας την εικόνα της Γέννησής του, κοιτώντας ακόμα και το εσωτερικό της διακοσμητικής φάτνης, ποτέ δε σκέφτηκα αυτά που παραθέτει το δεύτερο άρθρο. Γιατί ο Ιησούς είναι αφημένος στο λίκνο του μέσα στο σκοτάδι της φάτνης και όχι στην αγκαλιά της Παναγίας, όπως όλα τα νεογέννητα βρέφη βρίσκονται στην αγκαλιά της μητέρας τους... Η ερμηνεία με κάλυψε, ποτέ δεν το σκέφτηκα έτσι. Τελικά όπως λέει και η φίλη μας sweetmammy πόσα πράγματα, πόσες ερμηνείες κρύβονται πίσω από φαινομενικά απλές εικόνες...

Από το πρώτο άρθρο στάθηκα στην τελευταία παράγραφο και την περιγραφή των ποικίλλων ρόλων του μαστού. Κατά την άποψή μου ο ένας δεν αναιρεί τον άλλον, απλά πάντα ιεραρχικά (όπως αντιλαμβάνεται ο καθένας μας την ιεραρχία) παίζεται ο ένας ρόλος "εις βάρος" του άλλου.

Τα φαινόμενα απατούν φιλενάδα!!! ;)

Υπερτονίζεται η θεότητα που εισχώρησε σε χρόνο ανθρώπινο αλλά με ταπεινότητα!Η ερμηνεία της Μαρίνας όντως καλύπτει...θεωρώ... :)

Και εγώ στη διερεύνηση είμαι... ;)

Πολύ ενδιαφέρον αυτό που ανέλυσες για το μαστό!!! :)

Πολλές σφαίρες κινήσεώς του που αλληλοσυγκρούονται;;;;;;;

Είναι ένα ερώτημα......

Βασική λειτουργία πάντως-φυσική το να τρέφει, να θηλάζει το βρέφος!!!

Η ιεραρχία έγκειται στη φυσογνωμία της καθεμίας...... :);)

Τόνια:γάντι;;;;

Τζέησον του θρίλερ Παρασκευή και 13!Το πριόνι μου διαφεύγει!!! :laugh:

Μαρίνα με υπερκάλυψε η Ιφιγένεια!!! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάνω και την αυτοπεποίθησή μου Αθηνά!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh:

Σαν το γιοφύρι της Άρτας........ :laugh:

Ολημερίς το χτίζανε-το βράδυ γκρεμιζόταν!!!!!!!!! :laugh:

Καλή καρδιά!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina ειδικος δεν ειμαι,εικαστικος ειμαι :) με ενδιαφερουν οι αναλυσεις εργων (η διπλωματικη μου βασιστηκε ολη σε ενα εργο-οποτε το χω και βιτσιο :P ) :) και λογω ιδιοτητας αλλα και λογω αυτης της ελξης που νιωθουν οι ανθρωποι για τις εικονες.

Ανεβασε και δικα σου αρθρα!θα θελα να τα διαβασω :)

η εικονα στο 2ο αρθρο ποια ειναι?μπορεις να την ανεβασεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα...δεν ξέρω τι θεωρήθηκε και δεν πολύ σκοτίζομαι κίόλας και όποτε θες εσυ βάλε άρθρο σου όχι οποτε θέλω εγω!

Ολες οι αποψεις δεκτές...εγώ πάλι είμαι καλή στις επικολλήσεις!!!! :-)

Απάντηση στην Υποσημείωση 2 : :-)

Η υποσημείωση 3 είναι για μένα ή λάθος κατάλαβα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zαχαρένια :):):);):kiss:

Bebadomana αναφορικά με το 1ο άρθρο δεν ειδικεύομαι φυσικά, ελάχιστα κατέχω, εξειδικευμένα από τη φιλοσοφία της τέχνης που έχω διδαχθεί, αλλιώς ''ερασιτεχνικά''...

Θέλησα να προβάλλω την πολύπλευρη λετουργία του μαστού, φυσικά τη φυσική πρωτίστως!!! Πολύ ενδιαφέρουσα θεωρώ την ιστορική αναδρομή και τη θέαση από πλευρά της τέχνης περισσότερο!

Η τέχνη σε όλες τις μορφές της! :)

Καλοδεχούμενες απόψεις πιο ειδικές!!!(Άννα-Μαρία;;;):);)

Το 2ο άρθρο είναι η εικόνα της γεννήσεως!

Τα άρθρα μου δεν τα δημοσιεύω, δεν έχω κατοχυρώσει πνευματικά δικαιώματα!Αστείο!!! :lol::lol::lol:

Απλά είναι παντελώς εκτός θέματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΕΠΙΚΟΛΛΗΣΗ ΕΚΑΝΕ Η ΚΑΤΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΕΙ Η ΙΔΙΑ!!!! :-)

ΕΙΔΕΣ ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΠΟ ΒΛΑΚΕΙΑ ΑΥΤΟ;; ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩΣ Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΟΠΙΑΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ. ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΞΙΖΕ Ο ΚΟΠΟΣ ΤΗΣ.

ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΩΔΗΣ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντάξει βιάστικα να πω εξυπνάδα...το παραδέχομαι αλλά αν με έβλεπες εκείνη την στιγμή απο κοντά θα έλεγες οτι το είπα για πλακίτσα και θεωρώντας ότι εσύ Ανθη δεν ξέρεις και πολλά από υπολογιστές......(δεν ειναι κακο) απλά πλακιτσα έκανα......... βιαστική μεν πλακίτσα δε!!!!! Αφού έβαλα και την φατσουλα!!!:-) δεν το κατάλαβεεεεεες?

(ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ δεν ενοουσα οτι το ειπες απο Βλακεια ...μα πως σου ρθε) :-)

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ τα άααααασχετααααα απο μένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...